Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Köprücük kemiğini kırdım :( Artık motorcuyum diyebilirim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Motorcu oldum oluyorum derken.. ilk ufak çaplı kazamı 1.200 km de yapmıştım.. tam önümde taksi varken sola dönerek kalkış yapmaya çalışırken taksi aniden durunca.. bende ön freni sıkınca, ön tekerin kayması sonucu hafifçe yere düşmüştüm. Hiç bir şey olmamıştı. ne motora, ne bana... kalkıp gitmiştim..

16.07.2014 günü (km 2.430 korumalar; kask, mont, dizlik, eldiven ) işe gelirken Ankara'yı bilenler için Kazım Karabekir Caddesi, Tandoğan yönünde Atatürk Kültür Merkezine gelmeden önceki köprü üstünde kaza yaptım, kaza ciddi değil ama sonuç hüsran oldu.. Trafik rahatlayıp köprü üstüne doğru gazı açarken..

1-önümdeki doblodan dolayı ilerisini görememem,
    2-doblonun ani fren yapması,
    3-acemilikten panik freni layıkıyla gerçekleştirememem,
    4-bacaklarla depoyu tam kavrayamamam sonucu.

kaza yaptım.

Sol şeritte doblonun sağ teker hizasında idim, doblo ani fren yapınca ve ben yolun açık olduğunu düşünerek hızlanmakta iken(genelde oradan sonra yol rahatlardı. buda 5.hatam) arka ve ön frene bastım, hızım azaldı araca yaklaştım ama vuracağım kesin gibi. ön freni biraz daha sıkınca ön teker kilitlendi, kaydı ve aracın tamponun sağ köşesine hafifçe değerek sağ tarafa düştüm. Kaçış manevrası yapamadım, zira sağ şerittede trafik akıyordu. Elim fren manetinde olduğu için kendimi sakınamadım ve kontrolsüzce sağ omuz üstüne düştüm. Sonuç: köprücük kemiği kırıldı :( Allahtan arkadan gelen araçlar bana dokunmadan durabildi. Motorda bir iki ufak çizik haricinde hiçbirşey yok. Baba koruma demiri taktırmıştım. görevini fazlasıyla yerine getiren bir ürün, şiddetle tavsiye ederim.

Araçtakiler indiler ve hastaneye götürmek istediler. Kabul etmedim. Ben her ihtimale karşı ambulansla hastaneye gitmek istedim. Motor yerden kaldırılmıştı ama arada kaza yerinin fotoğrafını çektim. öndeki aracın hiç suçu yoktu gerçi ve biraz rahatsız oldular fotoğraf çekmemden. 5 dk içinde ambulans geldi, Numune hastanesine gidildi. 15-20 dk içinde röntgen, iç organların muayenesi, kaburga için galiba mr dı çekildi, ve tabucu edildi. sadece omuzları geriye doğru kasan bir korse takıldı. alçı yapılamıyormuş bu bölgeye. Doktor 1 ay kadar kabadayı gibi kasılarak gezmem gerektiğini söyledi. Öndeki araçtan 1 kişi bana hastaneye giderken eşlik etti ve hastane sonrası beni işyerime diğer arkadaşı ile bıraktılar sağolsun..

Kırığın tamamiyle iyileşmesi 1,5 ay sürer dediler.. Hayırlısı bakalım, her işte vardır bir hayır.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Geçmiş olsun kardeş. Allah beterlerinden saklasın. Dediğin gibi sende artık tam motorcu olmuşsun tabi kırıktan sonra motora binmeye devam edersen tabi :D

Geçmiş olsun çok.. Aynı sizinkine benzer olayı geçen hafta yaşadım ilk kazamdı.. Aracın yandan çıkması sonucu frenlemem etki etmedi ön freni ani sıkmamıştım fakat biraz daha sıkmaya devam edince kaydı ve düştüm. Hızım düşüktüde omzumu vurup kalktım.. Meğersem köprücüğümde kırılabiirmiş sizinkini okuyunca anladım.. Çok geçmiş olsun. Lastikleri değiştirin. Benimde değiştirmem gerekli..

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Doblo'da olan ve seninle hastaneye, işyerine kadar ilgilenen arkadaşlara da ayrıca teşekkürler.
    sahin08 bunu beğendi.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın..

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Geçmiş olsun benimde kırılan yerlerimden biridir köprücük birbuçuk iki aya geçer

Motosikleti
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeş. Allah beterlerinden saklasın. Dediğin gibi sende artık tam motorcu olmuşsun tabi kırıktan sonra motora binmeye devam edersen tabi :D
    Sağolasın, iyileştikten sonra biraz daha dikkatli binmeye devam edicem.

Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun çok.. Aynı sizinkine benzer olayı geçen hafta yaşadım ilk kazamdı.. Aracın yandan çıkması sonucu frenlemem etki etmedi ön freni ani sıkmamıştım fakat biraz daha sıkmaya devam edince kaydı ve düştüm. Hızım düşüktüde omzumu vurup kalktım.. Meğersem köprücüğümde kırılabiirmiş sizinkini okuyunca anladım.. Çok geçmiş olsun. Lastikleri değiştirin. Benimde değiştirmem gerekli..
    Sağolasın, dikkatli olmakta fayda var. Lastikleri değiştirmiştim. Pirelli dura traction. Benim problemim tamamen, panik fren tecrübesizliği diyebilirim..

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Doblo'da olan ve seninle hastaneye, işyerine kadar ilgilenen arkadaşlara da ayrıca teşekkürler.
    Sağolasın, Doblodaki arkadaşlar bir suçları olmamasına rağmen ilgilendiler tekrardan Allah c.c. razı olsun.

Kaza sonrası beni görüpte durmadan geçen motorcular gibi hayırsız çıkmadılar.

Alıntı Sam@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın..
    Sağolasın.

erhan540 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT 170
    Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

Motosikleti
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun benimde kırılan yerlerimden biridir köprücük birbuçuk iki aya geçer
    Sağolasın. Var mı bir tavsiyen?

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    abicim çok üzüldüm. büyük geçmiş olsun. Allah birdaha kaza yaşatmasın. Kaza bela seni bırakmayor yahu :(

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçmiş olsun. Bizim Ankara yolları asfalttan çok betona benziyor, lastikler iyi tutunamıyor. Bu konuyu da unutmamak lazım.

Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun,
    Allah bir daha göstermesin, acil şifalar dilerim.

Motosikleti
    Alıntı erhan540 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.
    Sağolasın.

Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim çok üzüldüm. büyük geçmiş olsun. Allah birdaha kaza yaşatmasın. Kaza bela seni bırakmayor yahu :(
    Sağolasın. Düşe düşe öğreneceğiz tamam da.. bu kırık olayı can sıkıcı oldu...

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bizim Ankara yolları asfalttan çok betona benziyor, lastikler iyi tutunamıyor. Bu konuyu da unutmamak lazım.
    Sağolasın. Aklımın bir köşesine yazdım. Daha doğrusu yazılı idi, şimdi altını kırmızı kalemle çizdim.

Alıntı Levent. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.
    Sağolasın.

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.
    Sağolasın.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    büyük geçmiş olsun.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok geçmiş olsun.
    Allah beterinden saklasın.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun. Bu sezonu yedek kulübesinde geçireceksin mecburen. Ancak 2500 km de 2 kaza biraz fazla olmuş. İstirahatte iken şu sürüş tarzını tekrar bir gözden geçirsen iyi olur.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hadi bakalım tez iyileş...
    Geçmiş olsun, Rabbim beterinden saklasın...

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorcu oldum oluyorum derken.. ilk ufak çaplı kazamı 1.200 km de yapmıştım.. tam önümde taksi varken sola dönerek kalkış yapmaya çalışırken taksi aniden durunca.. bende ön freni sıkınca, ön tekerin kayması sonucu hafifçe yere düşmüştüm. Hiç bir şey olmamıştı. ne motora, ne bana... kalkıp gitmiştim..

16.07.2014 günü (km 2.430 korumalar; kask, mont, dizlik, eldiven ) işe gelirken Ankara'yı bilenler için Kazım Karabekir Caddesi, Tandoğan yönünde Atatürk Kültür Merkezine gelmeden önceki köprü üstünde kaza yaptım, kaza ciddi değil ama sonuç hüsran oldu.. Trafik rahatlayıp köprü üstüne doğru gazı açarken..

1-önümdeki doblodan dolayı ilerisini görememem,
    2-doblonun ani fren yapması,
    3-acemilikten panik freni layıkıyla gerçekleştirememem,
    4-bacaklarla depoyu tam kavrayamamam sonucu.

kaza yaptım.

Sol şeritte doblonun sağ teker hizasında idim, doblo ani fren yapınca ve ben yolun açık olduğunu düşünerek hızlanmakta iken(genelde oradan sonra yol rahatlardı. buda 5.hatam) arka ve ön frene bastım, hızım azaldı araca yaklaştım ama vuracağım kesin gibi. ön freni biraz daha sıkınca ön teker kilitlendi, kaydı ve aracın tamponun sağ köşesine hafifçe değerek sağ tarafa düştüm. Kaçış manevrası yapamadım, zira sağ şerittede trafik akıyordu. Elim fren manetinde olduğu için kendimi sakınamadım ve kontrolsüzce sağ omuz üstüne düştüm. Sonuç: köprücük kemiği kırıldı :( Allahtan arkadan gelen araçlar bana dokunmadan durabildi. Motorda bir iki ufak çizik haricinde hiçbirşey yok. Baba koruma demiri taktırmıştım. görevini fazlasıyla yerine getiren bir ürün, şiddetle tavsiye ederim.

Araçtakiler indiler ve hastaneye götürmek istediler. Kabul etmedim. Ben her ihtimale karşı ambulansla hastaneye gitmek istedim. Motor yerden kaldırılmıştı ama arada kaza yerinin fotoğrafını çektim. öndeki aracın hiç suçu yoktu gerçi ve biraz rahatsız oldular fotoğraf çekmemden. 5 dk içinde ambulans geldi, Numune hastanesine gidildi. 15-20 dk içinde röntgen, iç organların muayenesi, kaburga için galiba mr dı çekildi, ve tabucu edildi. sadece omuzları geriye doğru kasan bir korse takıldı. alçı yapılamıyormuş bu bölgeye. Doktor 1 ay kadar kabadayı gibi kasılarak gezmem gerektiğini söyledi. Öndeki araçtan 1 kişi bana hastaneye giderken eşlik etti ve hastane sonrası beni işyerime diğer arkadaşı ile bıraktılar sağolsun..

Kırığın tamamiyle iyileşmesi 1,5 ay sürer dediler.. Hayırlısı bakalım, her işte vardır bir hayır.
    Çok çok geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)