Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kadın sürücüler :))

Motovento
    REKLAM ALANI
    pimpstarlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bumoto/Jinling Eagle XR 250
    Bu akşamüstü İdealtepe Sahilyolu Maltepe istikametinde ışıklarda sinyalsiz İspark'a girmeye çalışan bir bayanın kurbanı oldum. Trafik oldukça yoğundu, sağ koridoru kullanarak park etmiş araçlarla akan trafik arasından yavaş yavaş ilerliyordum, ışığın yeşile dönmesiyle gazı açtım ve o da ne önümdeki 206 şoförü abla İspark'a girmek için ani bir hamleyle önüme atladı. Ne sinyal, ne ayna kontrolü ne de birşey. Aracın sağ tarafına 40-50 arası bir hızla çarptım bereket ciddi birşey yok. Ablanın sağ ön jant kapağı düştü, benim de vites levyem yamuldu. Motorun üstünden 2 metre uçup yere düştüm. Vücudumu kontrol edip ayağa kalktığımda abla ağlıyordu. Kendime mi üzülsem kadına mı gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Gerekli kontrolleri yapıp yavaş yavaş motorcunun yolunu tuttum. 35 liraya hallettik işimizi, ayaklık ve levyemi düzelttirdim.
    Fakat kadın sürücülerle başımız belada, hepsi değil elbet ama çoğu trafikte terör estiriyor.
    dental_land, oyesilay ve mete_han bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, ister bayan ister bay oto sürücüsü olsun, sinyal vermek zor geliyor bazılarına.

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Demekki neymiş, Araçları sağdan geçmemek lazımmış..
    sedici, Salih_T, twili ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    keşke trafikteki tüm sürücüler kadın olsa ve sadece ben erkek olarak o trafikte olsam . belki çoğunuza ters gelecek ama enine boyuna düşününce doğru olduğunu anlarsınız.
    çağın bunu beğendi.

tayko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pimpstarlife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadın sürücülerle başımız belada,
    Sevgili arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, lakin bu site gördüğüm kadarı ile son derece yoğun takipçi trafiği olan bir site. Konu başlıklarını açarken biraz daha sorumlu olalım. Cinsiyet ayrımcılığının bu kadar önemli bir sorun olduğu ülkemizde biraz daha dikkat lütfen. Yapabiliyorsan lütfen konu başlığını değiştir. Forum kurallarına aykırı olmalı, değilse bile forum kurallarına eklenmeli.
    2010 CB600F Hornet A RH (-)

Alıntı tayko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, lakin bu site gördüğüm kadarı ile son derece yoğun takipçi trafiği olan bir site. Konu başlıklarını açarken biraz daha sorumlu olalım. Cinsiyet ayrımcılığının bu kadar önemli bir sorun olduğu ülkemizde biraz daha dikkat lütfen. Yapabiliyorsan lütfen konu başlığını değiştir. Forum kurallarına aykırı olmalı, değilse bile forum kurallarına eklenmeli.
    Sinyal vermeden resmen adamin uzerine kirip 2 metre ucurmus. Suluk gibi adam yere yapismis siz diyorsunuz 'ayrim yapma'. Adam gercegi yazmis ayrim yok burda.
    pimpstarlife bunu beğendi.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Geçmiş olsun kardeşim. Trafikte motorlu bir araç kullanırken insanlar aynı anda birden fazla şeye dikkat etmek zorunda ve bazı sürücüler her şeye değil bir şeye odaklanıp diğerlerini unutuyorlar. Ve otomobil sürücülerinin motosiklet sürücülerinden daha eğitimsiz, dikkatsiz ve umursamaz olduğunu düşünüyorum.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Kadın sürücüleri dışlamak ya da suçlayana kadar emniyet şeridinde motor sollayan motorculara da bi el atsanız hani ! sonra taksiciler, minibüsçüler, dolmuşçular, öho lar daha neler neler. Bence kadın sürücüler trafiğin en az korkulacak sürücüleridir.
    Gundogdu bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Mal heryerde maldır .Zaman,mekan,cinsiyet,dil,din,ırk farketmezz...
    pimpstarlife ve Bilalancer bunu beğendiler.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı ukiran35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki neymiş, Araçları sağdan geçmemek lazımmış..
    Her zaman yolun solundan gidemezsin. 3 şeritli otoban değil her yer.
    pimpstarlife ve Bilalancer bunu beğendiler.

tayko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı porlanoche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinyal vermeden resmen adamin uzerine kirip 2 metre ucurmus. Suluk gibi adam yere yapismis siz diyorsunuz 'ayrim yapma'. Adam gercegi yazmis ayrim yok burda.
    Sevgili arkadaşım yazılan başlıkla, olayın bir alakası yok. Okuduğunu biraz daha süzgeçten geçirmelisin. Bizim de olaya bir şey dediğimiz yok. Bir kaza yapıp, kazaya karışanın tek bir özelliğini ele alıp, ah şu siyahiler, ah şu doğulular, ah şu batılılar, ah şu erkekler, ah şu motosikletliler diye başlık açamazsın. Biraz izan.
    kurubuz bunu beğendi.
    2010 CB600F Hornet A RH (-)

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gün geçmiyorki yeni bir ablanın gazabına uğramayalım. Ankara'da özel bir ilkokulun önünde 60km hızla giderken önümdeki Honda CRV cip birden freni

kökledi ve yolun tam ortasında durdu. Abartmıyorum bak, bildiğin yolun ortasına arabayı bırakıp, tahmin ettiğiniz üzere sol kolunu dirseğinden

kırdıktan sonra çantasını taktı ve okula doğru yürümeye başladı. Kendi kendime ''noluyo lan'' derken çektim ayaklığı yaktım bi sigara olayları

izliyorum. Okulun güvenlik görevlisi koşarak geldi, ''hamfendi, arabayı yolun kenarına alsak azcık'' dedi. KAdın, '' 2 dakika çocuğu alıp gelecem

'' dedi. Bende kornaya basınca kadın geri döndü, arabaya bindi, 250 metre ilerden U dönüşü yaptı, bu sefr yolun öbür tarafının tam ortasına

koydu arabayı.

Toplu iğnenin ucu kadar aklı olan bir insan arabayı yolun ortasına bırakmaz arkadaş. Bu insan hayatında ilk defa mı trafiğe çıkıyor ?

Buradan yavuklusuna Cip alacak kadar zengin olan arkadaşlara ricada bulunuyorum, ne olur ayda 1.000 lira daha verin, şu sarı kafalı karılarınıza

şöför tutun.

Birgün plakayı söküp cip süren karı avına çıkacam, bulduğumun ağzını burnunu hoşaf çanağına çevirecem vallaha.
    Gundogdu, MD.Murat, rogget ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Derbi ETX
    geçenlerde bayanın biri ani bir kalkışla geçti beni, dondum resmen. 50 ile falan gidiyordum.
    o yerinden çıkmadan dikkat ettim tabi, ''ahaaa bayan, dikkat dikkat dikkattt'' diye olabilecekleri düşündüm.
    ve aniden bastı gaza, şaştım kaldım, sollarken dikkat ettim, sanki o da yanlış yaptığının farkındaydı.

daha öncesindeki olay, scooter motorlu biri sağdan ilerliyor, arayol cıkısında, önünde iki otomobil var, ikinci otomobilde bayan, sağda kaldırım, aynaya bakmadan kaldırıma(motorcunun), üstüne çıkıyor yavaş yavaş, 10-20sn ye boyunca farketmedi motorluyu, motor yan yattı biraz, motorunu cekistiyor adam, bayan halen kaldırıma çıkmaya çalışıyor.

Ben bu olayı gördükten sonra dikkat etmezsem bayan sürücüye hata ederim, şok oldum resmen.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Ben her zaman derim,bazı insanlar o arabaya takılı aynaları fabrika süs diye takmış zannediyorlar diye..Aynası olmayan bisiklete bile binmem..Geçmiş olsun kardeşim..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Günlerden birinde bisikletimle gezerken sağdan usul usul gidiyorum sağda benzinlik var arkadan gelen arabayı sezdim benzinliğe girecek sinyal verdimi vermedimi farkında değilim derken ben orda yokmuşum gibi benzinliğe girmeye çalıştım o onlar yusuf yusuf oldum nasıl ecel terleri döktüm bilemessiniz Tahmin ettiğim gibi bayan derken benzinliğe durdu bende sol tarafa cama doğru yanaştım el kol hareketi yapıyorum artık daha beni görmüyor robocop gibiler

ukiran35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Arkadaşlar sizlere tavsiyem olacak, bayan sürücülerin yan aynaları çok az kullandıklarını hatta hiç kullanmadıklarını düşünerek trafikte seyredin. Özellikle dikkat edin bayanların şerit değiştirmeden evvel aynalara bakmayı gerçekten ihmal ettiklerini göreceksiniz..

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayan sürücü mü

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Bayanlar aynayı kullanıyor ama sadece makyaj yapmak için kullanıyor.Birde o sinyal kolu ne işe yarıyor haberleri bile yok.
    Erkek sürücüler çok mu farklı tabii değiller fakat en azından daha soğukkanlılar orası kesin...

Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    Sağda otopark varsa ne yapcaz. Bi gün yemek götürdüm çalısıyordum dönüste dar bi sokağa girdim adam solu almış gidiyor sağ boş dedi gireyim araba vardı park etmiş geçmedim ilerledik 100 metre sonra sağda boş arsaya park edecekmiş ne sinyal ne ayna lök diye girdi ben zor fren felan çarpmadım uzun süre korna çaldım daaaat diye adam durdu kapıyı açtı bende bağırdım sinyal kullan sinyal adam öküzün teki sendenmi öğrencem lan dedi neyse takılmadım bastım gittim. Yinede suçlu biz oluyoruz. Hele apachiler tofaşk felan :( nelerini yaşadım 18 görmem diyorum arada böyle giderse :(

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    1 de 2 eli ile direksiyona sımsıkı sarılmaları yokmu ayar oluyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)