Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bursa'da Yeşil lambalarının altında çok kaygan yolda düştüm

Motovento
    REKLAM ALANI
    lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    merhaba arkadaşlar. bugün hayatımda ilk defa motordan düştüm. bursa'da yeşil lambaları var bilen bilir. yağmur yeni yağmaya başlamıştı ve yol çok kaygandı. motor da kuba superlight 200 ve lastikler orjinal, yani kızaklamaya çok uygun. lambalardan aşağı doğru 2. viteste motor freni ile inerken henüz daha viraja gelmeden motorun arkası kaymaya başladı. önümde sola viraj vardı ve bu yüzden gaz açmadan motoru dengede tutmaya çalıştım. motorun arkası sağa doğru kayınca direksiyonu da sağa çevirdim. bir süre öyle gittim ve bu sefer motorun arkası sola doğru kaymaya başladı. ben de direksiyonu sola çevirdim ama 2 saniye kadar dengede kaldıktan sonra yolun sağ tarafındaki kaldırıma yaklaştım ve sanırım kendimi kastığım ve dıştaki ayağa basmadığım için motor altımdan kaçıverdi. ne bende ne motorda çizik dahi yok çok şükür. çok küçük bir kaza atlattım bu şekilde.

sizlerden ricam, yağmurun başladığı dakikalarda çok çok dikkatli kullanmanız. ben zeminden dolayı kaza olabileceğini öngördüm ve oldu. kazadan sonra da kendi halime güldüm ve motoru kaldırıp hemen yoluma devam ettim

ikinci bir ricam da, uzman arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. dik bir bayırdan aşağı inerken sola doğru kıvrılan ve kuru zeminde bile kaygan olan bir yolda yaptım ben bu kazayı. viraj açısı yaklaşık 70-80 derece. böyle tehlikeli bir yolda hafifçe gaz mı vermeliydim kaza yapmamak için, yoksa sadece dıştaki ayağa basıp 2. viteste kaydıra kaydıra mı inmeliydim. kazadan sonra aynı yoldan tekrar geçmeyi ve dıştaki ayağa basıp hafif gaz ile geçmeyi düşündüm ama sonra başıma dert alırım diye korkup öyle bir şey yapmadım.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Burantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    katır
    cevabı aslında sende vermişsin dostum arka kaymaya başaldığı zaman tatlı tatlı gaz verseydin motor kendini toplayacaktı. ama geçmiş olsun sen de ve motorunda bir sorun olmamış
    lawyer_16 bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    o yoldan geçerken hep aklıma geliyor, bigübn burda düşücem ama bakalım ne zaman diye.. orası öyle biyerki yol kaygan, eğim var, ve zemin kötü seke seke gidiyorsun yani.. gaz açmak için müsait biyer değil. burak abi sen o lastikleri değiştir bu tarz yerler için tek çözüm lastik
    lawyer_16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    haklısın oğuzcan sen oradan geçmemek için ters yöne bile girmiştin geçen pazar sabahı değil mi
    ogzcngdk bunu beğendi.

senelerdir o yolu düzeltmediler gitti,yol resmen 50 derece eğim ve asfalt cam gibi parlak,o asfaltın sökülüp parke taş yapılması gerekiyor oraya,ben ordan arabayla geçerken bile korkuyorum birgün duramayıp karşı kaldırıma girip ordanda istinat duvarından aşağı düşecem diye,büyük geçmiş olsun,yeni yağmur başladığında motorla o bayırda o lastiklerle ne yaparsan yap düşersin,yağmur varsa,ordan inmek yerine emirsultana doğru devam edip yeşil caminin önünden aşağıya inmeni tavsiye ederim orasıda dik ama yol parke taş olduğu için kaymıyor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı lawyer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın oğuzcan sen oradan geçmemek için ters yöne bile girmiştin geçen pazar sabahı değil mi
    tabikide orasını ben zaten sık sık kullanıyorum ordan ankara yoluna inmek işime geliyo açıkçası

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senelerdir o yolu düzeltmediler gitti,yol resmen 50 derece eğim ve asfalt cam gibi parlak,o asfaltın sökülüp parke taş yapılması gerekiyor oraya,ben ordan arabayla geçerken bile korkuyorum birgün duramayıp karşı kaldırıma girip ordanda istinat duvarından aşağı düşecem diye,büyük geçmiş olsun,yeni yağmur başladığında motorla o bayırda o lastiklerle ne yaparsan yap düşersin,yağmur varsa,ordan inmek yerine emirsultana doğru devam edip yeşil caminin önünden aşağıya inmeni tavsiye ederim orasıda dik ama yol parke taş olduğu için kaymıyor.
    evet ikinci defa gökdereye inmem gerekti bugün ve dediğiniz yolu kullandım

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Bir de kavşaklardaki fıskiyelerden yola taşan sular var...

murat_112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Cok arkadas düstü orda.. hatta bir araba devrildi ve direksiyondaki genc arkadas rahmetli oldu, aman dikkat!

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Bursa'da asfalt kalitesini biliyor olman lazım :D
    hele garajda(kent meydanı) yalova yolunun birleştiği kavşakta yağmur yağınca motordan asflata doğru bir eğilin flimlenmiş aynaya baktığınız gibi kendi resminizi görürsünüz trafik sıkışmasın diye yenileme çalışması yapmıyorlar bildiğin asfalt pürüsüz koşarak kundura ayakkabılarla kaymaya çalışsanız 5,6 metre kayarsınız.
    birde bursadaki motor kültürü ya paran olduğu için motorun vardır sevmezler yada paran yok tur araba alıcak kadar fakirsin önemsemezler

usta hep söylüyorum yine söyleyecem,yavaş gidin işte tek çözüm bu yere yapışsan bile güle oynaya kalmak güzel şey,herzaman düşecekmiş gibi gidin.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    motor yalpalamaya başlıyorsa kesinlikle direksiyonu sıkmayınız rahat bırakın hafif gaz verin zaten kendisini toparlör tecrübeyle sabittir. Genelde panik olunca ister istemez çok sıkıyoruz direksiyonu ve motor manevra kabiliyetini kaybediyor.

msafacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Burak çok geçmiş olsun, o viraj çok ters bir viraj arabayla bile insan tedirgin ediyor. Bursa'da tehlikeli noktalar listemize ekleyelim. Bununla geçmiş olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)