Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürücü Adayı Arabası ile Kaza Maceram

Motovento
    REKLAM ALANI
    teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Hafta sonu kız arkadaşımı Denizli'ye bıraktım. İzmir'e dönmek için yola çıktım. Pazar yeri gibi bir yerin yanından geçerken, topraklı bir yola girdim.Yani yol ama tarla kenarı gibi bir yer. Sürücü adayları oradan ana yola çıkıyor.

Önümde bir micra araç var sürücü adayında. Duble yola çıktığımızda sinyalimi verip sollamaya başladım. Sürücü adayı birden ok gibi sola üstüme kırdı. Her şey o kadar kısa süre içinde oldu ki, yaptığım hiçbir şeyi düşünerek yapamadım. Sanki bilinçaltım frene bastı,yavaşladı. Allahtan süratlerimiz çok az. Motor devrilmesin diye sol ayağımla motoru topallaya topallaya ayakta tuttum derken orta refüjdeki fidanlıklara sol aynam çarptı ve çat edip kıvrım yerinden sarktı. Şimdi asıl olay başlıyor.

Ben ayaklığı açıp ellerimle napıyosun derken, aday kızın akrabaları da arkada başka bir araçla takipteymiş. Cengaver gibi atladılar yanıma. Be bilmem ne deyip başladılar sövmeye.. Ulan görmüyon mu koskoca sürücü adayı yazıyor, artistliğin kime dediler. Şimdi bir an düşünün bu yazdıklarım başınıza geliyor ve suçlu gibi millet size sövüyor. Ben şoku atlatınca biraz kendime geldim. Sürücü aracından (sonradan öğrendim) kurs hocası çıktı. Birader dedi insan dikkatli olur, burası aday sürücü yeri dedi. Ben de ipler koptu, önce kızın sinyal vermeden ve kontrolsüzce şerit değiştirmesinden girdim, üzerime yürüyen akrabalardan çıktım. Sonra bağırış çağırış olunca, milli eğitim hocası girdi araya. Kızın suçlu olduğunu söyledi, hocam dedim şahidim sizsiniz. Ayıptır,günahtır dedim.. Akrabalardan birisi kızın başını da yaktın,gitti ehliyet dedi.. Hocalar araçtan inip kaldırıma geçtiler, sigara yaktılar.

Kim ödeyecek benim zararımı dedim, önce sinyal vermeyi, ayna kontrol etmeyi öğrenin dedim.Kız hala direksiyona yapışmış ağlıyor falan.. Sonra araçtaki babası geldi. 200 lira yeter mi dedi. Dedim bekleyin, internetten ayna fiyatına bakıcam, telefonumu çıkardım. Oğlu geldi, baba şimdi elimde kalacak ne vereceksen ver şuna dedi,başlıycam internetine... Kızın babasından parayı alıp devam ettim.. Hayatımdaki ilk kazam bu oldu, hem de baya saçma bir kaza..

Ama şunu anladım ki, refleks mi dersiniz tecrübe mi ya da başka bir şey.. Kendine çok güvenmeyecekmişsin motor sürerken.
    mehmetenis, TRaKYaLeee ve EKONOMİ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    geçmiş olsun. polis çağırma girişiminde bulunmaniz karşı tarafın gazını alırdı bence. benzer bi kaza benimde başıma geldi. gecenin 2 sinde en sol şeritten kaptırmış giderken u dönüşü yapmak isteyen hanzo aniden en sağ şeritten sola doğru, karşı yöne geçmek için direksiyonu kırmasıyla benim motoru yatırıp aracın altına doğru kaymam bir oldu. benim aynalar, sinyaller ve ayaklık kırık, sol dizimde asfalta vurmadan dolayı bir ağrı. karşı tarafın sol çamurluk ve kapısında göçük.
    araç sahibi polis çağırma talebimi geri çevirerek 50 tl verdi. bende diz ağrısından dolayı plaka ve telefon numarasını aldım.

araçla ilk temasın motorun yan yatmasından dolayı tekerleklerle yapması benim daha fazla yaralanmamı engellemişti. diz ağrısıda ertesi gün geçmişti. bizler ne kadar dikkatli olursak olalım illaki bir kuralbilmez tarafından mağdur edilmemiz an meselesi Türkiye şartlarında.
    mehmetenis bunu beğendi.

Öküz bir milletiz. Hadi kazadır olabilir dersin ama ailesi iyi misin vs sormak yerine saldırmış. Arabada sürücü adayı yazınca her haltı yeme hakkımız varsa yarın tekrar yazılıyım ehliyete, üstüne çıkıp devam etmek istediğim birkaç kişi var burada. Bugün kırmızı ışıkta geçmediğim için taksiciyle birbirimize girecektik, yine sabır çeke çeke yoluma devam ettim ama bıktım artık.

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    Alıntı teodor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrabalardan birisi kızın başını da yaktın,gitti ehliyet dedi..
    No comment.
    Kakono hakiri sokomoyu tokaji.

zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Sizde bir sıkıntı olmamasına sevindim.
    Ama; zaytung kazası gibü olmuş.
    Kusura bakma kardeşim gülerek okudum.
    Şaka gibi kaza anlamında
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Geçmiş Olsun Abim

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Büyük geçmiş olsun, ama siz sınav güzergahına girmişsiniz, sonuçta acemi her şeyi yapabilir. Biz sınav yaparken bir çok kazaya şahit oluyoruz,
    Neyse Allahtan daha büyük bir kaza olmamış, anladığım kadarı ile yandaki MEB yetkilileri aracı durdurmuş sürücü adayına kalsa size doğru gaza basmaya devam eder çünkü o anda gaz ile freni karıştırıyorlar. Çok şahit oldum bu konuda bir çok deneyim yaşadım.
    Allahtan size bir şey olmamış,
    Bu arada adayın sınavı yandı bilginiz olsun iyi ki de yandı çünkü o kız o şekilde ehliyet alır ise kesinlikle herhangi birinin kazasına sorumlusu olabilir.
    barodi bunu beğendi.

Öncelikle sürücü adayı olduğu için çok dikkatli olmanız gerekiyordu. Bir takım ayrıcalıkları var diye biliyorum. Tabii ki bu sizin hayatınız ya da trafik akışını tehlikeye atacak hareketleri özgürce yapacağı anlamına gelmez. Baba olayı yatıştırmaya çalışmış. Çocuklar bu tarz durumlarda delikanlılığın getirdiği etki ile "döverim ederim" gibi hareketlerde bulunuyorlar ki normaldir.

Böyle birinin ehliyet almaması en doğrusu olur. İleride anlar bunu. Size de geçmiş olsun 200 tl ye halledersiniz masraflarınızı...

Siz siz olun sürücü adayı olduğunda onunla aynı hızda yanından geçin sizi fark ettirin ondan sonra basın gaza. Çünkü ne önlerine ne dikizlere -ki araba kullananlar bilir sağ sol arka ve ön 4 ayrı yere 1 saniyede bakmanız gerekebilir- bakmayı bilmiyorlar. Hatta araç içindeyken sesin sağdan soldan geleceğini bile anlamazlar üzerinize kırarlar.

Geçmiş olsun kazasız günler dilerim.
    barodi bunu beğendi.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Geçmiş olsun neyseki cana gelen bişey olmamış. Sürücü kursu vs deyince midem bulanıyor. uni bitmeden önce Kırşehirde b+a2 ehliyeti aldım ama ne aptal hoca gördüm 4 tane hoca değişti. Zaten direksiyona geçtim biliyor msn sorusuna arabayla alakam yok siz tanıtacaksnz dedim aptal aptal yüzüme bakp-- nasıl öğretecegm dedi-- emin olun orda suratının ortasına bi kafa gecirmek geldi içimden.allahtan trafik bilgisi yol bilgisi var yoksa o hayvanlar böyle çok kaza yaptırır.
    Allah sabır versin bize. Bu millete nolmuş bi anlamadım gitti.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    geçmiş olsun

diyelim arabayi solluyoruz
    arabanin sol arka veya sag arka caprazinda kalirsak
    ki buraya kör nokta da deniyor
    sürücü yaklaşan araba veya motoru göremiyor

araba surucusu isek kor nokta aynası alip takmamamiz gerek
    veya kafamızı sola veya saga tam cevirerek kor noktalari kontrol etmemiz lazım

sollarken bip bip kornaya basarsak dalgın sürücüyü ayiktirmis oluruz

bu arada ayna kac paraydı ???
    eski kırılan yeri de japonla gitsin
    kurusun bir daha japonla
    ustten de gerekirse siyah sprey boya ohh miss gibi olur

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    bak işte o gibi durumlarda 10- 15 kişilik bi grup olucaksın bakalım elimde kalacak diyebiliyolarmı.

suçlu yakınımız olduğu halde doğruyu savunamamaktan aciziz.....

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Ailesi ''kızımla evleneceksin bizde adet böyle'' dese napcan? şükür ucuz atlatmışsın boşver
    samet10 ve Darkin bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı teodor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu kız arkadaşımı Denizli'ye bıraktım. İzmir'e dönmek için yola çıktım. Pazar yeri gibi bir yerin yanından geçerken, topraklı bir yola girdim.Yani yol ama tarla kenarı gibi bir yer. Sürücü adayları oradan ana yola çıkıyor.

Önümde bir micra araç var sürücü adayında. Duble yola çıktığımızda sinyalimi verip sollamaya başladım. Sürücü adayı birden ok gibi sola üstüme kırdı. Her şey o kadar kısa süre içinde oldu ki, yaptığım hiçbir şeyi düşünerek yapamadım. Sanki bilinçaltım frene bastı,yavaşladı. Allahtan süratlerimiz çok az. Motor devrilmesin diye sol ayağımla motoru topallaya topallaya ayakta tuttum derken orta refüjdeki fidanlıklara sol aynam çarptı ve çat edip kıvrım yerinden sarktı. Şimdi asıl olay başlıyor.

Ben ayaklığı açıp ellerimle napıyosun derken, aday kızın akrabaları da arkada başka bir araçla takipteymiş. Cengaver gibi atladılar yanıma. Be bilmem ne deyip başladılar sövmeye.. Ulan görmüyon mu koskoca sürücü adayı yazıyor, artistliğin kime dediler. Şimdi bir an düşünün bu yazdıklarım başınıza geliyor ve suçlu gibi millet size sövüyor. Ben şoku atlatınca biraz kendime geldim. Sürücü aracından (sonradan öğrendim) kurs hocası çıktı. Birader dedi insan dikkatli olur, burası aday sürücü yeri dedi. Ben de ipler koptu, önce kızın sinyal vermeden ve kontrolsüzce şerit değiştirmesinden girdim, üzerime yürüyen akrabalardan çıktım. Sonra bağırış çağırış olunca, milli eğitim hocası girdi araya. Kızın suçlu olduğunu söyledi, hocam dedim şahidim sizsiniz. Ayıptır,günahtır dedim.. Akrabalardan birisi kızın başını da yaktın,gitti ehliyet dedi.. Hocalar araçtan inip kaldırıma geçtiler, sigara yaktılar.

Kim ödeyecek benim zararımı dedim, önce sinyal vermeyi, ayna kontrol etmeyi öğrenin dedim.Kız hala direksiyona yapışmış ağlıyor falan.. Sonra araçtaki babası geldi. 200 lira yeter mi dedi. Dedim bekleyin, internetten ayna fiyatına bakıcam, telefonumu çıkardım. Oğlu geldi, baba şimdi elimde kalacak ne vereceksen ver şuna dedi,başlıycam internetine... Kızın babasından parayı alıp devam ettim.. Hayatımdaki ilk kazam bu oldu, hem de baya saçma bir kaza..

Ama şunu anladım ki, refleks mi dersiniz tecrübe mi ya da başka bir şey.. Kendine çok güvenmeyecekmişsin motor sürerken.
    sen baya mal gibi satmışşın kendini çağır polisi zabıt tutulsun kızın ehliyeti yansın, kız şimdi sana eşşek gibi çarptı ehliyetide alıcak o ne güzel dünya

direk polisi arayacaktın yerim akrabalarını AGV bu kafamı koruru icabında Kavga çözer

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen baya mal gibi satmışşın kendini çağır polisi zabıt tutulsun kızın ehliyeti yansın, kız şimdi sana eşşek gibi çarptı ehliyetide alıcak o ne güzel dünya

direk polisi arayacaktın yerim akrabalarını AGV bu kafamı koruru icabında Kavga çözer
    kızın zaten ehliyeti yok ayrıca konuyu hortlat mışsın kız ehliyet almak için direksiyon sınavında idi ve sınavdan kaldı

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kızın zaten ehliyeti yok ayrıca konuyu hortlat mışsın kız ehliyet almak için direksiyon sınavında idi ve sınavdan kaldı
    konunun hortlaması iyi olmuş bu vesile ile bende okudum. ne yalan söyleyeyim kızın sınavdan kalması çok hoşuma gitti, en azından bir süre daha trafiğe çıkamaz ve belkide bu ders ona faydalı olur ayna kullanmayı öğrenir. gaz ve frenin yerini öğrenen kendini şöför oldu sanıyor.

bayan sürücülere karşı ciddi bir ön yargım olduğu için eşim araba kullanmaya niyetlendiğinde "sana ben öğreteceğim ama sonuna kadar dediklerimi düşünmeden ve sorgulamadan yapacak isen" demiştim.

yaklaşık 3 haftalık (haftanın her günü) onunla önce tenha yerlerde sonrada trafiğe çıkarak eğitim verdim. ona ilk öğrettiğim şey 3 tane kural idi:
    1- aracında 3 adet ayna var, yol boş bile olsa her dakika başı 3 aynanı da göz ucuyla kontrol edeceksin eğer trafik yoğun ise dakika da 2 kere kontrol etmeye çalış.
    2- aracın 4 tarafı değil 8 tarafı vardır. arka ve ön çaprazlarındaki arabaların da durumlarını takip et kimin ne zaman şerit değiştireceğini veya üzerine kırabileceğini bilemezsin. trafiği oku.
    3- her zaman şeridini ortala ve hem kendin için hemde yanından geçebilecek 2 tekerlekli araçlar için kaçış manevrasına pay ayır. yeri geldiğinde o aralık seninde daha az hasar alman için bir kaçış noktası olabilir.

trafikte seyir halinde iken her saniye arkamızdaki trafik durumu değişebilir. önümüzde bir tehlike olmaması arkamızdan bir tehlikenin yaklaşmayacağı anlamına gelmez. motor çıkabilir, dalgın bir şoför gaz kesmeyi unutabilir veya fren arızası yapıp duramayabilir.

şimdi eşimin maşallahı var. kafama vura vura öğretti hocam bana diyor. 3 hafta boş yolda bile çok bağırıp çağırdım ama şimdi arabayı o kullanır iken yolu takip etmek yerine telefondan maillerimi okuyup cevap yazabiliyorum

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Siz bir nebze olsun doğru olanı yapmışsınız ama bu işi yaptığımız için biliyorum eş den babadan kardeşten öğretmen olmaz siz eşinize bağırdığınızı söylüyorsunuz öğrenme esnasında eşiniz bu işten vazgeçebilirdi bir daha drks başına oturmaya bilirdiniz,tamamen rastlantı.
    Bu drks sınavı örneğinde konu eski olduğu için büyük ihtimalle o aday ehliyetini almıştır.
    öğretirken her zaman sakin olmak Olmak şart

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)