Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kaza gecirdim tutanak yüzünden madurum . yardıma ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş sen yaralanmalı kaza geçirmişsin siz nasıl tutunak tuttunuz ki
    benim bildiğim yaralanmalı kazalarda polis tutanak tutar ve hata oranını o belirler
    eğer olay senin dediğin gibiyse polisi de mahkemeye ver görevi ihmal etmiş

onu ben hastanede öğrendim polisler şöföre kızıyolardı . adam olay yerindeki bütün delilleri yok etmişti bile motorumu kenara çektirmişler . kendi arabasınıda hastane otoparkına. poliste ben nasıl tespit yapacam şimdi diyodu . demekki bu sistem yürümüyo bunuda net şekilde anlamışoldum . adam çarpıp kaçmasına gerek yokki . karakolda tanıdık varsa , çorba parasına satılık .

olay yerinde söförü bekleyip trafik polisi gelip , olay yeri inceledikten sonra tutulan tunanakla birlikte adamı allıp ilkin hastaneye ardından karakola gerekirse savcıya gitmesi gerekiyormuş aşamalarıda öğrenmiş oldum . ama iş onla bitmiyo . polis tek taraflı tutanağı nasıl hazırlar buna çok kızdım . adam yalanları sıkıp bizi astırır bile bu halka adalet satanlara .

duyarlı arkadaşlarada teşekkür ederim . herkese kazasız sürüşler diliyorum .
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    geçmiş olsun, bi daha okumadan imzalamazsın. kusura bakma ama cahillik etmişsin insanlar çok acımasız
    darpgen bunu beğendi.

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    Hep aynı terane ayık olun arkadaşlar motora biniyorsan suçlusun ne kadar kaza yaşadıysam haklı olduğumu gerek sigorta ekspertizleriyle gerekse polislerle hep bir mücadele hep bir ( teşbihte hata olmaz ) boğuşma ile ıspat etmek durumda kaldım çok canım acıdı uğradığım haksızlıklara .. Canımı yakan her insana şunu dedim inşallah çocuğunuzda motorcu olur cızzzzzzzz
    darpgen bunu beğendi.

I_LOVE_HONDA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600
    Çok geçmiş olsun, itiraz hakkının olduğunu unutmamalısın haklı olabilirsin ama hakkını nasıl savunduğun önemlidir! Umarım davanda başarılı olur adalete ulaşırsın. Herkeze kazasız, belasız sürüşler..

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uğraşmak istiyorsan :

yaralanmalı kaza geçirmişsin imzaladığın tutanak geçersiz.
    yanında bir şahit ile savcıya gidip polislerden ve sana çarpan şahıstan şikayetçi olacaksın. ve olayın aslını anlatacaksın. ifade vereceksin. şahit de onaylayacak.( artık nerden bulabilirsen şahidi )
    ne imzaladığımi bile bilmiyordum ambulansla hastaneye götürüldüm diceksin. hastane kayıtlarını hepsini götüreceksin.

uğraşmak istemiyorsan .
    şükür hayattayım ölümden döndüm deyip unutacan.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Haklarını bil diye tekrar yazıyorum.

Her ne imzalarsan imzala borç senedi, kredi, kredi kartı, sözleşme farketmez. İtiraz etme hakkın var. Mahkeme açma hakkın var.

Burada sana en buyuk yardımı hastaneden alacağın işgörmezlik raporu yapacak. Kaza şoku ile imzalatıldı diyeceksin ve sağlığının kötü olduğunu yanında ailenden kimse olmadığını ve korktuğunu söyleyeceksin.

Bütün bunlar bazılarına komik gelebilir. Ama mahkeme seni dinleyecek ve doğru olduğunu ıspatlayamasanda hakim kanaati ile bilirkişi incelemesi kararı çıkar. Araçlar ve kaza mahali incelenir.
    yasdal bunu beğendi.

Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    Geçmiş olsun arkadaşım.
    Ben de ara sokakta yaptım bir kaza bu kış. Herif kavşağa gelince duruyor gibi yaptı ben de duracak sandım.
    Gözümün içine baka baka deh etti çıktı önüme. Tabi o anda frene basmamla (Vespa Cosa kullanıyorum ve frenler kombine - hidrolik) tekerler kitlendi fakat asfalt antalya'nın sıcağında artık buz gibi kaygan (kuru asfalt) olduğundan motor kayınca yaralanmamak için motoru yana yatırırak kaydım. Motorun baş kısmı arabanın jantına çarptı ve dağıldı. Tutanakta her ikimiz de olayı aynen bu şekilde anlatmamıza rağmen araba bana göre sağdan geldiğinden %100 suçlu oluverdim. Eksperle de görüştüm ama malesef yapacak birşey yok dedi. Çok şükür bende birşey yok ama 20 yıldır motor kullanan birisi olarak ilk kazamda haksızlığa uğradığımı düşünüyorum.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Geçmiş olsun, Allah korumuş. Bu tür durumlar için aradığınızda yanınızda olabilecek birileri lazım. İşleri takip etmesi açısından. Birde ders olsun, dolu-boş, okumadan hiçbirşeye imza atmamalıyız.

Geçen gün servise kazalı bir araç geldi. Yaralamalı kaza. Biri bizim müşteriye arkadan çarpmış. Çarpan adam zil zurna sarhoşmuş. Alkol raporu bir geldi, 0.49 promil alkol Güler misin, ağlar mısın, adam son yudumu içmemiş sanki bilerek. Malesef ülkemizde bu işler halen daha torpil ve tanıdıkla yürüyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)