Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Siz hiç motosiklet sürerken uyudunuz mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Evet oha motosiklet sürerken uyunur mu? dediğinizi duyar gibiyim. Siz siz olun uyumayın.
    23 Nisan günü saat 18:30 sularında Tekirdağ'dan İstanbul'a dönerken başta eşşeklik olmak üzere, uykusuzluk ve yorgunluğun etkisi ile tahmini 70 km hız ile giderken uyumuş ve kaza yapmış bulunmaktayım.
    Gözlerimi ilk açtığımda çimenlere doğru gittiğimi farkedip frene bastığımı ve çimenlerin içinde bir müddet gittiğimi hatırlıyorum. Hakimiyeti kaybettiğimde ise gözlerimi kapatıp durmayı bekledim. Bir süre sürüklenip çöp kovasına vurarak durabilmişim.
    Sırt üstü yerde yatarken buldum kendimi. İlk ve tek düşündüğüm ailemin üzülmesine sebebiyet verdiğim için duyduğum suçluluk duygusuydu. İstem dışı inlemeler çınlamaların sesini motosikletin boştaki bağırma sesi bozuyordu. Etraftakiler başıma toplandıklarında bir vatandaşın şu motosiklet stop edin demesiyle kafam biraz yerine geldi. İlk sorduğum soru ben nerdeyim oldu? Bir süre konuşamadım. Sol ayağımı oynatamıyordum. Etraftakilerden birisi bükülmüş olan sol ayağımı oynatmaya çalışıyordu bağırmam ve etraftakilerin de müdahalesi ile olduğu gibi bıraktı. Kaskıma ellemeye çalıştı birisi orada bir amca Allah razı olsun durun sakın ellemeyin ambulans geliyor onlar baksınlar dedi. Telefonum çalıyordu. Arayan birlikte sürdüğümüz acayüp nickli Eyüp abiydi. Dikiz aynasında beni görmediği için durup acaba bir arıza mı var diye aramış ve kaza yaptığımı öğrenmişti.

Ambulans hemen geldi. Yeniçiftlikte kaza yapmışım. ATT arkadaşlar söyledi Tekirdağa 12 km mesafedeymiş. Beni hemen Tekirdağ devlet hastanesine kaldırdılar. Hemen her yerimin filmini çektiler.
    Çok şükür tek kırığım sol ayağımın tarak kemiğinde olduğunu öğrendiğimde mutlu oldum. Hemen alçıya aldılar. Bu arada kendime gelmiştim. Nerdeyse hiç kalkmadan yatıp sağımı solumu oynatıp kontrol ediyordum.
    Ailemi aradım. Bu arada Eyüp abi motosikletimi bir evin bahçesine kilitlemişti.

Ailem gelene kadar Eyüp abi ve arkadaşı başımda beklediler gece 11 buçuklara kadar. Geri dönüş yolunda hem evlerine çok geç vardılar hem de çok üşüdüler. Çok mahçup hissettim kendimi. Hala daha hissediyorum.
    Ailem geldi tahlil sonuçları normal çıktığını eve gidebileceğimi teyit ettikten sonra evimize döndük.

Kaza sonucu benim için şöyle oldu.
    2 gündür benimle konuşmayan ve ağlayan babam, oğlum deyip başucumda ağlayan annem ve mahçup olduğum dostlarım.

Kırılan ayağım, bitmek zorunda kalan motosiklet tutkum ve ağrıyan vucudum bunların yanında koca bir HİÇ.

Motosiklet botu almayı planlıyordum bir süredir belki motosiklet botum olsaydı ayağımda kırılmayacaktı. Çünkü tek koruma olmayan yerim ayaklarımdı. Normal bot giymiştim.
    Kaskımda ilk darbe alan yer burun kısmıydı açık kask kullananlar duysunlar. İki elimde ciddi hasardan eldiven sayesinde kurtuldu sert korumalı kaliteli eldiven giyinin. Ve motosiklet pantolonu kesinlikle öneriyorum toprakta olmasına rağmen motosiklet pantolonumda sürüklenmeye dayalı hasar vardı. Normal kot olsaydı kaba etimde de çizikler olabilirdi.
    Neyse ki Allah korudu beni. Sevenlerime bağışladı çok şükür.

Tavsiye olarak yorgun çıkmayın falan filandan ziyade tam koruma giyinin olacaktır.

Ve 2 gündür aklımdan çıkmayan tek şey ailemin ''sana birşey olsaydı biz ne yapardık oğlum'' söylemleri.
    Ailenizi düşünün motosiklete öyle binin. Başka da bişey demiyorum.

He bu arada geçmiş olsun dileyip şimdi rahat rahat uyuyabilirsin de diyebilirler yakınlarınız
    Demem o ki motosiklet sürerken uyumadan önce bunların hepsini düşünün öyle uyuyun. Ya da başta dediğim gibi siz siz olun uyumayın.

Kazasız sürüşler.
    Murat SAĞLAM.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kardeşim tekrar geçmiş olsun. iletişimi kopartmayalım.
    madlive bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Büyük geçmiş olsun hocam. Neyse ki ciddi birşey olmamış.

Nasihatiniz için de teşekkürler ayrıca
    madlive bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    geçmiş olsun. bazen insan bunları unutup sorumsuzca davrana biliyor =/
    madlive bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abicim geçmiş olsun, iyi olmana sevindim. Bende geçenlerde motoru pert edecek şekilde kaza yapınca eve gidene kadar aileme duyurmadım. Sonra olayı güzelce anlatıp ertesi gün almak istediğim motorları gösterip fikirlerini aldım birde yüssüzce. Sende sıkma canını, herşey yoluna girer biz iyi olalımda.
    madlive ve ero__ bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Abi büyük geçmiş olsun :/

Öyle bi anlatmışsın ki kazadan çok uygulamalı ders gibi Benimde tek sahip olmadığım ekipman motosiklet çizmesi. Korumadan çok aksine kazaya sebebiyet verecekmiş gibi rahatsız hissediyorum kendimi :/

Tavsiyelerini ciddiye almamak mümkün değil, bu sayede bu paylaşımı yapabiliyor olman herşeyi özetliyor zaten, bunun için içten teşekkür ederim, bu yazını unutmiycam!

Umarım en kısa zamanda iyileşirsin, tekrar tekrar geçmiş olsun
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Çok teşekkürler herkese. Allah kimseyi ailesine çevresine mahçup bırakmasın.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çok geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız ne diyelim.
    İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    Allah birdaha gostermesin.
    siz biyerlere gitmek için arabanıza binersiniz, biz ise motorumuza binmek için biyerlere gideriz... E.C.

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    geçmiş olsun ucuz atlatmışın aynı olay tadığın kuzeninin başına geldi ne yazıkk senin kadar şanslı değildi kask hiç rüzgar almadığı için içi geçmiş jipe arkadan çarpmış ve şu boyundan aşağısı felç

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Cok cok gecmis olsun..
    Neyseki ucuz atlatmissin...

Simdi söyliyeceklerime gelelim..
    Ben buraya birkac senedir üyeyim..
    Ne hikmetse her kaza yapan kaza yaptiktan sonra "korumalarinizi giyin" diye yazar burada..
    Cok kisinin aklina nedense bu daha önceden gelmez..

Simdi diyeceksinki "sen giyiyormusun herseyi"??
    Hayir..
    Eldivenlerimi, Kask imi ve ceketimi herzaman giyerim..
    Ama kisa turlarda pantolonumu giymedigim olur..
    Kisa turlar diyorsam o turlar an azindan 150-200 Km dir..
    Ve kizarim kendime herseferinde ama birdahakine yine giymem..
    Ihmalcilik, umursamazlik hepimizde var bu kesin...

Burada tanidigim öyle adamalar varki..
    Adamlar herzaman tam takim...
    Kendimden utandigim olmustur cok kez...

Cok cok gecmis olsun..

Haaaa soruna cevap olarak..
    Motosiklet üzerinde hic uyumadim..
    2400 KM den sonra 24 Saat uyudugumu bilirim ama..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Geçmiş olsun. Umarım bir an önce iyileşirsiniz.

Kırık acısı kötüdür bilirim. Allah şifa versin
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Geçmiş olsun abi, toprak alanda Allah tan motosiklet üzerine felan atlamamış.Ekipman önemini bir kez daha hatırlatan bir deneyim olmuş.Umarım hemen iyileşirsiniz
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Geçmiş olsun allah acil şifa versin...

daha önceki senelerde de bi arkadaş gitcekleri yere erken varalım diye imamla birlikte kalkmışlar yola koyulmuşlardı sonra yolda mola verdiklerinde afiyetle doner ekmek yanına da susurluk ayranı içmişler, tabi o ayranı içince yolda uykusu basmış arkadaşın aynı şekilde artçısı da uyumuştu diye hatırlıyodum oda aynı senin gibi bi başlık açmıştı dedim o arkadaş bu arkadaş mı diye de değilmiş
    tekrardan geçmiş olsun
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Gecmis olsun.

Sozlerim kaza yapan arkadasa degil. Sezon acildi. Geziler basladi. Gezi basliklarinin bir cogunda kot pantolon, spor ayakkabi veya botla gezen insanlar. Hep diyorum korumalariniz eksik diye yorum yazayim ama sonra vazgeciyorum. Cunku imkan olmadigindan bahsedilerek ukala ilan edilmek var.

Feyizoglu`nun sitesinde 150 liraya korumali ayakkabi var. CBF 150 ile 2.5 depo benzin yapiyor. O depo ile 1000 kilometre gezerim, bana birsey olmaz diyenler var. Aslinda hepimizin motosiklet seruveni bir kirik kemige kadar.

Belki de bircogumuzun tek hobisi motosiklet. Bunun icin kumar oynamaya deger mi. 3 hafta binmem motora riske girmem.

MR.bikoko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yakındır
    çok geçmiş olsun...
    Ne yapmak istediğin önemli önce düşün sonra UYGULA

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Çok teşekkürler arkadaşlar.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Tekrar geçmiş olsun.
    Mahcubiyeti felan boşver haline şükret en azından doğru bir motosiklet kullanıcısı olduğun için şükret.
    İlk daldığında durman gerekirdi , biz bir gariplik olduğunu hissedip durduğumuzda seni artık göremiyorduk. Senin ilk farkettiğinde mutlaka durup bizi araman gerekiyordu. Olayı hafife aldın maalesef.
    Aile konusuna çok takılma daha beteri olabilirdi , aileler bireylerin başına her ne gelirse gelsin yanında olmak içindir. Yeri geldiğinde yanlış dahi yaptığında yanında olmak destek olmak içindir aksi halde aile olmanın manası neki ? Anne baba duygusal davranıyor olabilirler ama bunu sana çok yansıtmamaları senin ruh sinir ve beden sağlığın için daha faydalı olucaktır bunu güzel bir dille onlara anlatman lazım üzüp kırmadan.
    Olayların gelişimini düşünürsen tesadüfleri yorumlarma çalışırsan zaten herşey sanki senin başına gelecekler için hazırlanmış gibiydi.
    Aynı kazayı tek başına yapabilirdin ve düştüğün yerde seni kimse göremeyebilirdi , telefonun kırılmış olup kimseye ulaşamayabilirdin , daha ağır yaralı halde saatlerce yattığın yerde kalabilirdin. Yemek yerken uykusuz ve yorgun olduğunu söyleyip bizi uyarmalıydın. Ben her yola çıktığımda yakın arkadaşıma mutlaka adım adım ne zaman nerede olduğumu rapor ederim. En azından başıma birşey gelirse en son nerede olduğumu bilen birisi olmalı. En azından cesedim çürümeden önce bulunmuş olurum düşüncesi ile. Öyle ıssız yollar oluyorki bazen .

Uzun lafın kısası insan hayatında her an hertürlü kaza ile karşılaşabilir. Merdivenden düşüp felç olanlar var. Sen çok ciddi bir hızda ciddi bir kaza atlattın. Şuanda olabilicek en iyi haldesin. Gerisini boşver. Ama her kazada olduğu gibi bunda da insan hatası ön planda . Senin bundan sonra yapman gereken , artık motosiklet kullansan da kullanmasanda hatanı görüp ondan ders çıkarıp yapman gereken doğruları prensip haline getirmektir . Bazen paronaya derecesinde pimpirikli oluşumuz zamanında gördüklerimizden ve yaşadıklarımızdan geliyor. Bunu sende yaşayarak anlamaya başlıyorsun suanda.
    Herşeyden ders çıkarmak lazım. Bak mujde seni o halde görünce öyle etkilendi ( akllı gitti kızın ) ki kaskı benim zorumla taktığını söyleyen kız şimdi gidelim ve her ne gerekiyorsa alalım ve onları kullanmadan bakkala bile gitmeyelim diyor şimdi. Bir müsübet bin nasihatten iyidir diye boşuna dememişler.

Müsadenle birkaç resim ekleyeceğim kaza ile ilgili.

Yaklaşık 40 metre kadar sürüklenmişsin. Konteynere çarptıktan sonrada 15 mt kadar konteynerle beraber sürüklenmişsin. Şuan gayet iyisin . Başına gelene bakınca şükretmekten başka yapıcak birşey yok. Kimseye mahcup olduğunuda düşünme. Bu olayın daha hafifini yaşayıp ölenler var.
    Tam yoldan çıktığın noktada bariyer olmaması bile büyük şans. Ya bariyer seni sakatlayacak yada seni yola atacakti , ve araçların ne hızda yanından geçtiğini bir düşün. Hatta direk sol şeride doğruda gidebilirdin. Her şartta bundan daha iyi si hiç kaza olmamasıymış. Şuan gayet iyisin.

İzlere bakılırsa otların v şekline döndüğü yerde motor yan yatıp senide önüne katıp sürüklenmiş. V şekline kadar lastiklerin üzerinde gelmişsin.

madlive bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Büyük geçmiş olsun Murat..Allah beterinden korusun...
    İnşallah ömrün boyunca tekrarını yaşamazsın...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    geçmiş olsun kardeşim... bu uyuku işi çok fena bünyeden bünyeye değişiklik gösteriyor. Ben mesela dayanamam uyukum geldimi çeker kenara uyurum.
    Siz bir yere gitmek için aracınıza binersiniz. Biz ise "Motosikletimize binmek için" bir yerlere gideriz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)