Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Resmen kendim kaşındım

Motovento
    REKLAM ALANI

Markaları karalamayı seven ne kadar çok insan var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    geçmiş olsun.
    yamaha ve honda ile arasında kalite farkı olsa bile drift bence kötü bir motor değil.fiyat, performans, görünüş, ucuz yedek parça gibi avantajları var.
    hareket akrobasi merakın varsa bence yan sanayi parça bilgisi , kendin tamir etme imkanın da olmalı aslında. küçük motosikletler ile yarış veya hareket yapan tayfaya bakarsan çoğu sanayi eşrafındandır. kendisinde bir hasar yoksa çıkma çakma birşeyler uyduruyor devam ediyor yola.

ön maşa ucuzmuş ama arka demir 60 tl pahalı geldi bana.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    hayretler içinde okudum

Siz büyük motor almayın sakın. Bahsettiğiniz kaza baya baya sıkıntılı bir kaza. Büyük bir motorda sinyali kırsanız servise vereceğiniz para 250 den fazla tutar. Geçmiş olsun. Sağlığınıza bir şey olmamış sıkıntı yapmayın bence.

MaNgAi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayretler içinde okudum

Siz büyük motor almayın sakın. Bahsettiğiniz kaza baya baya sıkıntılı bir kaza. Büyük bir motorda sinyali kırsanız servise vereceğiniz para 250 den fazla tutar. Geçmiş olsun. Sağlığınıza bir şey olmamış sıkıntı yapmayın bence.
    Zamanla tecrube ediniyoruz Kıdem kıdem motor büyütcem bende zaten mesela diğer hedefim 250cc motor. Sanırım cbr olacak oda, aslında cbf 600 yada fazer alabilsem çok iyi olurdu ancak dediğim gibi tam tecrube olmadan onlara geçmek sıkıntı olur
    Ama galiba, bütün bu olanlara dayanamam, ama hazırım
    Sen giderken adımlarını sayarım
    Heyhat ! Ne yazık seni yanlış tanıdım sanırım.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Dostum daha acemisin belli, şimdi lastikleri bahane etme çünkü cbfde veya mh 125de çin malı lastikler mevcut hepsi berbat. Millet R1 ile ön kaldırıp arka basamakların şaseye bağlı olduğu olduğu alüminyum dökümü parçalıyor. Altta videosu ve senin mh drift dediğinin emin ol motor kaliteside parça kaliteside daha kaliteli cbfden. Sanayide şanzumanı dağılan bir sürü cbf gördüm. 10000 kmde sattım bende mh drifti emin ol 3-4 defa düştüm ön kaldırırken ve sinyal camından başka kırılan dökülen yeri olmadı. Öndeki araba geri geri motora çarptı çamurluk bile kırılmadı, tamponu resmen tekerlekle çamurluk girdi yine bişey yok. 15000 de zincir kitleyen cbfta gördüm. Bu arada fiyat hiç bişey fakat işçilik fazla parçaları alıp başka yerde taktır.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    artcida kask varmiydi?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı MaNgAi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motosiklet.net ailesi bende Mondial drift var.
    Dün aksam arkadaşla geziyorduk motorla, Canımız sıkıldı bende dedim bari boş bir alana gidelimde ön kaldırayım sen arkamdayken.
    Nasılsa arkamda ağırlık var diye 2.viteste kaldırdım önü ama istediğim ayarda olmuyordu 5-10 kez denedim olmadı. Bende dedim sıkı tutun 1.viteste kaldıracam... Yapmaz olaydım aklıma tüküreyim keşke yapmasaydım arkadaşlar devrini fazla aldı motor elimi gazdan çekemedim motorun arkası yere sürttü arka kısım Sepet felan hep kırıldı dağıldı arkadaşım uçtu geriye bende biraz gittikten sonra dengeyi sağlayamadım sola devirdim motoru. Sol kol dirseğim ve Sol ayak bileğimde incinmeler oldu, Neyse ki arkadaşıma hiçbir şey olmadı neyse bugün servisime götürdüm motoru bana tam 250 liralık fiyat biçti. Ön maşa'da yamukluk var direksiyon sağa bakıyor. Arka tutunma yeri(Sepet takılan yer) Dağıldı onun yerine Arka koruma demiri takılacak
    Sol elcik tamamen parçalandı zaten sonradan takmıştım iyi oldu" Orginal elciklerini sipariş ettim"

SIRF BU KADAR ŞEYDEN ÖN MAŞA DEĞİŞİYOR DİYE İŞÇİLİK 100 LİRA ALINACAK.

Ön maşa= 50 TL
    Arka Demir= 60TL
    Elcik-topuz= 10 TL
    İşçilik 100TL

Önemli olarak yapılacak olanların fiyat listesi bu.

Ayrıyetten motorda daha önceden yaptığım kazalardan kalma etkilerde şunlar

Motorun kafası çatladı değişecek= 45TL
    Gösterge devir saati kısmının plastiği ve camı çatladı değiştirirsem komple değiştiriyorlarmış= 170-180TL
    Ayna arka plastik kısımları kazadan dolayı yerde sürüldüğü için zedelenmiş değiştirirsem= bi 30-40 lira vardır oda.

Ayriyetten motorun kmsi 3Binde daha ve alalı 4-5 ay oldu yaptığım masraflar;

500-1000 bakımı: 60TL
    1500-2000 bakımı : 30 TL
    2500-3000 bakımı: 25TL

En ufak bir değme sonucunda bile ağır masraflar yapıyor bu MONDİAL motorlar.
    Şunu demeliyim ki şehir içi kullanımda ufak CC'li motor alacaksanız HONDA'dan şaşmayın Çin mallarına para verilmez ama motor bana sorulmadan alındı doğum günü hediyesi olarak ve ben bilseydim motor alınacağını HONDA'dan şaşmazdım Hoşçakalın

kardeşim bnde mh drift kullanıcısıyım motorumu arkadaş werip 4-5 metre asfaltta sürüklendi ve asfaltın kenarına düştü arka ayaklık hafif yamuldu çamurluk çizildi far krenajı çizildi bide amartisör çizildi hafif bir keresinde bayır çıkıyodum kanal açmışlar yarım metre kadar tarlalık yol çim olmuş her tarafı lap die düştüm içine sonra 3 kişi geri geri çekerek çıkardık bi keresinde kumda kaydım aynayı kırdım motor bloğu alttan çizildi ama hiç bi kırılma olmadı sürütnmeden çizikler hondadada oluyor merak etme
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Böyle düşüş yaşayıp da motorda kırılma olmamasını beklemek gibi bir lüks olamaz. Japon motoru olsaydı ve tesadüfen kırılma olmasaydı, her tarafı çizilmiş, çatlamış parçalarla mı gezecektin ? Yine pek çok parça değişecekti. Bir de her düşüş birbirinden farklıdır. Aynı bardağı bile yere düşürdüğünde bazen kırılır, bazen çatlar, bazen de hiçbir şey olmaz.
    Mertcan39 bunu beğendi.

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    arkadaşlar motorun iyisi kötüsü olmaz kullanıcının acemisi olur yada uygun olmayan motorukullanıyor olur .bu arkadaşımız teker hevesi sarmış fakat teknik olarak motoru konturol etmesini bilmediginden yatırmış teker yaparken sadece gazı keserek önü indirmeyi düşünerek teker yapmak mantıksız ayagın arka firende olucak ani dengesizlikde basacaksın firene saga yatarsa kendini sola sola yatarsa kendini sag tarafa vereceksin önemli olan teker denge işi ve dengeyide sen agırlık merkezini kullanarak saglayabilirsin .düşürdügün motor ne olursa olsun bilincsizce düşürürsen hem motora hemde kendine zararın olur .bende defalarca teker yaptım seviyorum yada hastalık diyelim mz le cross larla ybr cg cbfmondialin 100kap ı ile şu an cbr 125 var onunlada dayanamayıp yaptıgım çok oldu .yalnız motorun güvenligini ve kendi ve çevremdekilerin güvenligini tehlikeye atmadan tatlı ve zararsız denemeler sonuç hiçbir motorun zarar görmedigini ve düşürmedigimi söyleyebilirim .

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı kuroscu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorun iyisi kötüsü olmaz kullanıcının acemisi olur yada uygun olmayan motorukullanıyor olur .bu arkadaşımız teker hevesi sarmış fakat teknik olarak motoru konturol etmesini bilmediginden yatırmış teker yaparken sadece gazı keserek önü indirmeyi düşünerek teker yapmak mantıksız ayagın arka firende olucak ani dengesizlikde basacaksın firene saga yatarsa kendini sola sola yatarsa kendini sag tarafa vereceksin önemli olan teker denge işi ve dengeyide sen agırlık merkezini kullanarak saglayabilirsin .düşürdügün motor ne olursa olsun bilincsizce düşürürsen hem motora hemde kendine zararın olur .bende defalarca teker yaptım seviyorum yada hastalık diyelim mz le cross larla ybr cg cbfmondialin 100kap ı ile şu an cbr 125 var onunlada dayanamayıp yaptıgım çok oldu .yalnız motorun güvenligini ve kendi ve çevremdekilerin güvenligini tehlikeye atmadan tatlı ve zararsız denemeler sonuç hiçbir motorun zarar görmedigini ve düşürmedigimi söyleyebilirim .
    haklısınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:00 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artcida kask varmiydi?
    Kasksız artcı almıyorum

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    güzel , kasksız olsa belki ciddi hasar alırdı arkadaşın.çünkü direk arkaya uçarsa kafasının arkası asfalta vurabilirdi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel , kasksız olsa belki ciddi hasar alırdı arkadaşın.çünkü direk arkaya uçarsa kafasının arkası asfalta vurabilirdi.
    Aynen haklısınız

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    kardeşim bence bu fiyata şükretmelisin. Benim 2013 Model YBR 125 ESD Motorum var haziranda aldım. bayram öncesi kardeşim kaza yaptı değişmesi gereken parçalar ve fiyat listesi (İşçilik dahil değil)

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı ibocan33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bence bu fiyata şükretmelisin. Benim 2013 Model YBR 125 ESD Motorum var haziranda aldım. bayram öncesi kardeşim kaza yaptı değişmesi gereken parçalar ve fiyat listesi (İşçilik dahil değil)https://mail-attachment.googleuserco...v6dUY&sadssc=1
    Aynen haklısınız

DRACO13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym hd 200 kx 125
    Japon motorlarinda tartismasiz servis yedek parça ve kalite farki var...
    Ben moto kurye işi ile meşgul birisi olarak işte kullandığım motor yamaha ybr125..160.000km de hala orjinal motoru son zamanlarda yağ eksiltmeye başladı. .bu km yi hiçbir Çinli yapmaz...
    Normal bir sürücü bu km yi 10 yilda zor yapar. ..ama keyfi olarak Çin menşeli motor kullanilabilir..oda keyif kacana kadar

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    drift aslında iyi motor yani bir tekerden düşmeyleyle ön maşa nasıl yamuluyor anlamadım.gemiş olsun

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Drift iyi motordur kullanmasını bilene stunta uygun bir motor ön dişli ile oynarsan 1 vitesi çok seridir

Lastik kısmına gelelim git mişlen pirelli al

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    50 LİRA MAŞA daha ne istion .

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler