Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ilk ciddi kazamı yaptım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yok
    Geçmiş olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sym Fiddle II 125S
    çok geçmiş olsun. Arkadaşlar kasksız korumasız çıkmayın yola.

aman dikkat x4

Motosikleti
    Derbi ETX
    geçmişler olsun

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Çok geçmiş olsun.
    Korumaların faydası gerçekten tartışlmaz.
    Umarım bir daha korumaları test etmezsiniz.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    hocam geçmiş olsun. aynı motoru kullanıyoruz.
    tem biraz tehlikeli bizim için. sonuçta kaçmak için yeterli hızımız olmuyo en fazla kontra ile kaçabiliyoruz. inşallah tekrarı olmaz

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Büyük geçmiş olsun.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Geçmiş olsun. Kaskınızın markası neydi acaba? Ve önünüze kıran jipin akıbeti ne oldu?

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Buyuk gecmis olsun

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Çok geçmiş olsun...

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    geçmiş olsun.

Berke90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 500R
    Büyük geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Günaydın herkese ve şanslı arkadaşım sana da geçmiş olsun.Verilmiş sadakan varmış.

Böyle kazalarda kıyafetlerin önemi bir kez daha öne çıkıyor!

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı sardokar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün ilk ciddi kazamı yaptım. temde 80 km hızla giderken önüme kıran bir jipten kaçmak için sola kırdım ve yanımdaki arabanın arka kapısına çarpmışım dengeyi kaybettim ve motor alttan gitti 3 takla attıktan sonra biraz sürüklendim.
    Düştüğüm an aklımdaki tek şey arkandan gelen arabaların beni ezmesi oldu, o yüzden sürekli arkaya bakmaya çalıştım ama lanet kaskın çenesi açılıp görüşümü kapadığı için bir bok görmedim.
    Allah'tan arkadan gelen sürücü uyanık çıktı ve trafiği bloke edecek şekilde arkamda kalmış. Süreklenirken durmaya yakın ardımda bu aracı durmuş görünce saldım kendimi yere. Allah'ın sevdiği kuluymuşum ki toplaşanlar bilinçli insanlar çıktı. Kaskı çıkarmaya kalkanları filan engellediler. Gelen 2 kişi ilk yardımcı çıktı bilinç kontrolü ve eklem kontrolü filan yaptılar, 2 doktor geldi onlarda yardımcı oldular. Allah hepsinden razı olsun. Sol Omzumda ağrı hissediyordum herhalde köprücüğü kırdık diye düşünürken ambulans çağırıldı hastaneye gittik röntgen, tomogrofi çekildi gene Allahın sevdiği bir kulu olduğumdan olsa gerek kırık çıkık yokmuş. Omuz birleşimindeki bağları zedelemişiz bu kadar hasarla yırttık.
    Beni koruyan tek şey kıyafetlerin (hem mont hem pantlon) korumalı oluşuydu. Çoğu arkadaşı korumasız veya normal pantlonla gezerken görüyorum aman diyeyim.
    Öncelikle Geçmiş olsun.Şimdi daha cok dikkatli olacaksın.Omzunun ağrıdığını söylüyorsun.Heleki Köprü kemiği diyorsun. Benimde bi kazamdan sonra cok ağrımıstı . Sorun gözükmüyordu. AMA SONRadan tekrar bi kazaya karıştık. Omzum darbe aldı. Montum cok iyi koruması olmasına ragmen. ÇATTTTTTTT etti ve köprü kemiği kırıldı. Bu körpü kemiği bi boka benzemez adamın ağzına ediyor. 8nci ayım omuzda Plak var. Aman daha dikkat.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük geçmiş olsun.

Senin bu yazdıkların koruma ekipmanı giymeyen elemanlara ders olsun.

Ancak bu kazadan senin de çıkartman gereken dersler var mutlaka bunları da almışsındır diye düşünüyorum.

Mesela arabaların kör noktalarında kalmamayı veya orada olduğunu mutlaka bildirmeyi, veya bir otomobille yan yana gitmenin tehlikeli olduğunu.

Kaza haberi olmasına rağmen bir problem olmayışı sevindirici. Geçmiş olsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Çok geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmaz inş..

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı valadeut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun 80 büyük bir hız korumalarınız görevini yapmış, Verilmiş sadakanız da varmış demek ki, son kazanız bu olur inş. Kaskınızın markası neydi?
    kask motomax'ın satmış olduğu ariga kasklardandı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun arkadaşım.umarım son büyük kazan olur.meilletin önüne atlayan atlayana.koruma ekipmanları önemli tabiki.çeneden açılır kask mevzusu gerçekten sıkıntılı iş.shark raw serisinden kask alıcam,içim gidiyor ama şu mevzudan alamıyorum.
    bu sıralar her yerde karşıma böyle havadisler çıkıyor.birileri bana bişey mi anlatıyor acaba.
    Çene açılır kasklar ciddi sıkıntı. Evet yaz günü güzel oluyor yada konuşmak istediğinde kaskı çıkarmamak güzel ama o kask açılğında ben çeneyi asfaltta tıraşlayabilirdim. Çene açılır kaskları tercih etmemek daha güvenli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun çene açılır almaktan vazgeçmeliyim sanırım
    Bence de çene açılır kask almaktan vazgeçin. Hala fırsat varken mutlaka kapalı sağlam bir kask alın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, size bir şey olmaması sevindirici. Motor ne kadar hasar aldı merak ettim ?
    Kaza sonrası kalkıp duruma bakmak istedim ama ambulans gelene kadar kaldırmadılar. Motoru yediemin'e çekmişler bide gidip park parası filan bayılacağım. Durumu öğrenince bir güncelleme geçerim.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    geçmiş olsun.. Dediğiniz gibi Allahın sevdiği kul muşunuz..

doğru bir karar olarak, bir an önce fullface kask alacağınızı tahmin ediyorum..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    BURGMAN UH 200
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocam. kıyafetleriniz neydi acaba öğrenebilirmiyim 80 km den hız ciddi bir hız.
    revit kışlık takım vardı üzerimde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Alıntı OGUZHANKY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Kaskınızın markası neydi acaba? Ve önünüze kıran jipin akıbeti ne oldu?
    Önüme kıran jip bastı gitti. Bunu daha sonra karakolda ifade veren kapısına çarptığım elemandan öğrendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun.

Senin bu yazdıkların koruma ekipmanı giymeyen elemanlara ders olsun.

Ancak bu kazadan senin de çıkartman gereken dersler var mutlaka bunları da almışsındır diye düşünüyorum.

Mesela arabaların kör noktalarında kalmamayı veya orada olduğunu mutlaka bildirmeyi, veya bir otomobille yan yana gitmenin tehlikeli olduğunu.

Kaza haberi olmasına rağmen bir problem olmayışı sevindirici. Geçmiş olsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Teşekkürler.
    Ben derslerimi çıkardım zaten. bunu yazmaktaki amacımsa korumasız gezen tayfaya uyarı olsun herkes yaşadıklarımdan ders çıkarsın istedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.. Dediğiniz gibi Allahın sevdiği kul muşunuz..

doğru bir karar olarak, bir an önce fullface kask alacağınızı tahmin ediyorum..
    Şüphen olmasın
    Zaten takımı yeniden düzmek gerekecek çünkü montta ciddi hasar var. Pantolona bakamadım onu da değiştirmek gerekecek sanırım. Mont+ Pantlon+ fulface kask = 1500 TL. Acırmıyım bu paraya? tabi ki hayır.
    Salih_T bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok geçmiş olsun.
    Allah beterinden saklasın.
    Herkes iyi, kötü açık kask konusunda fikirlerini kısa cümlelerle belirtmiş.
    Bu güne kadar motosiklet sürüşü hakkında ne kadar uzmanı dinleyip, yazılarını okuyup, videolarını izlediysem, hepsinin ortak fikri şu arkadaşlar :
    'HER NE KADAR PRATİK BİR KULLANIMI OLSA DA KESİNLİKLE ÇENE AÇILIR KASK KULLANMAYINIZ,FULL FACE KASK KULLANINIZ.
    EN UFAK BİR KAZADA ÇENE KISMI AÇILIR VE ÇENENİZ MUHTEMELEN HASAR GÖRÜR.'

Sanırım hiç birimiz konuşma yetimizi ve herhangi bir organımızı kaybetmek istemeyiz.
    Bu sebeple lütfen korumalı giyim, kuşam ve full face kask kullanımına gereken önemi verelim arkadaşlar.
    Kendimizi düşünmüyorsak bile, geride kalacakları düşünelim.
    sardokar bunu beğendi.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok çok geçmiş olsun.
    Yok önü açılır, tepesi sunrooflu, arkası püsküllü, çenesi rüzgarlı cicili bicili kaska niyetlenen herkese veriyorum adınızı
    Bu arada kaskın markası ve modeli neydi?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)