Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Malesef Köpeğe Çarptık

Motovento
    REKLAM ALANI
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    geçmiş olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese neden akıl vermeye çalışıyorsunuz? Alim misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Ayrıca geçmiş olsun desem ne olacak, zaten geçmiş
    neden bu ukelalık ?....
    Padişahın torunumusunuz?....
    Evet geçmiş...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Manisa yolunda durup köpeği.alıp motorla! veterinere götürmek heralde hayal kurmak olur. O yolun ne kadar tehlikeli olduğunu bilmeyen arkadaşlar yorum yapmış sanırım.
    alp_tunay, abeciMotoru ve ÖzLeMKaYrA bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Herkese neden akıl vermeye çalışıyorsunuz? Alim misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Ayrıca geçmiş olsun desem ne olacak, zaten geçmiş
    Bumudur yani mantık ? Geçmiş olsun desem ne olacak geçmiş ? Bumudur olay ? Yazık.

Alp_tunay çok doğru ve haklı bir mesaj yazmış, arkadaşada birşey olabilirdi kaza yapabilirlerdi , arkadaş zaten köpek ile ilgili üzüntüsünü dile getirmiş.Daha neden üstüne gidiyorsun?
    alp_tunay bunu beğendi.

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    Arkadaş çok gecmiş olsun her canlının vadesi doldugunda hayatını kaybediyor benimde buna benzer bi olay geldi başıma 301 mz lastik yakıyoduk arkadaşlarla gecenin bi yarısı lastigin altına sanki bi tahta geldigibi zor tutum meyersem motorun altına koşan bi kedi girmiş onu fırlatmışım üzüldüm ama elden ne gelir

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Öncelikle çok geçmiş olsun ama Otoyol olunca bir motosiklet kenara çekilemiyor mu? Otoyolun kenarında tel örgü bulunmuyor mu? Hayvanın gidebileceği yer sınırlı. İnsaniyet namına gitmeli köpeği kontrol etmeli ve bir veteriner çağırmalıydınız. Onun da bu dünyada yaşamaya hakkı var. Zaten sağlıklıyken bile zor bir hayat mücadelesi yaşayan bu hayvanların sakatken malesef şansları çok az. Sokakta yaşayan yersiz yurtsuz bir köpek olmak onların seçimi değil.

Muhtemelen sakat kaldı lafını hiç yakıştıramadım. Doğru hareket durmak, kendinizi kontrol ettikten sonra o hayvanı bulmaya çalışmak ve bir veterinerin gelip almasını sağlamaktı.

Tekrar geçmiş olsun
    abeciMotoru, halilumit, draggy ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ecmiş olsun her nekadar hayvanda desenız reşit arkadasa katılıyorum hayvan insan farketmez hatta hayvan daha degerlıdır ınsan dusunerek hareket eder hayvanlar okadar dusunemez ayrıca nasılsa dusmemıssınız sıze bırsey olmamıs saga cekıp o köpege bakmanız ınsanlık olurdu benim köpegımede araba carpmıstı o zaman trafık sgortası hayvanları karsılamıyordu . ohalde adam durdu aldı köpegı veterınere göturu bacagı kırılmıstı . yanı sız durup bakmamıssınız bıle bırde hayvanı savunan arkadasa artıslık yapmıssınız cumleten .
    draggy bunu beğendi.

Arkadaşım hiç mi için acımadın bi alıp veterinere götürmedin mi tamam çarptın dikkatsizliktir olur ama basıp gitmem acımasızlık
    Hiç insanlık kalmamış hayvancağız şimdi acıdan kıvranıyodur veya ölmüştür herhalde veterinere 3 kuruş vermemek için yaptığın iş değil
    forevermore, halilumit ve draggy bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisa yolunda durup köpeği.alıp motorla! veterinere götürmek heralde hayal kurmak olur. O yolun ne kadar tehlikeli olduğunu bilmeyen arkadaşlar yorum yapmış sanırım.
    Yinede 100 metre ileride de olsa durup yolun sağından az bişey geri yürümek çok zor olmasa gerek.

Arkadaşımın endurosuyla 90 la giderken frenle karışık en az 70 le kediye kıç tarafından vurduk. motorun durmasına yakın geriye kafayı çevirdim hayvan yattığı asfalttan acıyla 1 metre havaya sıçradı dedim cam çekişiyo Motordan inip 5 sn sonra tekrar döndüm kedi yok ne kadar aradıysak bulamadık.
    Sanırım kedi çok esnek bir hayvan olduğundan darbe onu sersemlermiş ve kendi etrafında 4-5 tur döndürmüş. yaşadığı şokla hayvanın o kadar sıcramış. hayvan ucuz atlattı büyük ihtimal kırık bile yoktu. Çünkü çok aradık. Eziklerle atlattı yavrucak

Köpekte ise kalça kırığıyla kurtulma ihtimali büyük arkaya yakın vurulduysa o hızda. Dönüp 5 dakika bakmak gerikirse vetrerinere götürmek hayvanın hayatı için çok şey değiştirir.

Ayrıca sevaptır
    forevermore, draggy ve anil89tas bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bumudur yani mantık ? Geçmiş olsun desem ne olacak geçmiş ? Bumudur olay ? Yazık.

Alp_tunay çok doğru ve haklı bir mesaj yazmış, arkadaşada birşey olabilirdi kaza yapabilirlerdi , arkadaş zaten köpek ile ilgili üzüntüsünü dile getirmiş.Daha neden üstüne gidiyorsun?
    Klişelere takılma arkadaş. Bir şeyi yapmak için yapmayın. İçimden geçmiş olsun demek gelmedi. Sana mı soracağım? Sana yazık. Bir gün sana biri çarpıp kaçar da yakalandığında abi çok trafik vardı dönemedim derse bu günü hatırlarsın. Olmaması dileğiyle
    draggy bunu beğendi.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir Manisa yönünde 2 arkadaşımla beraber yola çıktık. Kemalpaşa yönünde giderken, yola çıkmış bir köpek yolun diğer ucunda beklerken karşı tarafa doğru geçmeye başladı hızımız 70-80.

önümdeki arkadaşta R6 var ben onu takip ediyorum köpeğin yön değiştirmesiyle bi tık frene bastım sonra çektim. kaçmaya çalışsam kaçamayabilirim ve çarparsam dengesiz çarpmış olurum diye öndeki arkadaşı izlemeye başladım. o da benim gibi ne fren ne gaz dosdoğru giderek köpeğin kaçacağını düşündü fakat kafasını kurtaran hayvan, kıç tarafını kurtaramadı, motordan ve yandaki bariyerlerden darbe aldı. köpek öldü mü bilmiyorum fakat sakat kaldığı kesin gibi.

ben bu durumda yapılacak pek bişey olmayacağını düşünüyorum, Allahtan köpeği altına almadı motor ve motorda en ufak bir sarsılma dahi olmadı arkadan olayı çok net izledim. 200le giderken böyle bişey olsa napardık bilmiyorum! en doğru hareket sanırım motor freniyle yavaşlamaya çalışmak ve düz gitmek, çünkü hayvanın nereye gideceğini bilemiyorsunuz.
    o köpeği orda öyle bıraktıysanız asıl hayvan sizsiniz...
    draggy ve yasdal bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Ben hayvanla insanı ayırmıyorum. Hatta şu anda evimde yaşan hayvanı sevdiğim kadar hiç bir insanı sevmedim. Seni hele hiç sevmedim
    yav he he.

Alıntı yiqit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o köpeği orda öyle bıraktıysanız asıl hayvan sizsiniz...
    olayı bilmediğiniz için herkes mesaneden yorum yapmış enteresan! ben burdan ne anlatsam boş, hayvanlara özellikle köpeklere karşı nasıl duyarlıyım ne bilceksinki demi, iltifat için eyvallah tşk ederim.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gecmis olsun..

Seni elestirmiyecegim.. Bunu yeteri Kadar yapmislar zaren..
    Ama burada basina böyle bir olay gelse bunu böyle ulu orta yazamazdin..
    Saniyorum seni sikayet eden birisi cikar ve Polis kapina dayanir sanirim..

Böyle bir olay burada yasadin diyelim..
    Seni kimsenin görmedigine dua ederek olay yerinden ayrilacaksin hemen..
    Yada duracak ve Polise haber vereceksin..
    Bunu yapmadin ve yakalandin..

Hakimin karsina ciktiginda sana diyecegi sadece sudur..
    "Bugün hayvana carpip kacan..
    Yarin insanada carpip Kacar. "

Ve ehliyetin elinden alinir..

Ama sunuda söylemeden gecemeyecegim..
    Burada olsam hemen polisi ararim..
    Cünki bilirimki Polis benimle ugrasacak..
    Ama yurdumda nekadar ugrasir Polisimiz böyle seylerle bilemem..
    draggy bunu beğendi.

Geçmiş olsun.

Yalnız ehliyetini falan elinden almazlar, en fazla 52/1-b'den 77 tl para cezası yerdin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:43 ----------

Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakimin karsina ciktiginda sana diyecegi sadece sudur..
    "Bugün hayvana carpip kacan..
    Yarin insanada carpip Kacar. "

Ve ehliyetin elinden alinir..
    Neyse ki adalet böyle düz mantığa göre çalışmıyor.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Geçen ay eskişwhir sivrihisar arasında gece 11 de yolda 6-7 tane köpek sürüsü hızlı şekilde karşıdan karşıya geçerken aralarına daldım, sürüyü görmemle çarpmam bir oldu, hızım 120ydi, frenle anca 110 a düşmüştür, eşim köpeğin uçtuğunu görmüş

Valla o saatte hüş umrumda olmadı, arabanın önü dağıldı diye dşünerek 1 saat devam ettim, sadece plaka düşmüş, tampon esnediği için boya çatlamış bazı yerlerde....

Gece zifiri karanlık olduğu için durmak tehlikeliydi, gündüz olsa da arbaya bakmak için dururdun sanırım,

Yani o sırada olayın şokundan dolayı arkadaş korkudan ve canını kurtardığı için durmamıştır

O psikoloji çok değişik, başına gelmeyen bilmez
    abeciMotoru bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Motorla bir hayvana çarpmak ve arkasından o şokla inip hayvana bakmak imkansız!

Altımızdaki 2 tekerli araçla bir nesneye çarpmak çok riskli bir iş. Ve biz saniyelik olarak bu riski yaşadıktan sonra , öyle pat diye kendimize gelip köpeğe bakamayız. Ayrıca yoğun trafikte bu hiç hiç olmaz.

Empati kuralım lütfen. Benimde alman kurdu cinsi köpeğim var 5 yıldır bende , tanıdığım birçok kişiden daha çok severim ki oda beni sever biliyorum Kesinlikle hayvansever bir insanım fakat ordaki olay farklı.

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla bir hayvana çarpmak ve arkasından o şokla inip hayvana bakmak imkansız!

Altımızdaki 2 tekerli araçla bir nesneye çarpmak çok riskli bir iş. Ve biz saniyelik olarak bu riski yaşadıktan sonra , öyle pat diye kendimize gelip köpeğe bakamayız. Ayrıca yoğun trafikte bu hiç hiç olmaz.

Empati kuralım lütfen.
    O zaman insana çarptıktan sonra da kaçmak lazım? Yani bir insana çarpınca da durup bakmamak ve devam etmek gerekiyor öyle mi? İnsana çarpınca hemen kendine geliniyor şoktan çıkılıyor da hayvana çarpınca kendine gelinmiyor mu? Böyle mantık mı olur?
    draggy ve yasdal bunu beğendiler.
    Aptallık En Büyük Günahtır !

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı forevermore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman insana çarptıktan sonra da kaçmak lazım? Yani bir insana çarpınca da durup bakmamak ve devam etmek gerekiyor öyle mi? İnsana çarpınca hemen kendine geliniyor şoktan çıkılıyor da hayvana çarpınca kendine gelinmiyor mu? Böyle mantık mı olur?
    İnsan ile hayvanı 1 mi tutuyorsunuz .

2 side farklı olaylar. Çarptığınızda farklı psikolojiler. Yapmayın . Yazdığımdan bunumu anladınız .
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Başına gelmeyen boşa yorum yapmasın....
    Empati kurmaktan acizler hiç bulaşmasın....

Gecenin bir yarısında dururmuşta yardım edermiş , veterinere götürürmüş....
    Vay anam vayy..
    Panter emel dolmuş buralar....

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    ya bu itin hiç mi suçu yok, işe giderken bi it var, beni gördümü önüme atlıyor, iki tane korna taktım, kornaya basınca kuyruğunu sıkıştırıp kaçıyo, eceline susayan it ..... insan sevgisi başka hayvan sevgisi başka, hiç bi insan evladı gelipte beni ısırmadı ama bu itler her gün bi girişim içindeler sonuçta direk üzerine sürüyorum ayaklarımı deponun üstüne atıyorum asılıyorum kornaya son hamleyle sıyrılıyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)