Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Malesef Köpeğe Çarptık

Motovento
    REKLAM ALANI
    forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan ile hayvanı 1 mi tutuyorsunuz .

2 side farklı olaylar. Çarptığınızda farklı psikolojiler. Yapmayın . Yazdığımdan bunumu anladınız .
    Sizin tabirinizle insana çarpınca bir anda kendine geliveren ve bırakıp kaçmayı düşünmeyen bünye hayvana çarpınca neden kendine gelemiyor şok oluyor da yardım etmiyor onu soruyorum ben.

Farzedin ki gözünüz bi anda yolda değildi ve neye çarptığınızı anlamadınız ne olacak?

---------- Post added 14-10-2013 at 00:06 ---------- Previous post was 13-10-2013 at 23:58 ----------

Demek ki yapılabiliyormuş isteyince... Saat de gece 02.00.. Psikolojiymiş de empatiymiş de. Hayvansever değilim diyin vicdanlı değilim deyin çıkın işte işin içinden. Ne uzatıyorsunuz ki?

İZMİR (CİHAN)- İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, otomobiliyle seyir halindeyken aniden önüne çıkan köpeğe çarpan Cüneyt Aktosun (35), yaralanan köpek için Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nü aradı. Fakat mesai saati dışında olduğu için olay yerine hiçbir görevli gelmeyince Aktosun yaralı köpeği otomobiline taşıyarak kendisi veterinere götürdü.
    Kaza, saat 02.00 sıralarında Cemal Gürsel Caddesi üzerinde meydana geldi. Bayraklı'dan Karşıyaka istikametine doğru seyreden 35 DA 4595 plakalı otomobilin sürücüsü Cüneyt Aktosun, aniden önüne çıkan köpeğe çarptı. Çarpmanın etkisiyle köpek yaralandı. Kaza sonrası polisi arayarak durumu aktaran Aktosun, polisin kendilerini ilgilendiren bir konu olmadığını söylemesi üzerine hemen Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nü aradı. Oradaki yetkililer ise mesai saati dışında olduğu için olay yerine gönderecekleri herhangi bir görevli bulunmadığını söyledi. Aktosun bunun üzerine yerde yaralı halde duran köpeği vatandaşların da yardımıyla otomobiline taşıdı. Aktosun köpeği otomobiliyle en yakındaki veterinere götürerek tedavi edilmesini sağladı. CİHAN
    draggy bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Örnek verdiğiniz bir araba !

Motorun neresine koymayı düşünüyorsunuz köpeği ? Belkide tam kırık olan yere baskı uygulayacak şekilde koyacaksınız, hayvana can çekiştirceksiniz ?

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    hadi bir acemilik yaptınız ve hayvana çarptınız (asıl şifa dilekleri o köpeğe yapılmalı size değil) derhal güvenli bir şekilde durup o köpeği bulup en yakın veterinere ulaştırmalıydınız. acemiliğinize bir de sorumsuzluğu eklemişsiniz
    forevermore ve draggy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Örnek verdiğiniz bir araba !

Motorun neresine koymayı düşünüyorsunuz köpeği ? Belkide tam kırık olan yere baskı uygulayacak şekilde koyacaksınız, hayvana can çekiştirceksiniz ?
    Zaten ben ilk mesajımda veterineri arar çağırırsınız dedim götürürsünüz demedim. Motorla köpek mi götürülür? Eski mesajlarımı okumadığınız belli.

Veterineri ararsınız gelir alır, her bölgede 7/24 çalışan veterinerler vardır, masrafları trafik sigortanız karşılar...

Yapmak isteyen insan taksi çağırır bagaja atar gene götürür. Arkadaşına rica eder bi aracı olan arkadaşı gelir götürür.

Numaraları nereden bulacağım diyen, herkesin elinde akıllı telefon var, iki dakikalık iş. Barınaklar bile gelip arıyor. Yeter ki insanda vicdan olsun ve o dilsize yardım etmek istesin. Gerisi kolay
    draggy, cbr1907 ve yasdal bunu beğendiler.
    Aptallık En Büyük Günahtır !

eu06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    insanla hayvan bir mi diyen arkadaşlar inşallah size ya da bir yakınınıza motor çarpar trafik vardı diyip orada öylece çaresiz bırakır da umarım anlarsınız...
    draggy ve selim1996 bunu beğendiler.

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O durumda kenara çekilir. Gerekirse köpeğin peşinden gidilir ve en yakın veterinere götürülür. Trafik sigortaları hayvana çarpma durumunda tüm masrafları karşılıyor. Büyük ihtimal sakat kaldı demekle olmuyor bu işler. Gidip bakacaksın arkadaş! Uyuz oldum şimdi
    Adam sürekli bahane sayıyor valla ne diyeceğimi bilemiyorum. Aslında biliyorum da müsaade yok. Bilinçsiz insanımız memlekette çok maalesef herşeye bir kılıf uyduran bir milletiz.
    draggy bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Yalnız ehliyetini falan elinden almazlar, en fazla 52/1-b'den 77 tl para cezası yerdin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Neyse ki adalet böyle düz mantığa göre çalışmıyor.
    Türkiye, Adalet, Çalışmak
    puhahahaha
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

cyclette - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    çok geçmiş olsun. yazılanları görünce sinirleri bozuluyor insanın ama dikkate almayın atıp tutanları. yaralı bir köpeği kim motosikletle veterinere götürebilir? Araba bile olsa yaralı köpeğe müdahale etmek kediye benzemez ki burda araba da yok. İnsana çarparsak durur 112 yi ararız gelirler. Burda veterineri arican, İzmirden gelecek köpeği bulacaksın. Hele ki o yolda, mutlaka polisin gelip trafigi durdurmasi lazim ki, şu an o kadar gelişmiş bir ülkede yaşamıyoruz. Arkadaşımızın yapacağı hiçbir şey yok. Oturduğunuz yerden atıp tutmayın. Son olarak hayvanları özellikle de köpekleri çok severim.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı eu06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanla hayvan bir mi diyen arkadaşlar inşallah size ya da bir yakınınıza motor çarpar trafik vardı diyip orada öylece çaresiz bırakır da umarım anlarsınız...
    Bu tür beddua eden insanlardan nefret ederim. Eminimki aynı durum başına gelse basıp gidersin.

Bana veya aileme zarar gelmesi senin haddine değil. Adam akıllı konuş. Adabını bozma. Fikrini söylüyorsan söyle.
    tr_select bunu beğendi.

Arkadaşım öncelikle sana geçmiş olsun diyorum fakat kaza yaptıktan sonra hayvana dönüp bakmamanı siddetle kınıyorum insan döner bir bakar bir şey olduysa veteriner hekime götürür sonuçta o da bir canlı yazık değil mi ? İçiniz nasıl rahat ediyor gidip hayvancağıza çarpıyorsunuz sonrada hiç bişey olmamış gibi yola devam ediyorsunuz. lütfen onlarında canlarına biraz saygı gösterelim.
    draggy ve forevermore bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Bu tür beddua eden insanlardan nefret ederim. Eminimki aynı durum başına gelse basıp gidersin.

Bana veya aileme zarar gelmesi senin haddine değil. Adam akıllı konuş. Adabını bozma. Fikrini söylüyorsan söyle.
    boşver beko, ağzı olan konuşur, çok mübarek abiler ya bunlar! beddua etsinler bırak.. olayı yaşasınlar görsünler, bu da benim bedduam hadi bakalım.
    hayatımda bi kez konu açmışım ne tuttu ama dimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Alıntı halilumit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım öncelikle sana geçmiş olsun diyorum fakat kaza yaptıktan sonra hayvana dönüp bakmamanı siddetle kınıyorum insan döner bir bakar bir şey olduysa veteriner hekime götürür sonuçta o da bir canlı yazık değil mi ? İçiniz nasıl rahat ediyor gidip hayvancağıza çarpıyorsunuz sonrada hiç bişey olmamış gibi yola devam ediyorsunuz. lütfen onlarında canlarına biraz saygı gösterelim.
    ya ben anlatamıyorum ya da sizin idrak sorununuz var.
    şimdi bak, hayvana çarptık çarpmama gibi bir ihtimal yoktu.
    200 metre ilerde 1 dakika kadar durabildik, arkadan araçlar vızır vızır geliyordu. sen diyorsunki dön bak ne olmuş hayvana.
    daha fazla açıklama yapmıcam içimiz rahat merak etme. ucuz atlatan biziz, köpek değil.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşver beko, ağzı olan konuşur, çok mübarek abiler ya bunlar! beddua etsinler bırak.. olayı yaşasınlar görsünler, bu da benim bedduam hadi bakalım.
    hayatımda bi kez konu açmışım ne tuttu ama dimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

ya ben anlatamıyorum ya da sizin idrak sorununuz var.
    şimdi bak, hayvana çarptık çarpmama gibi bir ihtimal yoktu.
    200 metre ilerde 1 dakika kadar durabildik, arkadan araçlar vızır vızır geliyordu. sen diyorsunki dön bak ne olmuş hayvana.
    daha fazla açıklama yapmıcam içimiz rahat merak etme. ucuz atlatan biziz, köpek değil.
    şimdi sayfaların hepsini tek tek okumak zorunda kalmak dışında diğer geyiklere girmeyecem
    bana göre sizin yaptığınız ve en büyük hatanız köpeği görmenize rağmen yavaşlamamanız olmuş (veya çarpan arkadaşın)
    hayvanların tuhaf davranışları vardır birden durup geri de kaçabilir o zaman o hızla ölümünüze bile yol açabilir miş
    aklında bulunsun yolda hayvan gördün yavaşla kardeş bir dahakine allah rahmet eylesin başlığını biz sana açmayalım
    (diğer niye hayvana bakmadın geyikleriyle kıyaslama lütfen bu konuda ciddiyim)

not: bir hayvan sever olarak keşke uygun bir şekilde köpeğe bir bakaymışın iyi olurmuş diyorum
    abeciMotoru bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Hiç bir bahane; zarar verdiğiniz bir canlıyla ilgili, şöyle olmuştur, böyle olmuştur, sakat kalmıştır belki bahanesini size vermez...

İlk köpeğim sarhoş bir sürücü yüzünden can vermişti, şu anki köpeğime bir şey yapan olursa ciddiyim canını almaya kadar gider bu iş...
    forevermore ve selim1996 bunu beğendiler.

brssvs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olsaydı keşke
    Adama sayıp duruyorsunuz da siz hiç r6 nın üzerinde köpek taşıdınız mı ? Ayrıca bu köpek yaralı ve büyük ihtimalle saldırganda bence imkansız.

Motosikleti
    Hiçbir canlıya zarar verip , bırakılmaz mı , diye duydum ben ?

Sanırım yazın sinek sopasıyla bir çırpıda öldürdüğünüz CANLI sivrisinekleride mezara gömüyorsunuzdur.?

Hani onlarda canlı ya ?

Konu saçma yerlere gitti, bakın tabiki olması gereken köpeği o şekilde bırakmamak fakat. O şartlarda ve motorluyken bu imkansız gibi...
    berkay3212 bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ne kadar gereksiz adam var şu forumda arkadaş ya Liseli ergen muhabbeti yapıp duruyorsunuz. Salak saçma yere tartışmalar, atışmalar...

Neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz ? Ne değişecek peki ?

Her koyun kendi bacağından demişler. Sizene ondan, benden, ebesinden, lülüsünden. Ne meraklısınız laf ebeliği yapmaya...

Biraz gerçekçi olun !
    abeciMotoru ve soycan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı brssvs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adama sayıp duruyorsunuz da siz hiç r6 nın üzerinde köpek taşıdınız mı ? Ayrıca bu köpek yaralı ve büyük ihtimalle saldırganda bence imkansız.
    Burda kimse motosikletle taşınsın muhabbeti yapmıyor önceki mesajımda da gayet açık şekilde yazdım. Tekrar yazıyorum:

Veterineri ararsınız gelir alır, her bölgede 7/24 çalışan veterinerler vardır, masrafları trafik sigortanız karşılar...

Yapmak isteyen insan taksi çağırır bagaja atar gene götürür. Arkadaşına rica eder bi aracı olan arkadaşı gelir götürür.

Numaraları nereden bulacağım diyen, herkesin elinde akıllı telefon var, iki dakikalık iş. Barınaklar bile gelip arıyor. Yeter ki insanda vicdan olsun ve o dilsize yardım etmek istesin. Gerisi kolay

Ha denersiniz gelmez veteriner ,arkadaşınız banane lan der, taksi çağıramazsınız paranız yoktur, barınakta görevli yoktur hiç bir şey yapamazsınız tüm yolları tüketirsiniz de o zaman yapacak bişey yok dersiniz. O zaman kimse suçlamaz.

Ama kılını kıpırdatmadan basıp gitmeyi desteklemek vicdansızlıktır. Bir de mesajlarınızın sonuna benim de köpeğim var, aslında çok severim falan yazmayın, cidden komik oluyorsunuz. Sevgi anlayşınız aciz bir durumda sakat kalmış can çekişen bir hayvanı ölüme terketmek ve hiç bir şey yapmamaksa ben almayayım...
    HONDAANTALYA bunu beğendi.
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Motosikleti
    CRF 250 L
    veterinerler varmı ya öyle telefon edince gelen hiç duymadım hele otoyola gelicek, bende geçen sene bi kedinin üstünden geçtim, kedi iki tekerin arasına girdi görmedim bile dikizden baktım bu ne la diye kedi kaçıyordu keşke yakalayıp tutanak tutsaydım diyorum

caferacer21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan toprak wrc 125
    geçmiş olsun.dürüstçe yola devam ettiğinizi yazmışsınız ama benim anlamadığım geri dönememek nedir? Para düşse,cüzdan düşse ve o an farketseniz geri dönebilirmiydiniz dönemezmiydiniz?
    acayüp bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    benim çarptığım dev bekçi köpeğinin veterinere ihtiyacı bile kalmamıştı. Orda 2 ye bölünüp anında öldü. 100 km hızın üstünde çarptım. Peki sahibli bi köpeğin yolun orta çizgisi üstünde ne işi vardı? Bende ölebilirdim. Üstelik düşüp 30 mt kadar asfaltta sürüklendim. Köpeği olan köpeğine sağip çıksın. Yoksa kimse burda maval okumasın. Hiç bi köpeğin canı insan hayatından değerli değil. Geçmiş olsun arkadaş.
    abeciMotoru, soycan ve berkay3212 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)