Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kaza yaptım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hergün yaşıyorum böyle olaylar hakikaten panikle virajda bile ön frene cart diye basıyorum. boş alanda arka frenle yoklayıp motor dikleşince ön freni kullanmayı çalışmak gerek. Allaha şükür hiç düşmedim motoru alır almaz sıfır 2hamur lastik taktım zaten. Muhtemelen güzel lastik takman işe yarayacaktır.
    125 lik diye millet taktırmıyor bizde uyduk onlara.. fakat lastik ve koruma takozu taktırmak şart...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Aklıma gelmişken etrafımdan duyduğum, gördüğüm birkaç yayanın bulunduğu kazaları da hatırlatayım.
    Beraber çalıştığım bir arkadaşım arabasıyla akli dengesi bozuk bir kadına çarptı. Kadın bilerek arabanın yanına çarpıyor. Daha önce de benzer şekilde kazası da var. Sonuç: Kadının ailesi davacı oldu, davayı tüm mahkemelerde kazandı, arkadaşım arabasını satmak zorunda kaldı. Geçmiş zaman düşünün işte orta karar bir araba parası ödedi kadına.
    Kuzenim motorsikletiyle kırmızı ışıkta beklerken sarhoş bir adam durur haldeyken kuzenime çarpıyor ikisi beraber yuvarlanıyorlar, kuzenim kalkıyor adamın ayağı kırılıyor. Polis geliyor, tutanak tutuluyor, adam alkol muayenesinde alkollü de çıkıyor. Sonuç: adam şikayetçi oldu, 4-5 sene öncesinin parası 7.000 küsür tl tazminat ödedi.
    üstteki örnekler ekstrem olabilir ama kendi şahit olduğum %100 gerçek olayları belirtiyorum.
    Özetle yaya trafikte her zaman haklıdır.
    Çok ama çok dikkatli olmalıyız.

Oncelikle gecmis olsun. Bana kalirsa ailesi colugu cocugu olan insanlar iki tekerden uzak durmalilar. Cunku sunu kabul edelim bu meret otomobil gibi degil en kotu kazasinda bi tarafin kiriliyor. Dusunsenize motor kazasi yapip 2 ay calisamadiginizi, ailenizin yasadigi zorluklari, motor kim ne derse desin bekar, basina bir is geldiği zaman zor durumda bıraktığı insanlarin olmadigi kisiler kullanmali. Tekrardan gecmis olsun.

HCMT07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vulcan S
    Merhaba, sizin kaza tam olarak gerçekleşmemiş Allaha şükür, bir arkadaşım yola atlayan ihtiyar amcayla kafa kafaya çarpışarak ölümüne sebebiyet vermişti,arkadaş haklıydı,yol onundu ama kan parasıydı,kamu davasıydı derken 2 sene uğraştı...Size belki garip gelir ama ucuz atlatmışsınız diyeceğim..İster arabada,ister motosiklette bu durumlar maalesef hep olası, motorcu olarak yapılacak en güzel şey arkadaşların da yazdığı üzere boş alanlarda engelde kaçma ve panik fren çalışmaları yapmak...Allah beterinden korusun,geçmiş olsun...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı medir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Gecmiş olsun" mesajları için çok teşekkur ederim...
    Yani adama çarpmadık Allah'a çok şükür ama adamın aptallığından dolayı maddi manevi yıprandık, karşı tarafın sorumluluğu yok mu? yada düştüm kalktım herkes yoluna mı? Herhangi bir resmi prosedür yapamadım zaten kafamı toplayayım ne neoldu falan diyene kadar adam atladı arabasına gitti... Ne öküzler var yarabbi, benim zoruma giden bu biz adamı düşünüp yere kapaklanıyoruz adam hiç oralı olmadı "ben bir şey yapmadım" diye tekrar tekrar ediyordu sanki böyle şokta gibiydi bende vatandaşa vurmadığımla yetinmekle kaldım... Bilmiyorum ama canım sıkıldı bugün işe araba ile geldim motor evde, her an satılığa koyabilirim böyle şeyler için biraz yaşlıyım sanırım...

Adama çarpmadığın için bence şükret..haklıda olsan karşı taraf fatalı bile olsa vicdani yönünü kaldıramazsın...sürüklenen motor birine çarparsa muhtemelen ayakları bile kopartabilir..öncelikle o durumdan kurtarmışsın...bir yayaya çarpmak kadar berbat bişey yoktur...yaralamalı kazaya karıştığın için haklıda olsan haksızda olsan mahkeme süreci başlar...haklılığın mahkemde ortaya çıkar yani..savcılık o an seni bırakmayıp 24 saat gözaltında bile tutturabilir keyfine kalmış...

neyse hasarın durumun ne bilmiyorum ama ağır masraf varsa sana legal olmayan bir yol önericem..bir arac ayarla tanıdık kaza dümeni yap ne diyim başka sana...durumun iyise yaptır ama masraf ağır gelirse sigortaya itelemekten başka çare yok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Arkadaşlar öncelikle cevaplar için teşekkur ederim, sadece maddi hasar ile kurtulmuş olmama seviniyorum. Zaten ahım şahım bir hasar da yok egzoz üzerinde kaydı alet kaplatırım gider. Maddi Hasarı önemsemiyorum da zaten sadece haksız yere düşmek adama koyuyor biraz...
    porlanoche katılıyorum bekar işi değil bu sevda; Aleti satmaya karar verdim ilana da koydum bakalım satılırsa satılsın gitsin yoksa duruma göre devam ederim diyorum. Allah hepinizi kazadan beladan saklasın, eğer olacaksa da kaderde varsa en ufağından morluklarla atlatmanız dileğiyle...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)