Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yayla yolunda panik fren ve karşı şeritteki arabayla kafa kafaya (ABS lazım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka, namaz dusmanligi falan yok banane isteyen Allaha, isteyen essege tapsin
    Bu mu senin seviyen..
    Terbiye yoksunu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun ve anladığım kadarıyla virajı alamayıp şeridinde giden araca bindirmişsin...yine Allah korumuş diyelim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Namazı kılıp öyle yola çıkın

bu tavsiyenin samimiyetine inanıyorum....düşünsene Peygamberimizin 2 vakit kıldığı namazı biz bol bol 5 vakit kılıyoruz buna rağmen İslam Aleminin yüzü gülmüyor...yani olay namaz da değil...Abdest senin vicdanın...yani kötülüklerden ve şerden abdestle namazla kurtulamazsın...kılıyorsan Allahın hoşnutluğu için kılıyorsun...ne bana ne bir başkasına hayrın veya faydan yok...evlatlarına bu güzel karakteri aşılarsan ordan çeteleye göre biraz sevap point kazanırsın
    isfa67 ve ero__ bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mu senin seviyen..
    Terbiye yoksunu..
    Ne alakası var sensin terbiye yoksunu, isteyen istediği şeye tapar banane.Allaha tapan insanda eşşeğe tapan değilmi? sen taptığı şeye göremi değerlendiriyorsun insanları?

Bu zihniyetten nefret ediyorum, illa inancınız olacak değilmi insan olmak için? nasıl banaz ve yobaz bir düşünce,

şunu anlayın insan hayata baktığı açı, çevresiyle olan ilişkileri, insaniyeti ile değerlendirilir. Benim için dinini en üst mertebede yaşayan, namazında abdesinde çok sofu, hacı,hoca bir insan ile, içkinin,esrarın dibine vurmuş ,eşcinsel bir adamın zerre kadar farkı yoktur.

Hayata nasıl baktıkları? çevrelerine nasıl oldukları? ilişkilerindeki davranışları, yaptıkları iş ve insanlığa faydaları önemlidir. gerisi teferruattır.

bu zihniyeti sağlamadığımız sürece, insanları kürttür, ermenidir, yunandır, alevidir, kafirdir, dinsizdir, travestidir, siyahtır, beyazdır diye ayırıp eşşekliğimizden asla kurtulamayız.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    benim son dönemde "gereksiz muhafazakarlaşma" diye tanımladığım bir durum var (Geçmiş kandilinizi kutlarım diyen bile oldu) , insanlar inançlarını hal dili ile anlatsalar tepki çekmezler ama malesef insanların çoğu dille söylerken hareketleri ile kendilerini yalanlıyor.Konuyu açan arkadaş eminim samimidir , biraz kendini diğer arkadaşların yerine koysun muhtemelen benden ve çoğumuzdan yaşı küçüktür (benim için yaş 40) , muhtemelen onun geçtiği evrelerden çoğumuz geçmiştir biraz bunu düşünsün kaza raporunda din dersi almak istemeyebileceğimizi anlamayı denesin.

Şüphesiz hesap günü herkesin kalbinde ne olduğunu hep beraber göreceğiz.Birde öyle bir hava estiriyorsunuz ki forum ermişler forumu , eleştirenler kafir.

Hayır mümin kardeşim rabbim bu kazayı belkide sana kendini cennetle müjdelenenlerden olmadığını görmen ve haddini bilip , diğer insanları anlaman için verdi , şüphesiz bizler için neyin hayırlı neyin hayırlı olmadığını en iyi o bilir.

Size şu abiyi izlemenizi öneriyorum.

isfa67 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun ve anladığım kadarıyla virajı alamayıp şeridinde giden araca bindirmişsin...yine Allah korumuş diyelim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

bu tavsiyenin samimiyetine inanıyorum....düşünsene Peygamberimizin 2 vakit kıldığı namazı biz bol bol 5 vakit kılıyoruz buna rağmen İslam Aleminin yüzü gülmüyor...yani olay namaz da değil...Abdest senin vicdanın...yani kötülüklerden ve şerden abdestle namazla kurtulamazsın...kılıyorsan Allahın hoşnutluğu için kılıyorsun...ne bana ne bir başkasına hayrın veya faydan yok...evlatlarına bu güzel karakteri aşılarsan ordan çeteleye göre biraz sevap point kazanırsın
    Peygamber Efendimiz nasıl 2 vakit kılıyormuş anlamadım yeni vakitlermi çıktı bilmediğimiz. Namaz insanı kötü işlerden ve fuhşiyattan korur ama iyi güzel kılınan tadili erkana riayet edilerek kılınan namaz .
    Bazı arkadaşlar ne konuştuğunu bilmiyor adeta saçmalamaya başlamış benim için hacı hoca gezi parkındakinden 1 milyon kat iyidir hatta mukayese bile etmem buda benim tercihim . ekonomi kardeşim size herhangi bir saygısızlık etmedi kendinize uygun bir başlık bulun burda boş yere yok o öyle yok bu böyle yormayın kendinizi

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Metehanın dediği namaz ilk farz kılındığı zamanlarda sabah 2 akşam 2 rekat kılınıyordu ordan bahsedyor heralde..
    mete_han bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ

bu zihniyeti sağlamadığımız sürece, insanları kürttür, ermenidir, yunandır, alevidir, kafirdir, dinsizdir, travestidir, siyahtır, beyazdır diye ayırıp eşşekliğimizden asla kurtulamayız.
    ortada bir ayrim sözkonusu değil.
    varsa alıntı yaparak gösterebilirsiniz
    sizinki "aşağılık psikolojisi" kendinizi ezilmiş dışlanmış hissediyorsunuz.ALLAH, NAMAZ dendigi zaman ayrımcılık mi oluyor.

başörtüsü konusunda da "mahalle baskısı" adi altinda görünmez duvarlar/kurallar yoluyla insanlar bu ulkenin vatandaşları inancını yaşama hakkından mahrum bırakıldı. başlarını örterek okula gidemediler.kamu kurumlarinda başörtüsü ortturmediler . meslek liselerine katsayi engeli yapildi yıllarca. aslında ortada zulum varsa inananlara yapildi yıllarca. müslümanlara

başörtüsü kamu kurumlarında serbest edildi toplumda iddia edildiği gibi ayrımcılık olmadı . örnekler artırılabilir

sizinkisi ispattan uzak, varsayimlara dayali, korku politikasi üzerine kurulu ; ya böyle olursa mantığı
    yazılarda farkli inanç sahiplerine ayrim göremiyorum

tepkinizi yersiz görüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:09 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]

düşünsene Peygamberimizin 2 vakit kıldığı namazı biz bol bol 5 vakit kılıyoruz buna rağmen İslam Aleminin yüzü gülmüyor...yani olay namaz da değil...
    naMAZDA

yakın tarihte israil 9 türk vatandaşını mavi marmara saldırısında katletti.turkiyenin tepkisi ne oldu hiçbirşey.
    devrin başbakanının ifadesiyle "savaş sebebiydi"

hesap sormasina savaş ilan etmesine namaz mi engel oldu hayır

çare islam birliği
    müslümanların birlik olması

turkiye krizlerden etkilenmedi diye dünya sasirirken "islam insanlari geri bıraktı" diyen yakinimdaki insanlar sus pus oldu sesi kesti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İste yil 2015, Cern 'de adamlar higgs parcacigi ariyor. Biz hala hacilar, hocalar iyidir, eylemciler kotudur. Kurtulus islam, ummet birligindedir falan bunlari tartisiyoruz.

Bir kere hicbir medeni toplum dini kurallar ile yonetilmez, hatta toplumun dini falan olmaz. İnanclar kisiye ozeldir.inanclari milletlere ve devletlere maal edemezsiniz.

Modern toplumlar cagdas hukuk kurallari ve medeni kurallar ile yonetilir.
    Zaten ummet birligi kadar sacma birsey yoktur sirf musluman diye, etrafina zerre kadar faydasi olmayan, gosteris meraklisi, şaşa duskunu, sadece yemeyi bilen arap toplumu ile birlik olunmaz. O toplumun icinden entellektuelligi ile,bilgisi, gorgusu, dunyaya bakis acisi ile insan secilir, dini ile degil.

Osmanlida ayni seyi denedi, ummet birligi. Ozellikle gelisme doneminin ikinci yarisindan sonra, yobaz , banaz kafalar ile nasil dejenere bir topluma ve devlete donustu. Kendi kandaşimiz dahi olmayan devsirme padisahlarin yonettigi osmanli son 350 yilinda ,Turklugun kara lekesi oldu. Hala o kafayi zihniyeti atamadik icimizden,cahil osmanli kafasini.
    Ucka bunu beğendi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    cahillikle itham ettiğin osmanlı tarihini bir daha okumanızı tavsiye ederim, Vahdettin dahil tüm osman lı padişahı ne toprak derdinde idi nede şan ve şöhret,hiçbirimiz hatasız değiliz elbet onlarında hataları olmuştur nede olsa insanlar ammaaa onların yaşam gayesi Allah rızası idi, Allah onlardan razı olsun. Devşirme dediğin padişahların annelerini kastediyorsan, o zaman; aaa bak Türk olmayan bayanlar ile evlenmişler demeden önce, onların devlet değil imparatorluk yönettiğini bilmelisiniz ve o evliliklerin bile bir siyasi amacı olduğunu anlamalısınız, bunu anlayacak kültürde değilseniz evlendikleri Türk olmayan bayanların Müslüman olduklarını da bilemezsiniz, salt bir ırkçılık bataklığında debelenip durursunuz. Şuanda bile, hizmet gördüğümüz eski binaların kimler tarafından yapıldığına zahmet edip baksanız utanmış olursunuz, sizin o yabancı uyruklu kadınlar dediğiniz insanlar devlet-i aliye için ve o devletin vatandaşları için hizmet ettiler. YIL 2135 e geldiğinde ölümsüzlük olup, tekrar dirilme olmayacak ise çok haklısınız ama ahiret mührü zamana uğramaz, yıl 1 ken ne idiyse yıl 3000 li döneme geldiğinde de Allahın kanunları, insanın kanunlarından üstün olacak ve öleceğiz, keşke son olsa o toprağa girince medeni misin ilkel misin bakılmayacak. Kime neye inandığına bakılacak ve medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavarın savunucusu olmak seni kurtarmayacak. Sen hala bizlere itham etsende ben sana dua edeyim Rabbim sana da banada hidayet nasip etsin inş. hidayet nasip etsinki cennetin yollarında seninle r1 üstünde kapışalım inş.
    sedat_57 bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Din dediğimiz şeyin ne olduğunu bilmiyorsun hem cahil hem ukala hem de yobaz olan sensin..

Eşeğe tapanla Allaha ibadet edeni ayni kefeye koyman senin ne olduğunu gösteriyor..

İslam dini dünyayı yaşama bilimidir..

Senin CERN mern dediğin 600 yıl önce bildirilenin dışında şeyler değil..

Ben burada bırakıyorum bu muhabbeti..
    amacınız bilgi alışverişi değil insanları düşünceleri ile hor görmek..

....
    Burada bulunma amacım sizlerle ortak paydam olan motosiklet yönününde bilgiler paylaşmaktı.. elimden geldiği kadar dışına cikmamaya çalışıyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hala ayni zihniyet, hayvana tapan ile tanriya tapan arasinda fark var demek.fark mark yok kardesim, herkes istedigine tapinir. Senin tanri inancin seni iyi yada diger insanlardan farkli yapmiyor. Hayata bakis acin ve hareketlerin seni iyi yada kotu yapar.
    Birde
    Klasik muslumanlarin yaptigi her bulus yapilan seye bu zaten kuranda vardi demek. Hicbirsey yapmadan, hatta yerimizde bile saymadan surekli geriye giderek size gore gavurlarin kafirlerin buldugu buluslar aa zaten bu kuranda vardi, o zaman bu muslumanlar bu kadar aptalmi? Ki hersey varsa madem yillardirda bu kurani okuyorlarsa niye bulamiyorlar?

Butun ilim, bilim, felsefe,medeniyet alaninda dunya ilerlerken biz niye boyleyiz? Herseyi o gavurlar kafirler buluyor? Bizim 2013 yilinda sadece 17 patentimiz varken kafir amerikanin 2 bin kusur ve dinsiz japonyanin 1500 kusur patenti var?

Bizde hicbirsey yok, anca taklit, canimizi kurtarmamiz icin bir ilacimiz bile yok. Bu aralar kopek isirmasi ile yedigim kuduz asilari bile dalga gectigimiz inege tapan hindistandan geliyor?

Bu kadar akil beyin islemeyen bir toplummu olur?

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    1.si o avrupanya mavrupanya bize masal anlatma yok şöyle moderen böyle moderen onlar ilkönce orta afrikada öldürüp 1 dolara çalıştırdıkları işçilerin hakkını versin orda insanlar ölürken sömürmekden dişleri çürümüş o böyük beyaz adamları methetmeyi bırak amarıkanyada ırağa demokorasi götürdüydü ama dönerken mazotla döndü ne işdir acaba şimdi oturmuşlar o gelişmiş insansız imansız hava araçlarıyla oturduğu yerden insanarı çoluk çocuk demeden avlıyor bumu gelişmişlik bu 2.si bu ülkede kafasına şapka giymedi diye asılan insanlar var demekki diktatörlerde bu ülkede var imiş.3. sü neden birileri harf inklabını başlattınsence 600 senelik osmanlı arşivi neden avrupaya gemilerle gönderildi neden elin avrupası senin kitaplarını okumaya bukadar meraklı ve sen yüzüne bile bakmaya tiksiniyorsun bana masal anlatma hayal aleminde yaşamıyorum ben daha 100 sene önce o moderen avrıpanyalılar çanakkaleye dadanmışdı ben alıp onları başıma taç edemem benim dedem boşa şehid olmadı sen yoluna bak. bu memlekette kitap okumak bile yasaklandı sen bilimden bahsediyorsun
    EKONOMİ bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Siz nereye gelmişsiniz yahu?

Ekonomi, geçmiş olsun.

Diğer arkadaşlar, eleştiriler biraz daha sakin biraz daha tahammül sınırlarında olsun. Tamam adamın yazısı hoşunuza gitmemiş, ben de kendimi ortaokul Din kültürü dersinde hissettim ama yazısını okudum nereye varacak diye. Sonuçta da şöyle bir durum var;
    Şu şu şu etkenlerin altında kaza yaptım demiş işte, bu bölümün amacı bu değil miydi?
    Ha çok rahatsız oluyorsanız ki benim başka hobi forumunda uygulamam dır, yazılarını beğenmediğim kişilerin başlıklarını hiç açmam. Ekonomi nickli forumdaşın bu mesajında içerik olarak inanç ve ibadet olacağını bile bile açıpta rahatsız olma hakkımız yok. Ben daha önce başka bir başlıkta tartıştım kendisiyle ama orada başlık ve konu onu gerektiriyordu. Çok sıkıldıysanız "geçmiş olsun" yazıp başka başlığa geçiniz.

Bu arada sayın moderatörler, iş tartışma boyutunu da aşmış, kişilik haklarına hakarete varmıştır, haddim olmayarak müdahale etmenizi rica ediyorum.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Hala ayni zihniyet, hayvana tapan ile tanriya tapan arasinda fark var demek.fark mark yok kardesim, herkes istedigine tapinir. Senin tanri inancin seni iyi yada diger insanlardan farkli yapmiyor. Hayata bakis acin ve hareketlerin seni iyi yada kotu yapar.
    Birde
    Klasik muslumanlarin yaptigi her bulus yapilan seye bu zaten kuranda vardi demek. Hicbirsey yapmadan, hatta yerimizde bile saymadan surekli geriye giderek size gore gavurlarin kafirlerin buldugu buluslar aa zaten bu kuranda vardi, o zaman bu muslumanlar bu kadar aptalmi? Ki hersey varsa madem yillardirda bu kurani okuyorlarsa niye bulamiyorlar?

Butun ilim, bilim, felsefe,medeniyet alaninda dunya ilerlerken biz niye boyleyiz? Herseyi o gavurlar kafirler buluyor? Bizim 2013 yilinda sadece 17 patentimiz varken kafir amerikanin 2 bin kusur ve dinsiz japonyanin 1500 kusur patenti var?

Bizde hicbirsey yok, anca taklit, canimizi kurtarmamiz icin bir ilacimiz bile yok. Bu aralar kopek isirmasi ile yedigim kuduz asilari bile dalga gectigimiz inege tapan hindistandan geliyor?

Bu kadar akil beyin islemeyen bir toplummu olur?
    Konuşmalarından anlaşıldığı kadarıyla müslüman değilsin. Ama sayğın olsun. İslamiyet müslümanlara ilim sizin kayıp malınızdır, Çin de dahi olsa arayın bulun diye emretmesi islamiyetin geri kalma sebebi mi acaba. Zaten bunu tartışmak bile yersiz. Birde ağzına bile yakışmayan ceddimşzden bahsetmişsin. Osmanlıyı Osmanlı yapan islamiyeti yaşaması, hoş görülü ve ilmi - fenni ilimlere önem vermesi sayesinde olmultur. Savaşlar ortamında o geniişşşşş coğrafyaya asırlar boyunca nasıl hükmedildi sizce.

EKONOMİ sat şu motoru sana en azından boxer alalım, motosiklete bindiğini anla.

Son olarak:

Hz. Ali, ahrete inanmayan birine, "Eğer yoksa benim kaybedecek bir şeyim olmaz. Ya varsa sen ne yapacaksın''
    efendy06 bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Motordan nerelere gelmiş konu, kimin neye inandığı kendini bağlar.Farklılıklar kültür zenginliği ile birbirimizi anlamayı başkasının gözünden bakmayı öğretir. Üyeler arasında ayrımcılık olmaz. Biz burda ortak bir noktamız olan motosikletten bahsediyoruz.Arkadaşımız tehlike atlatmış. Gerisi boş.
    oyunageldim bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    iniş aşağı inerken yaptığım bir diğer yanlışı açıklamak istiyorum
    normalde frene basarken debriyajı da tamamen sıkarım; durmayı kolaylaştırdığını düşündüğüm için.

Düz yolda bu iyi fikir gibi görünse de yokuş aşağı debriyajı sıkınca motoru salıyorsun daha da hızlanıyor

çözüm basit
    vites düşürüp debriyajı öyle bırakmak
    aynı zamanda da ön ve arka frenleri eş zamanlı artan bir şiddetle limon sıkar gibi sıkarak frenlemek
    az sonra da hemen bir vites daha düşürerek motor kompresyonundan daha fazla yararlanmalıyız bu gibi durumlarda

tabi bu zırt pırt vites düşürmek vites dişlileri için hiç de iyi olmuyormuş
    aea şanzıman yediğinden bahsediyor ve vites düşürme tekniğini açıklıyordu bir videosunda

vites düşürerek ani fren teknikleri konusunda bol bol çalışma yapmanızı ve bu işi reflex haline getirmenizi öneririm
    kullanmasını bilirseniz öyle bir frenleme yaptırıyor ki sanırsın motorda abs var

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iniş aşağı inerken yaptığım bir diğer yanlışı açıklamak istiyorum
    normalde frene basarken debriyajı da tamamen sıkarım; durmayı kolaylaştırdığını düşündüğüm için.

Düz yolda bu iyi fikir gibi görünse de yokuş aşağı debriyajı sıkınca motoru salıyorsun daha da hızlanıyor

çözüm basit
    vites düşürüp debriyajı öyle bırakmak
    aynı zamanda da ön ve arka frenleri eş zamanlı artan bir şiddetle limon sıkar gibi sıkarak frenlemek
    az sonra da hemen bir vites daha düşürerek motor kompresyonundan daha fazla yararlanmalıyız bu gibi durumlarda

tabi bu zırt pırt vites düşürmek vites dişlileri için hiç de iyi olmuyormuş
    aea şanzıman yediğinden bahsediyor ve vites düşürme tekniğini açıklıyordu bir videosunda

vites düşürerek ani fren teknikleri konusunda bol bol çalışma yapmanızı ve bu işi reflex haline getirmenizi öneririm
    kullanmasını bilirseniz öyle bir frenleme yaptırıyor ki sanırsın motorda abs var
    dostum düz yolda da debriyaj sıkarak boşa atarak(?) fren yapılmaz zaten. frenlemeye ek motor freni de yapman lazım.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler