Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza gibi bir şey mi yaptım ne yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fikrinizi almak istedim,biraz uzun arkadaşlar,canı sıkılan sabırlı arkadaşlar okuyabilirler
    Arkadaşlar akşamüstü 7 civarı kargoya paket vermek üzere yola çıktım,büyük bir paketi bagaj lastikleri ve ip yardımıyla artçı koltuğuna sıkıca bağladım,resimde görünen kavşağa yaklaşan ince çizdiğim benim motosikletim,kırmızıyla çarpı koyduğum araç ta malum siyah connectli şerefsiz..

Yolda çalışma var benim geldiğim ana yol kavşağın orada daraldı 2 şeride düştü arkamda trafik var tek ilerliyorum,öbür şerefsizde burnunu çıkarmış ben geçtiğim gibi fırlayacak karşıya geçecek..

Kavşağa yaklaşırken sinyalimi verdim,hızım 20-30 lara düştü,tam connectin önünden geçtim derken bileğimde bir acı hissettim sonra da bir takırtı geldi sağa savruldum ama çok şükür düşmedim durdum..

Evet connectli şerefsiz ben yavaşlayınca arkamdaki trafik yaklaşıyor diye ben daha geçmeden çıkamaya kalktı,öyle bir noktada temas etti ki koruma demirimi kurtardı tam bileğime oturdu tampon,motoru bileğimdeki baskıyla yana itti..

Asıldım kornaya,arkama bir baktım adam geçmiş karşıya işaretlediğim yönde gidiyor,5-10 saniye şoku atlattım,arkamdaki paketi düşündüm ağırdı peşlersem düşermiyim birde üstüne yapışmayalım asfalta diye,baktım adam kaçar gibi gitmiyor salağa yatmış götüm götüm gidiyor..

Hemen kırdım sağa trafik durdu herkes doğal olarak yol verdi,250 mt kadar sonra yakaladım çektirdim sağa zaten görünce hiç direnmedi..
    Benden yaşça büyük bir adam,aramızda geçen kısaca diyalog;
    Ben: -Naaptığının farkındamısın sen!
    Şerefsiz: -Değdimmi ben sana gardeş?(Şaşırmış gibi bir ses tonuyla)
    B: -Ya bırak dayı sesi duymadınmı!
    Ş: -Ben başta görmedim seni sen niye okadar kapalıdan gidiyorsun ki?
    B: -E döncem sinyalimi verdim ben düz gidiyordum daha,senin burnun zaten dışardaydı daha geçmeden çıktın!
    Ş: -Ya bi takırtı duydumda arkandaki paketten geldi sandım ben anlamadım canını yediğim varmı birşeyin
    B: -Ne olursa olsun ses duymuşsun işte insan bir durur bakar! herkes durdu kornaya da bastım onuda mı duymadın ayıp kaç yaşında adamsın!
    Ş: -Vallahi farketmedim canını yediğim hastaneye götüreyimmi
    B: -Ya bırak peşinden geldikten sonra hastaneye götüreyimmi diyorsun inanmıyorum görmediğine!
    Ş: -Valla görmedim ciğerim oruçluyum dalgınlığıma geldi hakkını helal et valla billa bla bla bla..

Çarptığını bilerek uzaklaştığından adım kadar eminim arkadaşlar,ama sonuna kadar salağa yattı..

İlk defa böyle garip bir durumla karşılaştım,artık iş işten geçti ama sizce ne yapmalıydım?

Yakaladığımda inanılmaz sinirliydim ama farketmemiş gibi yaptıktan sonra hiçbir dediğime karşılık vermeyince sinirim içimde patladı garip birşey oldum..
    Olay yerini terk etmiştik,mobese falan yok,fren izi kırılan dökülen yok..
    Sinirden stresten 2 dakika içinde dilim damağım kurudu,orucun da son saatleriydi(o ana kadar susuzluk durumumda sıkıntı yoktu 2 dakikada oldu) üstüne bir yudum su bile alamadım..
    Kargoyu vermem gerekiyordu iftara yetişmem gerekiyordu misafirim gelecekti..
    Motoru orada kontrol ettim grenajımda birşey yoktu..(eve gidince kuyruğumun takıldığını anladım plakam yamulmuştu)
    Bacağıma çarptığında acımıştı,ama yakaladığımda soyulması dışında o an görünürde birşeyi yoktu(acısı eve gidince çıktı)

Bunların hepsi üst üste kafam karmakarışık hiçbir şey düşünemeden bastım gittim..
    Kötü mü ettim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o salağa yattıysa sende ..neliğe vuracaktın işi. Polisi arayıp bana çarpan araç kaçtı diyecektin. Polis onu yakalar mı bilmem ama şayet yakalasaydı akşama kadar emniyet hastahane postahane derken bayağı bir uğraşırdı çakma müslüman.
    naptinoisi bunu beğendi.

Motosikleti
    CB650F
    Benimde böyle bir olay başıma gelmişti benimde direk bileğime vurmuştu adam 10 cm daha burnunu çkarsaydı kafalama girerdim yani kavşaklara yaklaşırken çok dikkatli olunmalı ve yavaşlanmalı heleki ticari araç (çoğu şirket arabası olduğundan önüne gelen mala veriliyor ve bu mallarda araçları hor kullanıp önemsemiyor ve sonuçta kazalar oluyor.) bu arada kaza sayılmaz fakat çok büyük bir kaza atlatmışsın motordan düşseydin durum pek iç açıcı olmazdı.

Kaza saatini ve kaza şeklini değerlendirdiğimizde bence uğraşmamakla en iyisini yapmışsın aslında böyle insanları direk dövmek lazım çünkü bunlara polisimiz bişey yapmaz para cezasıda koymaz.

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o salağa yattıysa sende ..neliğe vuracaktın işi. Polisi arayıp bana çarpan araç kaçtı diyecektin. Polis onu yakalar mı bilmem ama şayet yakalasaydı akşama kadar emniyet hastahane postahane derken bayağı bir uğraşırdı çakma müslüman.
    Diyorum ya herşey üst üste geldi,plakayı o an okudum ama onunda son rakamı uçtu gitti 5 dakikada..

Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde böyle bir olay başıma gelmişti benimde direk bileğime vurmuştu adam 10 cm daha burnunu çkarsaydı kafalama girerdim yani kavşaklara yaklaşırken çok dikkatli olunmalı ve yavaşlanmalı heleki ticari araç (çoğu şirket arabası olduğundan önüne gelen mala veriliyor ve bu mallarda araçları hor kullanıp önemsemiyor ve sonuçta kazalar oluyor.) bu arada kaza sayılmaz fakat çok büyük bir kaza atlatmışsın motordan düşseydin durum pek iç açıcı olmazdı.

Kaza saatini ve kaza şeklini değerlendirdiğimizde bence uğraşmamakla en iyisini yapmışsın aslında böyle insanları direk dövmek lazım çünkü bunlara polisimiz bişey yapmaz para cezasıda koymaz.
    Zaten peşlerken o sinirle dövme ilk sıradaydı kafamda ama diyalog ortada,o an nolduysa yatıştım içime kaçtı sinirim..

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    maalesef kavşaklarımız kavşak değil - rus ruleti özellikli cinayetmatik..

biz hede höde kilometre yol yaptık.. heee yol yaptınız..
    depicci, dockerengin ve yürekçe bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    geçmiş olsun
    CrosseR bunu beğendi.

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef kavşaklarımız kavşak değil - rus ruleti özellikli cinayetmatik..

biz hede höde kilometre yol yaptık.. heee yol yaptınız..
    Akçay'ı bilen yakın zamanda uğrayanlar bilir,şuan tatilci patlaması var ve çanakkale yolu tek taraflı kapalı,bütün kış durdular en lazım zamanda asfalt atıyorlar,haliyle 10 km boyunca ışıklar iptal 10 gündür cambazlık yapıyoruz..

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akçay'ı bilen yakın zamanda uğrayanlar bilir,şuan tatilci patlaması var ve çanakkale yolu tek taraflı kapalı,bütün kış durdular en lazım zamanda asfalt atıyorlar,haliyle 10 km boyunca ışıklar iptal 10 gündür cambazlık yapıyoruz..
    devlet bi hizmet yapıyorsa halkın gözüne sokmalı hizmetin yapıldığını seni perişan ederek göstermeli.. Yoksa olmaz..

bu arada çok geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış, aslında ciddi bi kaza atlatmışsınız.. O sinirle belki konuşmadan 2 tane çakabilirdiniz.. ama devreye konuşmalar girince ve diyaloğ ortada bende olsam çakamazdım..

Ama Zuzuuw dediği gibi bana çarptı açtı deyip şikayet edebilirdiniz.. en azından bi karakol ziyaret etsin..bi çevirmeye yakalansın...
    linkinpark20 bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Geçmiş olsun dün neredeyse aynı olay benim başıma geldi ki, millete faydam olsun diye sıkışık trafikte araçların geçmesini sağlıyorum neyse trafik açıldı anlayamadığım şekilde motor bi ileri atıldı, arkamdaki bayan sağolsun motorun arkadan itme gücüyle çalıştığını bildiği için destek oldu biraz, o an kadına baktım kafayı hemen çevirdi bastı gitti anladı ama çarptığını, gerçi çarptı demek yanlış olur hafif dokundu , ben ilk başta durduracaktım baktım kadın korktu ben gaz açtıkça arabaya yükleniyor, dedim hiç tedirgin etmeye gerek yok bu ders ona yeter. Saldım gitti kuşu o özgürlük hissiyle kırmızıda geçti gitti, uzak diyarlara doğru yol aldı. Konuşmasakta aramızda bir iletişim olduğu kanısına vardım umarım bir daha arabasının ön tarafının nerede başladığını ve bittiğini bilir.
    dockerengin bunu beğendi.

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devlet bi hizmet yapıyorsa halkın gözüne sokmalı hizmetin yapıldığını seni perişan ederek göstermeli.. Yoksa olmaz..

bu arada çok geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış, aslında ciddi bi kaza atlatmışsınız.. O sinirle belki konuşmadan 2 tane çakabilirdiniz.. ama devreye konuşmalar girince ve diyaloğ ortada bende olsam çakamazdım..

Ama Zuzuuw dediği gibi bana çarptı açtı deyip şikayet edebilirdiniz.. en azından bi karakol ziyaret etsin..bi çevirmeye yakalansın...
    Haklısınız o an şikayet konusunda pek sağlıklı düşünemedim,olay yerinden ayrıldık kayıt tanık falan yok derken bahsettiğim şeyler de üst üste gelince bastım gittim..
    Plakanın sonu da hemen aklımdan çıktı,50 li birşeydi zorlasam 9 denemede bulurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Alıntı Levent. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dün neredeyse aynı olay benim başıma geldi ki, millete faydam olsun diye sıkışık trafikte araçların geçmesini sağlıyorum neyse trafik açıldı anlayamadığım şekilde motor bi ileri atıldı, arkamdaki bayan sağolsun motorun arkadan itme gücüyle çalıştığını bildiği için destek oldu biraz, o an kadına baktım kafayı hemen çevirdi bastı gitti anladı ama çarptığını, gerçi çarptı demek yanlış olur hafif dokundu , ben ilk başta durduracaktım baktım kadın korktu ben gaz açtıkça arabaya yükleniyor, dedim hiç tedirgin etmeye gerek yok bu ders ona yeter. Saldım gitti kuşu o özgürlük hissiyle kırmızıda geçti gitti, uzak diyarlara doğru yol aldı. Konuşmasakta aramızda bir iletişim olduğu kanısına vardım umarım bir daha arabasının ön tarafının nerede başladığını ve bittiğini bilir.
    Size de geçmiş olsun,sizinki de aynı ya olay araç sürücüsünün sabırsızlık yapıp çarpmasını dokunmasını geçiyor artık..
    Biliyorsun gördün işte ufak ta olsa çarptın bi dur bir şeyin var mı kusura bakma falan de zaten büyümez..
    Ona göre ufak bir şey olan dokunma sizi düşürebilirdi benimde bacağımı incitti,insan olun biraz..
    Levent. bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı Levent. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence en iyisini yapmışsın hocam. Onu takip edip daha fazla tedirgin etseydin ya sana ya kendisine yada başka birisine daha fazla zarar verebilirdi.

Bu insanları anlamıyorum. Durup özür dilerim dese ne kaybederler?
    Levent. bunu beğendi.

Levent. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    @CrosseR : Teşekkür ederim hocam, en büyük kazamız bu olsun, kesinlikle katılıyorum, bişeyin varmı kusura bakam dese ben ona; Allah yolunu açık etsin kaza bela vermesin diye dua ederim, Kadın belki korkmuş olabilir. Geçen hafta kelli felli bir adam önüme kırdı 2-3 defa özür diledi, sabah sabah gülüştük geçtik gittik.

@dockerengin : Kesinlikle haklısınız hocam; Allah korusun birine çarpar yada tehlikeye sokar hiç gerek yok, sizinde dediğiniz gibi bi el hareketi bile yapsa yeterdi.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kavşaklar gerçekten çok tehlikeli bizim burda da ışıkları kaldırıp kavşak yapıyolar
    CrosseR bunu beğendi.

Alıntı caneroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kavşaklar gerçekten çok tehlikeli bizim burda da ışıkları kaldırıp kavşak yapıyolar
    Çok şeritli usulüne uygun yapılan ışıksız kavşaklar avrupada verimli bir şekilde kullanılıyor aslında..
    Tabi insanlar hangi şeridin dönüş,hangi şeridin devam şeridi olduğunu ve öncelik haklarını bilerek kullanıyorlar orası ayrı..
    caneroz bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamda bahanede hazır "oruçluyum".Tabii canım oruçlu olman sana istediğini ezip geçme,istediği öldürme hakkı veriyor.Madem bu kadar dikkatin dağınık sürme o zaman araba.Ya o motosikletin yerine bir tır geçse oradan,seni bir güzel biçse,vücudunun dağılan parçalarını toplasalar,asfalta yapışan parçaları asfalttan kazısalar nasıl olurdu?

Çok geçmiş olsun arkadaşım.Ramazan ekstradan dikkatli olun yada yola çıkmayın.Zaten öküz olan yurdum insanı Ramazanda bu sıcak altında açlık,sigarasızlık,susuzluk başına vurdumu iyicene hayvanlaşıyor.O yüzden çok çok dikkatli olun.Ben açıkçası iftar vaktine yakın zorda kalmadıkça trafiğe yürüyerek bile çıkmıyorum.
    CrosseR bunu beğendi.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamda bahanede hazır "oruçluyum".Tabii canım oruçlu olman sana istediğini ezip geçme,istediği öldürme hakkı veriyor.Madem bu kadar dikkatin dağınık sürme o zaman araba.Ya o motosikletin yerine bir tır geçse oradan,seni bir güzel biçse,vücudunun dağılan parçalarını toplasalar,asfalta yapışan parçaları asfalttan kazısalar nasıl olurdu?

Çok geçmiş olsun arkadaşım.Ramazan ekstradan dikkatli olun yada yola çıkmayın.Zaten öküz olan yurdum insanı Ramazanda bu sıcak altında açlık,sigarasızlık,susuzluk başına vurdumu iyicene hayvanlaşıyor.O yüzden çok çok dikkatli olun.Ben açıkçası iftar vaktine yakın zorda kalmadıkça trafiğe yürüyerek bile çıkmıyorum.
    Sağolun haklısınız yola çıktığım saatler tehlikeliydi ama belirttiğim gibi mecburiyetten çıktım..
    Müşteri acil diye tutturunca 8e kadar götüreyim bari Edremite dedim..
    10km lik bir mesafeydi arkamdaki yükte 36litre zeytinyağıydı,baktığınızda bir çocuk ağırlığı kadar ama sıvı olduğu için tırın tırın gidiyordum..
    Çarpan adam gerçek manada kaçsaydı peşinden gitmeyi göze almazdım sanırım..

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    beyler doner kavsaklarda gecis onceligi kimin bilen var mı? kesin vardır da ben yine de soyleyeyim...

doner kavsaklarda gecis onceliği solda ki suruye aittir, yani kavsak icinde ik surucuye aittir. ben ne kadar uyuyorum tartısılır, canım ulkemde ne kadar uyuluyor? tartısmaya gerek bile yok... ama bunlarıda bilelim dimi...

saygılar

Alıntı orhanay06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler doner kavsaklarda gecis onceligi kimin bilen var mı? kesin vardır da ben yine de soyleyeyim...

doner kavsaklarda gecis onceliği solda ki suruye aittir, yani kavsak icinde ik surucuye aittir. ben ne kadar uyuyorum tartısılır, canım ulkemde ne kadar uyuluyor? tartısmaya gerek bile yok... ama bunlarıda bilelim dimi...

saygılar
    Aşağıdaki gibi normal dönel kavşak olsa dediğinize tamamen katılıyorum.;

Ama arkadaşın çizdiği şekilden anladığım kadarıyla;duble yolların arasına konulan yoldan karışı yola geçmek,u-dönüşü yapma ve benzeri amaç ile konulan dönel kavşak benzeri adalar var.Şekil olarak aşağıdaki gibi bir şey.İşlek ana yoldan gelirken fren sıkıp durup bu kavşak içine girmiş araca yol vermeye kalksak zincirleme kazalar meydana gelir.Bu adalara giriş-çıkış tali yola giriş çıkış gibi oluyor ve genelde de bu adalara girmiş araçlar ana yoldan gelip giden araçlara yol veriyor.Bu yukarıda anlattıklarım tamamen kişisel gözlemlerimdir,trafik kurallarına göre net olarak durum ne bilmiyorum.Bu tür yol arasındaki adalarla ilgili trafik kurallarını net olarak bilen biri varsa ve bize anlatırsa sevinirim.
    CrosseR bunu beğendi.

@Thracian: Orhanay06 nickli arkadaş konuya değinmişken kavşak içinde yan yana duran 2 araç için öncelik hakkını söylemeye çalışmış sanırım,yani soldaki kavşağın iç kısmındaki araç için öncelikten bahsetmiş diye umut ediyorum..

Yoksa benim yaşadığım olaydan bahsetmişse,yani bana çarpan kavşaktaki araca öncelik hakkı verdiyse vay ben ne edem başımı alıp gidem buralardan diyorum.

Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Thracian: Orhanay06 nickli arkadaş konuya değinmişken kavşak içinde yan yana duran 2 araç için öncelik hakkını söylemeye çalışmış sanırım,yani soldaki kavşağın iç kısmındaki araç için öncelikten bahsetmiş diye umut ediyorum..

Yoksa benim yaşadığım olaydan bahsetmişse,yani bana çarpan kavşaktaki araca öncelik hakkı verdiyse vay ben ne edem başımı alıp gidem buralardan diyorum.
    @orhanay06 söylediği kural benim birinci şekilde verdiğim dönel kavşaklar için geçerli diye biliyorum.Dönel kavşağa ilk giren araç geçiş üstünlüğüne sahiptir yani olay normal bir dönel kavşakta meydana gelse siz haksız duruma düşeceksiniz.Ama bu duble yollardaki adalar dönel kavşaklardan farklı işliyor,bu tarz kavşaklarda ana yol üstünde yavaşlayıp kavşak içindeki araca yol vermek çok daha ciddi tehlikeler yaratır.Benim de kafamı kurcalayan konu bu.Normalde dönel kavşaklarda kurallar aşağıdaki gibidir.;
    http://rehber.uzmantv.com/kavsaklard...ki-kime-aittir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)