Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza yaptım kim haklı kim haksız

Motovento
    REKLAM ALANI

Dün gece tek şerit şehiriçi yolda ilerlerken yolun ortasında sola çekmiş duran bir araba vardı sol tarafa kaldırıma sıfırladığı için sağdan geçmek istedim tam geçerken yan koltukta oturan ablamız birden kapıyı açtı ve yere kapaklanmam bir oldu. Arabadada benim motordada hasar var. Adam beni hastanenin önüne bıraktı. İndik arabadan karısıyla bişey konuşurken birden bindi arabaya kaçtı gitti. Hemen aradım polisi şikayetçi oldum. Bundan sonraki işlemler nasıl devam eder. Adamda alkol vardı bariz belliydi polise dediğimde nasıl yakalıcaz onu dedi.

Bi aydınlatırsanız beni sevinirim hocam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Arabanın plakasını aldıysan sorun yok...

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    plaka almadın sanırım. eğer aldıysan ordan, almadıysan hastanenin kamera kayıtlarından rahatlıkla görebilirsin, adamın kaçtığınıda görebilirsin. ayrıca alkollü olduğunu ıspat edemeyebilirsin belki ama yakalanma oranı yüksek.

bir keresinde bizim plasiyerlerden birisi beyazıt tarafında otoparktan çıkarken otopark görevlisinin yönlendirmesi ile bir arabaya sürtmüş, beklemiş etmiş gelen giden olmayınca da otopark görevlisi ile konuşup sen beni görmedin bende seni demiş ve çıkmış gelmiş. aradan iki ay felan geçmişti, çaptığı araba bir üniversite hocasına aitmiş kamera kayıtlarından tespit edip sanırım suç duyurusunda bulunmuş, adama yalvara yakara 4 bin küsür lira para ile anlaşabildiler. hak aranmaya kalkarsanız adalet aksaktır ama gideceği yere varır derler. insallah sizde bişi yoktur.
    lawyer_16 bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Plaka yok mu hocam? Plaka yoksa olayın olduğu yerlerden veya hastaneden bir şekilde kamera görüntüsü alıp plakayı bulabilirsiniz belki.

ereker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hastahanenin güvenlik kameralarından plaka tesbit edilir.

Plakayı aldım resimleride çektim.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı kalaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakayı aldım resimleride çektim.
    Merak etme öttürürsün onu plaka sendeyse rahat ol poliste ne saçmalamış öyle nasıl bulcaz onu derken deseydin ya nasıl bulacağını da ben söylersem maaşıda bana yatırsın devlet diye

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Polisleri bastır bunu yapmak onları işi mecbur yapacaklar babalarının hayrına çalışmıyorlar sonuçta.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    polisle hiç uğraşma savcılığa suç duyurusu için dilekçe ver savcı dilekçeyi karakola sevkeder. nasıl yakalayacağız diyen polisler bak nasıl yakalar.
    ozanercanakc bunu beğendi.

Arkadasim oncelikle gecmis olsun. Yaklaşık ayni sekilde ben de bi kaza gecirdim. Savcilik bu durumu kazadan dolayi sikayette takipsizlikle sonuckandiriyo. Itiraz makami da itirazini reddiyo. Sen oncelikle hastane polisine basvurup olay yeri görüntüleri ni isticeksin. Buna istinafen suc duyurusunda bulunacaksin sulh hukuk mahkemesinde. Ayrica aracin plakasini tanidigin sigortaci varsa ona yoksa kendi motorunu sigortalattigin sigirtaciya verip aracin tramer kaydindan sigorta yapan firmaya ulasarak kaza ihbari yapabilirsin dusuk te olsa bu da bi imkan bir de arac hakkinda ilamsiz icra takibi baslatabilirsin polisle hic zaman kaybetme yapicaklari hic bisey yok seni savciliga gonderirler o da zaman kaybi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

Arkadaslar savcilikta plaka fotograf kaza videosu bile bi anlam ifade etmiyor fiziksel yaralanma yok anladigim kadariyla anayasanin bilmem ne maddeleri geregince bu olay suc teskil etmiyor ancak hastane polisi bi tutanak tutanak tutatsa goruntulere istinaden biseye ulasabilir

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birinizin kolu bacağı kopmadıkça bu ülkede savcılık harekete geçmez, geçtiği zamanda sizin için birşey ifade etmez.

Her ilde/ilçede para için babasını dahi kesecek insanlar vardır. Ceplerine koyacaksın 500-1000 neyse, adamın arabasını yada kendisini artık ne

denk getirebilirsen indirteceksin. Ulan bu kadar mı zor ''Kaza mahalinden kaçanlara alkollü/uyuşturuculu muamelesi yapılır'' demek bu kadar mı zor ?

Adam istediği gibi biçecek sonra kaçacak, yakalansa bile alkollü olduğu açığa çıkmayacak, e yaralanmada yoksa zaten işin içinde suç yok.

Plakayı aldıysan adamı mutlaka bulursun dediğimi yap, yada hazmetmeye çalış.

Trasabaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    eğer adli makamlardan bir sonuç çıkmazsa çağır beni kaza yaptığın yer büyük ihtimal oturdukları yerdir arabanın boya kaporta camı indirir kaçarız

Alıntı Trasabaglar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer adli makamlardan bir sonuç çıkmazsa çağır beni kaza yaptığın yer büyük ihtimal oturdukları yerdir arabanın boya kaporta camı indirir kaçarız
    Sağol hocam :D Daha polisten haber çıkmadı görücez bakalım. İş çıkışı gidip sigortacımla görüşücem.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    bimerede bildirin. Banada vurup kaçan olmuştu plakayı almıştım polise bimere gitmeme rağmen bimer aradı sonuç verdi.

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Öncelikle geçmiş olsun. Bu memlekette duran araç takla atmış bile olsa kontrol ederek geçmek lazım. Aynaya bakarak kapı açan görmedim.

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun kardesım ılk once bır avukat ıle gorus sonra hastanedekı tum evraklarını sakla ne yapıldı ne edıldı exper ılede motorunun tum raporlarını tut ve ver savcılıga !
    Kasksız gezen babam olsa yüzüne bakmam !
    Bizim evde son lafı ben söylerim ' Peki Hanım'

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Dün metroya bindim. Biniş çizgisinde bekliyorum. Yaşlı bir amca iki tane de başka şehirden gelmiş misafiriyle, arkamda bekliyordu. Metro gelince öne atıldı, sonra da içerde koltuk savaşı başladı. Bir an düşündüm, yüzde doksan dokuzu müslüman olan ülke diyorlar ya, bana yüzde doksan dokuzu yamyam gibi geliyor. Tabii en büyük yam yamlar kimler onu da size bırakıyorum.

Japonya'da bir haberde adamın teki sarhoş, belediyenin ektiği çiçeklere elinde şemsiyeyle bir tane vurup, uçuruyordu kafalarını. Adamı yakalayıp, cezasını veriyorlar, neydi ceza bilmiyorum ama muhakkak vardır, kamu malına zarar verme gibi caydırıcı bir cezası.

Hukuk siteleri var, orda bir danış istersen.

cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Geçmiş olsun kardeşim. Polislerin cevabına hiç şaşırmadım. Benim de meşhur "Motoruma KEPÇE girdi" konu başlığı ile açtığım kaza haberinde dediğim gibi polislere ve adalete kaldıysak yandık...Ben kepçe operatörünü 2 hafta iz sürerek kendim buldum, o konuyu oradan okursunuz. Neyse. Benim tavsiyem, adamın numarasını bulup ulaşmaya çalış ve şikayetçi olduğunu söyle. Ayrıca, masrafını en kısa zamanda ödeyeceği taktirde şikayetini geri alacağını söyle. İş, mahkemeye intikal etmeden aramızda halledelim de bakalım bi dene yani. Belki tırsar. Olmadı, uğraşırsın. Ben 2012' de kaza yaptım, daha doğrusu ben sürücüydüm de bana arkadan çarptılar. Neyse, kamu davası 2013' te bitti. Ben masraflarımı tahsil edebilmek için ayrıca Hukuk mahkemesine başvuracakmışım. Haaa, bu arada avukat, en az 1700 TL istedi. Onu da geçtim, alacağın 2000 TL' nin altındaysa dava açamıyormuşsun, bunu da öğrenmiş olduk. Bir de yeni yasa ile emekli maaşına haciz uygulanmıyormuş. Anlayacağın adam çarptı etti, kaçtı. Ama hem haklı hem mağdur olmak böyle işte ülkemizde. Sizi de Allah daha beterinden korusun. Tekeriniz düz bassın...Hepinize sevgiler.
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    HAKSIZSIN ama kaçtığı için haklı duruma düştün. Ancak motosikletine olan zarar için değil sana zarar verip kaçtığı için cezalandırılır.

Darp raporun yoksa kanıtlayamazsın. Şahısın alkollü olduğunu belirtmen gerekli. Kanıtlayamazsın ancak hakimin aklında bulunur.

İlk davayı kazanınca karşı dava açarak hasarını talep edebilirsin.
    depicci bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı doraemon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün metroya bindim. Biniş çizgisinde bekliyorum. Yaşlı bir amca iki tane de başka şehirden gelmiş misafiriyle, arkamda bekliyordu. Metro gelince öne atıldı, sonra da içerde koltuk savaşı başladı. Bir an düşündüm, yüzde doksan dokuzu müslüman olan ülke diyorlar ya, bana yüzde doksan dokuzu yamyam gibi geliyor. Tabii en büyük yam yamlar kimler onu da size bırakıyorum.

Japonya'da bir haberde adamın teki sarhoş, belediyenin ektiği çiçeklere elinde şemsiyeyle bir tane vurup, uçuruyordu kafalarını. Adamı yakalayıp, cezasını veriyorlar, neydi ceza bilmiyorum ama muhakkak vardır, kamu malına zarar verme gibi caydırıcı bir cezası.

Hukuk siteleri var, orda bir danış istersen.
    Memlekette herkes atıp tutmakta 1 numara ama duyarlılığa gelince sınıfta kalıyoruz. Aynı durumu ben her metroya bindigimde gozlemliyorum. Her yerde koltuk sevdası var birkere

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Arkadaşım sana da çok geçmiş olsun. Bu konu ile ilgili bilenler var ise sorum olacak. Mesela sizin üzerinizde kamera var action cam adam geldi önünüze direk kırdı dustunuz yere adamda kaçtı plakası gözüküyor bu görüntü suç için delil teşkil eder mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)