Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Nazarım değdi motor kaza yaptı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Bende de oldu böyle şeyler.
    Benle arkadaşım okul girişindeki çok sert bir yokuşu bisikletle tırmanıyoruz, yandan dönerci motorlarından biri son sürat geçti. Gerize..lıya bak düşecek şimdi dedim yokuş sonundaki virajda çaat adam yerde.
    Yine bisikletle arkadaşımın evinin önünde onu bekliyorum, bws125 li bir arkadaş motosikletle slalom yaparken ön lastik kaydı ve yerde.
    Bu sefer bende motosikletleyim, arkadan tanımadığım bir scooter iyice dibimden geliyor, bende biraz hızlandım ilerde de sert viraj varmış ben zorlanarak döndüm virajı ama scooterli arkadaş viraj içinde yavaşlamaya çalıştı sanırım virajı alamadı ve düştü yerde sürüklendi biraz.
    3. kazada benim suçum var ama ben çok dibimden gelmesini istemediğim için biraz hızlanmıştım ama kazadan sonra durup yardım ettim arkadaşa özür de diledim kendisinde de bir şey yoktu zaten. Bu kazalar son 3 ay içerisinde oldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Olay nerden nereye geliyor ya. herkes birşeylere inanır (inanmamak bile bir inançtır) ama inanmıyorsan da hor görür bir şekilde laf sokuşturmaya çalışıp polemik yaratmanın anlamı yok arkadaşım. İnanmıyorsan anlatılan konuya hor görülecek şekilde yorum da yapma sayılar iyi forumlar..
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    madem inanmıyorsunu yorum yapıp tartışma çıkarmayın her konuya yorum yapmak zorunda değilsiniz
    ÖzLeMKaYrA ve ramizan83 bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birisiyle tanışmıştım MotorKafa'da vardı yanımda. Adam motoruma aşık olmuştu, ertesi gün de motor pert oldu. Bende de hiç birşey yoktu.
    MotorKafa da bok yoluna gidiyordu ucundan kurtardı. GV250'si, pek nazar değecek motor değildi.

Bu da kazadan hemen sonrası:
    MotorKafa ve otopsici bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisiyle tanışmıştım MotorKafa'da vardı yanımda. Adam motoruma aşık olmuştu, ertesi gün de motor pert oldu. Bende de hiç birşey yoktu.
    MotorKafa da bok yoluna gidiyordu ucundan kurtardı. GV250'si, pek nazar değecek motor değildi.

He la benim motora öyle bi bakıp geçmişti.
    O yüzden kıl payı kurtardım.
    Gün gelir de motoru perte çıkarmam gerekirse onun yanına gidecem.
    İntruder a aşık olduğuna göre shadow a da olur herhal

Bu da yeni canavarın fotoğrafı. Nazarı olanlar dikkat

Motosikletli Kaplumbağa...

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    gelecegin gezileri onceden soylede gelmeyelim

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    "Gözü değene (âin) abdest alması emredilir, onun abdest suyu alınır, bununla göz değmesine uğrayan (maîn) yıkanırdı." (Ebu Dâvud, Tıbb 15, (3880).)

İbn Abbas (r.a) diyor ki: Peygamberimiz (a.s), Hasan ile Hüseyin’i nazar ve benzeri olumsuzluktan korumak için onlara şu duayı okurdu:

Okunuşu: “Ü’îzükümâ bi kelimâtillâhi’t-tâmmeti min külli şeytânin ve haammetin. Ve min külli ‘aynin laammetin”

Anlamı: “Sizi her türlü şeytan ve zehirli hayvanlardan ve bütün kem gözlerden Allah’ın eksiksiz kelimelerine ısmarlarım.” (İbn Mâce, Tıb, 36; İbn Hıbbân, Edıye, No. 1012-1013)

Sahabeden Said b. Hakim (r.a) diyor ki: Peygamberimiz (a.s) bir şeye göz değmesinden korkarsa şöyle dua ederdi:

“Allâhümme bârik fîhi velâ tedurrahû” (Allah’ım! Onu mübarek eyle ve ona zarar verme) (Elbânî, I, 986, No: 9858)

Sahabeden Enes (r.a)’in bildirdiğine göre Peygamberimiz (a.s): “Kim hoşuna giden bir şey görür de:

“Mâşâllâh lâ kuvvete illâ billâh” (Allah’ın dediği olur. Ondan başka kuvvet ve kudret sahibi yoktur) derse, ona hiçbir şey zarar vermez.” (Beyhakî, Şuabü’l-Îmân, IV, 90, No: 4370)
    mehmetmumtaz bunu beğendi.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    nazar duası okuyun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)