Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Siz hiç motosiklet sürerken uyudunuz mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Ben uyku düzeni cidden 3-4 senedir berbat olan biriyim ve bunu bildiğimden evden çıkarken gerekli enerji içeceklerine abanıp evden öyle çıkıyorum ve cross kaskı kullanıyorum full face kasta rüzgar alamadığınızdan ve havaın sıcaklığından uyuklama durumu olabliyor. Cross kaskta sürekli rügar yediğinizden zımba gibi oluyorsunuz gerçi çoğu zaman uykusuz şekilde binmiyorum ama bindiğim zamana aldığım öenlemler bunlar.
    madlive bunu beğendi.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Murat Bey, geçmiş olsun... Dilerim kısa sürede ayağınız da iyileşir. Herkesin başına gelebilecek bir durum; zaten gerekli dersi almış ve bizimle paylaşmışsınız. Allah başka kaza bela vermez inşallah.
    madlive bunu beğendi.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Çok sağolun arkadaşlar. Allah kimseye kaza bela vermesin.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Geçmiş olmuş,son durumunuz nedir,ayaklandınız mı ?
    B RH +

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Sağolun. 1 hafta oldu alçı yapılalı. 3 gün sonra kontrole gideceğim. Doktor 3-6 hafta arası demişti. Tam bilemiyorum ne zaman ayaklanırım. Tam da gezme planları yaparken böyle bişey geldi başıma. Allah beterinden saklasın.
    Kim bilir belki de daha kötü bir kazadan korudu yaradan. Çok şükür.

akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Murat arkadaşım her şeyden önce büyük geçmiş olsun.

Sana motoru bırakmada demiyeceğim bırak da demiyeceğim,netice de koruma ekipmanlarının farkında olacak kadar bilinçli bir kullanıcısın.

Allah beterinden saklasın.

Bende evvelki hafta,3 arkadaş İstanbul-Gelibolu yapalım dedik ama gelibolu'ya gelince aynı yol üzerinden dönmeyelim dedik ve hooop Çanakkale oradan Bursa sonra Yalova feribot ve en sonunda 15 saat ve toplam da 810 km yaptık.

Ben 5 saatlik uyku ile yola çıktım ancak ne iç geçme nede uyku kesinlikle olmadı.Amaaaaaa..... ben bir yerde hata yaptım.

Grupta öğle yemeğini biraz fazla kaçıran arkadaşımız Çanakkale'den sonra sürüşte geri kalmaya başladı ve bende öne geçtim ki tempoyu biraz artıralım kendisine gelsin diye.

Aslında en iyisi,tempo düşmüş ise şurada burada duralım diye sürmeye devam etmektense o an etrafta ne olduğunu önemsemden kenara çekip gerkirse taş üstünde uyumak yada açılmayı beklemekmiş.

O uzun sürüşte, geride kalan arkadaş açıldıktan sonra beraber yola çıkmamıza rağmen önden koptu gitti ancak diğer arkadaşı gece sürüşünde ufak bir sorunu olmasına rağmen bırakmadım ta ki evin önüne kadar.

Motor benim hobim, yaşam şeklim değil. Şurasıda bir gerçek ki iyi ki 20'li yaşlarımda almak nasip olmamış bana.

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Çok teşekkür ederim.
    25 yaşındayım. Motosikleti çok seviyorum, bunu ailem çok iyi biliyor. Daha önce de bir yayaya çarpmıştım. Bu ikinci kazam oldu.
    Ağızlarından çıkan tek laf motosiklet tehlikeli. Evet tehlikeli, yolda yürümek de öyle kafana çanak anten düşebilir, otobüs durağında beklemek tehlikeli fren yerine gaza basan bir bayan sürücü sizi ezebilir. Kaldırımda oturmak tehlikeli direksiyon başında uyuyan bir motosikletli size çarpabilir.
    Yani her an her şey olabilir. Bunu bilemeyiz.
    Tedbiri alıp takdiri Allaha bırakmak gerek.

ikinci uzun yol deneyimim sırasında k.maraş-niğde arası giderken adana üzeri otobandan gittim yola çıkarken arkadaşlar diyordu dikkat et uyuma diye bende deli misiniz motorda uyurmu insan diye söylemiştim ilk motorum çok gürültülü birşeydi kuba 125 cc sonra giderken sorun olmadı dönüşte kayseri üzeri geldim niğde kayseri arası dümdüz yolda uykum gelmeye başladı o kaskın içine dolan hava sesi motorsikletin sesi öyle tatlı tatlı ninni gibi geliyordukiii ufff nasıl tatlı sonra bir kenara çekem de dinleneyim diye düşünürken ben uyumuşum. Sonunda ne oldu der gibisiniz. çok şükür bir kaza bela olmadı ama bana süper bir ders oldu. uyumuştum ve Allahtan tam düz bir yolda uyumuşum viraj vs yokken motor ben uyuduktan sonra ağır ağır yolun sağına doğru gitmiş artık yoldan çıkmak üzereyken en sağdaki plastik gece uyarı şeritleri motorun altında patır patır patır üzerinden geçiyorken uyandım biranda sonra biranlık telaşla kendimi hemen sola doğru çektim ve kurtardık çok şükür o gün bu gündür ne zaman uykunun U sunu hissetsem çeker motoru kenara bir yarım saat bir saat dinlenirim.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Çok büyük geçmiş olsun ya Allah seni korumuş vallahi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Gardaşım geldim evine seni öptüm yakışıklı bir prense dönüşeceğini sandım ama olmadı kıyamam aga sana yav...senin o motor diye yanıp tutuşan arzularına dem vurmak en çok zora gidendir bilirim...doyamadın aga matoruna sen kaza yaptın bizde üzüldük emin ol...bir musibet bir nasihat misali böylesi daha hayırlı oldu galiba...ailenin biricik kelebeğisin lan..evinde otur paşa paşa ...bir süre uzak kal sahalardan..gidişat bunu gerektiriyor..ben senin yerine 3000 km yapıcam 10 gün içinde kötaya uşak manisa denizli afyon izmir kuzen balki... mobilden pek yazamıyorum öperim gıdışdan canım kardeşim...
    satoyama ve madlive bunu beğendiler.

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    @ahmetseljuk
    Aynısı bana oldu fakat ben kendimi çimenliğin içinde buldum
    @mali_181
    Teşekkür ederim. Şüphesiz öyle.
    @mete_han
    Abi kral adamsın. Güle güle gidip gelmek nasip olsun inşallah.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Geçmiş olsun ucuz atlatmışın

Geçen yıl temmuzda eşimle Alanyaya giderken sıcağa kaldık uyumamak için sırasıyla birbirimizi çimdikleyip durduk geldiğimizde çimdiklendiğimiz yerler mosmor olmuştu iki teker üzerinde uyku basması çok kötü oluyor

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Teşekkürler. Çok sakıncalı bir durum. Araba ile de uyusan aynı.

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    uyku sürücünün düşmanı
    madlive bunu beğendi.

Motosikleti
    En son Akdeniz Ege gezimde Datça-Bodrum arası uyumuşum Allahtan kendi horlamama uyandım
    madlive bunu beğendi.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    ÇOK GEÇMİŞ OLSUN SONUÇTA İNSANIZ HERKEZ HATA YAPAR İNSAN OLDUGUMUZ İÇİN NE YAZIKKİ PROGRAMLANAMIYORUZ YAPILAN HATALARDAN VEYA YANLIŞLIKLARDAN DERS ÇIKARMAK ÖNEMLİ BENDE AŞŞA YUKARI ÜÇ AY ÖNCE RESMEN YAŞAM İLE ÖLÜMÜNÜN KESİŞTİGİ YERDEYDİM HIZIM AŞŞA YUKARI 110 VEYA 120 İLE GİDERKEN ÖNÜMDEKİ ARAÇ YOLUN SAGINA YANAŞIP SOL SİNYALİ YAKIP BEKLEMEYE BAŞLADI BENDE MUHTEMELEN BENİM GEÇMEMİ BEKLİYOR SANDIM HALBUKİ BENİ GÖRMEMİŞ KARŞISINDAN GELEN ARACIN GEÇMESİNİ BEKLİYORMUŞ ARACIN GEÇMESİYLE SOLA KIRDI DİREKSİYONU SOLDADA BENZİNLİK VAR DURMAMIN İMKANSIZ OLDUGUNU FRENLERE ASILDIGIMDA ANLADIM YOLUN SOLUNA KIRDIM DİREKSİYONU ÖYLE BİRYERDEN GEÇTİMKİ HALAA DAHA AKLIM ALMIYOR GEÇTİGİM YER ASFALTIN BİTTİGİ KESİK İLE ASFALT ARASINDAKİ 80 BİLEMEDİN 90 SANTİMLİK Bİ ALAN VE MICIRLI ORAYA GİRDİGİMDE KAMYONETİN ÖNÜNÜN SAG OMUZ HİZASINDA OLDUGUNU GÖRDÜM İNANMAKDA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM NASIL OLDUDA MOTORUN ARKASINA ÇARPMADI KAMYONET BOYLU BOYUNCA BENZİNLİGİ GEÇTİKDEN Bİ 25 METRE SONRA DURABİLDİM KAMYANETİN ŞÖFÖRÜ ARACINI BENZİNLİGİN GİRİŞİNDE DURDURUP KOŞARAK YANIMA GELDİ ODA OLANLARA İNANAMAMIŞTI DEFALARCA ÖZÜR DİLEDİ BELKİ DÖRT KERE YEMİN ETTİ BENİ GÖRMEDİGİNE BEN HAFİF ŞOKA GİRDİM Bİ 10 DAKKA MOTORU DURDURUP SİGARA İÇİP YOLUMA DEVAM ETTİM O GÜN BUGÜNDÜR ŞEHİR DIŞINA ÇIKARKEN SÜREKLİ FARIMI AÇIYORUM
    madlive bunu beğendi.

Motosikleti
    Geçmiş olsun hakikaten büyük bi kaza atlatmışsınız
    madlive bunu beğendi.

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Tekrardan teşekkürler herkese.
    Allah'a şükürler olsun, gerçekten ucuz atlattığım bir kaza oldu.
    Tekrar yollardayım bu sefer korumalı botlar ve uykumu almış olarak.
    Tekrarını yaşamamak dileğil ile. Tüm arkadaşlara kazasız sürüşler dilerim.

Murat kardeş sana öncelikle geçmiş olsun diyorum. Allah birdaha sana ve tüm sürücülere kaza vermesin diyorum. Ben motorda uyuyan bir sürücü tarafından ciddi bi kaza geçirdim. Adam aralık ayında soğuk havada hiçbir motor kıyafeti olmadan motoro binmiş ve geçe yolculuğu yaparken ben karşıdan bir farın üzerime geldiğini görmem ile bana araba çarması anlık oldu, iki kardeşlermiş biri ayağa kalktı, sürücü olan ağır yaralandı 13 gün yogun bakımdan sonra iyileşti, ama o 13 gün bana zehir oldu. sürücünün uyuduğunu daha sonra ifadesinden anladımki kaza yaptığız yere 1-2 kilometre kala bi mesafede benim ona çarptığı söyleminden anladım. demekki motor üzerindede uyunabiliyor.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)