Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

600rr Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Öncelikle kamera görüş açısının benim görüş açımdan daha dar olduğunu söylemek isterim. Lastiklerin henüz ısınmamış olduğunun farkındayım. Bu havalarda araba bile olsa öyle 3-5 dakikada lastik ısınmaz zaten. Üzerindeki pist lastiği değil ama performans lastiğidir onun da farkındayım. Bunun yanında daha önce de belirttiğim gibi yazın sıcak havalardaki yol tutuşu ile şimdi ki yol tutuşunun bu lastiklerle aynı olmasını bekleyemeyiz. Sıcak havalarda hergün motora biniyorken bu havalarda haftada 1 yada 2 haftada 1 kez motora binince aynı refleks ve konsantrasyon seviyesinin de olmasını bekleyemeyiz. Hali hazırda olmuş bir olay üzerinden kişinin kusurlarını bulmak da kolaydır ama unutmamak gerek ki nice lisanslı yarışcılar ve eğitimciler bile kaza yapıyorlar hatta ölüyorlar. Sonuçta 2 teker bir taşıt tüm koşulları kontrol altında tutmak mümkün değildir. Örnek olarak ben 3sn daha ileride olsaydım aynı araç kontrolsüzce çıkıp yandan vurabilirdi. Lastiklerim ısınmış olsaydı ve hızım 50km olsa araca göbekten girebilirdim. Gaz açıp önünden geçmeye çalışsam durmayıp beni altına alabilirdi. Yada yandaki araç beni sıkıştırabilirdi. Ben orda düşmeyip durabilseydim. Arkadan gelen araç durduğumu geç fark edip bana arkadan çarpabilirdi. Motosiklet abs li olsaydı yolda yağ olabilirdi yine düşerdim. Görüyorsunuz ki sizin kontrol altında tutulabileceğini ön gördüğünüz koşullarda bile başka riskler ortaya çıkabiliyor. 2006 yılından beri bu forumları takip ediyorum yaşım 31. Bu forumlarda nice yol gösteren usta kişilerin, eğitimcilerin, tecrübelilerin vefat haberlerini okuduk. Yıllardır motora biniyor ve hatta çok tecrübeli olabilirsiniz ama yarın ölmeyeceğinizin garantisini kimse veremez. Motosiklet eğitiminde ilk önce anlatılan budur zaten. Motosikletin üzerine bindiğiniz anda tüm koşullar doğru ve yerinde olsa bile tehlike altındasınız. Saygılarımla.
    Sevgili Bilginozi,

Saydığın tüm koşullar kolayca öngörülebilir ve önlem alınabilir durumlardır. Lsanslı yarışçıların trafikte sizden daha güvenli sürdüğünüzü düşünmeyin. Bu kişiler yüksek yeteneklere sahip olmak ile birlikte trafik ile nasıl başa çıkacakları konusunda ayrı eğitimleri almamış olabilirler. (Ayrıca bu ülkede yarış lisansı almak ehliyet almaktan daha kolaydır) . Eğitmenler konusuna gelince evet haklısın yılda ortalama 1 eğitmen trafik kazalarında hayatını kaybediyor. Ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki motosiklet eğitmenlerin yıllık yaptıkları kilometre ve bu kilometreleri yaptıkları koşullar göz önüne alındığında en yüksek risk gurubunda bulunuyorlar. Yani bu durum da sürpriz değil.

Güvenli sürüşün kutsal kitabı sayılan "Motosiklet Yol Sanatı" nın birinci bölümünde "kaza yapan sürücülerin bundan ders çıkartmadıkları" nı söyler. Bu kişiler yeni kazalara daha da açık hale gelirler. Bence sende artık hatayı ısrarla diğer koşullara bağlamak yerine kendinde aramaya başlasan çok daha güvenle motosiklet sürmeye devam edebilirsin.

Sevgilerimle
    orhanerdogan, tiawern, motorcu48 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Tornado200
    Öncelikle çok geçmiş olsun
    O şekilde o hızlarda hiç düşülür mü diyen arkadaşlara hem kızıyorum hemde haklı buluyorum
    Tabi başına gelmeyen bilemez tesadüf müdür bilem ama bu sabah aynı şekilde otoyolda sıkışık bi trafikte bende düştüm
    hızım 5 ila 10 arası biseydi debriyajdan elimi yeni çekmiştim yani hızımı siz hesap edin o an solumdaki arabanın üzerime kırar gibi yapması sonucu ön freni sıktım diyemiycem sadece dokunmamla beraber yere düşmem bir oldu

Tecrübe konusuna gelince motorumu2 seneden beri yaz kış demeden kullaniyorum buna lapa lapa kar yağdığında da dahil
    Motorumuda gayet iyi tanidigimı düsünüyorum
    20.000km nin uzerindeyim
    Lastiklerimi iyi taniyorum ayni yoluda 2 seneden beri kullaniyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Dünden beri aynı şeyleri söylemekten gerçekten yoruldum. Benim hali hazırda bildiğim ve kazanın oluş sebebini yazdığım halde aynı şeyleri tekrar tekrar yazmanın ne manası var. Hava sıcak olsa lastik kaymazdı. Yol yapmış ve ısıtmış olsam lastik kaymazdı. Abs olsa kaymazdı. Motoru düzeltmiş olsam lastik soğuk olmasına rağmen yine de kaymazdı. Asvalt kalitesi iyi olsa kaymazdı. Tabiki herşey bir şekilde önlenebilme ihtimali var ama herhangi bir faktörü o gün yada o anda atlarsınız ve kaza olur. Tansiyon düşer. Basın döner. Kafan karışıktır. Yorgunsundur. Herşey kontrol altında tutulabilir yada kazalar kesinlikle önlenebilir diye kesin bir kural yoktur. Dünyanın ve Türkiyenin tanınmış eğitimcileri bile kazaların tam olarak önlenemeyeceğini kesin olarak söylerken burda aynı şeyleri tekrar tekrar anlatarak boşuna nefes tüketiyorum. Başkasının kazası üzerinden ahkam kesmek ne kadar anlamsızdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Alıntı ExTReMe34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun
    O şekilde o hızlarda hiç düşülür mü diyen arkadaşlara hem kızıyorum hemde haklı buluyorum
    Tabi başına gelmeyen bilemez tesadüf müdür bilem ama bu sabah aynı şekilde otoyolda sıkışık bi trafikte bende düştüm
    hızım 5 ila 10 arası biseydi debriyajdan elimi yeni çekmiştim yani hızımı siz hesap edin o an solumdaki arabanın üzerime kırar gibi yapması sonucu ön freni sıktım diyemiycem sadece dokunmamla beraber yere düşmem bir oldu

Tecrübe konusuna gelince motorumu2 seneden beri yaz kış demeden kullaniyorum buna lapa lapa kar yağdığında da dahil
    Motorumuda gayet iyi tanidigimı düsünüyorum
    20.000km nin uzerindeyim
    Lastiklerimi iyi taniyorum ayni yoluda 2 seneden beri kullaniyorum
    Geçmiş olsun. Birşeyin yoktur umarım. İnsanlara bunu anlatmak imkansız. Herhangi bir olasılık yerine gelmese oluyor böyle şeyler.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Dünden beri aynı şeyleri söylemekten gerçekten yoruldum. Benim hali hazırda bildiğim ve kazanın oluş sebebini yazdığım halde aynı şeyleri tekrar tekrar yazmanın ne manası var. Hava sıcak olsa lastik kaymazdı. Yol yapmış ve ısıtmış olsam lastik kaymazdı. Abs olsa kaymazdı. Motoru düzeltmiş olsam lastik soğuk olmasına rağmen yine de kaymazdı. Asvalt kalitesi iyi olsa kaymazdı. Tabiki herşey bir şekilde önlenebilme ihtimali var ama herhangi bir faktörü o gün yada o anda atlarsınız ve kaza olur. Tansiyon düşer. Basın döner. Kafan karışıktır. Yorgunsundur. Herşey kontrol altında tutulabilir yada kazalar kesinlikle önlenebilir diye kesin bir kural yoktur. Dünyanın ve Türkiyenin tanınmış eğitimcileri bile kazaların tam olarak önlenemeyeceğini kesin olarak söylerken burda aynı şeyleri tekrar tekrar anlatarak boşuna nefes tüketiyorum. Başkasının kazası üzerinden ahkam kesmek ne kadar anlamsızdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Geçmiş olsun. Birşeyin yoktur umarım. İnsanlara bunu anlatmak imkansız. Herhangi bir olasılık yerine gelmese oluyor böyle şeyler.
    Öyle bir yazmışsınız ki sanki tüm dünya sizi düşürmek için bir araya gelmiş. Yol kabahatli, lastik kabahatli, önünüze atlayan araç sürücüsü kabahatli, gidon kabahatli, hava kabahatli. Bunlar dışında ben izlediğim videoda acemi birini gördüm.
    PamirGt, gökay77, deep_far ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ExTReMe34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Tornado200
    Çok saol allaha çok sükür hiç bişeyim yok sadece yolda yürürken tökezleyip düşmüş gibi bişey oldum
    Yerden kalktığımda önüme kıran adam camdan bana bakıp bişeyin var mı diye sorunca beni bi gülme tuttu bu hızda düşülür mü abi dedim orda bayagı bi eglendik )

Seninde dediğin gibi bence bu tür kazaların tecrübeyle alakası yok
    Tecrübeyle tek alakası tecrübe edinmek olur bu tür kazalarda )

Haklı haksız konularina deginirsek o kazada sen bu kazada ben suçluyum
    Her ne kadar da kazaya karşı taraf sebebiyet vermis olsa da sonuçta o frene basan biziz
    arka frene bassak düşmezdik gibi
    bilginozi ve isamilx bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı ExTReMe34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok saol allaha çok sükür hiç bişeyim yok sadece yolda yürürken tökezleyip düşmüş gibi bişey oldum
    Yerden kalktığımda önüme kıran adam camdan bana bakıp bişeyin var mı diye sorunca beni bi gülme tuttu bu hızda düşülür mü abi dedim orda bayagı bi eglendik )

Seninde dediğin gibi bence bu tür kazaların tecrübeyle alakası yok
    Tecrübeyle tek alakası tecrübe edinmek olur bu tür kazalarda )

Haklı haksız konularina deginirsek o kazada sen bu kazada ben suçluyum
    Her ne kadar da kazaya karşı taraf sebebiyet vermis olsa da sonuçta o frene basan biziz
    arka frene bassak düşmezdik gibi
    Aynen öyle, Allah beterinden saklasın hepimizi.

Daha bu konumu tabi 600rr cı arkadaş burda kimsenin dediğini kabul etmediği gibi bu konu uzar gider adam rossi ya bırakın en güzel yorumuda BLAMİR arkadaşımız atmış benim gibi hisseden bir arkadaş daha söyleyecek söz yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Tedirgin sürdüğünü herkez sölemiş herkez videoyu izlerken anlamış bi bilginozi anlamamış bide yok Şöle böle ısıtaydımda soğuktuda yol fenaydıda bilmem nede açıklamalara bak ya haklısınız diyemio kendine yediremio 600 geçmiş ya 250 geçmek çok zor tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

nese hadi geçmiş olsun daha dikkatli ol 600 sürerken daha çok tedirginlik var ani gazlamalar yapma tekrar düşersin sen kendi bildiğine değilde biraz insanlarında yorumlarına önem ver bi tek sen kullanmıyosun çok kişi motor kullanıyo bir şey diolarsa doğrudur
    isamilx bunu beğendi.

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Kazayla ilgili yorum yapacak olursam kazada karşı tarafın suçu var ancak buradaki karşı tarafın yaptığı yanlış bizim milletimiz için stabil bir hata. Karşı taraf ne kadar haksızda olsa bu kazada suçu kendinizde ve asfaltta aramalıyız bence. İlk olarak o asfaltta kaydığınız yerde herhangi bir kayganlaştırıcı madde yoksa suç %60 sizde . Bende böyle bir olay yaşadım şöyleki sizden hızlı bir şekilde giderken ilerdeki kavşaktn dönmek için yavaşlamam gerekiyordu ve ön frene bastım ve ön teker kaydı bir anda o an ki refleks ile ön freni bıraktım ve toparladım ancak kavşağı dönmek için yönümü değiştirmiştim, hızımı kesemediğim için düz devam edip kurtarıyim dedim ama ön tekeri sadece yola sokabildim sağ al kısmı kaldırıma gömdüm ve motor altımdan fırladı sol tarafa doğru. Kalktığımda motoru kenara çektim ve kaydığım yere baktım. O kavşak rampa aşağı ve tek dönüştü yani her ana yola çıkacak araç oradan geçmek zorunda, burasıda üniversite çıkışı olduğu için yol artık araçlar fren yapa yapa dümdüz olmuş. Dikkat ettim normal hızda fren yapan araçların çoğunun lastiği ötebiliyordu. Demek istediğim şu ki çok kullanılan ve fren yapılan yerlerdeki asfaltlara dikkat etmek lazım, zamanla biz motosikletliler için mermer gibi oluyor. Bence yukarıda da bir arkadaşın dediği gibi siz o motosikleti elden çıkarmaya çalışın belli ki tecrübesissiniz (sakın yanlış anlamayın sizin hem maddi hem manevi iyiliğiniz için bunu söyleme gereği duydum).

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Kazayla ilgili yorum yapacak olursam kazada karşı tarafın suçu var ancak buradaki karşı tarafın yaptığı yanlış bizim milletimiz için stabil bir hata. Karşı taraf ne kadar haksızda olsa bu kazada suçu kendinizde ve asfaltta aramalıyız bence. İlk olarak o asfaltta kaydığınız yerde herhangi bir kayganlaştırıcı madde yoksa suç %60 sizde . Bende böyle bir olay yaşadım şöyleki sizden hızlı bir şekilde giderken ilerdeki kavşaktn dönmek için yavaşlamam gerekiyordu ve ön frene bastım ve ön teker kaydı bir anda o an ki refleks ile ön freni bıraktım ve toparladım ancak kavşağı dönmek için yönümü değiştirmiştim, hızımı kesemediğim için düz devam edip kurtarıyim dedim ama ön tekeri sadece yola sokabildim sağ al kısmı kaldırıma gömdüm ve motor altımdan fırladı sol tarafa doğru. Kalktığımda motoru kenara çektim ve kaydığım yere baktım. O kavşak rampa aşağı ve tek dönüştü yani her ana yola çıkacak araç oradan geçmek zorunda, burasıda üniversite çıkışı olduğu için yol artık araçlar fren yapa yapa dümdüz olmuş. Dikkat ettim normal hızda fren yapan araçların çoğunun lastiği ötebiliyordu. Demek istediğim şu ki çok kullanılan ve fren yapılan yerlerdeki asfaltlara dikkat etmek lazım, zamanla biz motosikletliler için mermer gibi oluyor. Bence yukarıda da bir arkadaşın dediği gibi siz o motosikleti elden çıkarmaya çalışın belli ki tecrübesissiniz (sakın yanlış anlamayın sizin hem maddi hem manevi iyiliğiniz için bunu söyleme gereği duydum).
    Teşekkür ederim. Yukarıda yazacağımı yazdım fazla da uzatmak istemiyorum.

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim. Yukarıda yazacağımı yazdım fazla da uzatmak istemiyorum.

Ben ilk sayfayı okudum sadece yani tartışma olduğunu bilmiyordum. Zaten bu mesajı cevap alma beklentisiyle yazmadım fikrimi söyledim sadece. )
    bilginozi ve isamilx bunu beğendiler.

ByKORGENERAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125 MH 2014
    geçmiş olsun abi. Allah cümlemizi kazalardan korusun..
    bilginozi bunu beğendi.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    Geçmiş olsun öncelikle , en büyük kazan böyle olsun hatta hiç olmasın. Fakat ne kadar kalabalık biyer orası öyle gerçekten , 600lük motor sürülecek yer değil bence

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

600rr icin tum abs ekipmanlarini ecu yu falan ebay uzerinden getirrmistim
    abs olmayan motora
    abs sonradan takılabiliyor mu?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs olmayan motora
    abs sonradan takılabiliyor mu?
    Abs sistemi çalışma mantığı olarak elektriği aküden alıp, kendi ECU'su ile çalışmaktadır. Fren diski üzerinde bulunan abs ringleri üzerinden abs sensörleri aracılığı ile okunan hıza göre hesaplama yapıp abs güç ünitesi ve abs valfleri sayesinde fren hidrolik basıncını ayarlayıp lastiklerin bloke olmamasını sağlarlar. Abs li 600rr ıslak asvaltta bile 37mt de durabilmektedir.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Abs sistemi çalışma mantığı olarak elektriği aküden alıp, kendi ECU'su ile çalışmaktadır. Fren diski üzerinde bulunan abs ringleri üzerinden abs sensörleri aracılığı ile okunan hıza göre hesaplama yapıp abs güç ünitesi ve abs valfleri sayesinde fren hidrolik basıncını ayarlayıp lastiklerin bloke olmamasını sağlarlar. http://image.sportrider.com/f/165707...BS+diagram.jpg Abs li 600rr ıslak asvaltta bile 37mt de durabilmektedir.
    verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim
    abs fren sistemi sonradan motosiklete takılabiliyor şeklinde anladım
    doğru mu bu ?

sipariş verdiyseniz kaç tl tuttu
    öyle birşey varsa bilgi almak isterim

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Denilmek istenen anlatılmak istenen şey lastik soğuk, asfalt tutmadığı ve abs olmadığı için düştüm cümlesini; lastiğin soğuk olduğunu bilmeliydim, asfaltın tutmadığını önceden farketmeliydim, qrabaların hata yapabileceklerini unutmamalıydım, daha yavaş gitmeliydim, panik yyapmamalıydım gibi cümleler. Virajda çukur varsa ve siz de tam gaz virajı dönüp düşüyorsanız sizin düşmenizi sağlayan şey çukurdur ama hata sizdedir.
    yasin17, deep_far, isamilx ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim
    abs fren sistemi sonradan motosiklete takılabiliyor şeklinde anladım
    doğru mu bu ?

sipariş verdiyseniz kaç tl tuttu
    öyle birşey varsa bilgi almak isterim
    Sahip olmak istediğim motosiklet 600rr olduğu için ve türkiyeye abs li hiç getirilmemiş olduğu için bununla ilgili uzun bir araştırma yaptım. ABS sistemini söken çok ama monte etmiş birisi henüz yok. Ancak gerekli parçaları tedarik edince kesinlikle %100 takılabildiğini söyleyebilirim. 2009 ve üzeri 600rr lara takabilmek için bir önceki mesajda saydığım parçalara ilave olarak kaliperleri de değiştirmek gerekiyor. Ben Ebay üzerinden farklı satıcılardan farklı parçaları satın aldım. 2000TL ye yakın tuttu. En zor ve pahalı olanları tedarik etmiştim. Ancak sıcak havalarda onca frenlemeye ve agresif fren çalışmalarıma rağmen 1 milim kaymayan ön lastik bu havada beni düşürünce montajı tamamlamak elzem oldu. Tabiki şimdi bizim klavye basındaki Rossilerimizin abs ye ihtiyacı yoktur. Bu abs bizim gibi acemi ve tecrübesiz kişiler için gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denilmek istenen anlatılmak istenen şey lastik soğuk, asfalt tutmadığı ve abs olmadığı için düştüm cümlesini; lastiğin soğuk olduğunu bilmeliydim, asfaltın tutmadığını önceden farketmeliydim, qrabaların hata yapabileceklerini unutmamalıydım, daha yavaş gitmeliydim, panik yyapmamalıydım gibi cümleler. Virajda çukur varsa ve siz de tam gaz virajı dönüp düşüyorsanız sizin düşmenizi sağlayan şey çukurdur ama hata sizdedir.
    Kusura bakmayın bazı arkadaslar konuyu polemik haline çevirdiği için cevap vermeye çekiniyorum. Çok haklısınız ben de düşüş ile ilgili hatanın bende de olduğunu zaten söylemiş olmama rağmen bazı arkadasların klavye basında yazdıklarım arasından bazı kelimeleri ayıklayıp ukalaca ve boş cümleler kurmaları hiç olmaması gereken şeylerdi. Bu düşüşe neyin sebep olduğunu bende videoyu izleyen birçok kişide anlamıştır zaten ancak bazı kişilerin anlamamakta ısrar ettiği şey birgün bir anlık dalgınlık yada fiziksel olarak ekstrem bir durum olur ve kaza yapılır tıpkı bende olduğu gibi ancak bu durumumu açıklama gereği duymuyorum zira aramızda çok profesör var. Ben hali hazırda 8 yıllık a2 ehliyet sahibi olmakla beraber gerekli eğitimi de almış durumdayım. Kurum ismini söylemek istemiyorum ancak benim eğitmenim bile sürüşümü başarılı ve oldukça yeterli buluyorken bazı arkadasların 4dk lık video üzerinden beni yermeye çalışması ne kadar doğrudur. Yani illaki tecrübeli görünmek için otobanda makas atarken çekilen videoları mı koymak lazım spor motosiklet kullanıyoruz diye illa ki sürat li mi gitmek gerek. Tabiki süratli de gidiyorum ancak sokak arasında spor motosikletle sürat yapmak kendi ölüm davetiyesini çıkartmak değildir de nedir. Zaten bu motosikletler üzerinde hayatını kaybedenlerin en büyük hatası bu değil mi.
    BatuhanK bunu beğendi.

Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Sahip olmak istediğim motosiklet 600rr olduğu için ve türkiyeye abs li hiç getirilmemiş olduğu için bununla ilgili uzun bir araştırma yaptım. ABS sistemini söken çok ama monte etmiş birisi henüz yok. Ancak gerekli parçaları tedarik edince kesinlikle %100 takılabildiğini söyleyebilirim. 2009 ve üzeri 600rr lara takabilmek için bir önceki mesajda saydığım parçalara ilave olarak kaliperleri de değiştirmek gerekiyor. Ben Ebay üzerinden farklı satıcılardan farklı parçaları satın aldım. 2000TL ye yakın tuttu. En zor ve pahalı olanları tedarik etmiştim. Ancak sıcak havalarda onca frenlemeye ve agresif fren çalışmalarıma rağmen 1 milim kaymayan ön lastik bu havada beni düşürünce montajı tamamlamak elzem oldu. Tabiki şimdi bizim klavye basındaki Rossilerimizin abs ye ihtiyacı yoktur. Bu abs bizim gibi acemi ve tecrübesiz kişiler için gerekiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

sadece ön frene abs takmak istesem bana maliyeti ne olur
    çıkma bulunabilir mi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    sadece ön frene abs takmak istesem bana maliyeti ne olur
    çıkma bulunabilir mi
    Baska marka motosiklet abs si baska motora takmak uygun olmaz yada sadece on lastige takilmak istenirse arka lastigin donusunu algilayamayan ecu, abs hatasi verir. 600rr ile ilgiki boyle ama baska marka abs sistemlerin farkli calisma prensipleri varmidir bilemiyorum.

krmzhr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crossrunner
    Öncelikle geçmiş olsun allah beterinden korusun.kaza yaptığın yer yanlış görmediysem vişne caddesinin doğu garajı tarafından ankara asfaltına çıkan cadde. eğer doğru gördüysem araba doğu garajından karlıdağ caddesine geçmeye çalışıyor ve orda öyle bi geçiş yapması yasak.bulunduğu sokak bile ters yön.arabanın bir üst sokaktan çıkıp sağa dönüp 50 mt yukardaki babadan tekrar aşağı inmesi gerekiyor. eğer kaza raporunda bunu belirttiyseniz muhtemelen sizin lehinize bi karar çıkıcaktır.tekrardan geçmiş olsun..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)