Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kask ve cantam.... ve sen 06 kıa

Motovento
    REKLAM ALANI
    poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    cbr 125 motorum dıyarbakır yollarındaydım..
    anayolda gayet tabıı gıderken o sereflı ınsan benı hıce sayarak onumee cıktı.cok sukur korumam vardı montu cıkarmıstım ama sehır ıcı ve dıarbakırın o sıcagı bırlesınce dyanılmaz hal alıyor.ısıklarda kazayı yaptıgım yern hemen 300 metre ılersı en fazla kaskım cene acılır dedım su kaskı ındıreyım yesıl ve onrasında o arac onume cıktı 2 secenek var ya arabaya yandan carpıcam yada atlıyacam atladım cunku oyle bır yol kı fren basıorsun ama hıc bır etkısı yok kayıyor sadece neyse atladım yada dustum emın degılım kaskımn ılk olarak cene kısmı cok skur kapatmıstım yerde sonra yan tarafı 2 . carpısı nasıl oldusa sırt ustu donebıldım ve kaymaya devam yerde.sol kolumn ustune dusmusum kas ezılmesı burkulma gıbı seyler ve sol dızde kesıkler.cok sukur o kaskıma ve cantaya.neyse bu kazaya sebeb olan ınsanlar(!) arabadan ınıp bırseyn varmı lafı demesı gerekırkn yapılan muamele sankı ben sucluyum cevre bana hadı gıt bseyn yok bıseyn yok herkes doktor arabadakıler tam bır .. resmen dovecekler benı gel gelelım cok sukur onemlı bır yaram yok 10 gunluk ıs goremez raporum harıc.
    ben aracın plakasını aldım aracla bı temasım olmadıgı ıcın ıspatım yok cevredede kameradır mobesedır yok.trafıktekı arkadaslarla grustum tek araflı bılmem ne olarak yazdık dedı adam ıfadesınde ben yola cıktım gderken arkamdan dusme sesı geldı aynadan baktım motorlu yerde durdum baktım yardım ettm gttım dıyor.sıkayetcı oldum olmasınada bırse cıkmayacak ha neden ben tutangı raporu tuttrdum ben motoru yaptrsın dıye degıl ben adam ugrassın dıye yaptım bıraz karakolada belkı brazda mahkemede ama gtıgı yere kadar ugrasıcam o adamla .dıyarbakırda motor surulmezmıs surulmez her cıktıgımda kaza atlaıyrm dogru ama surucem ıyıleseym yıne surucem .ama sız sız oln o kaskı kaafanzdan cıkarmayın... allaha emanet oln kazasız belasız ınsallah
    pWR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    ilk önce geçmiş olsun kaza yaptığın anlaşılıyor onun haricinde yazından hiçbir şey anlaşılmıyor
    sanki google translate'ten çeviri yapmışsın gibi
    cümleler eksik, kelimeler eksik
    keşke biraz daha anlaşılır yazsaydınız
    sana nacizane tavsiyem iyileştikten sonra kaskını değiştirmen
    kaza yaptığın için kaskının ömrü tamamlanmıştır
    saygılar
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    650F
    oncelıkle kusura bakmayın ve tesekkur ederım. o anı ınanın tarıf edemıyrum o onume cıkan arac surucusunun tavrı , haklı olmamı ıspatlayamamam ve en berbatı kaza anı kafamı defalarca yere vurup sırt ustu metrelerce suruklenmek ınanın fızıksel olarak degıl ruhsal olarak coktum.bunları kısaca anlatmak ıstedım ama kısalttıkca anlasılamaz hale gelmıs sanırım

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Alıntı poer.145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelıkle kusura bakmayın ve tesekkur ederım. o anı ınanın tarıf edemıyrum o onume cıkan arac surucusunun tavrı , haklı olmamı ıspatlayamamam ve en berbatı kaza anı kafamı defalarca yere vurup sırt ustu metrelerce suruklenmek ınanın fızıksel olarak degıl ruhsal olarak coktum.bunları kısaca anlatmak ıstedım ama kısalttıkca anlasılamaz hale gelmıs sanırım
    neyse gecmis olsun Allaha havale edin hakkınızı helal etmeyin
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

Geçmiş olsun, durumunu çok iyi anlıyorum; haklı olup haklılığını ispatlayamamak... Türkiye şartlarında motosiklet sürülmez ben pes ettim, satışını veriyorum motosikletimin.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Honda CBR 125 motorumla Diyarbakır yollarındayım...
    Anayolda normal bir şekilde seyrederken , şeref yoksunu bir sürücü beni hiçe sayarak önüme çıktı.Çok şükür ki eksik de olsa korumam vardı.Montu çıkarmıştım ama bunun sebebi şehir içi olması ve diyarbakırın o aşırı sıcağında montun eziyet vermesiydi.Kazanın meydana geldiği yer , ışıklara 300 metre mesafedeydi.Işıklarda beklerken kaskım da çene açılır olduğu için kaskı açtım , allahtan sonrasında kapattım ve bu şekilde yeşil yandı.Sonrasında tekrar hareket ettim , dediğim gibi 300 mt sonra o araç önüme çıktı.2 secenek vardı önümde ya arabaya yandan çarpacaktım ya da atlayacaktım.ve atlamayı seçtim çünkü yolun durumu frenaja müsait değildi ve en ufak frende tekerler kitlenip kayacak gibiydi.Ben de atladım , belki de düştüm (tam emin değilim).. Kaskın çene kısmını allahtan kapatmışım.Kaska 2. darbe de sağ taraftan geldi ve ben de o anda nasıl olduğunu anlayamadığım bir şekilde sırtüstü konuma geldim ve yerde sürüklenmeye başladım.Sonrasında öğrendiklerim ; sol kolumun üstüne düşmüşüm.kolumda ve dizimde kas ezilmesi burkulmalar sıyrıklar var.Şükürler olsun ki daha beterinden beni koruyan çantam ve kaskım oldu.
    Kazadan sonra kazaya sebebiyet veren araç sürücüsu ve aracın içindekilerin tavrı ise inanılmazdı.Bana "Birşeyin var mı" demesi gerekirken adamlar beni sıkıştırıp "Birşeyin yok , hadi eve git , daha fazla uzatma" gibi şeyler söylediler.Sanırsın ki beni dövecekler.
    Çok şükür önemli bir şeyim yok ama 10 gün iş göremez raporu verdiler.

Sonuç olarak aracın plakasını alış şikayet ettim ancak ispatım yok.O çevrede kamera mobese gibi görüntü çekecek şeyler de yok.Bu yüzden tek taraflı tutanak gibi bir şey yazıldı.
    Sürücü ifadesinde şunları söylüyor ; "Ben yola çıktım , arkamdan ses geldi aynadan baktım motorcu kaza yapmış ben de ona yardım edip yoluma devam ettim."

Şikayetimin sonucu belki bir hiç olacak ancak ben bu adamı elimden geldiği kadar uğraştırmak istiyorum.Motoru yaptırmasını falan geçtim özellikle verdiği ifadeden dolayı kansız herife büyük kin duyuyorum ve mahkeme olsun ne olursa olsun bu işin peşini bırakmayacağım.

"Diyarbakırda motor sürülmez" sözü doğruymuş.Her motora binişimde bir tehlike atlatıyorum.Ancak ben yine de motorum yapılınca binmeye devam edeceğim.
    Siz siz olun Kaskınız ve Korumalarınız olmadan trafiğe çıkmayın.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim ,
    Allaha emanet olun..
    poer.145 bunu beğendi.

Motosikleti
    650F
    hocam gercekten yazmak ıstedıklerımı buraya sız yazmıssınız
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CBR 125 motorumla Diyarbakır yollarındayım...
    Anayolda normal bir şekilde seyrederken , şeref yoksunu bir sürücü beni hiçe sayarak önüme çıktı.Çok şükür ki eksik de olsa korumam vardı.Montu çıkarmıştım ama bunun sebebi şehir içi olması ve diyarbakırın o aşırı sıcağında montun eziyet vermesiydi.Kazanın meydana geldiği yer , ışıklara 300 metre mesafedeydi.Işıklarda beklerken kaskım da çene açılır olduğu için kaskı açtım , allahtan sonrasında kapattım ve bu şekilde yeşil yandı.Sonrasında tekrar hareket ettim , dediğim gibi 300 mt sonra o araç önüme çıktı.2 secenek vardı önümde ya arabaya yandan çarpacaktım ya da atlayacaktım.ve atlamayı seçtim çünkü yolun durumu frenaja müsait değildi ve en ufak frende tekerler kitlenip kayacak gibiydi.Ben de atladım , belki de düştüm (tam emin değilim).. Kaskın çene kısmını allahtan kapatmışım.Kaska 2. darbe de sağ taraftan geldi ve ben de o anda nasıl olduğunu anlayamadığım bir şekilde sırtüstü konuma geldim ve yerde sürüklenmeye başladım.Sonrasında öğrendiklerim ; sol kolumun üstüne düşmüşüm.kolumda ve dizimde kas ezilmesi burkulmalar sıyrıklar var.Şükürler olsun ki daha beterinden beni koruyan çantam ve kaskım oldu.
    Kazadan sonra kazaya sebebiyet veren araç sürücüsu ve aracın içindekilerin tavrı ise inanılmazdı.Bana "Birşeyin var mı" demesi gerekirken adamlar beni sıkıştırıp "Birşeyin yok , hadi eve git , daha fazla uzatma" gibi şeyler söylediler.Sanırsın ki beni dövecekler.
    Çok şükür önemli bir şeyim yok ama 10 gün iş göremez raporu verdiler.

Sonuç olarak aracın plakasını alış şikayet ettim ancak ispatım yok.O çevrede kamera mobese gibi görüntü çekecek şeyler de yok.Bu yüzden tek taraflı tutanak gibi bir şey yazıldı.
    Sürücü ifadesinde şunları söylüyor ; "Ben yola çıktım , arkamdan ses geldi aynadan baktım motorcu kaza yapmış ben de ona yardım edip yoluma devam ettim."

Şikayetimin sonucu belki bir hiç olacak ancak ben bu adamı elimden geldiği kadar uğraştırmak istiyorum.Motoru yaptırmasını falan geçtim özellikle verdiği ifadeden dolayı kansız herife büyük kin duyuyorum ve mahkeme olsun ne olursa olsun bu işin peşini bırakmayacağım.

"Diyarbakırda motor sürülmez" sözü doğruymuş.Her motora binişimde bir tehlike atlatıyorum.Ancak ben yine de motorum yapılınca binmeye devam edeceğim.
    Siz siz olun Kaskınız ve Korumalarınız olmadan trafiğe çıkmayın.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim ,
    Allaha emanet olun..
    pWR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)