Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir Kaza Haberide Antalya'dan

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    Merhaba Arkadaşlar,

Çarşam ba günü yani dün kurumsal şirkette çalıştığımdan dolayı izinliydim.Şirketten bir arkadaşımla gel bu fırsatı değerlendirelim uzun yola çıkalım dedik.Ve Antalya-Adrasan-Olimpos-Ulupınar-Kemer-Antalya olarak bir rota çizdik kendimize.Her neyse adrasanda dönüşte arkadaşım hangi yoldan geri dönüceğimizi şaşırmış ve durmuş.Bende o esnada sol tarafa bakıyordum tabi niye böyle bişey yaptıysam kafamı bir çevirdim baktım arkadaşım durmuş.Ön frene asıldım baktım disk kitlendi.Napsam napsam derken baktım devam edersem arkadaşada arkadan vurucam ani bir kararla yatırdım motoru sağa doğru.Ben full ekipmandım allahtan düştüğüm gibi kalktım desem yeridir.Eldivenime baktım resmen içi yoktu.Ama elime hiç bir zarar gelmedi,herhalde düşerken elimi yere koymuşum.Pantolon ve montta bir kısım yüzülmelerle kurtardım olayı.Ama motorun farı,koruma demiri,direksiyonu,egzos koruması,ayaklığı baya bir zarar gördü.ayriyetende siperlik kırıldı,Ve 100 km lik yolu yamuk bir gösterge bayada sinir bozukluğuyla tamamladım.

Ama bu bana bir ders oldu.Bir daha ön frenle birlikte arka frenide sıkıcam,kaçış manevrası yapmaya çalışıcam

hepinize kazasız sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    size birşey olmamış olmasını kortuma ekipmanlarınıza borçlusunuz. Bu duruma sevindim..

Kazalar böyle oluyor zaten..bir anda ani dalgınlıkla yerde buluyor insan kendini. inşallah birdaha yaşamazsınız.. Bu duruma üzüldüm..

Geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size birşey olmamış olmasını kortuma ekipmanlarınıza borçlusunuz. Bu duruma sevindim..

Kazalar böyle oluyor zaten..bir anda ani dalgınlıkla yerde buluyor insan kendini. inşallah birdaha yaşamazsınız.. Bu duruma üzüldüm..

Geçmiş olsun
    teşekkür ederim nazar boncuğu oldu motorun

çağın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun. Bu kaza biraz ders niteliği tadında olmuş kimse zarar görmemiş(motor hariç)... Dikkatli sürmek, farkında olmak önemli.
    Birde yaz dönemi yaklaştıkça kaza haberleri artık her gün gelmeye başladı. Seyahatler, şehir içi gezmeler yaz aylarında yoğunlaşacağından herkesi çok daha dikkatli olma konusunda uyarmakta fayda vardır.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    büyük geçmiş olsun

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Çok geçmiş olsun.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Geçmiş olsun.
    Panik frene çalışmak gerekiyor, özellikle sert duruşlarda ön frenin iyi kullanılması gerekiyor.
    Düşmeden anlayamıyorsun

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Panik frene çalışmak gerekiyor, özellikle sert duruşlarda ön frenin iyi kullanılması gerekiyor.
    Düşmeden anlayamıyorsun
    aynen öyle merak ediyordum motor yana yatarsa nolur diye merakımıda gidermiş oldum bu sayede

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, bazen böyle dikkatsizlikler olabiliyor. Dediğin gibi ön arka fren ve sonrasında freni bırakarak bir kontrayla kaçış manevrası denenebilir. Tabi o an olaylar çok hızlı geliştiği için bunu düşümek için fazla vakit olmuyor.

Motosikleti
    Zongshen ZSgy125--SYM GTS250i Evo
    Çok geçmiş olsun umarım tekrar yaşanmaz.

wasp07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    geçmiş olsun kardeşim sana bir şey olmamış en azından

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Geçmiş olsun,Allah beterinden korusun kardeşim..
    kralaslan_21 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bana antalyada yaşayan ybr den iyi anlayan biri lazım motoru toparlamak için

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Öncelikle geçmiş olsun. Ben sizin motorsiklet tecrübenizi merak ettimde. Yanlış anlamayım ama bugüne kadar motorsiklet ile toplam kaç km yol yaptınız?

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Burak ben Özgür

geçmiş olsun...

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Geçmiş olsun büyük cc makinelerde de yaşanmış bir kaza türüdür ama fren balatalarına bağlı derim iyi kalitede bir balata kullanırsanız kolay kolay kilitlemez...yazını tesadüfen gördüm .....brembo ebc gibi markalarda kilitleme em aza indirgeniyor buna bağlı fren ayarları hidrolik vs bir sürü foksiyonda etkili ama başta balata ve kaliper derim...abs olsaydı yine hemen durmazdı ama düşmeni engellerdi en azından ... birde motoru yatırmak yerine kaçınmayı deneyin derim.....Sağlıcakla kalın...

Motosikleti
    CBR 250R
    Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Altın elbiseli adamda panik olmadan bu gibi durumlarda freni bırakın diyordu tabi öndekine çarpmamak söz konusu olunca süre çok kısıtlı insanda haliyle ne yapacağına karar verene kadar oluyor herşey tekrar geçmiş olsun inşallah bu gibi durumlar yaşanmaz hiçbir motorcu arkadaşımıza.

Mesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APAHCE ---KUBA KH150 12D
    Yüce mevlam seni korumuş verilmiş sadakan varmis su fani dünya çok geçmiş olsun

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Çok geçmiş olsun...Kurumsal bi şirkette çalışmayı ne kadar isterdim...o gün tatil değildi bize :( off...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)