Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru devirdim :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Selamlar,
    Öncelikle şunu belirteyim motora daha 3 haftadır biniyorum/geziyorum ve ilk küçük talihsizliği yaşadım. Motorum 2012 Honda cb125e.

Çok saçma bir şekilde motoru devirdim moralim şuan çok kötü, şimdi dik bir yokuş çıkıyorum 1. viteste fır fır. Soldaki sokağa gireceğim derken birden araba çıktı karşıma araba yavaşladı sağından geçip yine sokağa girmeye niyetlendim tam dönüşü yaparken(bu arada yol hala rampa) bir şahin daha geldi sokağın çıkışına sağından yada solundan geçemicektim o kadar manevra alanım yoktu. Motoru durdurayım sol ayağımı yere koyayım derken yere dengeli basamadım ve malum sonuç motor sol tarafa devrildi. Koruma demirleri vardı motor kısmında herhangi bir darbe gözükmüyor. arka grenaj ve ön koruma demirinde çizik ve ezilme var o kadar. Bende de çok şükür bişey yok. Neyse motoru kaldırdık marşa bastım çalışmadı. Biraz gaz vererek marşa bastım bu sefer çalıştı yoluma devam ettim.

Şimdi motordan anlayan arkadaşlara bir sorum olucak. Motor kısmında herhangi bir darbe gözükmüyor ama motorun çalışması ve gaz yemesi önceki gibi değil. Daha vibrasyonlu/titreyerek çalışmaya başladı sanki. Sorun ne olabilir sizce? Honda servise götürmeye gerek varmıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Öncelikle bayramınız kutlu olsun,yaşadığınız talihsiz olay için ise geçmiş olsun,motoru hafifçe düşürmeyle koruma demiride var diyorsunuz motor aksamına bir zarar gelmez düştükten sonra hemen çalışmamasıda normal,bence sizin sorununuzun psikiolojik olma ihtimali çok yüksek.

İçiniz rahat edecekse motorunuzun yağını kontrol edin yada servise kontrol ettirin.Başka bişey yapmanız bence gereksiz.
    SCelen bunu beğendi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bir yatmayla sadece koruma demirine değme ile motosiklete bişi olmaz. Sizin durum extrem arkadaşın dediği gibi psikolojik.
    SCelen bunu beğendi.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    birşey olmaz geçmiş olsun
    senin durum psikolojik
    SCelen bunu beğendi.

SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Demin biraz daha turladım, birde ikna olmak için başka bir arkadaşa da sürdürdüm motoru evet dediğiniz gibi oda herhangi bir sorun gözükmüyor dedi. Galiba düşünce moralim bozulduğu için öyle geldi bana. Allah bu tür talihsizliklerden/kazalardan hepimizi korusun. Amin.

Teşekkürler cevaplarınız için.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Yok onda bişe beyageçmiş olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)