Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bahariye caddesi'ndeki kaza ve sonrası

Motovento
    REKLAM ALANI
    40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Çok şükür ki benimle alakası yok, sadece yaya olarak kazaya tanık oldum. hat döner diye bi dönercinin kuryesi bahariye caddesi üzerinde kadına çarpıyor. ikisi de yerde... ama benim takıldığım konular başka: 1- çocuk 14-15 yaşında ya var ya yok, hakkaten çocuk. daha favorilerinden sakal bile çıkmamış aşağıya doğru. o yaşta bir çocuğun altına işvereni nasıl scooter verir anlamıyorum. Ayrıca kaza olur olmaz çocuğun kafasından kask 10-15 metre fırlıyor. kaskı bağlamamış sanmıştım ama sonra çenesinin altının kanadığını görünce anladım ki büyük bir kaskı vermişler çocuğa, o da kaza anında çene altından sıyrılmış fırlamış. Yuh dedim başka birşey demedim. 2- çocuğun çarptığı kadın eşi de kadının yanında, orada esnaf galiba. ben sesi duyup çocuğun yanına koşana kadar adam yerde baygın yatan çocuğun yanına vardı. çocuk yerde yatıyor, kafayı mı çarptı, boyun mu gitti, ölüyor mu umurunda değil, çocuğa tekme atıyor. ciddiyim, tekme atıyor. Daha da ürkütücüsü, adama ne yapıyorsun diyen yok. Adamın ittirip ne yapıyorsun deyince bu sefer millet benim üzerime yürüdü, yerde yatan onun eşi ama diye. Eşiyse onunla ilgilensin, ambulansı polisi arasın, yerde yatan avuç kadar çocuğu tekme mi atılır deyince biraz duruldular. Çocuğun bilinci açıktı... korkudan titriyordu, kolu kötü açıyormuş, muhtemelen kırıldı. 3- Kadın baygındı. sonra kendine geldi, kımıldayamıyordu. dokunmayın, omuriliğinde sorun olabilir dememe rağmen kadının eşi, hem de ayaklarından kadını kenara çekeleyip araçlara yol verdi. 4- Çocuğu çalıştıran işyerinin sahibi geldi o esnada, sessizce dikkat et çocuğa saldırıyorlar dedim. o iyi de motor gitti diye yakındı adam. sana ne diyeyim ben hayvan adam! Bahariye yakınlarında Hat döner diye bir yer bunu yapan, gidersem insan değilim. 5-Kenardaki yaşlı teyze de "rayların üzerinden kaydı" deyip duruyordu ha bire...
    Bütün gün gözümün önünden gitmedi o adamın yerde yatan çocuğu tekmelemesi ve milletin tüm bu olanları seyretmesi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    duyarlı olmak insan olmak başka olmuş gerçekten, okulda olması greekn çocuk çalışıyor ekmek parası diye ona işveren de motora bakıyor kan emicilikten başka bişey değil. umarım adli vaka olarak geçmiştir ama zannetmem ki o işveren , tekmeleyen adamın alacağı ceza, o cocuğun yediği tekmeler kadar ağır bir sonc olmayacaktır...
    hak yiyen cehenneme...
    ben de hataylıyım amma hayvan değilim
    adresleri aşağıda

info@hatdoner.com.tr
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Millet iyice sığırlaşmaya başladı.
    murad13 bunu beğendi.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok üzüldüm :(( herhalde ülke olarak insanlığımızı yitiriyoruz. acıma vicdan doğru ve yanlış kavramlarımız yok oluyor....

Bu aralar gördüklerime inanmak istemiyorum.. İçimden kimseye anlatmak bile gelmiyor. 14 - 15 yaşındaki çoçuklar şehirleri talan ediyor. Aileler çocuklarına bol bol nefret aşılıyor ve hiç kimse bu gidişe dur demiyor. Zaten artık çok geç nefret dolu bir nesil yetişiyor.

umarım yanılıyorumdur...
    murad13 bunu beğendi.

Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    40yapar bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı acmimurt31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de hataylıyım amma hayvan değilim
    [/email]
    kardeş o nasıl laf, öyle genelleme mi olur! öyle genelleme yapana insan evladı mı denir! hat dönerin hatay'dan geldiğini bile yeni duydum. Olaydaki vicdansızlığın hatayla ne alakası olabilir. keşke herkes senin kadar vicdanlı, sorumlu olsa. Bu arada çok acil işim vardı ve fazla bile oyalanmıştım. Ayrılmak zorunda kaldım. keşke imkan olsa da yaralanan kadının çocuğun işverenine dava açmasını sağlasaydımç Muhtemelen sgk felan da yoktur çocuğun. Kol gibi girseydi o dönerciye.
    Adım hıdır, elimden gelen budur: müşteri olarak asla hat dönere gitmem. her konusu açıldığında eşime dostuma çevremdekilere de bu olayı anlatırım.
    mehmetenis ve polo34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    abi adamın yaptığı kötü imaj sonuçta müessesesine o ismi koyuyorsa titiz davranmalı yoksa kimseye bişey dediğim yok yanlış anlaşılmasın zaten mesaj attım bakalım dönüş yapacak mı
    mehmetenis bunu beğendi.
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Survivalsyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar
    Çok üzüldüm.Allah acil şifalar versin.Ülkemizin ne yazıkki pek gözükmeyen gerçeği.Öyle insanlar var ki motorun trafikte işi ne diyorlar.Gördümmü heme üzerine sürmeler,daha neler neler.Allah düşürmesin ellerine.Gerçekten sözün bittiği yer.Ellerine sağlık sana da belki olmasan linç olacaktı çocuk.
    (Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. H.Z. MUHAMMET S.A.V)
    Bilg.
    Sayg.
    40yapar ve mterayes26 bunu beğendiler.

Merhaba arkadaşlar ve görgü tanığı olduğunu söyleyen abim kazan yapan kişi ben furkan ,

1)ben iş yerine garson yardımcısı olarak işe başladım kaza günü sipariş geldi normalde paketler yaya götürülüyor ancak o gün patronumum dükkanda olmadığını fırsat bilerek motoru gizlice aldım ancak talihsiz bir şekilde kaza yaptım adı üstünde kaza bilerek yapılan birşey değil oldu bir kere bu konu için üzgünüm.benim bilincim hep yerindeydi evet bana tekme attılar ancak sadece suçluyum diye bunlar dile bie gelmiyor napalım yaşımız küçük ondan suçluyum bu arada patronumun olaydan haberi bile yok kaza yaptı diyince apar topar olay yerine geldiğinde olaylar olup bitmişti zaten adam benim başımdan bile ayrılmadı ne motoru ben ona dedim hastanede motor ne durumda diyince tek dediği neden aldın motoru dedi bilinçsiz olarak suçlama yapılması doğru mu adamın haberi bile yok motoru aldığımdan .... herkesten özür dilerim ancak bilerek yaptığım birşey değil

tt768 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Project 4 coming soon...
    Alıntı M.Furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ve görgü tanığı olduğunu söyleyen abim kazan yapan kişi ben furkan ,

1)ben iş yerine garson yardımcısı olarak işe başladım kaza günü sipariş geldi normalde paketler yaya götürülüyor ancak o gün patronumum dükkanda olmadığını fırsat bilerek motoru gizlice aldım ancak talihsiz bir şekilde kaza yaptım adı üstünde kaza bilerek yapılan birşey değil oldu bir kere bu konu için üzgünüm.benim bilincim hep yerindeydi evet bana tekme attılar ancak sadece suçluyum diye bunlar dile bie gelmiyor napalım yaşımız küçük ondan suçluyum bu arada patronumun olaydan haberi bile yok kaza yaptı diyince apar topar olay yerine geldiğinde olaylar olup bitmişti zaten adam benim başımdan bile ayrılmadı ne motoru ben ona dedim hastanede motor ne durumda diyince tek dediği neden aldın motoru dedi bilinçsiz olarak suçlama yapılması doğru mu adamın haberi bile yok motoru aldığımdan .... herkesten özür dilerim ancak bilerek yaptığım birşey değil
    Hayret yahu. Bu forumda ne zaman bir müessesenin yaptığı ahlaksızlıklar ayyuka çıksa, hemen o gün alınan bir üyelik ile birileri şirket çalışanı olduğunu söyleyerek şirket avukatlığını yapmaya başlıyor. Demek patronun haberi bile yok ve sen o yerin çalışanısın ha...???

Hadi ordan...!!!
    dyavol-77, Sokollu ve mterayes26 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı M.Furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Vay Furkan vay, tam da polise, SGK müfettişine ifade verir gibi yazmışsın buraya. Üslubunun, cümle yapın, olayı kurgulayış ve aktarış tarzın yaşından beklenmeyecek derecede. Sanki büyümüş de küçülmüşsün gibi!!! Demek ki senin yaşadığın ile benim gördüğüm aynı şey değilmiş. Olsun, senden en az 10 yaş büyük kardeşlerim var benim, öperim o yaşlı gözlerinden senin. Senin suçun günahın zerre kadar yok furkan, aksini düşünseydim seni korumak için o kadar it köpeğin arasına kendimi atmazdım zaten. Sen namusunla, alnının terinle ekmeğinin derdinde ol yeter ki, emin ol her zaman senin yanında olan, hakkını savunan birileri çıkar. Sen iyi ol yeter. Ama o kan emiciye söyle, pazartesi günü bizzat polise gideceğim. Olay yerinde benim de üzerime yürüdüler, benim de şikayetçi olma hakkım var, ve olacağım. O durumda mobeseleri, etraftaki güvenlik kameralarının kayıtlarını talep etme hakkım da olacak. O kayıtlarda da elbette görünecek sen siparişi götürürken dükkanda olmayan ama ne hikmetse olay yerine patronunun önlüklü mü önlüksüz mü geldiği. O geldiğinde sen bankta uzanmıştın Furkan, kaskını çene altından sıkıca bağla dedim hatta sana ayrılıken, olayın olup bittiği yoktu. Sonra haliyle çarptığın kadın ve kocasını da bulmuş olacağım. Tanıklık edip işverenine dava açmasına yardımcı olacağım. Sonra SGK bi uğrasın sizin oraya, işe girişin ne zaman yapılmış senin, yapılmış mı? İş kazası aynı gün çalışma ve sosyal güvenlik il müdürlüğüne bildirilmiş mi? Bi çayını içsinler senin patronunun. Çarptığın kadının ve kocasını kafalasa bile SGK musallat olacak. Sonra söyle patronuna, yatsın kalksın dua etsin de o kadının bir tarafı sıyrılmış olmasın, ki ben daha kötüsünden korkuyorum. Patronuna selamlarımı söyle. Olaya tanık olan ve üzerine yüründüğü için şikayetçi olacak olan, bu vesileyle işin içine dahil olacak olan, haliyle SGK ve karşı tarafı da işin içine fazlasıyla sokacak olan abi üniversitede hukuk hocasıymış de, çok büyük bir keyifle, hobi olarak düşecekmiş bu işin peşine de. Soma Holding'e gücümüz yetmediyse bir dönerciye de mi yetmiyor diye söylendi de. Her şerde bir hayır varmış derler, en azından bundan sonra o dönerci, işe aldığı her komi, her çırak, her kurye için gününde SGK bildirimini yapacak, primlerini tam ödeyecek. Ha ödemezse ne olur? Belki de psikopatın biri her iki üç ayda bir SGK'ya kayıt dışı işçi ihbarında bulunur, belli mi olur. En azından kayıt dışı istihdamla mücadeleye katkıda bulunmuş oldun bak

Bu arada furkan, farkında mısın, saatlerdir çevrimiçisin... siparişin, boşların neyin yok mu oğlum senin, patron gibi(!) açık bilgisayar başında bekleme ;)
    dyavol-77, Shamy, Sokollu ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Güncel. Yukarı.
    Edit; patron duman atıyor.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    baştan sona rezillikmiş.

cidden şu 15-16yaşında motor kullananlar daha bi dikkatli olmalı.

hem sağlıkları açısından hemde motosiklete bakışın değişmesi için örnek olmak gerek....

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Davada bir gelişme var mı ? Gerçekten çok merak ettim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocanin emegine saglik, kesinlekle bende olsam aynini yapardim.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    müdahil olmaya gerek kalmadı, sgk'daki denetmen arkadaş zaten özel olarak ilgilenecekmiş
    Ayrıntıları furkan yazar zaten buraya, di mi lan kerata ;)

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Hocam, bu duyarlı davranışınızla örnek oldunuz hepimize.

İnsanlık ölmüş diyoruz ama tepki vermeyi, hak aramayı bilmiyoruz.

SGK'dan esaslı bir ceza alsın da aklı başına gelsin. Başka esnafa da ibret olsun. El kadar çocuklar ın ve çevredeki insanların hayatlarını üç kuruş uğruna tehlikeye atmamayı ogrensinler.
    40yapar bunu beğendi.

astanafga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XCİTY250--HONDA SPAYC 110
    bunu senmi yazdın patronunmu ,yoksa patronunun veya başka birinin baskısıylamı yazdımsenin dediğin zor bir ihtimal patronun haberi olmadan motoru alıp siparişe çıkmak.belki işimden olurum nedeniyle yazdın yazdırdılar.
    VURULUP TERTEMİZ ALNINDAN UZANMIŞ YATIYOR BİR HİLAL UĞRUNA. YA RAB NE GÜNEŞLER BATIYOR.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    moda da oturuyorum bende. bir daha o dönerciye gidersem şerefsizim. zaten dönerleri de berbat.
    40yapar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)