Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kaza gecirdim tutanak yüzünden madurum . yardıma ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    01,06,2013 cumartesi günü sabah Aöf SINAVIna girmek üzere motosikletimle yola cıktım. Saat 9:00 civarıda cevizli köprüsünde girmeden orta şeritten giderken GE 3152 plakalı araç en sol şeritten sağ şeride ani manevra sonucu bana arkadan çarparak düşürmüştür. Şimdi görmedi desem imkanı yok arkamdam geliyor. Sonrasında asvaltta düştük . yoldan gecen duyarlı bir bayan ambulansı aradı , etraftakilerin sert müdahalesini önledi .kendi bebeğinin yemek önlüğünü kafamın arkasına dahi koydu . Allah razı olsun . kaza sonrası forumda okuduklarım aklıma geldi . omur ilik ve boyun zedelenmelerine karşı ağrılarımdan ve kokudan dolayıda ayağa kalkıcak cesareti kendimde bulamadım .
    10 dakkaya ambulans beni alıp hastaneye götürdü. Lütfü Kırdar Eğtm. Artm. Hast . hızlı ve özenli bişekilde muayene ettiler. Ben kendi canımın derdine düşmüşken araç sürücüsü arkadaş öle güzel tutanak tutturmuşki .
    Tutanağa göre :
    -‘aracı sağdan sollamak isterken çarpma gerçekleşmiş ve ilgili kaza meydana gelmiştir . Bu kazanın oluşumunda 2918 sayılı kanunu ihlal eden e….. c….. kazaya asıl etken olduğu kanatine varılmıştır.’ Deniyor.
    -Araca yandan lastiğine çarptığım gösteriliyor. (Araç bana arkadan çarpmıştır.)
    İki tarafta davacı olmadığından savcıya gidilmeden tutanaklara göre hareket edildi ve ben kendi canımın derdine düşerken evrakta yanlı hareket edilerek madur edildim .
    Arkadaşlar şeridimde giderken 69 yaşında bir araç sürücüsü tarafından en soldan hızla gelerek ardından arkadan çarpmaya uğradım . zoruma giden tutanağa göre olayın bütün suçlusu benim olmam . tutanağın değişmesini istiyorum hakkımı nasıl arıyabilirim . yardımcı olabilecek her şeye ihtiyacım var.
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Tutanağı imzaladınmı ?
    darpgen bunu beğendi.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Tek tarafli tutanak tutulmazki adamin yazdiklarini imzaladiysan helal olsun sana ama boyle birsey yapmadigini dusunuyorum yani o tutanak gecersiz olur
    darpgen bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    tutanağı hastanede imzalamadıysan sorun yok...
    darpgen bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Adama bak yahu kanun gibi konuşmuş

Sende kendi tutanagını tut böyle tek taraflı olmaz böyle seyler
    darpgen bunu beğendi.

Motosikleti
    ayrıca yaralamalı kazada mağdursun...mahkemeye iki taraf çıkacak...sen mağdur sıfatında olacaksın...hakim sana maddi manevi tazmin hakların açık durumun nedir şikayetcimisin diyecek...yok öyle tutanak mutanak...

iş gücü kaybı mahkeme masrafları hep çarpana girecek sen rahat ol...mahkemede sürüm sürüm süründürcem denen laf boşa dğeğil...gerçektende sürünecek eleman...
    darpgen bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    tutanağı imzaladıysan sıkıntı ama imzalamadıysan hiç bir yaptırım olamaz...
    darpgen bunu beğendi.

Motosikleti
    2009 da ki kazamda bir taksicinin aracını mercedes aracla perte çıkarmıştım...taksici kaskodan üst limitden 15 bin lira aldı...bizim arac da (yanlış hatırlamıyorsam) 13 bin ganyato hasar çıktı...alkolsüz olduğumdan yırttık diyelim...taksicide sağolsun insafa geldi mahkemede yoksa iş gücü tazminatı adı altında bana sağlam bir bedel ödetirdi...
    darpgen bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tutanağı imzaladıysan sıkıntı ama imzalamadıysan hiç bir yaptırım olamaz...
    arkadaşlar şimdi olurmu hiç diceksiniz . çarpan arkadaş yaşlı olduğundan yufka yürekliliğim tuttu . İnsana güven duygusuyla büyüdüğümden şöföre güvendim yalan sölememiştir herhalde dedim . polislerde imzayı atana kadar hiç ters laf etmediler. şüphelenmedimde yalan ifadede bulunacağı hiç aklıma gelmedi. imzaladıktan sonra tavırları değişti . trafik kurallarını bilmiyomusun sağdan sollamaya çalışmışsın demeye başladılar . o anlık sinirle memurlara 30 la araçmı sollicaktım diyince başlarını yere eğdiler. kimse sanki o zamana kadar azımdan çıkanı kimse dinlememiş . bu ehliyet için ayrı ayrı 2 ehliyet aldım motosiklet eğitimi aldım . fuull korumalı geziyorum . sakin kurallara uyarak kullanıyorum , bununlada taçlandı.

evet imzaladım . itiraz prosedürünü bilen arkadaşlarda deneyimlerini paylaşabilirler.
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

Yaşına başına bakmadan yakala bi yerde kır ağzını gözünü adi herifin
    darpgen bunu beğendi.

ayvaz55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende gecen sene kirmizi isikta beklerden bayan surucu arkadan carpip altina almisti beni tutanak tutuldu nese tutanaga yazmis kendi bolumune frenim tutmadi Allahim ya olaya bak nese tramer felan yuzde ellli elli vermis orani inanabikiyomusunuz ya sonra itiraz ettim tabi sigortamin genel mudurlugune tam bir sene sonra baskilarim sonucu sonuclandi yuzde yuz hakli oldum sukurler olsun gecde olsa Allah yardimcin olsun kardesim gecmis olsun umarim problem cozulur.
    darpgen bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bence hemen itiraz etmelisin.. nereye ve nasıl olduğunu bilen arkadaşlar anlatacaklardır... ama olayın şokundan o dakika için doğru kararı verememissin.... hayat doğru insanları sevmiyor... deveye diken insana ... yaranıyor derler doğru...
    darpgen bunu beğendi.

Motosikleti
    Scrambler Ducati Classic
    Alıntı darpgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şimdi olurmu hiç diceksiniz . çarpan arkadaş yaşlı olduğundan yufka yürekliliğim tuttu . İnsana güven duygusuyla büyüdüğümden şöföre güvendim yalan sölememiştir herhalde dedim . polislerde imzayı atana kadar hiç ters laf etmediler. şüphelenmedimde yalan ifadede bulunacağı hiç aklıma gelmedi. imzaladıktan sonra tavırları değişti . trafik kurallarını bilmiyomusun sağdan sollamaya çalışmışsın demeye başladılar . o anlık sinirle memurlara 30 la araçmı sollicaktım diyince başlarını yere eğdiler. kimse sanki o zamana kadar azımdan çıkanı kimse dinlememiş . bu ehliyet için ayrı ayrı 2 ehliyet aldım motosiklet eğitimi aldım . fuull korumalı geziyorum . sakin kurallara uyarak kullanıyorum , bununlada taçlandı.

evet imzaladım . itiraz prosedürünü bilen arkadaşlarda deneyimlerini paylaşabilirler.
    Geçmiş olsun. Bir tane boş kağıda imza atıp bana postayla gönderir misin? Üzerini ben doldururum.
    Bu neyin acelesi arkadaş. Okumadan anlamadan ne imzalıyorsun sen. Hiç bir şey elde edemezsin. Adam aracının tamponunu bile sana yaptırır simdi.
    Cahil, cahil hareket ediyorsunuz sonra, naapacam ben. Az bile gelmiş başına. Yaralı halde iken ne imzası ya..
    Sinirlendim bak.
    Neyse geçmiş olsun, iyileşmene bak. Kafandan sil. Önündeki maçlara bakarsın artık.
    darpgen bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı ayvaz55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende gecen sene kirmizi isikta beklerden bayan surucu arkadan carpip altina almisti beni tutanak tutuldu nese tutanaga yazmis kendi bolumune frenim tutmadi Allahim ya olaya bak nese tramer felan yuzde ellli elli vermis orani inanabikiyomusunuz ya sonra itiraz ettim tabi sigortamin genel mudurlugune tam bir sene sonra baskilarim sonucu sonuclandi yuzde yuz hakli oldum sukurler olsun gecde olsa Allah yardimcin olsun kardesim gecmis olsun umarim problem cozulur.
    Alıntı kasta37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşına başına bakmadan yakala bi yerde kır ağzını gözünü adi herifin
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence hemen itiraz etmelisin.. nereye ve nasıl olduğunu bilen arkadaşlar anlatacaklardır... ama olayın şokundan o dakika için doğru kararı verememissin.... hayat doğru insanları sevmiyor... deveye diken insana ... yaranıyor derler doğru...
    şu anda vucudumda ellerimde morluklardan başka kırık çıkık yok . bileklerim ağrıyo su içerken bile sızlıyo . 21 haziranda uzun yol yapıcam umarım iyileşirim .
    etrafımda sat motoru diyenlerde haklı moduna girdiler şimdi , sınavı kaçırdım . 1 sene kaybedicem bu yüzden .
    bide bir an önce karakoldan cıkmaya calışıyorumki öğle 2:00 sınavına yetişim . son dakka yetiştimde .

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Alıntı bsd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bir tane boş kağıda imza atıp bana postayla gönderir misin? Üzerini ben doldururum.
    Bu neyin acelesi arkadaş. Okumadan anlamadan ne imzalıyorsun sen. Hiç bir şey elde edemezsin. Adam aracının tamponunu bile sana yaptırır simdi.
    Cahil, cahil hareket ediyorsunuz sonra, naapacam ben. Az bile gelmiş başına. Yaralı halde iken ne imzası ya..
    Sinirlendim bak.
    Neyse geçmiş olsun, iyileşmene bak. Kafandan sil. Önündeki maçlara bakarsın artık.
    abi mekan verim gel döv beni rahatla
    haklısın , hatalıyım telafi etmek istiyorum karşımdaki herif esnaf . ben çıkarken adam ne yedirdiyse kursaklarını şişirenler 'ohh iyi doyurdu amca bizi ' diyip duruyolardı . adaletini yiyim dünyaa.

Alıntı darpgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi mekan verim gel döv beni rahatla
    haklısın , hatalıyım telafi etmek istiyorum karşımdaki herif esnaf . ben çıkarken adam ne yedirdiyse kursaklarını şişirenler 'ohh iyi doyurdu amca bizi ' diyip duruyolardı . adaletini yiyim dünyaa.
    Çok fenaymış , geçmiş olsun.
    darpgen bunu beğendi.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Kardeşim itiraz edersin bana baskıyla zorla imza attırdılar dersin ben bunları kabul etmiyorum dersin.
    darpgen bunu beğendi.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    sana arkadan çarpıp ölümüne kastedecek adamın nesine güveniyorsun be kardeşim,çok geçmiş olsun,ne desek boş,ugraşacam diyosan uzun bi maraton bekliyor seni,babamın aracına yandan çarpmıştı 50 yaşlarında biri,arabayı kardeşim kullanıyor,çocugun ilk kazası,ALLAH tan her açıdan fotosunu çekmiş,tutanaga döşüyo,geldi kaydı bana vurdu bilmem ne,gece gittik adamın evine,güzel bi tutanak düzenledik olay kapandı,baksan nur yüzlü eli öpülesi biri,iş çıkar olayına girince kardeş kardeşe yamuk yapıyo,geçti o delikanlılık devirleri..
    darpgen bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana arkadan çarpıp ölümüne kastedecek adamın nesine güveniyorsun be kardeşim,çok geçmiş olsun,ne desek boş,ugraşacam diyosan uzun bi maraton bekliyor seni,babamın aracına yandan çarpmıştı 50 yaşlarında biri,arabayı kardeşim kullanıyor,çocugun ilk kazası,ALLAH tan her açıdan fotosunu çekmiş,tutanaga döşüyo,geldi kaydı bana vurdu bilmem ne,gece gittik adamın evine,güzel bi tutanak düzenledik olay kapandı,baksan nur yüzlü eli öpülesi biri,iş çıkar olayına girince kardeş kardeşe yamuk yapıyo,geçti o delikanlılık devirleri..
    çok haklısın. bana çok güzel ders oldu . motosikletin önüne arkasına kamera taktıracam kontak açıldımı başlasın kayıt kim ak kim kara çıksın ortaya . rusyada uygulanıyo bizede şart aslında . video görüntüm olsaydı böle olmicaktı işte . iki kişiinin karnını doyurdunmu ülkeyi bile satın alırsın .
    blt_59 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaş sen yaralanmalı kaza geçirmişsin siz nasıl tutunak tuttunuz ki
    benim bildiğim yaralanmalı kazalarda polis tutanak tutar ve hata oranını o belirler
    eğer olay senin dediğin gibiyse polisi de mahkemeye ver görevi ihmal etmiş

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Her ne imzalarsan imzala borç senedi, kredi, kredi kartı, sözleşme farketmez. İtiraz etme hakkın var. Mahkeme açma hakkın var.

Burada sana en buyuk yardımı hastaneden alacağın işgörmezlik raporu yapacak. Kaza şoku ile imzalatıldı diyeceksin ve sağlığının kötü olduğunu yanında ailenden kimse olmadığını ve korktuğunu söyleyeceksin.

Bütün bunlar bazılarına komik gelebilir. Ama mahkeme seni dinleyecek ve doğru olduğunu ıspatlayamasanda hakim kanaati ile bilirkişi incelemesi kararı çıkar. Araçlar ve kaza mahali incelenir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)