Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk kazamı dün gece yaptım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Herkese merhaba.Çalıştığım iş yerinde günde 12 saat çalışmaktayım.Genellikle uykusuz ve yorgun oluyorum.Bu yüzden enerjik olamıyorum.Bir caddeden giderken minibüs yoluna bağlanacaktım.Siparişten dönüyordum.Fakat birçok kere yaşadım kendimden geçiyorum.Gözlerim kapanmaya başlıyor.Gene aynı şekilde oldu.Gözlerim kapandı ve açtım.Bir baktım minibüs yoluna çıkacağım viraj geldi.Panikledim ön ve arka frene asıldım ve tam dönerken frenleri bıraktım düşüp kaymamak için.Çünkü yerlerde ıslaktı.Fakat gene hızlıydım ve tam sağa doğru dönerken motor kaydı altımdan.Kaskın kayışını bağlamadım bu yüzden kask sağ ileriye doğru sürüklenmeye başladı.Motor sol ileri tarafa kadar kaydı.Bende geride kaldım.Üçgen oluşturduk.
    2 Gün raporluyum.Ucuz atlattım.Bacağımın 2 yeri soyuldu ve hala acıyor.Birde boynum çok kötü ağrıyor.
    Onun dışında herhangi birşey yok.Ben çalıştığım için yorgun ve uykusuz oluyorum 12 saat vardiyam var günde.Yeni başladığım için ilk 2 hafta izin de yoktu.Dün 11.Günümdü.Çok yorgun ve uykusuzdum.Kaza yapacağım belliydi gözlerim kapanıyordu.Allahtan arabaya falan çarpmadım ucuz atlattım.2 Gün rapor dinlenmem için çok iyi olacak.Eğer bu kazayı yapmasaydım eminim daha büyük bir kaza yapardım.
    Çıkarılacak sonuç : Uykusuz ve yorgun iken motosiklete kesinlikle binmeyin.Ben biniyordum ama kaza yapacağımdan da emindim.Çünkü aniden önüme bir araba çıksa hızlı hareket edemeyeceğimi biliyordum.
    Birde ne kadar kısa mesafeye kadar gidilirse gidilsin kask kayışını bağlamak cidden önemliymiş.
    12 Temmuzdan beri kendi motorumla 5.600 Km devirdim.İş yeri motorunu da 11 gündür kullanıyordum.
    Bende henüz acemi sayılırım.

Ama motosiklet öyle bir şeydir ki önceden herşeyi öğrenmen bilmen gerekir.Eğer herşeyi öğrenip bilmezsen bir hatanda hayatını karartırsın.
    Keyifli Forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yine bir TVS yine bir kaza. İthalatçı firmanın siosu imzayı atarken cenabet miydi acaba ?

Size geçmiş olsun, yerde sürüklenmesi bir ayrı heyecan veriyor ama değil mi ? Sanki hiç durmayacakmış gibi. Mevlaya koşar gibi. Durunca da Dj KaMoon bi daha diyesi geliyo insanın.
    oyunageldim bunu beğendi.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine bir TVS yine bir kaza. İthalatçı firmanın siosu imzayı atarken cenabet miydi acaba ?

Size geçmiş olsun, yerde sürüklenmesi bir ayrı heyecan veriyor ama değil mi ? Sanki hiç durmayacakmış gibi. Mevlaya koşar gibi. Durunca da Dj KaMoon bi daha diyesi geliyo insanın.
    Tövbe Est...

Geçmiş olsun üzücü bir durum verilmiş sadakanız varmış.
    Umarım yazdıklarınızı genç arkadaş enerjisi yerinde olan arkadaşlarda okurda önemser dikkat eder.
    NECOCAN bunu beğendi.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.Çalıştığım iş yerinde günde 12 saat çalışmaktayım.Genellikle uykusuz ve yorgun oluyorum.Bu yüzden enerjik olamıyorum.Bir caddeden giderken minibüs yoluna bağlanacaktım.Siparişten dönüyordum.Fakat birçok kere yaşadım kendimden geçiyorum.Gözlerim kapanmaya başlıyor.Gene aynı şekilde oldu.Gözlerim kapandı ve açtım.Bir baktım minibüs yoluna çıkacağım viraj geldi.Panikledim ön ve arka frene asıldım ve tam dönerken frenleri bıraktım düşüp kaymamak için.Çünkü yerlerde ıslaktı.Fakat gene hızlıydım ve tam sağa doğru dönerken motor kaydı altımdan.Kaskın kayışını bağlamadım bu yüzden kask sağ ileriye doğru sürüklenmeye başladı.Motor sol ileri tarafa kadar kaydı.Bende geride kaldım.Üçgen oluşturduk.
    2 Gün raporluyum.Ucuz atlattım.Bacağımın 2 yeri soyuldu ve hala acıyor.Birde boynum çok kötü ağrıyor.
    Onun dışında herhangi birşey yok.Ben çalıştığım için yorgun ve uykusuz oluyorum 12 saat vardiyam var günde.Yeni başladığım için ilk 2 hafta izin de yoktu.Dün 11.Günümdü.Çok yorgun ve uykusuzdum.Kaza yapacağım belliydi gözlerim kapanıyordu.Allahtan arabaya falan çarpmadım ucuz atlattım.2 Gün rapor dinlenmem için çok iyi olacak.Eğer bu kazayı yapmasaydım eminim daha büyük bir kaza yapardım.
    Çıkarılacak sonuç : Uykusuz ve yorgun iken motosiklete kesinlikle binmeyin.Ben biniyordum ama kaza yapacağımdan da emindim.Çünkü aniden önüme bir araba çıksa hızlı hareket edemeyeceğimi biliyordum.
    Birde ne kadar kısa mesafeye kadar gidilirse gidilsin kask kayışını bağlamak cidden önemliymiş.
    12 Temmuzdan beri kendi motorumla 5.600 Km devirdim.İş yeri motorunu da 11 gündür kullanıyordum.

Ama motosiklet öyle bir şeydir ki önceden herşeyi öğrenmen bilmen gerekir.Eğer herşeyi öğrenip bilmezsen bir hatanda hayatını karartırsın.
    Keyifli Forumlar.
    Geçmiş olsun. O şekilde motor kullanman intahar gibi bişey. Önemli olan bundan sonra hatalarını görüp ona göre davranman ama bundan sonra bu kazandaki kadar şanslı olmayabilirsin. Kendine dikkat et. Kazasız sürüşler.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Geçmiş olsun. Ben de 14 saat çalışıyorum ama arabayla gelip gidiyorum iyi Allahtan.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    çok geçmiş olsun kardeşim, kask önemli !

bir arkadaşta, kaskını bağladığı halde kaza anında nasıl çıktığını bilmiyor kafasından çıkmış gitmiş, üstelik bağlıymış, bide kazadan sonra yeminle elle çıkarmaya çalıştım çıkmadı diyor kaskında kalitelisi gerekli sanırım... kafa önemli...

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Geçmiş olsun diyoruz. Kanuna aykırı olarak günde 12 veya 14 saat çalışan arkadaşlar gerçekten karşılığını alabiliyordur inşallah.

NECOCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Tigrina Cup 100
    geçmiş olsun arkadaşım

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Geçmiş olsun. Yorgunluk hissi her araçta kaza yaptırır ama motorda hemen kaza geldi. Allah beterin den saklasın...

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tvs Apachelerin amortisör ya da on düzen ayarları kontrol ettirilmeli ben iki tane sahibi oldum ikisinde de çok çabuk düşüyordum bir ustam bana arka ve ön teker ayni çizgide gitmiyor demişti... Sonra birini sattim diğeri kazada pert oldu. Cbf ve Ybr de kullandim onlarda hiç düşmedim nazar değmesin. Yürüyen aksam en iyi cbf de.

Çok geçmiş olsun bende yakın zamana kadar paket işleri yaptım ek iş olarak en kötü kazan bu olsun diyelim bir keresinde bende yan yatmıştım kaskım bağlıydı tabiki kask kaldırımın tam köşesine 20 25 Cm kadar sürtmüştü bende ve motosiklette birşey yoktu şükür kask ls2 ydi bu arada dış kısım biraz çizilmişti verilen paranın hakkını vermişti bu arada

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Geçmiş olsun, Allah kuvvet versin.
    kazalardan ders almak iyidir.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    geçmiş olsun ekipman önemli arkadaş.Azrail de kapıda. kazasız belasız ins.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Apache'nin orjinal lastikleri kayıyor kaymayan lastik yoktur. Heleki kuru zeminden birden ıslak zemine geçince felaket kayar. Uykusuzkende insanın refleksleri zayıflıyor benimde başıma gelmişti. Geçmiş olsun...

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    geçmiş olsun. çalışanının hayatını önemsemeyen firmanın ismini paylaşabilir misin?

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Uykusuzluk, dikkatsizlik çok tehlikeli,aman dikkat...
    Geçmiş olsun...

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Keyifli Forumlar.
    12 calısıp yeterince uyumuyor musun yoksa uykucu bir bünye mi var?
    o kadar calısıp yeterince uyumuyorsan kusura bakma eseklik sende
    uykucu bir bünye var ise yarım saat dinleme molası falan iste kestir veya işi bırak canından olabilirsin.

Bu kazayı yapmasan, hatayı telafisi olmayan bir sekilde anlayabilirdin.
    Allah korusun. büyük geçmiş olsun.

ayktcnknyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse
    12 saat bişey değil ben 2 iş yapıyorum sabah 8 akşam 17:00 kuryelik. 17:00 gece 02:00-03:00 internet cafedeyim ama motorda hayatta uykum gelmez
    bu arada geçmiş olsun ucuz atlatmışsın kask kayışı önemli hakkaten

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Olası senaryoyu yazayım :\

İşte olduğundan Motosiklet.nete giremiyorsun

Eve geç geliyorsun sonra Mt ye biraz takılayım derken geç yatıyorsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)