Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

sabah sürprizi..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Merhaba MT

Perşembe günü sabahı kendi yolumda ilerlerken dikkatsiz bir amcanın birde yola fırlamasıyla kendımı 10 metre ilerdeki otobus duragı onunde buldum.En azından kendıme geldıgımde ordaydım.Kaskımın ve montumun faydasıyla basımda bısey yoktu, Fakat sol baldırım yaralanmıstı pantolon yırtık... Neyse ifade falan derken şikayetçi olmadım.Hasarı karşılayacağını söyledi.Tamam dedik ! Demez olaydım dun servise gidince motorun masrafını ben nakıt vereceğimi sonradan benım hesabıma yatacağını söyledi servis ! Bu konu hakkında bilgisi olan varmı.Yardımcı olabilecek.Motordan fazlasıyla soğuttu sağolsun.Ailemin de bu kaçıncı deyip motoru sat demesi

Motorum Honda DYLAN 08,masraf olarak grenajlar komple değişecek motorcu kaynak boya yaparız.Demesi beni çok sinirlendirdi.Birde gösterge değişecek araştırmalarıma göre masraf 2,500 civarı orjinal 0 parça istiyorum.Motorumun önceden kazası falan yoktu.

Ne yapabilirim bu durumda Sevgili MT ailesi,Bana bi yardımcı olur musunuz?
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Kardeş adama git kağıt imzalat ve ailen motoru sat diyorsa sat büyük sözü dinlemekte fayda vardır güvenli sürmek istiyorsan HONDA GÜVENLİK SÜRÜŞÜ KURSUNA gitmeni önerrim cidden faydalı bilgi veriyorlar

Motosikleti
    Zx6R Geliyor...
    daha önce bizimde başımıza geldi böyle bir olay. Küçük bir kaza geçirdi arkadaşım adam kaza yerinde sen yaptır ben karşılayayım polise falan gerek yok dedi. arkadaşımdada fazla bi hasar yoktu. Fakat motoru servise götürdüğümüzde 1000 tl gibi bi masrafla karşılaştık ve adama söyledik. Adamda tamam siz yaptırın ben parasını öderim dedi burası küçük yer adam esnaf adamın sözüne itimat edip tamam dedik fakat adam motor yapılınca yan çizdi. Elimizde ne senet vardı nede başka evrak kaza yerinde o anki heycanla kimin olduğunu falanda bilmiyorduk. Herneyse para ödendi motor çıktı ama adamın peşinde baya koştuk servis haklı olarak ben paramı almadan motoru çıkartmam dedi. Kesinlikle adamla konuş ve benim motorum orjinaldi ben yine orjinal isterim de ve açık senet imzalat bir motorunu orjinal yaptır. kaynak vs motorunu satarken çok değer kaybeder bunlarıda unutma. Orjinal parçalar ile olunca fazla değer kaybetmezsin. Ailen sat der mutlaka kimse sevdiğini kaybetmek istemez... Kimseye güvenme o devirler artık geçmiş...

Motosikleti
    İlk an çarpan dedi ki bana sigortayı karıştırmayalım,Ben kendim öderim bende dedim tamam.1600 tl sadece grenajlar kaynak boyayla daha ucuza cıkar ama ıstemıyorum orijınal olacak ! Bakalım bugün tekrar gideceğim kaza raporunu vermeye kaç günde çıkar motorum bi fikri olan varmı exper falan gelir mi?
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Geçmiş olsun üzücü bi olay yaşamışsın ama elinde hiç bi kanıt yokken tutanak tutmamışsınız galiba, inşallah adam iyi biyetlidir de öder.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    erekirse o motoru o kaza yerine götürüp eski kaza hali biçimine sokup fotoğrafları çek.
    sonra adamı o fotoları göster ve de ki;
    ya getir senin aracın da fotolarını çekelim ve sigorta karşılasın
    ya da ben polise vurup kaçtığını söylerim.

görgü şahidin de varsa zaten ikna olacaktır.
    onun aracındaki darbe izlerinin fotosunu da çekebilirsen harika olur.
    DEISIS bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    onda sıkıntı yok,Polis gelmiş ben hastaneye gidince ama sigorta işi canımı sıktı.servis diyo ki motorun masrafını sen ödüyosun sonra 1 ay sonra hesabına sigorta şirketi geçiyo parayı? Bende aylardır hayalini kurduğum Dylan ımın o halde görünce öldüm öldüm dirildim bendede şu an için nakit yok adama da diyorum bendede yok diyo yaşlı bi amca zaten de neyse kabul etmezse şikayetççi olacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun üzücü bi olay yaşamışsın ama elinde hiç bi kanıt yokken tutanak tutmamışsınız galiba, inşallah adam iyi biyetlidir de öder.

Teşekkürler

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    1 haftada geçmiyor o para. en geç 1 ay içerisinde kesin geçiyorlar.

ozcanaykul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun arkadasim sana süreci tam olaraksoyle açıkllayayim öncelikle aranızda anlaşmalı tutanak olduğu kanısı oluşturmuştur ama olayda seni hastaneye sevk etmeleri lazımdı sanırım etmişler ve hastanede işlem yapılmış dolayısı ile bu işlemden sonra muhakkak polisin tutanak tutması lazım ki sanıyorum tutulmuştur. Olay yerine yakın o, an karakola gidip kaza ile ilgili tutanaklArını al sonra senin evrakları karşı tarafın sigorta şirketinin anlaşmalı servislerinden biri e götür ve dosya açtır böylelikle sen servise para ödemekten ve sigortadan gelecek parayı beklemekten kurtul . Samet karşı tarafın sigorta sirketi hangisi olduğunu budanmış yazarsan yetkili servisler konusunda yardım edebiliriz diye dsunuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Süreci yazmadıilgimi farkettim
    Önce polis kaza tutanağı alınıp ekinde ruhsat fotokopileri ehliyet fotokopileri, sigorta police fotokopileri, buluancak
    Sonra sigorta şirketinin anlaşmalı servisi araştırılacak ve motosiklet oraya götürülecek
    Servis tarafından dosya açılacak
    Sigorta şirketince eksper atanacak ve eksper motosikleti görmek isteyecek
    Eksper motosikleti girecek hasar tutar ve parça bedelleri tespit edilecek
    Servis parça fiyatlarını çıkartıp ekspere gönderecek eksper bunları bir dosyadaki e getirip raporunu yacak ve sigorta şirketine gönderecek
    Sigorta sirketi dosyayı inceleyecek ve onaylayacak sonrasında odeme günu belirleyecek ve servise günü geldiğinde ödemesini yapacak
    Tabi siz odeme kısmına karışmayacak siniz sadece onay geldiğinde servis motlsikletiniizi tamir edecek tamamlandığında gidip teslim alacaksınız bu kadar
    YBRMANİA bunu beğendi.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    off off hocam geçmiş olsun bende eski dylan cıyım, grenajlarla ilgili hep sorun yaşamıştım, öle kaynak falan yaptırma bi süre sonra yalan oluyolar, ancak sıfır fiyatlarıda çok uçuk, sahibinden.com dan 2.el bişeyler bakmaya çalış.
    YBRMANİA bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    geçmiş olsun motosikletten soğuma ibret al daha paranoyak ol hemen pes etme cana gelcek mala gelsin her şerde bi,r hayır vardır.
    YBRMANİA bunu beğendi.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Geçmiş olsun aileni dinle bence sat gitsin baksana ailen kaçıncı dediğine göre daha önce bir çok vukaatın var gibi
    YBRMANİA bunu beğendi.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    Büyük geçmiş olsun. Bence bu tür durumlarda kaza sonrası kendinizi çok iyi hissetseniz küçük çizikleriniz dahi olsa muhakkak hastaneye gidin doğal olarak durumunuz yaralanmalı trafik kazasına girer ve polis işe dahil olur ve orada ağzınızdan çıkacak 1 kelime araç sahibini nezarete gönderir "şikayetciyim". Hal böyle olunca ipler elinizde olur kimsenin peşinden koşmazsınız .Allah beterinden korusun. Bu arada anne baba sözü dinlemek maddi ve manevi çok çok faydalıdır ...

Motosikleti
    Alıntı ozcanaykul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun arkadasim sana süreci tam olaraksoyle açıkllayayim öncelikle aranızda anlaşmalı tutanak olduğu kanısı oluşturmuştur ama olayda seni hastaneye sevk etmeleri lazımdı sanırım etmişler ve hastanede işlem yapılmış dolayısı ile bu işlemden sonra muhakkak polisin tutanak tutması lazım ki sanıyorum tutulmuştur. Olay yerine yakın o, an karakola gidip kaza ile ilgili tutanaklArını al sonra senin evrakları karşı tarafın sigorta şirketinin anlaşmalı servislerinden biri e götür ve dosya açtır böylelikle sen servise para ödemekten ve sigortadan gelecek parayı beklemekten kurtul . Samet karşı tarafın sigorta sirketi hangisi olduğunu budanmış yazarsan yetkili servisler konusunda yardım edebiliriz diye dsunuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Süreci yazmadıilgimi farkettim
    Önce polis kaza tutanağı alınıp ekinde ruhsat fotokopileri ehliyet fotokopileri, sigorta police fotokopileri, buluancak
    Sonra sigorta şirketinin anlaşmalı servisi araştırılacak ve motosiklet oraya götürülecek
    Servis tarafından dosya açılacak
    Sigorta şirketince eksper atanacak ve eksper motosikleti görmek isteyecek
    Eksper motosikleti girecek hasar tutar ve parça bedelleri tespit edilecek
    Servis parça fiyatlarını çıkartıp ekspere gönderecek eksper bunları bir dosyadaki e getirip raporunu yacak ve sigorta şirketine gönderecek
    Sigorta sirketi dosyayı inceleyecek ve onaylayacak sonrasında odeme günu belirleyecek ve servise günü geldiğinde ödemesini yapacak
    Tabi siz odeme kısmına karışmayacak siniz sadece onay geldiğinde servis motlsikletiniizi tamir edecek tamamlandığında gidip teslim alacaksınız bu kadar

Soyledikleriniz birebir aynısı bende yaşandı fakat,

Servis diyor ki; masrafı sen ödeyeceksin senin hesabına geri yatacak.25 gün kadar,Ne yani ben mi suçluyum ben mi vurdum da para ödüyorum parası olan var olmayan var.2000 TL masrafı çıktı motorun.Geçenlerde arkadaşım da kaza geçirdi ona da aynısını demişler.

Sizce böyle bişey mümkün mü?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Geçmiş olsun karşı tarafın sigortasının anlaşmalı olduğu servislerden birine götür demiş Özcan anlaşmalı servisi yokmu karşı tarafın sigortasının onu bi araştır bence
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Anladım ama Motoru Bıraktım.Bakalım exper gelecek bi kaç güne ne diyecek.

teşekkürler arkadaşlar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende aynı bu şekilde bi kaza geçirdim yaralanmalı maddi hasarlı sana servisin doğru bilgi vermiş
    anlaşmalı servise götür diyen arkadaşlar a da soruyorum hangi sigorta şirketi hangi servisle anlaşmalı siz biliyorsanız söyleyin biz bir daha ki sefer ona götürelim
    ama şöyle de yapabilirsin senin motorun yapılır paranı alana kadar serviste yatırırsın parayıo alınca gider parayı öder motoru alırsın
    bende servisten haber bekliyorum bakalım ne kadar hasar çıkacak umarım ödeyebileceğim kadar hasar çıkarda benim hesaba para yatana kadar motor serviste kalmaz
    YBRMANİA bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Nejat 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım geçmiş olsun ama sana şunu söliyim servis elbette parayı almadan vermiycek adam o parçaları nakit alıyor başkasının cenemesini çekmez beklemez.Senin için söylemiyorum ama toplayıp parayı vermeden giden yatınca getiririm diyip o parayı yiyen çok var kimse kendini riske atmaz sen olsan sende yapmazsın başına geldi diye öyle demene gerek yok.Karşı tarafta sigortasından toplatıyo zaten senin motorunu parayı sana vermek zorunda değil servis için olan onun içinde geçerli parayı getirip getirmeyeceğini bilemez para sonuçta senin hesabına yatıyor.benim görüşüm budur...
    YBRMANİA bunu beğendi.

ozcanaykul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel servis ise isteyebılır fakat anlasmalı servıse gıdersenız boyle bır para talep etmelerı mumkun degıldır

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aynı bu şekilde bi kaza geçirdim yaralanmalı maddi hasarlı sana servisin doğru bilgi vermiş
    anlaşmalı servise götür diyen arkadaşlar a da soruyorum hangi sigorta şirketi hangi servisle anlaşmalı siz biliyorsanız söyleyin biz bir daha ki sefer ona götürelim
    ama şöyle de yapabilirsin senin motorun yapılır paranı alana kadar serviste yatırırsın parayıo alınca gider parayı öder motoru alırsın
    bende servisten haber bekliyorum bakalım ne kadar hasar çıkacak umarım ödeyebileceğim kadar hasar çıkarda benim hesaba para yatana kadar motor serviste kalmaz
    hangi sigorta şirketi oldugunu ve hangı ılde tamır ettırmek ıstedıgınızı belırtırsenız yardımcı olabılırım tabıkı

Motosikleti
    Arkadaslar, Masraf 2000 bi abimin kartından çekicem yatınca ödiycm ona tekrar.Herkese teşekkürler,Sağlıcakla kalın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)