Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bayram dönüşü kaza furyası....

Motovento
    REKLAM ALANI
    fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    evet arkadaşlar maalesef bende bu furya ya katılmış oldum bayramın son gecesi çınarcık dönüşü tamda ( yinede Allah'a şükür ) evime 1km kalmışken tem otoyolu gaziosmanpaşa ayırımında virajda yeri öpmüş bulunuyorum bilen bilir virajda hız sınırı 70 bende her daim 80-90 ile döner devam ederdim gece 22:45 civarı sapağa girdim yatışa başladım viraj içinde yolda bi parlaklık gördüm ( su, yağ, mazot bilmiyorum o heyecanla dönüp bakmadım bile) gördüğüm gibi üzerinden geçmem geçtiğim gibi motorun altımdan uzaklaşması bir oldu ben yaklaşık 20m sürüklendim yaz günü olduğundan altımda şortum üstümde ince bi polarım vardı ve kask dizlik eldiven tabii bende Allah'a şükür bişi yok sadece sağ dirseğimde bi sıyrık ve sağ omuzumda bi ağrı var onuda doktora gösterdim yumuşak doku zedelenmesi imiş şükür motor 50-60m sürüklenip yolun solundaki yağmur oluğuna girdi güzelim tdmin benden uzakta kıvılcımlar eşliğinde sürüklenmesini görürken içim gitti( ki bu arada bende sürüklenmeye devam ediyodum ) şükür motorda da fazla bişi yok fren manetinin ucu kırıldı gidon sağ taraftan yamuldu ön cam kırldı.
    o anda yanımdan geçen motosikletli arkadaşlar sağolsunlar toparlanmama ve motoru kenara çekip kontrol etmeme yardımcı oldular. gidonu az düzeltip motoru çalıştırıp kapıya çektim hafta sonu ilgi ve alakamı bekliyo
    şimdi diceksiniz ki e arkadaş geçmiş olsunda bizim başımızı niye ağrıttın
    benden daha genç arkadaşlara şunu hatırlatayım istedim çok uzun kmler yapıp aha eve geldim aman sokağın başındayım şu ışıktan sonrası kolay yok dikkati her an elden bırakmayacaksınız yoksa yeri öpersiniz ben gibi ve benim gibi şanslı olamayabilirsiniz. motoru park edip kilitleyene kadar maksimum dikkat göstermeye özen gösteriniz lütfen.
    Sadık1453 ve hakan_biolog bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Geçmiş olsun dostum ne olursa olsun korumalarını tak, sonra haberlere çıkıp bizi üzme.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Öncelikle geçmiş olsun.

Trafikte tehlike çemberi diye birşey vardı. Yanlış hatılamıyorsam çapı 9 km olarak kabul edilir.
    Ve kazaların büyük kısmının insanların evine yada işyerine 9 km çaptaki mesafelerde gerçekleştiği tesbitine dayanır.

Ayrıca asıl ders şu olmalı.
    Hız sınırlarına uymak önemlidir.
    tuzsuzdeli, Sadık1453 ve fromghetto bunu beğendiler.

S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Bununla geçmiş olsun dostum.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Geçmiş olsun.
    Yukarıda da bahsedildiği üzere, istatistiklere göre kazaların çoğu uzun yolculukların son kilometrelerinde oluyor.

Şort ve ince polarla çok ucuz kurtulmuşsunuz.

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    sağolun arkadaşlar acayüp ün de dediği gibi başta dikkat dilecek husus aslında hız sınırı.
    dediğiniz gibi ucuz kurtuldum her zaman böyşe şanslı olamayabilirim ve herkes böyle şanslı olamayabilir..
    yorumlarınız ve uyarılarınız için teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)