Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ceza ve kaza ve tekrar ceza :/

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500 lira kesilen cezanın 15 gün içerisinde ödendiği takdirde ne kadara düştünüğü bilen var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    400 olur. O da sana

Tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödersen %25 indirim uygulanıyor.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    2005 a2 alırken bana millet güldü, ne para veriyorsun b ehliyetle de kullanıyorsn bişi demiyorlar diye. 8 kişi ehliyet almıştık o zamanlar
    gecenlerde sınav yerini gördüm 100 150 kişi vardı. bir cogu da 1407 liralık cezayı yiyip gelmişler
    velhasıl kelam şudur ki. ehliyet almadan motorda almayın. motora da binmeyin.

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Ben ehliyet almak için gün sayıyorum, yaşı tuttuğu halde ehliyet almayanları da anlayamıyorum.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Beyin bedava...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    sigortasız motosikletle trafiğe çıkmanın cezası 80 tl mi? çok azmış :S

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Kızmaca yok. Çok iyi olmuş.

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    Cezayı yemeden bide birkaç kez çevirmiş polis beyler ceza yazmamış ama sen hala ehliyet almak için bir çaba göstermemişsin cesaretine hayranım
    15 gün içinde ödersen %25 indirim var istersen 4 taksite bölüyorlar onun dışında geciktirdiğin her ay için %5 zam gelir. Bu gecikme zamları cezan iki katı olana kadar devam eder sonra her hangi bir artış olmaz. Tabi bu ödenmemiş cezayla yakalanırsan ayrı ayrı cezacıklarında olur.
    Gel sana ehliyet kursu bulalım b2 de varmış sınava girmeden direksiyon sınavıyla alırsın ehliyeti

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    (yolun bana ait olduğunu düşünüyorum)
    Yol kimseye ait değildir, yol herkesindir. Sadece geçiş hakkı vardır. Alınma ama sen şansını fazla zorlamış, olabildiğince kaşınmışsın.

Ehliyetsiz olduğun için hiç bir hak iddia edemezsin. Karşı taraf %100 kusurlu da olsa, suç sana kitlenir. Çünkü o motosikleti kullanma iznin yok.

Geçmiş olsun.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetin yok, herhangi bir üzüntü yaşamadım. Benim yanımda çevrilip ceza yeseydin polis memurlarına tam işlem yapmadıkları için şikayet edeceğimi söyler 1400TL ceza yemenide sağlardım. Kusura bakma.
    Ehliyet almak fazla abartılıyor ehliyet alırken düzgün bir eğitimle verilse birşey demeyeceğim çoğu yerde belli bir grupla 1 2 tane cbf150 ile vites fren gaz vs. yerlerini gösteriyorlar toplamda en fazla 20 dk sürüş hakkın oluyor sürüş tekniği açısından hiçbir bilgi yok trafikdeki tehlikeler hakkında hiç bir bilgi yok sonra sözde 3 tane dubada kontra yapıp ehliyeti alıyorsun bumu ehliyet ehliyet dediğiniz.

Alıntı Goosfraba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de gecen gun hiz siniri yuzunden trafik cezasi yedim. Internet vergi dairesinden kredi karti ile odedim. Baktim 3 taksite bolmusler. Parafcard ve vakifbankin kredi karti 3 e boluyor sanirim.

Bu arada ehliyetimi 31.12.2013 tarihinde aldim. Hersey dahil 450 tl tuttu yaklasik olarak. Yagmurdan kacarken doluya yakalanmissin yani.
    ben istanbulda 2013 başlarında sadece a2'yi toplamda 1000 tl ye almıştım.

Motosikleti
    Asya Nostalji
    Valla olan oldu.Bizim de aklımız başımıza geldi ki o şekilde gezmemin sebebi de o zamanki ekonomik sıkıntılarımdı.Cezaları bu hafta içi aksilik olmazsa ödeyeceğim.Ehliyeti de bi ay içinde alıyorum aksilik olmazsa.Buraya konu açmıştım çünkü bizde ki kafa genelde motoru alayım ehliyeti sonra alırım kafası.Böyle düşünüp bu konuyu okuyan arkadaşlar belki bir kez daha düşünür de önce motoru değil ehliyeti alırlar diye yazdım.Yazı da anlattığım gibi fiziksel bi hatam olmadığı halde "ehliyetim olmadığı için cezayı ben yedim".Kalın puntolarla da altını çizdim.Benim başıma gelen başkalarına ders olsun diye.Kendimi de hiç bi şekilde savunamam ehliyetsiz motor kullandığım için.Bu arada motor benim üzerime.Ruhsat sahibi benim yani.Bazılarınız fazla acımasız davranmışsınız =)

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. Önemli olan cana bir şey gelmemesi. Bazı arkadaşlar sert sözler yazmışlar. Fakat herkesin hayatında yapmış olduğu cahillikler vardır. Bunları hatırlamakta fayda var. Cezayı taksitlendirme imkanlarını araştır derim. Ve bir an önce ehliyet kursuna yazıl. Stajyerlik sistemi geldikten sonra ehliyet almak hem daha zor hem daha masraflı olabilir. Zararın neresinden dönülse kardır.
    ehanoglu bunu beğendi.

Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetin yok, herhangi bir üzüntü yaşamadım. Benim yanımda çevrilip ceza yeseydin polis memurlarına tam işlem yapmadıkları için şikayet edeceğimi söyler 1400TL ceza yemenide sağlardım. Kusura bakma.
    Sen ehliyetsiz motosiklet kullanmadın değil mi ? Haklısın tabi.

2 gunde 2 kere cevirdiler. Polisleri sevmem ama gercekten allah razi olsun dedim. Adamlar gozumun onunde kac kisiyi uyardi,bilinclendirdi.
    Ama bizim milletimiz anlamaz. Ben PCX kullanirken motor montu giyiyorum diye gulen salaklar var.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı motocommuter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu açılalı 1 sene olmuş niye hortlattın acaba
    bu arada ehliyetsiz kullanıyorsan ceza yemene üzülmem. bende ehliyetsiz çok kısa bir süre sürdüm. ceza yeseydim de asla üzülmezdim. haketmişimdir çünki

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim diyeceklerimi arkadaşlar yazmışlar zaten o yüzden ehliyetle ilgili bişe yazmayacağım.Hiç değilse yaptığınız hataları başkaları yapmasın diye uyarıda bulunuyosunuz buda bişeydir diğer konuda sizi eleştirsemde bu konuda tebrik ederim.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Ehliyetsiz araç kullanma cezasını aynı gün içinde yediysen sulh ceza hakimliğine itiraz et. Bir fiilden dolayı 10 kere ceza yenmez.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Ceza olarak ödeyeceğiniz parayla 2 defa ehliyet alabilirdiniz. Olaya bir de de bu açıdan bakın lütfen.

Kişisel olarak; ehliyetsiz, alkollü, kask takmadan vs. şekilde motor kullanmanın hiçbir şekilde hoş görülemeyeceğini düşünüyorum.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı motocommuter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Annem babam eski motorcu, hiç kullanmadım?
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

astanafga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XCİTY250--HONDA SPAYC 110
    Kask + a2 + Trafik sigortası + muayne = güven ve huzur....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler