Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Malesef Köpeğe Çarptık

Motovento
    REKLAM ALANI
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    İzmir Manisa yönünde 2 arkadaşımla beraber yola çıktık. Kemalpaşa yönünde giderken, yola çıkmış bir köpek yolun diğer ucunda beklerken karşı tarafa doğru geçmeye başladı hızımız 70-80.

önümdeki arkadaşta R6 var ben onu takip ediyorum köpeğin yön değiştirmesiyle bi tık frene bastım sonra çektim. kaçmaya çalışsam kaçamayabilirim ve çarparsam dengesiz çarpmış olurum diye öndeki arkadaşı izlemeye başladım. o da benim gibi ne fren ne gaz dosdoğru giderek köpeğin kaçacağını düşündü fakat kafasını kurtaran hayvan, kıç tarafını kurtaramadı, motordan ve yandaki bariyerlerden darbe aldı. köpek öldü mü bilmiyorum fakat sakat kaldığı kesin gibi.

ben bu durumda yapılacak pek bişey olmayacağını düşünüyorum, Allahtan köpeği altına almadı motor ve motorda en ufak bir sarsılma dahi olmadı arkadan olayı çok net izledim. 200le giderken böyle bişey olsa napardık bilmiyorum! en doğru hareket sanırım motor freniyle yavaşlamaya çalışmak ve düz gitmek, çünkü hayvanın nereye gideceğini bilemiyorsunuz.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    yapılacak en doğru hareket güvenli bi şekilde olabildiğince yavaşlayıp,kaçış manevrası yapılacaksa debriyajı sıkıp kaçış manevrasını yapmak
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapılacak en doğru hareket güvenli bi şekilde olabildiğince yavaşlayıp,kaçış manevrası yapılacaksa debriyajı sıkıp kaçış manevrasını yapmak
    kaçış manevrası bana göre cansız sabit cisimler için yapılmalı, manevrayı yaptığın an yöneldiğin tarafa doğru gelirse hayvan dengesiz çarpmış olabiliriz.
    maxi97, yasdal ve berkay3212 bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    büyük talihizlik çok geçmiş olsun
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Öngörüye sahip bir insan yolda köpeği görünce zaten hızını düşürür hayvanın ne yapacağı belli olmaz diye düşünerek bu sayede ne köpeğe nede kendine zarar vermiş olur sizin yaptığınız işi şansa bırakmak malesef milletimizin %91 i böyle aynı şey yol kenarında bekleyen yaya ve arabalar hakkındada aynı.
    okan kartal, MetinK., M.balibey ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaçış manevrası bana göre cansız sabit cisimler için yapılmalı, manevrayı yaptığın an yöneldiğin tarafa doğru gelirse hayvan dengesiz çarpmış olabiliriz.
    eğer kaçış manevrası yapılacaksa dedim zaten,hızımız 50ye kadar düşmüşken de ya hareket ederse diye bodoslama gitmem ben,hayvanın kıç tarafına doğru kaçmaya çalışırım

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Geçmiş olsun. Asıl tartışılması gereken hayvanın akıbeti ne oldu.

Motosikleti
    Alıntı cece89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük talihizlik çok geçmiş olsun
    sağol kardeşim
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Asıl tartışılması gereken hayvanın akıbeti ne oldu.
    ölmedi ama sakat kalmış olması malesef muhtemel :(
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer kaçış manevrası yapılacaksa dedim zaten,hızımız 50ye kadar düşmüşken de ya hareket ederse diye bodoslama gitmem ben,hayvanın kıç tarafına doğru kaçmaya çalışırım
    kaçmaya çalıştığın tarafa doğru gelirse nereye kaçacaksın acaba? çarpmaya ramak kala bir hamle yapılabilir sadece
    onun dışında düz gitmek en iyisi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Geçmiş olsun. Yapılması gerekenleri tam yapmışsınız da, biri eksik. Durup hayvanı kontrol etmemişsiniz. Allah başka kaza, bela vermesin.
    cbr1907 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Yapılması gerekenleri tam yapmışsınız da, biri eksik. Durup hayvanı kontrol etmemişsiniz. Allah başka kaza, bela vermesin.
    hocam o heyecan ve korkuyla hemen sağa çektik, yol işlek bi yoldu geri dönemezdik, aslında belkide diyorum bişey olmamıştır, arkamızdan tırlar geliyordu onlar kesin ezer geçerlerdi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    O saatten sonra yapılacak en doğru hareket durup bir köpeğe bakmak olurdu. Biliyorum çarptığınız yerde kalmıyorlar ama canı çok yandıysa yada sakatlandıysa yada öldüyse çok da uzağa gidemiyorlar...
    MetinK., MotorKafa, M.balibey ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O durumda kenara çekilir. Gerekirse köpeğin peşinden gidilir ve en yakın veterinere götürülür. Trafik sigortaları hayvana çarpma durumunda tüm masrafları karşılıyor. Büyük ihtimal sakat kaldı demekle olmuyor bu işler. Gidip bakacaksın arkadaş! Uyuz oldum şimdi
    Murat 48/30, MetinK., MotorKafa ve 15 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O durumda kenara çekilir. Gerekirse köpeğin peşinden gidilir ve en yakın veterinere götürülür. Trafik sigortaları hayvana çarpma durumunda tüm masrafları karşılıyor. Büyük ihtimal sakat kaldı demekle olmuyor bu işler. Gidip bakacaksın arkadaş! Uyuz oldum şimdi
    otoyoldayız ve yol işlekti arkadaşım nereye dönüp de bakabiliriz? öyle bir imkan olsa elbetteki dönerdik.

Otoyoldan nadir de olsa yayalar geçiyor. Yayaya çarpma durumunda da dönmeyecek misin?
    arca94 bunu beğendi.

Motosikleti
    Otoyoldan nadir de olsa yayalar geçiyor. Yayaya çarpma durumunda da dönmeyecek misin?
    tabiki dönücem. bütün trafik duracak çünkü. yaya ile köpeği nasıl bir tutarsın? yola atlayan bir köpekten bahsediyorum, yaya olsa o tehlikeyi zaten yaşamayız, elbette üzüldük sanki keyfine çarpmışız gibi konuşuyosun farkındamısın?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Anlattıklarından anladığım hayvanın hayatına gereken önemi vermemişsiniz.

Eğer önem verseydiniz emniyetli olmak adına hızınızı dahada düşürerek tedbirli davranırdınız. İnsanda olsa hayvanda olsa et ve kemiğe karşı hızla gelen bir metal yığını.

Ayrıca hayvana çarptıktan sonra geri dönüp hayvanı alarak bir veterinere götürmeniz gerekliydi. Ölmediysede sakat kalmıştır diyerek çok hoş olmayan ve oldukça olumsuz bir davranışda bulunmuşsun.

Geçmiş olsun.

Dipnot: Çarpma ile dengenizi kaybedip yere düşme ihtimaliniz herzaman var. Bu nedenle insan yada hayvan yada hareket ihtimalı olan herhangibirşeye yaklaşırken hızınızı mümkün olduğunca azaltın.
    forevermore ve cbr1907 bunu beğendiler.

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki dönücem. bütün trafik duracak çünkü. yaya ile köpeği nasıl bir tutarsın? yola atlayan bir köpekten bahsediyorum, yaya olsa o tehlikeyi zaten yaşamayız, elbette üzüldük sanki keyfine çarpmışız gibi konuşuyosun farkındamısın?
    Ben hayvanla insanı ayırmıyorum. Hatta şu anda evimde yaşan hayvanı sevdiğim kadar hiç bir insanı sevmedim. Seni hele hiç sevmedim
    draggy ve rumelian bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ben hayvanla insanı ayırmıyorum. Hatta şu anda evimde yaşan hayvanı sevdiğim kadar hiç bir insanı sevmedim. Seni hele hiç sevmedim
    Bende bu mesajını sevmedim....
    Arkadaşa önce bir geçmiş olsun de...
    Daha sonra panter emelliğe soyunursun...
    Adam ölümden sönmüş...
    Yolda başıboş dolaşan köpeğin sorumlusumu arkadaş ?..
    Zaten adı üzerinde kaza yahu....
    İsteyerek mi yapmış...

Yoldaki köpeklere ben ayaklı mayın diyorum...
    O sırada nedense hayvan sevgisini düşünemiyor insan...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    geçmiş olsun.
    70 80 le giderken hız da düştüyse 40km /s civarı köpeğin de kıç tarafına çarptıysanız köpeğe bir şey olmama ihtimali yüksek .değil köpeğe kediye bile gövdeden çarpınca motor bayağı sarsınıyor taşa vurmuş gibi oluyor. yine de bakıp emin olsaydınız keşke.

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu mesajını sevmedim....
    Arkadaşa önce bir geçmiş olsun de...
    Daha sonra panter emelliğe soyunursun...
    Adam ölümden sönmüş...
    Yolda başıboş dolaşan köpeğin sorumlusumu arkadaş ?..
    Zaten adı üzerinde kaza yahu....
    İsteyerek mi yapmış...

Yoldaki köpeklere ben ayaklı mayın diyorum...
    O sırada nedense hayvan sevgisini düşünemiyor insan...
    Herkese neden akıl vermeye çalışıyorsunuz? Alim misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Ayrıca geçmiş olsun desem ne olacak, zaten geçmiş

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)