Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

U dönüşü yapan araca vurdum hastaneye kaldırıldım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Virago250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 250
    Merhaba Arkadaşlar,
    Dün kızıltoprakta muayenemi yaptırdım 2 kusur çıktı biri egzostların susturucusu olmaması biri de ruhsatta tek koltuk yazması. evime doğru gidiyordum soğanlığın orda balıkesir caddesinde giderken
    bayan sürücü yolun en sağında ya çok yavaş gidiyordu yada duruyordu birden önüme kırdı ve yanyola geçmeye çalıştı.Frene bastım fakat dengede duramadım aracın altına girdim.Ben aracın altındayken sürücü arabanın istikametini düzeltmeye çalışıyordu ,hatta arka lastiği kolumu şıkıştırdı ordaki insanlar bağıra bağıra geri al geri al kolunu ezeceksin dediler.
    ambulansla hastaneye kaldırıldım.Olay yerinde kadın cantama bir kartını koydu sen iyi olda gerisi muhim değil dedi.Kadın intercity de avukatmış.Hastaneden karakola ifade vermeye geldim.Kadın saatlerce polisle konustu ben yaralı olarak saatlerce bekledim.
    Kadın trafik polislerinin tuttuğu tutanakta asli kusur olarak hatalı.Geçiş önceliğine uymamak.Fakat kadın aslında u dönüşü yapıyordu sitenin çıkışından caddeye çıkmıyordu çıkıyor yazmışlar.Genede ifadesinde tutanağa itiraz edicem demiş.
    Kadın ifadesinde hem müşteki hem süpheli olarak geçiyor.Şikayetçiyim ve uzlaşmak istemiyorum demiş.Ben bunu anlamadım yani hem adam öldürürüm hem de şikayetçi olurum diyor sanırım.Bir geçmiş olsun bile demedi annemede demişki oğlunuz ahatıma kast etti demiş.Ben 150 kiloluk motorla hiç tanımadığım bir bayanın 1 tonluk arbasına nasıl kast etmişim anlamadım.Kafamda kask vardı givi marka.olmasa ölmüştüm heralde.sağ dizim şiş ayak parmaklarım acıyor ve kafam şiş.
    Ne yapmaylıyım arkadaşlar kadın avukat korkmalımıyım haklıyken haksız durumdamıyım.Cevremiz de yok.
    teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    frene bastın ve dengede duramadın, neden? hızlı mıydın?
    araç sinyal vermiş miydi?
    u dönüşü olmayan yerden u dönüşü mü yapıyordu?
    o neden şikayetçi oldu ve yapacaklarını sana anlatayım ancak tamamen hayal gücümle;
    aslında anlattığın gibiyse kendisi kusurlu ve kendisi kusurlu olursa tazminat ödemek zorunda kalacak ve sicili kirlenecek
    bir avukatın sicili olması kadar kötü bir şey yok, adliyede duyulacak ve belki de işinden olacak vs.
    o yüzden tüm ayarlamaları kendi lehine yapabilir (yapabilir diyorum en kötü seneryoyu söylüyorum ve tamamen hayal ürünü çünkü ne sizi ne de avukatın niyetini bilemiyorum)
    ikincisi bir kişinin hatalı olması şikayetçi olmayacağı anlamına gelmez, o yüzden tek taraflı düşünmemelisin, onun açısından sen kusurlu isen tabiki senden şikayetçi olacak ve uzlaşmak istemeyecektir ve muhtemelen ceza davasını kazanırsa tazminat davası açacaktır
    uzun uzun anlatmadan önce sizin mutlaka bir tanık bulmanız gerekiyor ama mutlaka
    çünkü kötü niyetli ise karşı taraf o bulacaktır
    tutanağa kim kusurlu olarak belirtilmiş tam anlamadım ancak muhtemelen o tutanak çok doğru değildir
    ve mutlaka bir avukat tutmanı öneririm
    daha sonra iyileştikten sonra karşı tarafla konuşmaya çalış
    doktor raporların çok önemli, hepsini belgelemeye çalış
    savcıya olduğu gibi herşeyi anlat kendisinin kusurlu olduğunu, yanlış dönüş yaptığını vs.
    uzatmadan işin özü mutlaka bir avukata danış veya bir avukat tut
    geçmiş olsun şimdiden
    kimseye güvenme
    saygılar
    CEM., dental_land ve Virago250 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Öncelikle Geçmiş Olsun %100 Haklısınız Avukat diye korkmayın verin dava ' ya ne yani avukatsa illa korkalımı meslekle hiçbirşey olmaz kadın olmasa ağzını burnunu kırmanızı tavsiye ederdim ama neticede bayan el kalkmaz.Sizde deyin bende şikayetciyim uzlaşmak istemiyorum de artik Mahkemede uzlaşırsınız
    Virago250 bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Yazın telefonunu buraya artık o düşünsün .
    DALGIC_800, TATLIHIZ, Virago250 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Virago 250
    bir anda önüme çevirdi arabayı.motorum 20 beygir bi motor.40-50 ile gidiyordum.Araç sinyal vermedi.Sağdaki gidiş istikametinden ve en sağdan soldaki gidiş istikametine u dönüşü yapmaya çalıştı.evet u dönüşü olmayan yerden u dönüşü yapıyordu.
    tanık bulmaya çalışıcam fakat ben yerdeydim kim var bilemiyorum.hastaneye kaldırıldım.ehliyeti bu sene almış 4-5 aylık bir ehliyeti var.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Polis tutanağı işin kilit kısmı,tutanakta kendini aklayacak düzenlemeler yaptırmışsa poliste öyle tutmuşsa biraz zorlar belki, ama tutanakta olay senin bahsettiğin şekilde aktarılmışsa.Korkma bi bok olmaz.Çatır çatır da alırsın davayı.
    Virago250 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Kadın avukat isi biliyor kendini haklı çıkarmaya çalışıyor...
    Virago250 bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı şekilde bir kaza yaşadım, %100 haklısın.

Avukat olması onu haklı çıkarmaz.Mert olsun suçunu kabul etsin!

Motorun masraflarını zaten sigortası karşılayacak,onun cebinden para çıkmayacak.

Sendede kırık çıkık yok anladığım kadarıyla, kadın korkmuş ''ölürse yada sakat kalırsa başıma bela olur'' diye düşünmüş!...onun için tutanağı yalan yanlış yazdırmaya çalışmış.

Sen ara kadını ''Hastaneden çıktım, durumum bu, biraz insan olun hatanızı kabul edin sigortadan masrafım karşılansın.Hem suçlu hem güçlü olmanız size birşey kazandırmayacak ölmedim yada sakat kalmadım, korkmayın!'' de

Büyük geçmiş olsun...
    Virago250, yusufozugenc ve cece89 bunu beğendiler.

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avukat ve kadın . sen de tam 12 den vurmuşsun .
    hiçbirşeyden korkma .
    şikeyetçi olabilir. takipsizlik çıkar yani şikayeti davaya bile dönüşmez.kadın geldi bana çarptı diye şikayetçi olmuş
    sen bütün sağlık raporlarını herşeyi al hastaneden .
    motosikletinin bütün hasarlarını hesaplattır .
    elinde zaten kaza tutanağı da var .
    şikayetçiyim demesi haksız olduğundan hırçınlaşması . çok toyca ve klasik be avukat hanım .
    şikayetçi olunca öyle bir prosedür vardır uzlaşmak istemek diye . kadın zaten haksız çok ii biliyo neyin uzlaşısı tabiiki uzlaşmak istemiyorum dicek .

BURDA ASIL ŞİKAYETÇİ OLMASI GEREKEN SENSİN
    hemen hastane raporlarını al .
    kaza tutanağını al .
    motosikletinin hasar tespitini yaptır .
    bul bir avukat . Maddi Manevi dava aç . şikayetçi ol .
    hatta savcılığa git ayrıca tutanağın hatalı tutulduğunu olayın aslında u dönüşü yapmaya çalışırken olduğunu anlat. kaza sonrası kadının tutanağı kandırmak için aracın istikametini değiştirdiğini anlat . git kazanın olduğu yerde esnaf simitçi vs bir şahit bulmaya çalış .

ya da hiçbişey yapmıcan oturacan evde. trafik sigortası motorun hasarını karşılayacak . bitti gitti .

sana kartını verip sana bişey olmasın demesi de iyi niyetinden değil.
    sana bişey olursa ayvayı yerim,ama sana bişey olmassa bi cacık olmaz şeklinde ukalaca bir yaklaşım . yani birşey yapamazsın demek istemiş . kartını da kiminle muhattapsın bil diye vermiş.

Bu arada hiç mi kardeşin eşin dostun tanıdığın yoktu yaw kaza anında gelip ilgilenmedi tutanaklar ifadeler vs . ?

KAdın daha tutanağı bile kendi lehine çevirtememiş ki nesinden korkuyosun bu avukatın yine asli kusurlu yine asli kusurlu .

sen davacı ol hatta belgelerle şahitlerle bile bile göz göre göre u dönüşü yapmaya çalışarak canıma kast etti diye davacı ol madd manevi saldır . bak hanımın nasıl aybaşı düzeni bozuluyor
    ceyceypad, Felon, DALGIC_800 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Virago 250
    teşekkür ederim arkadaşlar.Peki kadın ya yanaşmassa anlaşmaya.Bide şöyle bi durum var.virago eski motor biliyosunuz.servisler ve ustalar parça bulamam endişesiyle parça ücretini peşin alıyor.Motorun durumunu bilmiyorum.mutlaka bişiler vardır.onun sigostası yaptırsa bile ben gene cebimden vereceğim sanırım motor eski olduğu için.Parayı sonra tahsil edeceğim.Başka türlü yapabilirmiyiz?gerçi ben yaşadığıma seviniyorum da..

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Çok geçmiş olsun. Kadın= Şeytan... Avukat şeytan? Tehlike,bomba hatta... Peşini bırakmayın, ne olursa olsun....
    Virago250 bunu beğendi.

Motosikleti
    Virago 250
    önerebileceğiniz bir avukat varmı arkadaşlar?bi telefon edip konusayım

Burantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    katır
    sitede bi avukat arkadaş vardı hatta başlık açmıştı sitedeki arkadaşlara yardım edeceğini söylüyordu böyle davalık konularda formu bi araştır bulursun sana yardımcı olur sanırım o da istanbuldaydı.
    Virago250 bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    frene bastın ve dengede duramadın, neden? hızlı mıydın?
    araç sinyal vermiş miydi?
    u dönüşü olmayan yerden u dönüşü mü yapıyordu?
    o neden şikayetçi oldu ve yapacaklarını sana anlatayım ancak tamamen hayal gücümle;
    aslında anlattığın gibiyse kendisi kusurlu ve kendisi kusurlu olursa tazminat ödemek zorunda kalacak ve sicili kirlenecek
    bir avukatın sicili olması kadar kötü bir şey yok, adliyede duyulacak ve belki de işinden olacak vs.
    o yüzden tüm ayarlamaları kendi lehine yapabilir (yapabilir diyorum en kötü seneryoyu söylüyorum ve tamamen hayal ürünü çünkü ne sizi ne de avukatın niyetini bilemiyorum)
    ikincisi bir kişinin hatalı olması şikayetçi olmayacağı anlamına gelmez, o yüzden tek taraflı düşünmemelisin, onun açısından sen kusurlu isen tabiki senden şikayetçi olacak ve uzlaşmak istemeyecektir ve muhtemelen ceza davasını kazanırsa tazminat davası açacaktır
    uzun uzun anlatmadan önce sizin mutlaka bir tanık bulmanız gerekiyor ama mutlaka
    çünkü kötü niyetli ise karşı taraf o bulacaktır
    tutanağa kim kusurlu olarak belirtilmiş tam anlamadım ancak muhtemelen o tutanak çok doğru değildir
    ve mutlaka bir avukat tutmanı öneririm
    daha sonra iyileştikten sonra karşı tarafla konuşmaya çalış
    doktor raporların çok önemli, hepsini belgelemeye çalış
    savcıya olduğu gibi herşeyi anlat kendisinin kusurlu olduğunu, yanlış dönüş yaptığını vs.
    uzatmadan işin özü mutlaka bir avukata danış veya bir avukat tut
    geçmiş olsun şimdiden
    kimseye güvenme
    saygılar
    Bu abimiz avukattır yanlış hatırlamıyorsam söyledi adımları harfiyen uygula.

Yazıyı okuyunca sinirden sabah sabah elim ayagım titredi bu nasıl insanlık.

Büyük geçmiş olsun burası türkiye işte.
    Virago250 bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Istedigi kadar sikayetci olsun kadin kusurlu ve senin hakkinda mala zarar verme ile trafik guvenligini tehlikeye sokma sucundan takipsizlik karari verilecek. Gelecek metni dahi soyleyebilirim. Sana tavsiyem kaza tutanagi ile kalma, buyuk ihtimal savci okaza tespit tutanagi ile yetinmez ama ne olur ne olmaz sen bir dilekce verip trafik bilirkisi incelemesi istedigini belirt. Kadin hakkinda taksirle yaralama sucundan dava acilacak. Sakin korkma seni korkutmaya calismis. Gecmis olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Bu arada unutmadan, ifadenin bir fotokopisini alip, var ise mutlaka kamera goruntulerini dosyaya ekle. Hakkinda tazminat davasi acabilir, ama kamera goruntusu olursa cok rahat beraat edersin. Hatta bence tazminat davasini sen de acabilirsin.
    Virago250 bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Adalet savunuculugu bu kansiza kalmissa yanmisiz bi .

Etrafta olayi goren kamera bulmaya calisin ama acele edin kayitlar silinmeden bakin cevreye.
    Virago250 bunu beğendi.

Motosikleti
    Virago 250
    çok teşekkür ederim linkinpark.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şubat gibi bana da bir kadın çarptı. Motorumu pert etti hatta, 30 bin liranın üzerinde masraf çıktı. Tutanağı polis tuttu, onu da yanlış yazmış ve beni öldü diye işaretlemiş. O gün 5-6 saat hastanede kontrol altında kaldıktan sonra, karakola geçip direkt şikayetçi oldum. Ardından da eve yine başka bir motorun üstünde döndüm, o derece ucuz atlatmıştım. Süre ilerledikçe sık sık avukatları beni aradı; boşver vazgeç, hiçbir şey alamazsın, uzar gider... Ne kadar yıldırmaya çalışsalarda hiç iplemedim, çok sürmeden -sanıyorum üç hafta sonra- gelip uzlaştılar. Hatta son görüştüğümde kadın arabasını satmıştı, motosiklet almasını önermiştim bende.

Uzun lafın kısası, bu işin peşinden git. Kaskına kadar zarar gören her ekipmanı karşılıyorlar...
    Virago250, Salih_T, pistolpitt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    hocam sakın peşini bırakmayın bu olayın, bin bir türlü dalavereyle sizi suçlu çıkarmaya çalışacaklardır, iyi bir avukat tutun ve uğraşın bu işle..
    Virago250 bunu beğendi.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avukat ve kadın . sen de tam 12 den vurmuşsun .
    hiçbirşeyden korkma .
    şikeyetçi olabilir. takipsizlik çıkar yani şikayeti davaya bile dönüşmez.kadın geldi bana çarptı diye şikayetçi olmuş
    sen bütün sağlık raporlarını herşeyi al hastaneden .
    motosikletinin bütün hasarlarını hesaplattır .
    elinde zaten kaza tutanağı da var .
    şikayetçiyim demesi haksız olduğundan hırçınlaşması . çok toyca ve klasik be avukat hanım .
    şikayetçi olunca öyle bir prosedür vardır uzlaşmak istemek diye . kadın zaten haksız çok ii biliyo neyin uzlaşısı tabiiki uzlaşmak istemiyorum dicek .

BURDA ASIL ŞİKAYETÇİ OLMASI GEREKEN SENSİN
    hemen hastane raporlarını al .
    kaza tutanağını al .
    motosikletinin hasar tespitini yaptır .
    bul bir avukat . Maddi Manevi dava aç . şikayetçi ol .
    hatta savcılığa git ayrıca tutanağın hatalı tutulduğunu olayın aslında u dönüşü yapmaya çalışırken olduğunu anlat. kaza sonrası kadının tutanağı kandırmak için aracın istikametini değiştirdiğini anlat . git kazanın olduğu yerde esnaf simitçi vs bir şahit bulmaya çalış .

ya da hiçbişey yapmıcan oturacan evde. trafik sigortası motorun hasarını karşılayacak . bitti gitti .

sana kartını verip sana bişey olmasın demesi de iyi niyetinden değil.
    sana bişey olursa ayvayı yerim,ama sana bişey olmassa bi cacık olmaz şeklinde ukalaca bir yaklaşım . yani birşey yapamazsın demek istemiş . kartını da kiminle muhattapsın bil diye vermiş.

Bu arada hiç mi kardeşin eşin dostun tanıdığın yoktu yaw kaza anında gelip ilgilenmedi tutanaklar ifadeler vs . ?

KAdın daha tutanağı bile kendi lehine çevirtememiş ki nesinden korkuyosun bu avukatın yine asli kusurlu yine asli kusurlu .

sen davacı ol hatta belgelerle şahitlerle bile bile göz göre göre u dönüşü yapmaya çalışarak canıma kast etti diye davacı ol madd manevi saldır . bak hanımın nasıl aybaşı düzeni bozuluyor
    Bu adımları uygula,

Savcı seni yanına cağırıp bir daha ifade vermeni isterse ifadene "Şahıs ben hastanedeyken tutturduğu trafik raporunda kendi lehine değişikler yapmıştır, beni özellikle madur durumda bırakmak istemektedir."
    Virago250 bunu beğendi.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)