Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk günden yere kapaklandım

Motovento
    REKLAM ALANI
    nisanci93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    Merhaba bir uğraş Mondial MR 150 aldım 2.el olarak.

İzmirden manisaya getirdik motoru. Motoru arkadaşım kullandı.Manisaya getirdi ve arkadaşı evine bıraktık. Motora ben bindim yağmur atmaya başladı ve yerler ıslanıyordu. Yaklaşık 800m kadar normal bir şekilde devam ettim. Işıklara geldim. ışıklarda hafif yokuş. %3 falan eğim var. 1. vitese attım yavaşlamaya başladım.

30Km hızdan 10km ye kadar indim. 5Km oldu sonra amatör olduğum için o an birden ön frenide arka frenide sıktım. Ve 5km hızlı ıslak zeminde ön teker kaydı. 2-3 santim sürüklendim. Elimin ve dizimin üstüne düştüm ne yazikki ekipmanım yoktu. Kafamda kask vardı o da çok büyük geliyordu. Önce ellerimin sonra kafamın üstüne düştüm.

Motorumda koruma demiri olduğu için ayağım altında kalmadı. Kaskımın camı kırıldı. Dizimde çok az soyuldu. ve bana süper bir tecrübe oldu. Kazadan sonra eve geldim. Motoru kontrol ettim herhangi bir sıkıntısı yok.

Ardından bir motosiklet mağazasına giderek kaliteli bir kask , eldiven ve dizlik aldım. Korumalı çeketim zaten vardı. Siz siz olun kaygan zeminde hiçbir şekilde ön fren yapmayın.
    Sadık1453 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kavel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Geçmiş olsun kardeşim.. Ders çıkarttıysan ne mutlu sana hiç bir kaybın hasarın olmaması da sevindirici. Ben de bu hafta içi motoru teslim alacağım ama en korktuğum şey şuan ilk günden kaza yapmak. İnşallah bir sorun çıkmaz.. Tekrardan geçmiş olsun.

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, ilk gün kazaları heyecandan olabiliyor. Bende ilk aldığım gün ön fren sıkılıyken gaz açıp arka tekeri attırmıştım

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Geçmiş olsun.
    Kaygan zeminden kastın yağmurdan ıslanmış yol ise ön fren yapmayın değil ön freni doğru kullanın demek daha iyi

Altın Elbiseli Adam - Motosiklette Fren Yapmak
    Motork08, savannah, Ahmanamra ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    geçmiş olsun...
    kaygan zeminde fren yapılır tabikide... bilenler için problem olmaz...
    motorunuzu ilk aldıgınızda trafiğe çıkmadan kapalı bir alanda full koruma olarak bol bol alıştırma yapın...
    gerekirse fazla fazla kıyafetler giyin... motorun sağına soluna ekstra olarak çarpmalara darbelere karşı koruyucu takoz gibi şeyler takın...
    düşmelerde ikinize de en zarar gelsin...
    ben de ilk aldıgım gün 3-4 sefer düşmüştüm... 18 yasındayım... zayıf cılızın tekiyim...
    motorda 160 kg... kaldırana kadar dötüm çıkardı...
    ilk başlarda debrıyaj gaz kombinasyonunu tam ayarlayamadım kaldırımlarda felan gezmeye başlamıştım...

Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    ben bu kazayı yapmasaydım ekipmanın önemini anlayamazdım. güzel tecrübe oldu bana

Motosikleti
    Derbi ETX
    geçmiş olsun, iyi olmuş tecrübe iyidir bende düştüm ön frenden dolayı kısa zaman önce, süper bir deneyim oldu benim için.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Geçmiş olsun,ucuz atlatmışsınız..Koruma koruma diye yırtınıyoruz ama ne yazık ki çoğu kişi düştükten sonra,ne demek istediğimizi anlıyor..Ders çıkarıp,hemen tedbir almanızda güzel.Kazasız sürüşler dilerim..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Geçmiş olsun.
    Lastikleride değişmen gerekiyor galiba.
    sardokar bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    Koruma demiri kadar güzel birşey yok hem depom ezilmiyor hemde ayağım altında kalmıyor.

Sanırım lastikler değişecek :D

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı nisanci93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bir uğraş Mondial MR 150 aldım 2.el olarak.

İzmirden manisaya getirdik motoru. Motoru arkadaşım kullandı.Manisaya getirdi ve arkadaşı evine bıraktık. Motora ben bindim yağmur atmaya başladı ve yerler ıslanıyordu. Yaklaşık 800m kadar normal bir şekilde devam ettim. Işıklara geldim. ışıklarda hafif yokuş. %3 falan eğim var. 1. vitese attım yavaşlamaya başladım.

30Km hızdan 10km ye kadar indim. 5Km oldu sonra amatör olduğum için o an birden ön frenide arka frenide sıktım. Ve 5km hızlı ıslak zeminde ön teker kaydı. 2-3 santim sürüklendim. Elimin ve dizimin üstüne düştüm ne yazikki ekipmanım yoktu. Kafamda kask vardı o da çok büyük geliyordu. Önce ellerimin sonra kafamın üstüne düştüm.

Motorumda koruma demiri olduğu için ayağım altında kalmadı. Kaskımın camı kırıldı. Dizimde çok az soyuldu. ve bana süper bir tecrübe oldu. Kazadan sonra eve geldim. Motoru kontrol ettim herhangi bir sıkıntısı yok.

Ardından bir motosiklet mağazasına giderek kaliteli bir kask , eldiven ve dizlik aldım. Korumalı çeketim zaten vardı. Siz siz olun kaygan zeminde hiçbir şekilde ön fren yapmayın.
    Bu durumda; çizilen motor değil-Karizma oluyor maalesef....
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    İşin pek karizmasında değilim. Zira motora karizma veya hava için binmiyorum. O yüzden kaza yaptım diye karizmam çizilmez

Motosikleti
    CRF 250 L
    kimse görmediyse sorun yok ))

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    geçmiş olsun umarım ilk ve son kazan olur.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    gecmis olsun. bu tur davranislar omuriligin kontrolune(refleks) gecmedigi zaman(kadinlar da olur ozellikle. ornegin frene basilmasi gereken yerde panik halinda gaza basma), olasi bir panik durumunda insan ne yapacagini bilemez oluyor. o nedenle durumu ogrenip, refleks haline getirmek lazim. bunu da bos bir alanda calisa calisa yapabilirsiniz. gidin, viraja hafif hizli(30la gidiyorsaniz 40-50 ile) girin ve arka frene basin. bunu surekli tekrarlayin sonunda refleks olacagi icin, ileride benzer bir durumda ayni hatayi yapmazsiniz.

iyi surusler

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Gecmis olsun sizde birsey olmasin muhim olan o. Zamanla gazi ve frenleri daha yumusak daha etkili kullanacaksiniz bol pratik yapin ozellikle bakis calismanizi oneririm. Lastikler kaysa bile motorunuz dik ve bakisiniz ileriyeyse kaymalarda daha rahat ve duz olursunuz . Cok gecmis olsun. Dogru teknikler icin piyasadaki referans kaynaklara basvurmanizi oneririm

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Geçmiş olsun, daha düşün 150 cclik makine kullanırken yaptın bu kazayı birde 600cc ile başla bişey olmaz diyenin aklına uysaydın neler olurdu sen düşün. Korumanın hepsi önemli özellikle diz ve eldiven şart. Düştüğün zaman refleks olarak yere ilk olarak elini atıyorsun, kafan ve vücut gibi yerler zarar görmesin diye el bu gibi durumlarda sürtünme yolu ile kötü bir hale gelebiliyor. Tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    önerileriniz , görüşleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Yaşadığımız her olaydan bir ders çıkartarak ,eksiklerimizi kapatarak daha iyi noktaya ulaşabiliriz. Motosiklet şakaya gelmiyor ekipmansız yola çıkmayın

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Geçmiş olsun daha ilk günden motorcu olmuşsun Allah beterinden saklasın. Ayrıca ıslak zeminlerde fren yapmaya doğal olarak korkuyor olabilirsin artık ama bu seni daha kötü sonuçlara götürür. Onun için bu korkunun üstüne bilinçli giderek ıslak zeminlerde fren çalışmaları yapmanı tavsiye ederim. Diğer arkadaşlarında dediği gibi doğru frenleme ile duramayacağın zemin yoktur.İyi sürüşler.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    5-10 km hızla bile yapılan bir kaza ne kadar tehlikeli olabiliyor. Aslında iyi ki bu kazayı yapmışsınız. Bir musibet bin nasihatten iyidir derler...
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)