Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk kaza, talihsizlik mi, bedevilik mi nedir bilemedim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar bir kaç gün önce orta şeritteyken sol şeritteki aracı uyarmak için kornaya bastım, afedersiniz ayı camı açıp ne var filan gibisinden bağırdı arabayı üzerime kırdı çarpmayım diye hamle yaparken kendimi yerde buldum, motor yerde sürüklenirken başka bir arabanın arkadan tampona girdi. Üzerime kıran denyo ben canımı kurtarmışım panikle ve motorun arkadan çarptığı aracın kadın sürücüsünün paniğiyle uğraşırken çekip gitti.
    Motorun çarptığı araçta bir şey yok, kadın çok üstelemedi sağolsun bende birşey olup olmadığını sordu çekti gitti, ben motorla başbaşa kaldım, üzerime kıran denyonun teli buldum ama o da ben sana çarpmadım bilmem ne ayağına yatıyor, tutanakta olmadığı için mahkemeye gitsem bile üzerime kırdığı için dava açabilirim motorun masrafları bana kaldı anlaşılan, neyse masraf sizce ne kadar tutar bir fikir verseniz..
    Sol grenaj yerde sürtündü, far ve sağ grenajda bahsettiğim araca çarpında kırıldı, yerde sürüklenirken çarptığı için maşa veya şaside sorun olduğunu düşünmüyorum, grenajlar ve far ne kadar tutar sizce?
    Başlıkta belirttiğim bedevilik konusunada açıklık getiriyim, sabah evden çıkarken, bugün kasko yaptırıyım artık diye çıkmıştım, işe gelmek kısmet olmadı...
    Şuan foto ekleyemiyorum akşam eklerim inşallah.
    Motosiklet; 2014 Cbr250r

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    çok geçmiş olsun
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Geçmiş olsun sol-sağ grenaj birde far tahminim 650,00 TL civarında olur (2012 modelinin fiyatı) kesin fiyat ve stok için servise sorman da fayda var lakin Türkiye'de şu anda tüm parçaları mevcut olduğunu sanmıyorum.

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    @kamu büyük gecmiş olsun.

Bu 4 ayaklılara bulaşmadan uzayın gidin abi.

Sende bir hasar yoktur umarım.
    O şahsın telefonunu bulduysan kendini de bulursun.
    Tenhada, gerisini sen anladın artık.

Bu 4 ayaklıları kurban bayramında kurban olarak harcasak mı ne yapsak. Caiz midir acaba...
    burakragaa bunu beğendi.

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX-10R 2011
    Geçmiş olsun. Honda'ya e mail atın yedek parça için grenajın gelmesi 3-4 hafta sürebilir. Büyük ihtimal ellerinde yoktur. Şase no'nuzu yazıp hangi grenajları istediğinizi farı vs. Yazıyorsunuz. Hemen cevap gönderirler zaten. Geçmiş olsun tekrardan. Bende aynı durumu yaşadım. Sollama yaparken üzerime kırmışlardı. Arka tekerime dokundular. Biraz salladım ama düşmedim. Sonra devam edip sol aynasını eline vermiştim arkadaş(!) ların. Ama bulaşmayın, artık bende bulaşmıyorum. Yarın birgün motoru görürler çizerler düşürürler. Belaya bulaşmayın boş yere. Bırakın geçsin

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Akmun cocuklari, cok gecmis olsun hocam merak ettigim bi durum var telefonunu nasil buldunuz ?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Teşekkürler arkadaşlar, motoru bırakmasam bende öndeki araca yapışacaktım bırakınca ben bir tarafa motor bir tarafa uçtuk gittik, çok şükür biraz bel ağrısıyla atlattım, bir kaç gün topalladım geçti.
    Servise bıraktım motoru bakalım fiyatı ne çıkaracaklar.
    Sanırım motosikletlinin kaderi bu, adam sonuçta dört teker üzerinde, hareket halindeyken ne yaparsa yapsın oralı olmadan devam etmemiz lazım...
    mithrelios bunu beğendi.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    savcılıga şikayette bulun belki kameralardan tespit edilir, çarptı kaçtı de.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Büyük geçmiş olsun. Yasal olarak şikayet et mutlaka. Bu hayvanlarla bsaşks türlü başa çıkılmaz...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    orada trafik polisi vardı, karşı taraf yoksa ben bir şey yapamam karakola git dedi, karakola gittim, biz bir şey yapamayız mahkemeye git diyor, memlekette adaleti bile peşine düşmeden alamıyorsunuz.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bugün fiyatları aldım, tam bir şok biraz zorlasam motosiklet parasına çıkacaktı masraf. İlk mesaja yazıyorum fiyatları herkes rahat görebilsin diye.

Mesajı editleyemiyorum, 2014 cbr 250 yalnızca far 980 TL gerisini varın siz düşünün, motosiklet alırken yedek parça fiyatlarınıda düşünmek gerekiyormuş.
    Sağ grenaj 370 TL

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı kamu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir kaç gün önce orta şeritteyken sol şeritteki aracı uyarmak için kornaya bastım, afedersiniz ayı camı açıp ne var filan gibisinden bağırdı arabayı üzerime kırdı çarpmayım diye hamle yaparken kendimi yerde buldum, motor yerde sürüklenirken başka bir arabanın arkadan tampona girdi. Üzerime kıran denyo ben canımı kurtarmışım panikle ve motorun arkadan çarptığı aracın kadın sürücüsünün paniğiyle uğraşırken çekip gitti.
    Motorun çarptığı araçta bir şey yok, kadın çok üstelemedi sağolsun bende birşey olup olmadığını sordu çekti gitti, ben motorla başbaşa kaldım, üzerime kıran denyonun teli buldum ama o da ben sana çarpmadım bilmem ne ayağına yatıyor, tutanakta olmadığı için mahkemeye gitsem bile üzerime kırdığı için dava açabilirim motorun masrafları bana kaldı anlaşılan, neyse masraf sizce ne kadar tutar bir fikir verseniz..
    Sol grenaj yerde sürtündü, far ve sağ grenajda bahsettiğim araca çarpında kırıldı, yerde sürüklenirken çarptığı için maşa veya şaside sorun olduğunu düşünmüyorum, grenajlar ve far ne kadar tutar sizce?
    Başlıkta belirttiğim bedevilik konusunada açıklık getiriyim, sabah evden çıkarken, bugün kasko yaptırıyım artık diye çıkmıştım, işe gelmek kısmet olmadı...
    Şuan foto ekleyemiyorum akşam eklerim inşallah.
    Motosiklet; 2014 Cbr250r
    geçmiş olsun allah beterinden saklasın ufak ta olsa motora binen adam arada sadaka vermeli

ilk motor soranlara ucuz çinli tavsiye etmemin sebebi bu parça fiyatlarıdır (ilave olarak cbr 250 nin sinyalinin tekinin 170 tl olması lazım ) ve kendimde ucuz bir çinliyle sürmeyi iyi kötü öğrenmiş biriyimdir ayrıca

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı kamu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün fiyatları aldım, tam bir şok biraz zorlasam motosiklet parasına çıkacaktı masraf. İlk mesaja yazıyorum fiyatları herkes rahat görebilsin diye.

Mesajı editleyemiyorum, 2014 cbr 250 yalnızca far 980 TL gerisini varın siz düşünün, motosiklet alırken yedek parça fiyatlarınıda düşünmek gerekiyormuş.
    Sağ grenaj 370 TL
    Ninja 300'le 30'la falan giderken birisi üstüme sürmüş ve ön tekerin sol tarafından dokunup sağ tarafıma devirmişti, sadece sağ grenajdaki sitecker çizildi bir de ayak basamağının şaseye bağlı olduğu parçası kırıldı fiyatlarını yeni aldım yazayım

Sağ taraf grenaj sticker'ı büyük parça 320 tl (sadece grenajdakiler, kuyruk,sakal,depo ve sele altındakiler hariç)
    Sağ taraf grenaj sticker'ı küçük parça 255 tl (sadece grenajdakiler, kuyruk,sakal,depo ve sele altındakiler hariç)
    Egsoz koruma demiri büyük parça 620 tl (egsozun üstündeki parlak metal zımbırtılar)
    Egsoz koruma demiri küçük parça 200 tl
    Sağ ayak basamağı bağlantı parçası 275 tl

Komple stickerları almak istersem sanırım işçilikle 2500 tl'ye yakın bir para ödemem gerekcekti, reklamcılar birebir aynısını 150 tl'ye bayılarak yapıyorlar üstüne birde çay ısmarlıyorlar, kawasaki'ye göre honda'nın parçaları ucuz olsada 2014 cbr'ın parça fiyatları fazla olabilir diye düşünüyorum ama öyle arkadaşların dediği gibi 370 tl'ye falan grenaj veriyorlarsa bence bedava

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    o masrafların her bi kuruşunu malum şahıstan el ve ayak yordamıyla bi güzel almak gerekir

mbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor...
    Kardeş geçmiş olsun...
    Bende çok hevesliyim motor kullanmaya ama böyle dallamalar yüzünden korkuyorum ister istemez. Bu arada araba kullanırken iki tekerli gördüğümde çok dikkat ediyorum ki ani harekette dengesi kaybolur düşer diye.
    Allahım tüm motosiklet sevdalilarini kaza beladan korusun.
    yanakadam ve SCelen bunu beğendiler.

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    Alıntı mbulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş geçmiş olsun...
    Bende çok hevesliyim motor kullanmaya ama böyle dallamalar yüzünden korkuyorum ister istemez. Bu arada araba kullanırken iki tekerli gördüğümde çok dikkat ediyorum ki ani harekette dengesi kaybolur düşer diye.
    Allahım tüm motosiklet sevdalilarini kaza beladan korusun.
    aminnnnnnnn
    Yolların kralı olmaz, kuralı olur......
    SEVELİM SEVİLELİM DÜNYA KİMSEYE KALMAZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    japon alsan parçaları pahalıymış çinlı alsan öğrenine kadar orası bozulacak şurası dağılacak gene en iyisi ucuz bir japon honda cbf 150 yamaha ybr 125 esd gibi. sanada geçmiş olsun abi

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    sağolun arkadaşlar, memlekette hukukta adam akıllı işlemediği için suçluya cezasının verilmesinide sağlayamıyorsunuz, iki kez karakola gittim, birinde biz birşey yapamayız diyip gönderdiler, EGM sitesinden şikayet yazdım durumu anlattım, arayıp tekrar karakola gitmemi ve şikayetçi olmamı istediler. Yine gittim karakola tam 3 saat beklettiler, bu 3 saat içerisinde 3 kez olayı anlattırıp tamam salonda bekle dediler, sonunda çağırıp doktor raporun var mı (muayeneye gittim ama raporluk bir durumum yoktu) diye sordular yok diyince rapor olmadan birşey yapamayız, rapor al gel dediler.
    Bu memlekette hak aramak için avukat, hakim savcı olmak lazım onuda bu vesileyle anladım.

Ninjaya göre ucuz kalmış evet ama gerçekten maliyeti yüksek parçalar olsa tamam ama yok, nihayetinde plastik en ufak darbede kırılan bir parçanın 370 TL olması bu paranın çoğunun yurt dışına gidiyor olması insanın zoruna gidiyor. Japonu, Çinlisi fark etmez milli servet bunlar. Bir far 1000TL olurmu ya...

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Vay overclock. Neyse zamanla trafikte korna çalmaman gerektiğini öğrenirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)