Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Kazam :/

Motovento
    REKLAM ALANI

İlk kazamı yaptım allah korudu beni ve artcımı.

Halısaha maçı yaptık arkadaşlarla.maç 12 de bitti dinlendik biraz çıktık yola.ben sürüyorum arkamda arkadaş var.yağmur başlamıştı zaten.yavaş yavaş gideriz dedik.yağmurda iş sebebiyle çok yağmurlu hava tecrübem var.ama tabi lastik farkıda var işyeeri motoru ile benim motorun.
    yerler ıslak tabi.benim lastiklerde ince bisiklet lastiği gibi.fabrika çıkışlı adi lastikler.
    diğer arkadaşım önde sol şeritte gidiyor bende sağ.onun motor boğulmuş bi baktım bu önümde motor susunca sağ geçmiş hemen.bir kaç saniye geç farkettim.frene basmasam arkadaşımada vurucam onlarda düşücek bizde.neyse frene bastım arka kilitlendi motorun arka sola yattı sonra az toparladım motoru ama ben ve artçım sürüklendik yerde biraz.motorda kaldırıma vurarak durabildi.bizde de birsey yok motor ayaklıkların üzerinde sürüklendi.bi kaç çizik sadece.
    yaşanağı varmış ne dersek bahane.allah kötülerini vermesin.
    tekeriniz düz bassın iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Geçmiş olsun.. Ben sizin yaşadığınızı yaşamadan fark ettim.. Yeni başlayan yağmur çok feci oluyor.. Hafif eğimli yolda durmak için arka frene bastım motor çok az yavaşlıyor dedim herhalde tam basmadım aşağı doğru yol durmuyor dedim.. Meğerse arka tekeri kitlemişim ışıklara kadar öyle gitmişim allahtan ön fren tutuyordu da durabildim.. Arkanın kaydığını da arka freni bıraktığımda motor toplayınca fark ettim..

Arka yerine ön fren çok daha iyi o durumda.. En ufak gidon hareketinde yine kendinizi yerde bulurdunuz gerçi.. Boşverin yağmurlu hava için asla unutmayacağınız deneyim olmuş
    YavaşGit ve Ozanonur bunu beğendiler.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    geçmiş olsun
    YavaşGit bunu beğendi.

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Geçmiş olsun, dün gece motoru park ettim garajdan eve giderken tramway yolu üzerinde sukutırıyla giden bi abican motorundan düşmüş, motor bi tarafa kendisi bi tarafa... Koştum yanına gittim birkaç sıyrık ve motorda biraz hasar... Raylar kaymasına sebep olmuş. Aman dikkat...
    YavaşGit bunu beğendi.

cennetkizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, TVS Apache 150 RTR, LF100-C PONY
    Geçmiş olsun. Motor alınca ilk yapılacak iş, fabrika çıkışlı adi lastikleri değiştirmek olmalı ( gerçi biz de ihmal ediyoruz ama ) Sonuçta zaten 2 teker bari onlar da sağlam olsunlar dimi? Ayrıca yeni başlayan yağmur için "yerleri jilet gibi yapar" derler. Doğru, ben de trafikte çok korkarım çisil çisil yağan yağmurdan. Çok sulu sepken yağsa dert değil de o çisil çisil yağışı yok mu en çok kaza yaptıran o. iyi size ve arkadaşlarınıza bir şey olmamış...Allah beterinden korusun. Tekrar geçmiş olsun, Hepinize Kazasız Günler Arkadaşlar
    YavaşGit bunu beğendi.
    " MoToRsİkLeT TuTkU YaRaTıR " "KAPORTAMIZ BEDENİMİZ, OTO SÜRÜCÜLERİNİ BİZE KARŞI TRAFİKTE DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM..."

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    geçmiş olsun kardeş,nedir senin bu lastiklerden çektiğin
    YavaşGit bunu beğendi.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Geçmiş olsun.
    YavaşGit bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    geçmiş olsun hocam. bende cbf 150 nin kendi lastikleri ile şerit değiştirirken bile beyaz çizgide kayıyodum. hatta arkadaşlar arasında makarasını bile yaptık. yere tükürmüşler geçme üstünden kayarsın diye :D
    şimdi michelin taktım sabahtan beri ara ara yağmur yağıyo. gerek asfalt gerek arnavut kaldırımı olsun, hiçbir problem olmadı. lastik değiştirelim lütfen. can güvenliğinden önemli bişey yok.
    YavaşGit bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    gerçmiş olsun.. napiyoruz herdaim ileriyi gideceğimiz yönü kontrol ediyoruz, hele birde grup halinde seyir ediyorsak!
    arka fren kitledi mi napiyoruz - panik yapmiyoruz ve freni bırakıp daha hafif basarak kullaniyoruz.

beşiktaştan pendiğe gidiyordum yağmur başladı kozyatağı civarında. gaza basiyorum almiyor, anca devir yükseliyor. bir baktım ki arka teker yanıma gelmiş beni sollayacak.. hemen gazı hafifce kesip motoru toparlayıp nazik nazik soldan yoluma devam ettim..

ilk yağan yağmur yolardaki toz, yağ, yakıt karışımını tehlikeli bir sabun tabakasına çevirir - dolayısı ile ilk yağmurda çıkmamak veya oldukca nazik kullanmak gerekir, gazlama, frenleme ve manevralarımıza dikkat etmemiz gerekir.

bu bağlamda yine AEA'dan bir kesinti paylaşayım..
    YavaşGit, SULH ve cennetkizi bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bir kac saniye gec farketmen yola bakmadıgın anlamına gelir yada gidis yönüne bakmadın bir kaç saniye cok büyük bir zaman yerler ıslak olmasa kaymıyacakmıydın ?
    YavaşGit bunu beğendi.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.allah beterinden korusun hepimizi.

ibreye bakmıştım o an kaçta gidiyorum diye o anda hemen önüme geçmiş arkadaş frene bastığım an kaydı yani o durumda durmam çok zordu.frene basar basmaz arka taraf yattı sert düşmemek için gidonu toparladım düşeceğim yerin ters yönüne doğru.hafif düştük ama sürüklendik biraz.allah korudu gerçekten.kaza anında da kask kafadan çıktı gitti.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    kask candır! çıkmamalı kesinlikle kafadan.. kaskını değiştirmeni tavsiye ederim..

kafandan çıkması muhtemelen sana büyük gelmesinden kaynaklanıyor, çene altından bağlamışındır herhalde - o kadar da değildir.

yarın yeni kaskını almaya gittiğinde en az bir numara küçüğünü alıyorsun - kask takılı olduğunda kafanı içinde sağa sola kaydırman mümkün olmamalı: kaskı takarsın, biri kaskı sağdan ve soldan tutar, sen ise kaskın içinde kafanı 'hayır' dercesine çevirmeye çalışacaksın - ve buda mümkün olmayacak şekilde kask oturmuş olmalı. fakat kaskın sağ ve sol kenarından bir parmağın sığacak kadar boşluk olması gerekir..
    ayrıca kaskı bir süre takılı tut 3-4 dakika kadar ve belirli noktalarda kafana basınç uygulamasına dikkat etmelisin..

insan altında makine oldu mu kolu 'açmaya' dürtüleri kabarabiliyor - üstelik birde artçı arkadaş varsa ve bir motordan fazla bir grup halinde olursa.. fakat asıl öyle durumlarda bu dürtünün önüne geçmek şarttır! dikkatsizliğin hem senin ile seyir eden arkadaşlarına hemde arkandaki artçıya pahalıya mal olabilir..

hız limitlerine uyalım başkalarını tehlikeye sokma durumu varsa.. tek başına güneşli havada boş ve düz yolda kaptır git.. çok mu yakıyor sanki
    YavaşGit ve cennetkizi bunu beğendiler.

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask candır! çıkmamalı kesinlikle kafadan.. kaskını değiştirmeni tavsiye ederim..

kafandan çıkması muhtemelen sana büyük gelmesinden kaynaklanıyor, çene altından bağlamışındır herhalde - o kadar da değildir.

yarın yeni kaskını almaya gittiğinde en az bir numara küçüğünü alıyorsun - kask takılı olduğunda kafanı içinde sağa sola kaydırman mümkün olmamalı: kaskı takarsın, biri kaskı sağdan ve soldan tutar, sen ise kaskın içinde kafanı 'hayır' dercesine çevirmeye çalışacaksın - ve buda mümkün olmayacak şekilde kask oturmuş olmalı. fakat kaskın sağ ve sol kenarından bir parmağın sığacak kadar boşluk olması gerekir..
    ayrıca kaskı bir süre takılı tut 3-4 dakika kadar ve belirli noktalarda kafana basınç uygulamasına dikkat etmelisin..

insan altında makine oldu mu kolu 'açmaya' dürtüleri kabarabiliyor - üstelik birde artçı arkadaş varsa ve bir motordan fazla bir grup halinde olursa.. fakat asıl öyle durumlarda bu dürtünün önüne geçmek şarttır! dikkatsizliğin hem senin ile seyir eden arkadaşlarına hemde arkandaki artçıya pahalıya mal olabilir..

hız limitlerine uyalım başkalarını tehlikeye sokma durumu varsa.. tek başına güneşli havada boş ve düz yolda kaptır git.. çok mu yakıyor sanki

Haklısın tavsiye için teşekkür ederim.bu ay sonu maaşı alınca gidicem mont,eldiven kask,dizlik ne lazımsa alıcam

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    Şartlara göre çok ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun tekrardan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)