Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kırmızı ışık kuyruğunda beklerken yandan araba çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ARkadaşlar Merhaba,

Dün akşam saatlerinde Ankara'da Aşti'nin 1-2 sokak aşağısında kırmızı ışıkta bekleyen 3-4 tane araç vardı. Tabi bende bu araçların arkasında bekliyordum. Benim arkamdan da EGO geliyordu. Bu sırada yolun sağ tarafına arabasını burnu kaldırıma kıçı yola bakacak

şekilde çapraz bir şekilde park etmiş olan yaşlı bir amca geri geri çıkıyordu, bende bu arabanın kıçının baktığı yönde yolda bekliyordum. Önümde araç var , arkamda otobüs var kaçamadım ve geri geri gelen opel corsa arka tamponuyla bana sağ taraftan vurdu veya

yere düştüm motorla birlikte. Ayağımın altına benzin aktı, ben koştum kontağı kapattım falan derken bir anlık korku ile ve arkada kuyruktaki arabaların kornaları sonucu Araba çıktığı yere geri girdi bende çaresiz yerlere benzin dökülünce motoru kaldırdım.

Üstümü başımı çırparken daha bakmadım bile hasar var mı yok mu diye bir baktım bana çarpan araba piyasada yok. Trafik normal akışında ben yolun kenarında öylece bekliyorum. Araba motoru altına aldığı için ilk başışta gözükmeyen ama üstüne binince

anlaşılan şase, benzin deposu ve jant yamukluğu mevcut. Ayrıca bende hiçbirşey yok gibiydi ama eve gelip yattım sabah kalktığımda arabanın vurduğu sağ bacağımla şu an merdiven çıkamıyorum Arabanın plakasını almadık, araba olay yerini terketti ve bende

motoru yerinden oynattım. Şu anlık bana verebileceğiniz herhangi bir tavsiye var mıdır? Huri Hanım'ın kaza hikayesini okuduktan sonra ben ne çarpan arabayı arar bulurum Ankara'da, ne de aylarca motoru bu haliyle bekletemem . Hemen yaptırırım. Bu olayı tamamen

kayıp bir vaka olarak değerlendirip, bir dahaki sefer için sizlerden tavsiyelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    geçmiş olsun! buna benzer bir kaza benimde başıma gelmişti - yalnız önümde duran araba birden geri geri üstüme çıktı.. neyse..
    kesinlikle ufak bir kamera al - gizli casus anahtarlık kamerası gibi birşey olsa yeter. kaska monte et - hatta hiç uğraşma bantla ve senin baktığın yönü çekecek şekilde ayarla.
    ekşn için değil sadece ve sadece böyle durumlarda elinde kayıt olması bakımından..

şu an yapacaklarına gelince - eğer çevrede mobese veya dükkanların güvenlik kamerası varsa rica et ve görüntüleri almaya bak ve onun doğrultusunda şikayetini yap..

MEsela kaza anının fotoğrafını çekip araçları kaldırsak olur mu . Çünkü arkada 500 m kuyruk vardı, hepsi kornaya abanıyordu. Hemen fotoğraf çekip araçları yoldan kaldırsak olur mu yoksa illa polis gelene kadar bekleyecez mi o şekilde

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Geçmiş olsun. Avukat aracılığıyla olay yerinde kamera varsa kayıtları alın yoksa mobese kayıtları ile birlikte davacı olun.

cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Öncelikle geçmiş olsun. Evet aynen benimkine benzer bir kaza olayı. Fakat iş makineleri trafiğe değil, Ticaret ve Sanayi Odalarına bağlı oluyor tescili. Benim kepçenin elimde doğru düzgün plakası olmadığı halde, renginden filan net plakayı bulup, Çanakkale de değil, İstanbul Ticaret ve Sanayi Odası'na kayıtlı olduğunu ve ordan Ç.kale'deki bir inşaat firmasına kiralandığını öğrendim. Anlayacağınız hafiye gibi çalışıp, hatta bahsettiğim gibi sabahları erken kalkıp, kepçenin olduğu şantiyenin karşısına geçip, takip için beklemeler filan. Sonuçta, bulduk. Benim suçsuzluğum ve o hıyarın asli kusurlu olduğu ispatlandı. İlk tavsiyem ümidini kaybetme.
    Yapabileceklerin: 1. Hastaneden rapor al. Aslında hikayeni okudum ama polisi filan aradım gibi birşey dememişsin. Umarım aramışsındır. Arasaydın ve hatta motoru kenara çekip, seni onlar hastaneye filan götürseydi, hastane raporunda "yaralamalı trafik kazası" mühürü olacaktı.
    2. Işıklarda beklerken diyorsunuz, genelde ışıklarda mobese olur -ki olursa sizin için çoook iyi olur- Mobese var ise, direk polise gidip, "işte şu tarihte şu adreste böyle bi olay başıma geldi, motorumu kaldırırken şüpheli şahıs kaçtığı için plakasını alamadım. Maddi hasara uğrayan motorumun masrafını karşılaması için şüpheli şahıstan şikayetçiyim. Mobeselerin izlenerek, şüphelinin bulunmasını ve tarafımla yüzleştirilmesini, mobese kayıtlarının dosyama eklenmesini arz ve talep ederim." gibi gibi.... 3. Mobese yok ise civar esnaf, mağaza, site vb. güvenlik kameralarının olup olmadığını araştır. Ya da bırak, sen araştırma. mobese yok ise bile, polise şikayet ederken olayın geçtiği yeri tarif ettiğinde mutlaka çözmek için onlar araştıracaklardır. Amma velakin, Ç.Kale küçük yer tabi, Ankara içinde bulunması biraz daha uzun sürer sanırım.
    3. Sigortacını arayıp, bilgi al. Belki -hatta en kolayı- sigortadan "park halindeyken çarptılar " diye düzenlenerek, tahsil edebilirsin. Sigortacına güveniyorsan tabi olayı doğru dürüst anlat, yok tanımıyorsan adamı, arayıp, direk sen "park halindeyken çarpmışlar" deyiver. Hiiiiç o adamı arayıp bulmakla, polisle, mahkeme ile uğraşma derim....
    4. MOTORSİKLETLERİ FARK EDİN ARTIK EYYYYY 4 TEKER SÜRÜCÜLERİİİİ
    Kardeşim durum ile ilgili gelişmeleri siz beni nasıl takip ettiyseniz ben de takip edicem. Eh, birbirimize destek çıkmalıyız dimi ama. Tekrar geçmiş olsun,haaaa bu arada sabredemem motorumu yaptırırım filan diyorsun ya, muhakkak ki yedek parça veya işçilik herneyse faturasını al derim. Sonra lazım olur belli olmaz. Adam bulunursa filan..... Cümleten kazasız günler.....
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

Huri Hanım,

Dilekleriniz için teşekkür ederim. Her suçlu olay mahalinden tekrar geçer mantığıyla hareket eedip keratayı buldum. Yine geldi oraya. Önünü kestim, kafamdan kaskı çıkarmadan üzerine yürüdüm. Gavas da beni tanıdı zaten. Acelem vardı, hastahaneye gidecektim baktım sende de birşey yoktu gibi birşeyler dedi. Hasarını karşılarım dedi ama benim niyetim niyetim adamı dövmekti fekat kendisi +65 olduğu için avucumu yaladım :D geri döndüm. Ben aylarca uğraşamayacağımdan hiç polis mahkeme uğraşmak istemedim. Adamı azad ettim. Ama mal gibi 2. seferde de plakasını almayı unuttum. PArçaları da sipariş ettim, bugun vermısler kargoya gelince taktıracaz artık. Sİzlere de kazasız belasız günler dilerim.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Geçmiş olsun. Dava sonuçlandımı ?

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Dava sonuçlandımı ?
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Huri Hanım,

Dilekleriniz için teşekkür ederim. Her suçlu olay mahalinden tekrar geçer mantığıyla hareket eedip keratayı buldum. Yine geldi oraya. Önünü kestim, kafamdan kaskı çıkarmadan üzerine yürüdüm. Gavas da beni tanıdı zaten. Acelem vardı, hastahaneye gidecektim baktım sende de birşey yoktu gibi birşeyler dedi. Hasarını karşılarım dedi ama benim niyetim niyetim adamı dövmekti fekat kendisi +65 olduğu için avucumu yaladım :D geri döndüm. Ben aylarca uğraşamayacağımdan hiç polis mahkeme uğraşmak istemedim. Adamı azad ettim. Ama mal gibi 2. seferde de plakasını almayı unuttum. PArçaları da sipariş ettim, bugun vermısler kargoya gelince taktıracaz artık. Sİzlere de kazasız belasız günler dilerim.
    @Ahmet , Olmayan davanın neyi sonuçlansın ?
    yqavuzhyan bunu beğendi.

Hayal Perest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xcg 150
    Çok geçmiş olsun.. Kazanın olduğu yere bi gidip mobese varmı ona bakın isterseniz.var ise de en yakın karakol şubesine gidip şikayette bulunun ve o yol üzerinde ki kamera kayıtlarını incelemelerini isteyin.O yolda mobese yoksa da çevrede ki dükkanlarda kamera varsa olayı anlatıp bakın.
    yqavuzhyan bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-MD80-Mini-DV-DVR-Sports-Helmet-Cam-Bike-Motorbike-Camera-Video-Audio-Recorder/1318678057.html

öneririm. pek aman aman çekim yapmasada plaka vs gayet okunaklı.
    öküz çok. dikkat şart.

Mobese vs araştırın ve polise gidin. şikayet edin.
    yqavuzhyan bunu beğendi.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    hortlayan bır konu daha :D

bomber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R,Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-MD80-Mini-DV-DVR-Sports-Helmet-Cam-Bike-Motorbike-Camera-Video-Audio-Recorder/1318678057.html

öküz çok. dikkat şart.

Mobese vs araştırın ve polise gidin. şikayet edin.
    Aynen ben de artık herkese kask kamerası öneriyorum. Örneğin gopro gibi bir kamera ile bu tür olayları kayıt altına alırsınız.Tüm çıplaklığıyla kara kutu gibi kaydeder olanları, plakasını ...
    Geçmiş olsun..
    yqavuzhyan bunu beğendi.

Sağolun pampalar,

dediğim gibi adamı buldum orada tekrar. Adam muhasebeciymiş, iş çıkışları bana çarptığı yere yemek yemeye geliyormuş. Hemen önünde lokanta var zaten.

zipneye hiç olmadı bir tane kafa atayım dedim ama adam 1,50 boyunda 65 yaşında falandı. Zaten ben bağırırken yere yığılacak sandım bir an

Evet kamera şart ama 2 saat şarjı gidiyor bunların. O günden sonra epey bir araştırdım. BAna en azından 8-10 saat dayanacak kamera lazım. Yda aynı anda hem kayıt yapan hemde şarj olanlardan lazım. Ebay'daki satıcılar mail attım, hem kayıt yaparken hemde şarj olanını bulamadım.

Motosikleti
    araç şarjını araca monteleyip (içine) kameranın içini açıp batarya girişine bağlarsanız hafıza kartınıza göre çekim yapabiliyor.
    yqavuzhyan bunu beğendi.

araç şarjını araca monteleyip (içine) kameranın içini açıp batarya girişine bağlarsanız hafıza kartınıza göre çekim yapabiliyor.
    Ben ona şarj aleti takarım takmasına ama bunun amperini voltunu nasıl tam aynısını veren şarj aleti bulacam.

Sende var olan kameradan almıştım daha önce, ön kafaya montajlamıştım :D Düşmüş. 3 gün sonra bi baktım anaa kamera yok. Ses ve görüntü kalitesi desen berbattı zaten. Rusyada arabalara taktıklarından alıp takacağım :D Tek yol o galıba
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    editttttt....

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX

öküz çok. dikkat şart.
    Bundan alacak kişiler e-bayda 6 küsür dolara var. En ucuz orası şuanda gördüğüm kadarıyla.15 Tl gibi bir fiyata denk geliyor.

Motosikleti
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan alacak kişiler e-bayda 6 küsür dolara var. En ucuz orası şuanda gördüğüm kadarıyla.15 Tl gibi bir fiyata denk geliyor.

görüntü bu.

Kamera'da bu: http://www.aliexpress.com/item/MD80-Bracket-Clip-Black-Sports-Video-Camera-Mini-DVR-Camera-Mini-DV-Drop-Ship-With-Tracking/1307788448.html

normal usb çıkışlı araç şarjının kablosunu kesip led ile ölçüp, + ve - uçlarına lehimleyin. ama bataryayı çıkarın.
    elektronik düzenini yaptım ama monte etmedim.

yapınca inş koyabilirim buraya.
    "men dakka dukka"

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=u6r4dhvdFg8
    görüntü bu.

Kamera'da bu: http://www.aliexpress.com/item/MD80-...307788448.html

normal usb çıkışlı araç şarjının kablosunu kesip led ile ölçüp, + ve - uçlarına lehimleyin. ama bataryayı çıkarın.
    elektronik düzenini yaptım ama monte etmedim.

yapınca inş koyabilirim buraya.
    Neden böyle yapıyorsunuz ? Bataryası kalsın şunu kaskın iç kısımına montalayın hem rüzgar sesi gider hem daha hoş görüntü olur.Hemde şu çıkır çıkır sesde gider titremede. Birde bu kamera kopya olabilir.Orjinalin saati sağ alt taraftaydı. Yanlış anlamayın sadece bilgilendirmek için söyledim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)