Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

cbf 150 çarpışma ve sonrası

Motovento
    REKLAM ALANI
    darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    gökçeada tatilinden dönüşe geçmistim. yolda dinlenerek yiyip içerek istanbula dönüyorduk. çorluda yol tıkandı . aralardan boş buldukça emniyet şeridinden yol alıyorum . emniyet şeridindeki araç birden sinyal verip hızını sıfıra düşürdü . ilkin yanlayarak kaçacak bi nokta aradım ama bulamadım . ve tampona baktığımı hatırlıyorum . fren yapmama rağmen duramadım . kız akadaşımla birlikte çarpma etkisiyle havalandık .yerde sürüklendik . ben daryeyi başımdan tam tepeden aldım ciğerlere yaptığı baskıdan nefes alamaz duruma gelmiştim. Kafadan aldığım darbe yüzünden gözüm kararmış , ayagımdaki acı yüzünden kırıldığını düşünmüştüm . direk kaskımı çıkardım yanlış olduğunu biliyordum ama nefes alamıyordum . düşme anımda kız arkadaşıın yerde sürüklenişini ve o halde yoldaki arabaları durdurmaya çalıştığını gördüm. birden etrafımızda bir sürü insan geldi . zaten nefes alamıyorum . bi açılın diye haykırdım . o kalabalıktan motorcu çıktı motor anahtarımı cebime soktu bi isteğim olup olmadığını sordu ambulans gelince yoluna gitti . yöre halkından başkabir motorcu motorun burada güvende diyip numaramı aldı hastanadeyken 2 kere aradı . yoldaki halkta sanki seferber olmuş gibi biri motoru kaldırıyor diğeri depo üstü çantayı kucaklamış ”çantanız bende güvende abi “ diyor , aralarında ben doktorum diyerek sıyrılan kişi şokta olan kız arkadaşımı sakinleştirmeye çalıyordu . bense yerde hareket etmemeye çalıştım . kısa sürede ambulans ve jandarma geldi . hastaneye kaldırdılar . ambulans çalışanlarının görevleri değil ama hastane içindede bizimle ilgilenmeye devam ettiler . allah onlardan razı olsun .
    röntgen tomografi ardından 3 saat müşahedede kaldık . ekipmanlarımı kaza anında ambulansa aldılar . ardından ambulans hastanede acil servisinin önüne bıraktılar , polis merkezi eşyaları almak istemedi hemşirelerde boş bi odaya bunları alabilirlerdi ama . beni evraklar için ayakta görünce "verin gitsin" naralarına maruz kaldım . o halde ekipmanları taşımaya çalıştım . ambulanstaki görevli gençler acıyıp yardım ettiler . içimden diyorum nereye geldik biz . kız arkadaşımın yatağının yanına koydular. hastane çıkışı pansuman odası “ben yapmam hemşire bul” diyipte hemşire bulamayınca damaryolunu bile kendim çıkardım .
    Özellikle bayramları ucak dışında ulaşım aracı kullanacağımı düşünmüyorum . ufak sıyrıklarla atlattık . resimde eklerim . sonra. Ekipmanların durumunuda resimlerim .
    Bu arada mutlaka kask kullanın hatta full koruma gezin . o sayede şimdi evimdeyim . fotolara bakınca anlarsınız . kazasız sürüşler .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Büyük geçmiş olsun kardeşim.
    Allah korumuş.
    darpgen bunu beğendi.

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Verilmiş sadakaniz varmış çok şükür ucuz atlatmissiniz

Resimleri bekliyoruz
    darpgen bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Geçmış olsun, verilmiş sadakanız varmış.
    darpgen bunu beğendi.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok gecmis olsun. Allah korumus. Aniden duran arabaya iki laf etseydiniz
    darpgen bunu beğendi.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    çok geçmiş olsunn...bi saglıkçı olrak o hastanedeki hemişire arkadaşların yaptıgınıda kınıyorum..
    bende tatil dönüşü trafik ldugu için emniyet şeridini kullandım kaza tehlikesi geçirdim (polis arabasına çarpmaktan son anda yırttım)
    demem o tatil donusu trafik yogun oluyor..emniyet seridi ister istemez kullanılıyo ..çok dikkatli olunması lazın ani araba durmaları ani çıkışlar olabilirr..
    tekrar geçmiş olsun...
    darpgen bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Geçmiş olsun , Allah büyük kazalardan korusun .
    darpgen bunu beğendi.

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun , Allah büyük kazalardan korusun .

Çok geçmiş olsun size ve kız arkadaşınıza. Araçtan şikayetci olun bence. Bu arada kaskınız neydi?
    darpgen bunu beğendi.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geçmiş olsun.

Kaza anında seferber olmuş herkez asıl mesele hastahanede başlamış galiba. Allah ne ellerine düşürsün, ne eksik etsin derler ya hani..
    darpgen bunu beğendi.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    çorluda benim gördüğüm çok güzel motora saygı gösteren sürücüler var gece 3te ara sokakta sinyal veriyolar geçmiş olsun abi Allah kaza bela vermesin
    darpgen bunu beğendi.
    mondial 150 zc - yuki yıldız 100 -honda spacy 110 - honda cbf - bajaj boxer > sattım yine cbf aldım

Motosikleti
    ramzeyqm250
    geçmiş olsun bundan sonra kazasız belasız günler olsun
    darpgen bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150
    https://imageshack.com/my/images

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

herkese taziyeler için teşekkür ederim . bundan sonra bayramda ucak dışında araca binmem motorla uzun yol yapıcağımı sanmıyorum en azında cbf 150 ile
    uzun yol ızdırap oluyo .
    kask benim nitro dynomo diğeri LS2 iki kaskta görevini iyi yaptı . nasıl takla attıysam kafamın tam tepesini asvalta vurmuşum . ikimizde full kotumalıydık sadece kız arkadaşımın motor ayakkabısı yerine spor ayakkabısı vardı . resimde gördüğünüz gibi ayak bileği zedelendi . her ekipmanın önemi ayrı .
    kazaya karışan araç şöförüde eskibi motor kullanıcısı çıktı . aradı hatrımızı sordular . çileli trafiğin faturasını birbirimiz çıkartmayalım .
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geçmiş olsun ALLAH tekrarını göstermesin.

Koruma ekipmanların sayesinde böyle bir kazayı anladığım kadarı ile ucuz atlatmışsın.

Genellikle kaza haberlerine girip bundan sonra olmaması için neler yapılmalı bu işi bilen üstatların yazılarından alıntılar ile yazarım. Bu nedenle de pek sevilmem ama olsun ben yine küçük iki detay yazacağım.

1. Önündeki araba aniden durduğunda (üstelik emniyet şeridinde) takip mesafesini ve hızını anladığım kadarı ile pek iyi ayarlayamadın. Maalesef bu hepimizin yaptığı bir hatadır. Emniyet şeridinden 60-70 ile gitmek bile büyük riskken yanımdan vız diye geçenleri görünce İNŞALLAH başlarına bir şey gelmez diye dua ederim hep. Yapmamalıyız. Bende yapıyorum ama bari biraz yavaş gitsek aslında....

2. En son tamponu hatırladığını söylemişsin. Bütün eğitimlerin kaza öncesi ile ilgili söyledikleri şey probleme değil kaçış noktasına bakın. Çünkü baktığınız yere kilitlenir ve istemeseniz de çarparsınız. Anlattığın olayda bir kaçır noktası varmıydı bilmiyorum. O trafikte de pek sanmıyorum ama genelde kazaların büyük sebeplerinden bir tanesi de kilitlenmek. Virajda çıkışa bakmak yerine korkup düşeceğini düşündüğü yere bakmak bu olaydaki gibi karşısındaki araca yada nesneye bakmak gibi.

Son olarak ta doktor bir arkadaşımın bu tip anlar ile ilgili anlattığı bir bilgiyi paylaşayım istedim. İnsanlar kaza yada ölüm korkusu ile karşılaştıklarında, son saniyelerde bayılma eğilimi gösterirlermiş. Sebepleri bir çokmuş. Ancak en büyük sebeplerden bir tanesi, vücut bütün kanı iç organlara (yaşamsal faaliyeti devam ettirecek olanlara) toplayıp. Bir yaralanma sonrasında en az kan kaybının yaşanmaması için. Bu da kazadan önceki el ayak boşalmasını uyuşukluğun ve baygınlığın ana sebeplerinden biriymiş. Kafana darbe almadan bile bayılmış olabilirsin yani.

Dediğim gibi büyük geçmiş olsun. Artık motorla bir yerlere gitmemek gibi bir düşünceye de kapılma. Başına gelenlerden sonra artık ne yapılmaması gerektiğini öğrenmişsin. Neler yapacağın konusunda da eğitim ile pekiştirirsen çok daha keyifli ve uzun yolculuklar seni bekler. Bozma moralini.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    ilkervirlan, darpgen, boudberg ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun ALLAH tekrarını göstermesin.

Koruma ekipmanların sayesinde böyle bir kazayı anladığım kadarı ile ucuz atlatmışsın.

Genellikle kaza haberlerine girip bundan sonra olmaması için neler yapılmalı bu işi bilen üstatların yazılarından alıntılar ile yazarım. Bu nedenle de pek sevilmem ama olsun ben yine küçük iki detay yazacağım.

1. Önündeki araba aniden durduğunda (üstelik emniyet şeridinde) takip mesafesini ve hızını anladığım kadarı ile pek iyi ayarlayamadın. Maalesef bu hepimizin yaptığı bir hatadır. Emniyet şeridinden 60-70 ile gitmek bile büyük riskken yanımdan vız diye geçenleri görünce İNŞALLAH başlarına bir şey gelmez diye dua ederim hep. Yapmamalıyız. Bende yapıyorum ama bari biraz yavaş gitsek aslında....

2. En son tamponu hatırladığını söylemişsin. Bütün eğitimlerin kaza öncesi ile ilgili söyledikleri şey probleme değil kaçış noktasına bakın. Çünkü baktığınız yere kilitlenir ve istemeseniz de çarparsınız. Anlattığın olayda bir kaçır noktası varmıydı bilmiyorum. O trafikte de pek sanmıyorum ama genelde kazaların büyük sebeplerinden bir tanesi de kilitlenmek. Virajda çıkışa bakmak yerine korkup düşeceğini düşündüğü yere bakmak bu olaydaki gibi karşısındaki araca yada nesneye bakmak gibi.

Son olarak ta doktor bir arkadaşımın bu tip anlar ile ilgili anlattığı bir bilgiyi paylaşayım istedim. İnsanlar kaza yada ölüm korkusu ile karşılaştıklarında, son saniyelerde bayılma eğilimi gösterirlermiş. Sebepleri bir çokmuş. Ancak en büyük sebeplerden bir tanesi, vücut bütün kanı iç organlara (yaşamsal faaliyeti devam ettirecek olanlara) toplayıp. Bir yaralanma sonrasında en az kan kaybının yaşanmaması için. Bu da kazadan önceki el ayak boşalmasını uyuşukluğun ve baygınlığın ana sebeplerinden biriymiş. Kafana darbe almadan bile bayılmış olabilirsin yani.

Dediğim gibi büyük geçmiş olsun. Artık motorla bir yerlere gitmemek gibi bir düşünceye de kapılma. Başına gelenlerden sonra artık ne yapılmaması gerektiğini öğrenmişsin. Neler yapacağın konusunda da eğitim ile pekiştirirsen çok daha keyifli ve uzun yolculuklar seni bekler. Bozma moralini.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    nere bakarsan oraya gidersin kuralı kacış noktası bulamadığım için tampona kitlendim solumda araçlar sağımda her an dönebilecek bi araba vardı araca arkadan vurdum hızımı ayarlayamadım takip mesafesini her olasılığı düşünerek korumam gerekirdi .

ne yapacağımı sanki kafamda sıraladım .
    yamahadan bi motor eğitimi almıştım . hondadan 2 seviye eğitimlerinden bu işe devam edicem yada gis akademiden yeni ekipmanlar gerekicek . motor hayatımı bırakmaktansa daha sağlam ayaklar üstüne oturtmam gerektiğini düşünüyorum.
    Sadık1453 ve ilkervirlan bunu beğendiler.
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı darpgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nere bakarsan oraya gidersin kuralı kacış noktası bulamadığım için tampona kitlendim solumda araçlar sağımda her an dönebilecek bi araba vardı araca arkadan vurdum hızımı ayarlayamadım takip mesafesini her olasılığı düşünerek korumam gerekirdi .

ne yapacağımı sanki kafamda sıraladım .
    yamahadan bi motor eğitimi almıştım . hondadan 2 seviye eğitimlerinden bu işe devam edicem yada gis akademiden yeni ekipmanlar gerekicek . motor hayatımı bırakmaktansa daha sağlam ayaklar üstüne oturtmam gerektiğini düşünüyorum.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    darpgen bunu beğendi.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Allah beterinden saklasn iyi ki kasknz varmış. Geçmiş olsun.
    darpgen bunu beğendi.

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    büyük geçmiş olsun. her atlatılmış kaza bir tecrübe oluyor bizlere
    cbf150 bende kullanmıştım uzun süre, tevsiyem ,kesinlikle fabrika çıkışı lastiklerini kullanmayınız ne kuru nede ıslak yolda.
    Sadık1453 ve darpgen bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun.......
    darpgen bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    büyük geçmiş olsun arkadaşım artçılı sürüşlerde kaza yapma olasılığından çok korkuyorum bende...
    darpgen bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı acmimurt31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah beterinden saklasn iyi ki kasknz varmış. Geçmiş olsun.
    kasksız ne olurdu düşünmek istemiyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun. her atlatılmış kaza bir tecrübe oluyor bizlere
    cbf150 bende kullanmıştım uzun süre, tevsiyem ,kesinlikle fabrika çıkışı lastiklerini kullanmayınız ne kuru nede ıslak yolda.
    fabrika lastikleri olsaydı fren anında düşer daha acı sonuçlara maruz kalırdım ,Michelin kullanıyorum herkesede değiştirmesini tavsiye ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)