Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Malesef Köpeğe Çarptık

Motovento
    REKLAM ALANI
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse ki adalet böyle düz mantığa göre çalışmıyor.
    Yurdumda Adalet nasil calisiyor bir anlasam daha iyi cevaplar vericem ama bir türlü anlayamiyorum..
    Senin düz mantigina göre nasil davranilmali böyle olaylara????
    Dogru olan nedir sence???

Burada hakimler böyle söylüyor Dostum..

Bugün hayvana carpip kacan yarin insana carpip Kacar.

Pekte yanlis söylemiyorlar sanirim..
    Senin düz mantigin ne diyor bu olaya?
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bizim buranın köpekleri üst geçidi kullanıyor

arkadaşa geçmiş olsun. çarptığın allah göstermesin kocaman bir inekte olabilirdi , onun için yol kenarında bir hayvan gördüğümüzde tüm duyu organlarımızı faal bir şekilde çalıştırmamız gerekiyor , çünki hakaten hayvanın sağı solu belli olmuyor , geçiyormuş gibi yapıp şeridin ortasından geri dönüveriyor, yada hiç görmediğiniz açıdan koşa koşa önünüzde beliriveriyor ,
    çoğu zamanda köpekler motorlara tilt oluyorlar helede köylerde , mecburen ayakları yukarı kaldırıp gazlamaktan başka çaremiz kalmıyor

hayvan sevgisi tabiki hepimizde var , ama olan olmuş , hırsızın hiçmi suçu yok ? ortada bir suçlu ararsanız her zaman birileri suçludur , geçmiş olsun dileyip aynı köpeğin sizlerin önüne çıkmaması dilekleriyle demekten gayrisi yalandır
    abeciMotoru bunu beğendi.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    benim başımdan da buna benzer bir olay geçmişti. Şehir içinde ilerliyorum ileride trafik var traktörün arkasına dizilmiş arabalar dedim beklemiyim geçip gidiyim. Çıktım sollamaya ileride çok ta büyük olmayan bir köpek hızım 40-50 hızlanmaya devam ediyordum. Köpeği görünce gaz kestim tam soldan geçip giderim diye düşünürken köpek sola kaçmaya başladı tam ortasından geçtim iki tekerde köpeğin üstünden geçtim. 5m ileride durup köpeğin yanına gittim can çekişiyordu. Aldım yol kenarına koydum koyduktan sonra kıpırdaması durmuştu sanırım ölmüş. Ama bi tavsiye veriyim köpeğe çarpmak kaçınılmaz ise hiç bişi yapmayın düm düz gidin kırmaya çalışırsanız düşersiziniz.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim çarptığım dev bekçi köpeğinin veterinere ihtiyacı bile kalmamıştı. Orda 2 ye bölünüp anında öldü. 100 km hızın üstünde çarptım. Peki sahibli bi köpeğin yolun orta çizgisi üstünde ne işi vardı? Bende ölebilirdim. Üstelik düşüp 30 mt kadar asfaltta sürüklendim. Köpeği olan köpeğine sağip çıksın. Yoksa kimse burda maval okumasın. Hiç bi köpeğin canı insan hayatından değerli değil. Geçmiş olsun arkadaş.
    Sahipsiz sokak köpeklerinden haberiniz yok heralde ki tüm köpekleri sahipli sanıyorsunuz. Onlara "insan" olarak sahip çıkması gereken bizizdir. Bu durumda bilmeden maval okuyan sizsiniz.

Köpek canı insan canı kıyaslaması mı yapıyoruz sizce? Onca yazılandan bu kadarcık "kıt" bir çıkarım mı yapabildiniz?

Sadece dönülmeli köpeğe bakılmalı ve birşeyler yapmaya çalışmalı diyorum. Yapabilirsin yapamazsın o ayrı ama önemli olan "vicdanlı" olmak ve en azından yardım etmeyi denemek tabi arkadaşın durumundaki gibi kendinizde bir sıkıntı yoksa.

Cüzdanınız telefonunuz düşse dönüp almayacak mısınız, insana çarpsanız durmayacak mısınız? Demek ki insan evladı olan en azından bir durumuna bakabilir...

---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:19 ----------

Neyse uzatmayalım. Arkadaşa geçmiş olsun. Herkesi vicdanı ile başbaşa bırakıyorum. Herkese iyi forumlar
    Agv ve HONDAANTALYA bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahipsiz sokak köpeklerinden haberiniz yok heralde ki tüm köpekleri sahipli sanıyorsunuz. Onlara "insan" olarak sahip çıkması gereken bizizdir. Bu durumda bilmeden maval okuyan sizsiniz.

Köpek canı insan canı kıyaslaması mı yapıyoruz sizce? Onca yazılandan bu kadarcık "kıt" bir çıkarım mı yapabildiniz?

Sadece dönülmeli köpeğe bakılmalı ve birşeyler yapmaya çalışmalı diyorum. Yapabilirsin yapamazsın o ayrı ama önemli olan "vicdanlı" olmak ve en azından yardım etmeyi denemek tabi arkadaşın durumundaki gibi kendinizde bir sıkıntı yoksa.

Cüzdanınız telefonunuz düşse dönüp almayacak mısınız, insana çarpsanız durmayacak mısınız? Demek ki insan evladı olan en azından bir durumuna bakabilir...

---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:19 ----------

Neyse uzatmayalım. Arkadaşa geçmiş olsun. Herkesi vicdanı ile başbaşa bırakıyorum. Herkese iyi forumlar
    sahipli köpek diye bahsettim yukarıda. Köpeğe çarpınca düşmezsin, köpek ölmediyse yardım edebilirsin. Kendin düşüp bişey olursan köpeğin canı insanınkinden değerli değilya. Veya ambulans oraya gelip köpeği alıp gidecek, adamı bırakacak değilya. Sokak köpeklerini toplayıp barınaklara kapatmak belediyelerin işi değilmi? Sokak köpeklerinin yerı hayvan barınaklarıdır.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    sahipli köpek diye bahsettim yukarıda. Köpeğe çarpınca düşmezsin, köpek ölmediyse yardım edebilirsin. Kendin düşüp bişey olursan köpeğin canı insanınkinden değerli değilya. Veya ambulans oraya gelip köpeği alıp gidecek, adamı bırakacak değilya. Sokak köpeklerini toplayıp barınaklara kapatmak belediyelerin işi değilmi? Sokak köpeklerinin yerı hayvan barınaklarıdır.
    Tabi ki insan yaralı ise önce kendini düşünecek. Tüm yazdıklarımız arkadaşın olayını baz alarak çarpanın kendinde bir hasar olmadığını varsayaraktı. O konuda hemfikiriz.

Bu arada keşke belediyeler her işlerini işlerini tam yapsalar, barınağa gittiğim an insanlığımdan utandım. Orası onların ölüm kampları. Bizler zaten hayvan sevgisi konusunda pek ileri bir millet değiliz.

3 haziran 1910 tarihindeki sivriada köpek itlafını bir araştırmasını öneririm herkesin. İstanbuldaki zamanın yerek yönetimin süper yaratıcı hayvan ıslahı çözümü... 80 bin köpek aç susuz bu adaya kapatılıyor, açlıktan susuzluktan bir bir lerini yiye yiye hepsi can veriyor. İfadeye göre feryatları günlerce Balat sahillerinden duyulurmuş.

Aptallık En Büyük Günahtır !

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim başımdan da buna benzer bir olay geçmişti. Şehir içinde ilerliyorum ileride trafik var traktörün arkasına dizilmiş arabalar dedim beklemiyim geçip gidiyim. Çıktım sollamaya ileride çok ta büyük olmayan bir köpek hızım 40-50 hızlanmaya devam ediyordum. Köpeği görünce gaz kestim tam soldan geçip giderim diye düşünürken köpek sola kaçmaya başladı tam ortasından geçtim iki tekerde köpeğin üstünden geçtim. 5m ileride durup köpeğin yanına gittim can çekişiyordu. Aldım yol kenarına koydum koyduktan sonra kıpırdaması durmuştu sanırım ölmüş. Ama bi tavsiye veriyim köpeğe çarpmak kaçınılmaz ise hiç bişi yapmayın düm düz gidin kırmaya çalışırsanız düşersiziniz.
    ben de bunu anlatmaya çalışıyordum zaten akıl veren çok arkadaş var hız kesip düz gitmeye devam etmekten başka çare yok çünkü ani bir frenle 3 motor birbirine girebilirdi.
    hellboys bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    aynen öyle, köpek sahibi olunca insan daha da kızıyor bu tip şeylere. veterinere götürmen yeterli idi, para filan da vermeyeceksin zaten.

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O durumda kenara çekilir. Gerekirse köpeğin peşinden gidilir ve en yakın veterinere götürülür. Trafik sigortaları hayvana çarpma durumunda tüm masrafları karşılıyor. Büyük ihtimal sakat kaldı demekle olmuyor bu işler. Gidip bakacaksın arkadaş! Uyuz oldum şimdi
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

Bir sefer yol ortasında köpeğe rastladım ben de, tam tepe üstü viraj üstelik öncesinde gözükmüyor, hızım 90 civarı. Hayvan tam yolun ortasında duruyordu, görünce afalladı. Ben hemen sola kontra verdim. Bu da sola kaçmaya yeltendi başta, sonra sola kontra verdiğimi gördüğü gibi yön değiştirip yolun dışına doğru yöneldi. Hızlı refleksleri var aslında, o olayda görmüş oldum.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Motosiklet ustunde otobanda geri dondu diyelim..kopegi buldu tamam.. motosiklet ile goturemez.. hayvan cani yandigi icin yaklasani isirma egilimde olacaktir.. otobanda kim duracak senin el kol isaretlerine.. hadi durdu kopegi de aldi diyelim.. motoru birakti veterinere de gitti.. sonra otobanda ayni yola gelip kopege carpilan trafikte karsi karsiya gecmesi gerekiyor degil mi? Mobil veteriner ekibi tarzi birsey disinda gercek disi bir cozum acikcasi motosikletle kopege carpma durumu.. araba kullanipda carpanlarin durmamasi yanlis ona birsey demiyorum..

hissizadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Puch Maxi - Hyosung GT 250 Naked
    evet dediklerinde haklılık payı var ama, en azından öncelikle durup bakmak gerekir. eğer köpek yaşıyorsa sonrasını o zaman düşünmek lazım. elbette motorla filan gitmez ama polisi ararsın, itfaiyeyi ararsın ne bileyim işte, birilerini ararsın yardım istersin. eğer kaza olduğunu görenler olmuşsa duran birileri de mutlaka olacaktır. dediğim gibi en azından durup köpek yaşıyor mu diye bakmak gerekir. sonrasını şartlar belirler zaten.

tabii burada eleştiriyoruz ama eleştiri işin içinde olmayanların sahip olduğu bir ayrıcalıktır. yaşamadan bilemeyiz. Allah esirgesin.

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet ustunde otobanda geri dondu diyelim..kopegi buldu tamam.. motosiklet ile goturemez.. hayvan cani yandigi icin yaklasani isirma egilimde olacaktir.. otobanda kim duracak senin el kol isaretlerine.. hadi durdu kopegi de aldi diyelim.. motoru birakti veterinere de gitti.. sonra otobanda ayni yola gelip kopege carpilan trafikte karsi karsiya gecmesi gerekiyor degil mi? Mobil veteriner ekibi tarzi birsey disinda gercek disi bir cozum acikcasi motosikletle kopege carpma durumu.. araba kullanipda carpanlarin durmamasi yanlis ona birsey demiyorum..
    Izdırabın sonu yok sanma, bu âlem de geçer, Ömr-i fâni gibidir, gün de geçer, dem de geçer.

Motosikleti
    Wr250r
    Geçmiş olsun, özellikle köpeklere korna çalın, çoğu kornayı duyunca kaçıyor.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    ben kediye çarpmamak için ön asılıp takla attım bisiklette (70 km hız ile malesef kasksız) ama Allah'a şükür iki ayak üstüne düştüm. Ve çok çok çok şükür kediye birşey olmadı.

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Yazik gerçekten yazik kopege carpip geriye bile bakmamissin insan hayatiyla o bir mi diyorsun.Niye ondan ustun olalim? Bizim yasama hakkımız neden ondan ustun olsun? En azından bir veterinere goturebilirdin, trafik sigortası karsiliyor cebinden para cikmayacakti.

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülkede motosikletin neden kabul edilmediğini anlamak için güzel bi başlık. kullanıcıların ne kadar cahil olduğu ap açık ortada. hayvanların ölümüne neden olmanın çok sıradan bişeymiş gibi anlatıyorlar. geri dönemezmiş. hiç hikaye anlatmayın isteseniz dönersiniz. siz tamamen umursamamışsınız.bu yapılan tamamen terbiyesizlik...

benim çarptığım dev bekçi köpeğinin veterinere ihtiyacı bile kalmamıştı. Orda 2 ye bölünüp anında öldü. 100 km hızın üstünde çarptım. Peki sahibli bi köpeğin yolun orta çizgisi üstünde ne işi vardı? Bende ölebilirdim. Üstelik düşüp 30 mt kadar asfaltta sürüklendim. Köpeği olan köpeğine sağip çıksın. Yoksa kimse burda maval okumasın. Hiç bi köpeğin canı insan hayatından değerli değil. Geçmiş olsun arkadaş.
    otoyolda bile maksimum hız limiti 100 km/h olan bir araçla tahminimce hız limiti daha düşük olan bir yolda 100 km üstü bir hızla köpeğe çarpmışsınız.üstelik öldürmüşsünüz.siz mi haklısınız şimdi?köpeği olan köpeğine sahip çıksın tamam ama sizi ne yapıcaz böyle tehlikeli iş yapıyorsunuz???

4 Gün evvel aynı olayı yaşadım ancak taşıt otomobil idi, kocaman bir çoban köpeği,, yol kenarından aniden üstümüze saldırmaya'mı kalktı nedir anlamadım, 90 ile seyr ediyordum, reflex ile fren yapınca tahminen 70 ile filan vurduk, kaçacak yer yada manevra şansım olmadı, sağa çekip baktık ilk olarak hayvana,tabii merhamet duygusu hasarı görene kadardı, hayvan ortadan toz oldu, uzaktada ara ara arkasına bakıp hızla kaçan çobanı gördük.
    Şimdi ne diyecez humanist olarak yaklaşacaksın tamam, ancak geri planda otomobilde yalnız değildim, ya panik yapıp herşeyi batırsa idim, ya yanımda bulunan kişi zarar görse idi, ya kontrolu kayb edip tarlaya uçsa idim vsvsvs, işte bu noktada kaza-kader durumunu daha iyi kavradım/dık, imkansız gibi bir olaydı.
    rumelian ve ybalci bunu beğendiler.

öncelikle geçmiş olsun, keşke durup köpeğin durumuna baksaydın.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Aynen doğru yapılmış bir hareket.
    Başıma gece vakti geldi ve dizimin dibinden geçti gitti.

Düşülse bile dengeli bir düşüş olur... Kaçma manevrası sabit veya belirli yönde ilerleyenlerde olur...
    Kedi - Köpek dengesiz hayvan önüne atlarsa dahada ***u yersin.
    Yavaşla , nasipse geçersin , değilse pata küte...
    Veeeee sadaka verin

Duran cisimlerden (az hareketli süper kaçış örneği):
    http://www.liveleak.com/view?i=e69_1384052615

Motosikleti
    kle500
    köpeği gördüğünüz halde "ne fren ne gaz" yavaşlamadan gitmek ne kadar saçma. arkadaşta r6 var diyorsunuz, 70-80le giderken mi yetmeyecek frenleri? belli bi hıza düştükten sonra zaten size de köpeğe de çok daha zararsız olurdu kaçamadığınız durumda çarpmak bile.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)