Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kazaya Sebebiyet Verebilecek Poşet

Motovento
    REKLAM ALANI
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Her zaman diyoruz, belediyelerimiz ne güzel çalışıyor ne güzel çalışıyor diye
    Sabah bir güzel hazırlandıktan sonra evden çıkıyorum Başakşehir 'den ( Kayaşehir ) yola Kavacık 'a gidiyorum, kendimi vuruyorum Marmara Küçük Sanayi Sitesi ile Mahmut Gişeler arasında kalan yan yoldan çevreyoluna çıkmak için kendimi yollara demeye kalmadan yan yol ışıkları geçtiğimde tam çevre yoluna bağlanan yokuş aşağıya inen yol sanki sel suyu geçmiş gibi sırılsıklam, kontrollü bir şekilde oradan aşağıya inip soldan Ankara çevreyoluna bağlanacak iken hemen önümden uçup geçen meşhur beyaz poşeti atlattığımı düşünürken ve içimden " Oh be bir yerime gelip yapışmadı kurtuldum " geçirirken az ilerde sıkıştırılacakken ön freni sıkmaya başladım fakat sıkıyorum sıkıyorum motosiklet durmuyor ve gitmeye devam ediyor tabii ben orada hafif bir şoka giriyorum fakat yine kontrollü bir şekilde motoru arka fren ile yavaşlatıyorum ( ki az önce sudan geçmiştik ısınan lastik güzel bir şoklanarak soğumuştur düşüncesi ile ) durduruyorum motosikleti sağa çekiyorum yanımdan tabii vızır vızır arabalar geçiyor yakın yakın birde merakla bakıyorlar ne oluyor diye iniyorum motordan ve ön lastiğe eğiliyorum direk ( içimden de geçiyor tabii acaba fren hidroliği mi boşaldı, fakat az önce ışıklarda dururken bir sıkıntı yoktu ) bir baktım o meşhur beyaz poşet disk ile fren balatasının arasına girmiş sinirimden kudurdum tabii ki, onu çıkarttıktan sonra motosiklete atladım ve yoluma devam ediyorum derken ön frene bir bakim diye sıkıyorum sıkıyorum banamısın demiyor motosiklet durmuyor Ne yapsam diye düşünürken ofise gelene kadar ön freni hafif hafif sıktım bıraktım sıktım bıraktım ki toparlasın diye ve şükür toparladı

Sonuç; Basit bir poşet diye düşünülen madde, hiç farkında olmadığınızda ani bir anda fren ihtiyacı duyduğunuz da kaza yapmanıza sebebiyet verebilirmiş bunu da öğrendim Her zaman serin kanlı, her şeye kaşı hazırlıklı ve iyi bir takipçi olmak gerekiyor. Tabii bunlarda yetmez devamı var buna verilebilecek örneklemeler...

Biraz uzun oldu fakat yine de paylaşmak istedim...
    geocitys, OnurTr, SUN ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Allaha emanet ol,çok geçmiş olsun.En ufak detaylar büyük sorunlara yol açabiliyor.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allaha emanet ol,çok geçmiş olsun.En ufak detaylar büyük sorunlara yol açabiliyor.
    Kesinlikle, zaten önemli olan da ufak detayları kaçırmamak...
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Yolda giderken kafama bim poşedi geçtiğini bilirim. Olay yeri yine başakşehir
    dmRhn bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Bu kadar uzun cümle olamaz,yoruldum
    Poşetlerden uzak durmak lazım
    yasdal bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda giderken kafama bim poşedi geçtiğini bilirim. Olay yeri yine başakşehir
    Oralarda temkinli olmak lazım

Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar uzun cümle olamaz,yoruldum
    Poşetlerden uzak durmak lazım
    Dert anlatılmak istendiği gibi anlatıldığında uzarmış Vakit ayırıp okuman mutlu etti beni...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    10 yılı aşkındır motosiklet kullanıyorum Allahıma binlerce kez şükürler olsun bir kez dahi frenim boşalmadı. Ucuz atlatmışsın.. Sana nacizane fikrim megelliyi satman..
    dmRhn bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 yılı aşkındır motosiklet kullanıyorum Allahıma binlerce kez şükürler olsun bir kez dahi frenim boşalmadı. Ucuz atlatmışsın.. Sana nacizane fikrim megelliyi satman..
    yazı uzun olunca tam anlaşılamamış;

freni boşalmamış, poşet disk ile balata arasına sıkışmış frenin tutmamasına sebebiyet vermiş.
    dmRhn bunu beğendi.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    geçmiş olsun,sokağa poşet atanlar bir yana,arabada giderken izmarit,pet şişe,cam şişe,(görünce aklıma gelen ilk cümle o şişe varya.... oluyor) kutu kola boş kutusu vb... atan öküzlerden daha çok çekiniyorum...
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    pazar yerlerine dikkat anadolu yakasında bazı yerlerde pazar yerleri mevcut olduğu için pazarlar kalktıkdan sonra etraf savaş alanına dönüyor ve yere düşen ıvırı zıvırı pazardan 100mt ileri ye kadar yerlerde mevcut ve ön fren sıkarken ön tekerin kaymasına sebep oluyor başıma geldi çok yavaş gittiğimden motorda hafif olduğundan tek ayağımı yere koyarak kurtuldum.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Salih_T 'nin dediği gibi, motosikletin fren hidroliği boşalmadı yada fren tellerinde bir sıkıntı olmadı. Poşet balata ile disk arasına girdi, şansta bu ya işte

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazı uzun olunca tam anlaşılamamış;
    freni boşalmamış, poşet disk ile balata arasına sıkışmış frenin tutmamasına sebebiyet vermiş.
    Haklısın usta

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun,sokağa poşet atanlar bir yana,arabada giderken izmarit,pet şişe,cam şişe,(görünce aklıma gelen ilk cümle o şişe varya.... oluyor) kutu kola boş kutusu vb... atan öküzlerden daha çok çekiniyorum...
    Benim bir ara başıma pet şişe atan geldi yine Başakşehir 'de Yolcu yerinde oturan adam açtı camı ( trafik yoğun ) hop büzülmüş pet şişeyi camdan fırlattı Kornaya bastım yanına yanaştım tabii özür diledi hemen ama ne fayda bir kere o şişe yere atıldı ve kim bilir ne zaman doğadan yok olup gidecek...

Alıntı moturmotur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazar yerlerine dikkat anadolu yakasında bazı yerlerde pazar yerleri mevcut olduğu için pazarlar kalktıkdan sonra etraf savaş alanına dönüyor ve yere düşen ıvırı zıvırı pazardan 100mt ileri ye kadar yerlerde mevcut ve ön fren sıkarken ön tekerin kaymasına sebep oluyor başıma geldi çok yavaş gittiğimden motorda hafif olduğundan tek ayağımı yere koyarak kurtuldum.
    Şans bu olsa gerek ama bu konuyu da gerçekten dikkate almak gerekiyor çünkü haklısın...
    Sana da geçmiş olsun bu arada...

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    geçmiş olsun beniimde başıma izole bant yapışması geldi ve halada disk üstünden o siyahımsı tabaayı atamadı :S

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Evet senin durumda pek iç açıcı değilmiş Mertcan yalnız acaba o siyahlık dediğin şey sadece boya olarak mı yoksa izole bant mı halen duruyor, bir fırça ile yada tel fırça ( bulaşıklarda kullanılan tel fırça varya o tabii diske zararı var mı bu tartışılır ) ile çıkartmayı denedin mi?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    sen ozaman kan akıt bi horoz fln kes =) Allah korusun tesadüfün böylesi çok feci =)
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    sen ozaman kan akıt bi horoz fln kes =) Allah korusun tesadüfün böylesi çok feci =)
    Düşündüm bunu daha kan felan akıtmadık Bakalım hayırlısı ya...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)