Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yola çıkmadan önce bi kere daha düşün.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben 17.yaşındayım
    4 nisan gecesi motosikletimle (Mondial mh drift 125) kaza geçirdim.
    Motosiklete olan tutkuyu,sevgiyi,zevki hiç bi yerde yaşamadım diyebilirim motoru ortalama 15 gün önce almıştım daha önceleri bi kaç cup türü motosikletler kullandım ama hiç biri depriyajlı bir motorun verdiği zevki vermez herkes bilir

Motosikleti güzel kullanıyordum yani şöyle ki her motorcu gibi boş yollarda bende hırçınlaşabildim ki bu yüzden geldi başıma ne geldiyse tam doğum günümde olan oldu ehliyetimde yoktu tabi yani ertesi günü yazılacaktım doğum günüm olduğu için biraz alkolde vardı tabi ara sokakta ara sokak bu bildiğiniz mahalle arasında en sakin tenha yerler bi iki araç anca geçer öyle bi kuytu yerde ölümden döndüm diyebilirim.Şuan yaşamamı kaskıma borçuluyum açık ve net.Bende pek bişey yoktu fakat karşı taraf 3 kişi bi cup'ın üstünde kasksızdı ha suç bende gözü yani ters yöne girmişim fakat tabelayı görmedim ağaca gömülü bi şekilde yarı okunaklı olunca bi de gece vakti kimse görmez Her neyse başlıkta dediğim gibi arkadaşlar,abilerim,kardeşlerim.

Yola çıkmadan önce düşünün ?
    Anneniz,babanız,abiniz,ablanız,eşiniz,dostunuz sizi seven onlarca insan var. Kimileri 'ölümüne gideriz abiğğ biz' falan gibisinden cümleler kurar ve çoğuda çoğu kez yapışır yine de aynı kafadır sözüm onlara motosiklet işi risk işidir.
    Dikkat ve güvenlik en ön planda olmalı bizim bi borçlu olduğumuz hayat var çevremizdekilere ailemize bugünlere kolay getirilmedi kimse,kimse ümidini kesmesin hayat ne kadar gaddar olsada,dünya yaşanılmaya değer bi yer.

Benimde olayım bu birilerine ders verebildiysem ne mutlu bana

Hayırlı ramazanlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    kardeşim sen kendin ders al yeter bence (hem alkol lü hem ehliyetsiz) bu forumdaki arkadaşların çoğu yeterince bilinçli zaten
    OnurTr, C.Kaan, ea1925 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim sen kendin ders al yeter bence (hem alkol lü hem ehliyetsiz) bu forumdaki arkadaşların çoğu yeterince bilinçli zaten
    imzamı atarım...alkol var ehliyet yok..ters yön..yolu okumamak...zaten alkolle 1-0 yenik başlamışsın sen...Geçmiş olsun tekrar...

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    sanırım imana gelmişsin yaşıyacak yılların varmış dua et ucuz yırtmışsın çünkü baya bi kaşınmışsın inşallah bir ders olur sanada hayırlı ramazanlar

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alkollüyken yola çıkmayın desen eyvallah yaşamış uyarıyor derim de, sen kendin kaşınmışsın yola çıkarken dikkat edin diyosun
    eod bunu beğendi.

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    belanı aramışsın bulmuşsun , umarım motosiklet kullanmaktan soğumuşsundur da kimsenin canını yakmazsın
    Being ve eod bunu beğendiler.

Arkadaş durum şöyle ki ben başımdan geçeni anlattım bilinçsizlik diyelim buna bela aramak değil bunun tanımı Kimse isteyerek kaza yapmaz ;)

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lüzumsuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş durum şöyle ki ben başımdan geçeni anlattım bilinçsizlik diyelim buna bela aramak değil bunun tanımı Kimse isteyerek kaza yapmaz ;)
    ....ama kazayı çağırır...
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    gün olur devran döner horoz domalır tavuk gömer hesabı

deli çağlarındasın lüzumsuz alkol var gazlıcam yanlıcam hesaabı cıkmıssın yollara bizzde geçtik o yollardan ama aferim sana be kaskını takmıssın helal olsun sana motor zevk işidir bedenini bindiriceksen dpru arabaya ama adam gibi ruhunu gezdiriceksen ozaman motora atla bidahada ters yöne fln girme alkolluyken kullanma zırt pırtta motora binme bakkala çakkala öle giyin montunu falan öyle dolaş ama EHLİYETİNİ ALINCA

hadi geçmiş olsun bakalım
    cece89 bunu beğendi.
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

Motosikleti
    ybr125
    Emin ol o şekilde ölsen annen ve babandan başkası üzülmez. Bir çok kişi bilerek intahar etti yada eceli gelmiş der.

alkollü yürürken bile ayağımız takılıyor, sen motora biniyorsun, ben bu cesareti anlayamıyorum işte.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Ehliyetin Yok + Alkollüsün + Ters Şerittesin, Bu Haldeyken Gelip Benim Sevdiğim Birine Çarpsan Ciddi Şekilde Senin Yedi Sülaleni Yaşatmam..

sen ehliyet alma, alkol al, üstüne kaza yap sonra aaaaaaaaaabi hayatımı kaskıma borçluyum. ailenizi sevin. hız yapmayın brolar. günahımı çıkarttım dinimiz amin. oldu abicim. önce ehliyetini al, sonra alkollüyken motorun üstüne çıkma. sen motor sürecen diye de milletin canını yakma. senin sevenlerin varsa çarptığın adamın da sevenleri var.
    yavuz benli bunu beğendi.

Motosikleti
    FZ6
    değil motosiklet alkollü bir şekilde vasıta kullanılması kendi canını geçtim başka insanların hayatınıda tehlikeye atmaktır.

1 duble dahi alkol içeceksem araç ile gitmem gideceğim yere , gittiysem de aracım ile dönmem.
    ne cesaret ise alkollü motosiklet kullanıyorsunuz.
    durumun ciddiyetini anlayabilecek yaştasın kimsenin hayatını tehlikeye atmaya hakkın yok.

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    öncelikle geçmiş olsun. iyi güzel anlatmışsın sağolasın sonunda da hayırlı ramazanlar dilemişsin kardeşim ne güzelde doğum günü ile alkolün ne gibi bi bağı var ben hiç bi doğum günümde alkol alayım hadi demedim hoi hiç bi günde demiyorum. yani alkol almak için yok doğum günü yok yılbaşı böyle şeyleri bahane etmemek gerek. herşeyden önce Müslümanız ve Allah boşuna yasak etmemiş bu alkolü bize. umarım bu olaydan ders alır bi daha her ne olursa alkolü ağzına sürmezsin inşallah. yanlış anlama ama beni sadece bi abi tavsiyesi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)