Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araba sıkışık trafikte arkadan çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Arkadaşlar Ben yakın zamanda bi trifox aldım. hani 3 tekerli üstü kapalı olan modelden. Sorunum şu sıkışık trafikte durmak üzereyken arkamda bir araç duramayarak sol tekerden çarptı. Tekerde hafif bir yalpalama var ve motor üstü kaporta ve çamurluk kırıldı. motor üstü kaportada evvelinde fiber uygulaması vardı ve henüz boya işlemii görmemişti. trafik belgelerimizi doldurduk tutanağı tuttuk ve ben her zamanki tamircime sigortacının söylediği gibi motorumu götürdüm. Fakat tamircim ekspertiz buna ödeme çıkarmaz dedi, nedeni ise kaportanın eskiden işlem görmesinden dolayı olduğunu söyledi. Oysaki işlem gören yerde herhangi bir kırık yok aksine çamurluk yarıldı kaportayı tutan vida yerleri kırıldı ve sol teker yamuldu. Bende ona inanarak motoru bırakmadım. Sonra yaptığım araştırma ve sigortacıyla görüşmelerimde böyle birşey olmadığını hasarın suç durumuna göre belli bir miktarına veya tamamına ödenmesine karara verebileceğini söyledi ve pazartesi servise götürmemi belgeleri doldurup ekspertiz çağırtmamı söyledi.

Şimdi size sorum şu: ben herhangi Ankarada önereceğiniz bir servis veya tamirciye götürsem 1. senaryoda eskpertiz ödeme yapmaz ise ben ekspertize para vermek zorunda kalırmıyım? 2. senaryo ekspertiz ödemenin belli bir kısmına veya tamamına kadar karar verirse para tamirci veya servisemi gider yoksa banamı verilir?

Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Eger karsi tarafin sigorta sirketinin senin gitursugunnservisle anlasmasi varsa odemeyi direk sirkete yapar eger anlasmadi yoksa sen servise odersin sigorta sana odeme yapar exper gelicek kusur belirliycek hatanin tamamini karsi tarafa verirse sen elini cebine atmazsin ama 8 de 2 sen hatali cikarsan 8 de 2sini sen odersin bu arada sigorta herseyi karsilar kaskiniz hasar gorduyse onu bile karsilar bilginiz olsun

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger karsi tarafin sigorta sirketinin senin gitursugunnservisle anlasmasi varsa odemeyi direk sirkete yapar eger anlasmadi yoksa sen servise odersin sigorta sana odeme yapar exper gelicek kusur belirliycek hatanin tamamini karsi tarafa verirse sen elini cebine atmazsin ama 8 de 2 sen hatali cikarsan 8 de 2sini sen odersin bu arada sigorta herseyi karsilar kaskiniz hasar gorduyse onu bile karsilar bilginiz olsun
    artık öle 8 de oranlarda hata oranı verilmiyor
    asli kusurlu az kusurlu veya kusursuz deniyor
    para işine gelince exper servise gelir servis değişecek parçaları gösterir exper de ok derse servis onarım işini yapar sen servise ödeme yaparsın 20 gün içinde de sigorta parayı sana öder
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Sigorta odeme yapmak zorunda, onceden islem gormus diye birsey yok. Para isine servisin anlasma durumuna bagli, anlasmali servis ise sen yaptirir alirsinmotorunu degilse parayi sen verirsin sigorta sana oder.
    Ayrica sunu soylemek istiyorum sigorta her zaman ucuza bitirmek ister, surasi olmaz bununyan sanayisi vs. Kesinlikle kabul etme ve olmaz demelrine inanma. Eger senin dedigin gibi yapmazlarsa tuketici mah. Sikayet edecegini belirt ve gerekirse et.. O sigortacilar yokmu ah

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ben yakın zamanda bi trifox aldım. hani 3 tekerli üstü kapalı olan modelden. Sorunum şu sıkışık trafikte durmak üzereyken arkamda bir araç duramayarak sol tekerden çarptı. Tekerde hafif bir yalpalama var ve motor üstü kaporta ve çamurluk kırıldı. motor üstü kaportada evvelinde fiber uygulaması vardı ve henüz boya işlemii görmemişti. trafik belgelerimizi doldurduk tutanağı tuttuk ve ben her zamanki tamircime sigortacının söylediği gibi motorumu götürdüm. Fakat tamircim ekspertiz buna ödeme çıkarmaz dedi, nedeni ise kaportanın eskiden işlem görmesinden dolayı olduğunu söyledi. Oysaki işlem gören yerde herhangi bir kırık yok aksine çamurluk yarıldı kaportayı tutan vida yerleri kırıldı ve sol teker yamuldu. Bende ona inanarak motoru bırakmadım. Sonra yaptığım araştırma ve sigortacıyla görüşmelerimde böyle birşey olmadığını hasarın suç durumuna göre belli bir miktarına veya tamamına ödenmesine karara verebileceğini söyledi ve pazartesi servise götürmemi belgeleri doldurup ekspertiz çağırtmamı söyledi.

Şimdi size sorum şu: ben herhangi Ankarada önereceğiniz bir servis veya tamirciye götürsem 1. senaryoda eskpertiz ödeme yapmaz ise ben ekspertize para vermek zorunda kalırmıyım? 2. senaryo ekspertiz ödemenin belli bir kısmına veya tamamına kadar karar verirse para tamirci veya servisemi gider yoksa banamı verilir?

Acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.
    servisten hurda parça varsa taktır motora . ekspertize göster daha sonra fazla parayı servisle kırışın derim ben.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisten hurda parça varsa taktır motora . ekspertize göster daha sonra fazla parayı servisle kırışın derim ben.
    bu hırsızlıktır.
    metci ve Garip bunu beğendiler.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Sonra da sigorta yaptırırken "iyice zıvanadan çıktılar, fahiş fiyat istiyorlar" diyelim...
    Sigortaya haksız ödetilen paralar yüzünden araçlarımızı sigortalatırken fahiş fiyatlar ödediğimizi hiç hatırlamayalım...
    Haksız olan ve sürekli para koparmaya çalışan sigortacıları haklı duruma geçireceğiz yakında...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hırsızlıktır.
    ödediğin parayı geri almak diyorum ben.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra da sigorta yaptırırken "iyice zıvanadan çıktılar, fahiş fiyat istiyorlar" diyelim...
    Sigortaya haksız ödetilen paralar yüzünden araçlarımızı sigortalatırken fahiş fiyatlar ödediğimizi hiç hatırlamayalım...
    Haksız olan ve sürekli para koparmaya çalışan sigortacıları haklı duruma geçireceğiz yakında...
    sigorta fiyatlarını asıl yükseltenler araç servisleri ve onların anlaşmalı olduğu eksperleridir.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ödediğin parayı geri almak diyorum ben.[COLOR="Silver"]
    Yüzsüz!!
    canekin ve Garip bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüzsüz!!
    yazdıklarımı idrak edememeniz hakaret etme yetkisi vermez size.

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Son durumu söyleyeyim. Expertiz parça yenileme yerine tamir yolunu seçti maalesef. Jant için bile yalpalamasına rağmen jantcıya götürmemi söyledi. sanırım balans ayarı için. Arabalarda balans yapıldığını ve bazı büyük motorlarda da yapıldığını biliyorum ama motosiklette yaparlarmı bilemiyorum ama yinede gideceğim. Motosiklet olunca insanlar cidden uğraşmak istemiyor bile üstelik uğraşmadıkları şey ucuz değil.

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    arkadaslar bende bankacılık ve sıgortacılık okuyorum hoca bıze bır konu anlattı cogu seyı özetler nıtelıkte adam işyerine sigorta yaptırıyor acentede tabı exper sormus işlemler bıttıkten sonra neden sıgorta yaptırdınız galeri çatısı çökmüş ondan yaptırıyorum diye. istanbulda tamirhanelerde ellerınde çekiç kapalı kapılar arkasında saglam arabaların sagını solunu parçalamak stres atma amacı taşımıyordu herhalde adamların yaptıkları ,acentreler yaptıkları sıgortalarda mekanı görmeden sigorta yapıyordu. çıkarcı kişiler ve denetimsizlik yüzünden sigorta sirketlerı son zamanlarda hiç kar açıklayamadı. faturayı biz öderiz. sıkıntı yok..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)