Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sıcak havalarda artan motosiklet kazaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    bilmem dikkat ettiniz mi ! yaz geldiği zaman motosiklet kazaları daha fazla oluyor, bunu her ne kadar yaz gelmesiyle artan motosiklet sayısına bağlayabilsek te esas sorun sıcak hava ve kuru asfaltta dikkat elden gidiyor. malum kışın ıslak zeminde çok dikkatli gidiyoruz, ama kuru asfaltta dikkati tamamen bırakıyoruz. ve bu da kazaya sebebiyet veriyor. kendimden biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Bunun sebebi kışın bilinçli insanlar biniyor. Yazın bilinçlisi de bilinçsizi de biniyor.
    satoyama ve amaninmb bunu beğendiler.

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun sebebi kışın bilinçli insanlar biniyor. Yazın bilinçlisi de bilinçsizi de biniyor.

Dedigine katiliyorum. Ve yazin motosiklet daha fazla satiliyor tecrubesiz insanlar aliyor o sebeten dolayi

Motosikleti
    Vitello Life 80
    abi haklisiniz ya butun kis yagmur camur demeden motora bindim bisey yok sabahbabamin motoruyla kaza gecirdim virajda on teker birakti altimdan cikti ben gogsumun ustunde surundum allahtan montum ve kaskim vardi hicbiseyim yok korumann degerini anladim

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Yolun etkisinden çok kullanım oranı arttığı için kazalar artıyor. Yaz döneminde A2 ehliyet alımı da artar, acemi motor sürücüsünün kaza yapma olasılığı usta sürücüden daha fazla.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Forumun eski günlerinde olsaydık (ufak bazı felaket dönemlerini saymayalım tabii ) , bu başlıkta şu 3 günde en az 100 mesaj olurdu. Fikir alışverişlerinde bulunur ve yeni motorcular için birçok hayati konuyu arkadaşlarımızın dikkatine sunmuş olurduk.

Uykum var ben yatıyom, size de iyi uykular
    GP500-1st bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    birde şuna dikkat ettim.

özellikle istanbulda mayıs ayı geldiği zaman havalar ısındımı millete bişeyler oluyor.

makaslar, sıyırıp geçmeler, sanırsız ve tehlikeli sürüşler, adamlar dandik bir ticari araçla kendini 300hp araç sürüyormuş havasına sokuyor.
    madlive ve ormankebabi bunu beğendiler.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde şuna dikkat ettim.

özellikle istanbulda mayıs ayı geldiği zaman havalar ısındımı millete bişeyler oluyor.

makaslar, sıyırıp geçmeler, sanırsız ve tehlikeli sürüşler, adamlar dandik bir ticari araçla kendini 300hp araç sürüyormuş havasına sokuyor.
    Sıcakta milletin kayışlar kopmaya yakın oluyor ya. Millet sıcakta kendisini hızlıca gideceği yere atmaya çalışıyor cidden.
    Bir de şu var ki, kalitesiz asfaltlar sıcakken çok çok daha çabuk bırakıyor lastiği. Kışın, yağmurda olmadığı kadar ön-arka teker kitliyorum frenajlarda falan
    Heil Spellcheck

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Kışın motora binen sayısı az evet. Fakat en tehlikeli dönemi şu an yaşıyoruz bence.
    Bir sürü(Bende dahil buna) 3-4-5 aydır motora binmeyen insan güneşin kendini göstermesiyle
    trafiğe dahil oluyor.
    Sürücüler birden artan motor sayısına pek aldırmayarak eski sürüş alışkanlıklarına devam ediyor.
    (Henüz ısınamayan motor sürücüleri de önemli tabi) En korktuğum zaman dilimi budur her sene.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Sanki geçen sene de böyle bir konu açılmıştı diye hatırlıyorum...

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Yazın bide yol sulama çalışmaları oluyor kazalarıda beraberinde getiriyor. Kışın çoğu kişi motora binmiyor yazı bekliyor yazında motor özlemiyle köklüyor gazı sonrası malum birde o sıcaklarda trafikte delirmiş araba sürücüleri var onlarıda sayarsak varda var işten eve gitmek tamamen şans işi oluyor eve gidincede çok şükür bugünde ölmeden geçti diye bir oh çekiyorum.İstanbulun artık çivisi çıkmış durumda en güzel küçük yerleşim birimleri rahat rahat kullan

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    yollar toz , lastik kayıyor , kışında 50-60 giderdik şimdi 80-90 lara çıkıp scooter jant kapasitesini aşıp fazla eğilince motorla ya kayıp düşüyoruz yada ayakla zar zor toparlıyoruz.
    Bende kışın bindim tin tin dikkatli gittik , şimdi ise dur şu viraja şöyle gireyim , şuradan girsem şu hızla şuradan çıkmam gerek diye düşünüyorum.
    Ve dengesiz motorcularda var tabi. adam almış Cubu ışıkta yanına duruyor , abi gapışakmı? yahu racing olduda sanki kapışacaz , sıpa bir basıyor ileride yatıyor üzerine minibüscü stayla yapıp 4 yolda ışıkta durmaz geçer böyle insanlar oldukça kaza oluyor ve bizim dikkat birazdaha gidiyor , bayanlarda kışın aracı vs fazla kullanmıyorlar benim gözlemim. şimdi yeni yeni bayanlarda acemilerde araba ile çıkıyor bunlarda ayrı sebep (Görmediydim abi) oluyor.

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Yazın daha çok kaza olması çok normal, malum asfalt buz pisti sabahları gözüm kamaşıyor... Yağmur pek yağmadığı için yollar da sürekli kirli oluyor. Sıcakta insan çok su kaybediyor, dalgın, dikkatsiz ve halsiz oluyor. Bütün kış yatmış motorlar ve camiaya yeni katılan arkadaşlar oluyor. Oluyor da oluyor... Şahsen ben kışın motor kullanmayı daha çok seviyorum. :D Yazın botumu da giyemiyorum, botsuz içim pek de rahat etmiyor.
    Seyyahrasim bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)