Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Onarımı nasıl yapacağız

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    arkadaşlar merhaba. üniversite dolayısıyla hem motorumdan hem forumdan uzaktaydım bir süredir. haziran ayında yeni bir ybr 125 esd satın aldım. kurban bayramı öncesi kardeşim motosiklet ile kaza yaptı. kazada haklı olan taraf biziz araç ters yönde hareket ediyordu. motosikleti servise çektik. masraf çıkarıldı v.s derken servisteki usta sen yaptıracaksın sigorta sana para ödemesi yapacak diye söyledi. bu durumun gerçekliği var mı ? ben şu an motosikleti yaptırmalımıyım. yoksa sigortadan para çıkmasını beklemelimiyim.
    www.sahildenturkiye.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    İbrahimim expert ne dedi görüşmediniz mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Yanlız şöyle bir şey olması lazım başıma arabayla yaptığım kaza geldi de. Normalde servise ustaya vs. götürürsün aracı expert gelir bakar. Tamam der ustaya yapın. Ustanın hesap numarasını alır şu gün paranız yatacak der. O süre zarfında da araç tamir edilir

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    abi. expertle değilde merkezi ile görüştüm. evraklarda eksikler oldugunu ve eksiklerin tamamlanmasını istediler. bugün eksikleri tamamlayıp tekrar ilettim. exper istanbulda olduğu için dosyayı ve araç fotoğraflarını mail ile göndermemizi istedi. önceki sistemde öyle oluyordu ama son zamanlarda bu şekilde oluyor dedi usta. o nedenle bende bilenlere bir danışayım dedim

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    motorsiklet'te honda'nın bazı servisleri hariç sigorta şirketleriyle anlaşmalı bi servis malesef yok böle oluncada kaza olduğunda ilk önce kendi cebinizden karşılayıp sonra sigorta şirketiyle mücadele edip paranızı onlardan almanız gerekiyor eğer karşı tarafın sigortası boktan bi sigortaysa yandınz geçmiş olsun demir miş koru sigortaymış falan bunlardan para almak sıkıntı o yuzden diyoruzki bilindik sigorta markalarıyla çalısın sıkıntı cıkmasın anlıyan yok en ucuza kaçıyor millet

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    karşı tarafın sigorta şirketi mapfre genel sigorta.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    İbrahim transporter boşta mı
    ibocan33 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    o her zaman boşta abi :D

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Benim motorun otomatik jiklesin de sorun var bakalım tarsus a servise getirme ihtimalim var. Çalışıyor ama o halde beyne zarar verir mi korkusu var. Alo derim belki sana mazotunu da koyarık

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    haberleşiriz abi
    sailor33 bunu beğendi.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Benim arkadaşımın da kardeşi kawasaki 250r ile kaza yaptı araba çarptı motoruna araç haksız ve sürücüde kabul etti ancak motoru süren kardeşimizde ehliyet yoktu. Araç sahibinin sigortasından 3 aydır para bekliyorlar bu gün yarın diye hep oyalıyor. Motor serviste yatıyor toplam 3000 tl masraf var ama arkadaşım cebinden ödemiyor yaptırmıyor para bekliyorlar. Em son haberde sigorta para ödemesi yapacağını söylemiş 1 hafta içinde

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arkadaşımın da kardeşi kawasaki 250r ile kaza yaptı araba çarptı motoruna araç haksız ve sürücüde kabul etti ancak motoru süren kardeşimizde ehliyet yoktu. Araç sahibinin sigortasından 3 aydır para bekliyorlar bu gün yarın diye hep oyalıyor. Motor serviste yatıyor toplam 3000 tl masraf var ama arkadaşım cebinden ödemiyor yaptırmıyor para bekliyorlar. Em son haberde sigorta para ödemesi yapacağını söylemiş 1 hafta içinde
    anladım. bizim ehliyet sıkıntımız yok. kardeşimin ehliyeti vardı.
    www.sahildenturkiye.com

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Bence masraf çok ise Sigorta şirketini gün aşırı arayın paranın çıkmasını bekleyin. Zaten önümüz kış ...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    arkadaşlar tekrar merhaba. Exper den onay aldıktan sonra Ben motosikletimi yaptırdım. Sigortadan ödeme henüz yapılmadı. bugün aradığımda ise evrak asıllarını istediler. normal şartlarda bunu istiyorlar mı yoksa ugrastırmak için başvurulan bir yol mu. bu konuda bilgisizim. bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim

BRS_CHOPPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer - 16 V 8148
    işim gereği hasar dosyalarıyla ve sigortayla çok ugraşıyorum evrak asıllarını istemeleri normal ama sen her ihtilae karşı kendine birer kopyasını al. ve hangi sigorta firması ise ordan sana verilecek olan hasar dosya numarası işle firmanın sitesinden yada telefonla takip edebilirsin.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BRS_CHOPPER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işim gereği hasar dosyalarıyla ve sigortayla çok ugraşıyorum evrak asıllarını istemeleri normal ama sen her ihtilae karşı kendine birer kopyasını al. ve hangi sigorta firması ise ordan sana verilecek olan hasar dosya numarası işle firmanın sitesinden yada telefonla takip edebilirsin.
    Uğraştırmak için tek seferde istemedikleri belli ama sizde iyi bir noktaya değinmişsiniz. Biz taklalı arabann parasını 10 günde aldık kaskodan, şeref mağdurları 300 lirayı vermemek için kırk takla atıyorlar. Tüm sigortalar devlet kontrolünde bir denetime ve yaptırıma tabi tutulmalı aslında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)