Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kontrolsüz kapı açanların kazaya sebebiyet vermeleri hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Aşağıda yer alan haber ile alakalı biz motorcuları ilgilendiren bir emsal getirilebilir. bu şekilde hafif bir kaza benim de başıma gelmişti ama kadın sürücü kaçmıştı, bende şikayetçi olmamıştım. bir daha başıma gelirse bu konu aklımda bulunsun.

**

Kazaya karışan bisikletin hasarını sigorta şirketi ödedi.

Burak GEZEN/ÇANAKKALE, (DHA)
    Çanakkale’de yüzme antrenörü 31 yaşındaki Volkan Dönmez, bisikletiyle park halindeki bir otomobilin sürücüsünün kontrolsüz şekilde açtığı kapıya çarptı. Dönmez, bisikletinde oluşan maddi hasarı otomobil sürücüsünün kasko şirketinden tahsil etti.
    Yüzme antrenörü Volkan Dönmez, geçen 13 Ekim’de, antreman yapmak için bisikletiyle Atatürk Caddesi’ne çıktı. Balıkesir Kavşağı’na geldiğinde Dönmez, yolun sağında park halindeki 17 EU 547 plakalı otomobilin sürücüsü İbrahim Özden’in kontrolsüz şekilde açtığı kapıya çarptı. Çarpmanın şiddetiyle, devrilen bisikletinin arka jantı eğilen, ayna ve flaşörü kırılan Dönmez’in üzerindeki bisiklet forması da yırtıldı.
    Bu sırada olay yerinden geçen trafik ekibi, kazayı görüp müdahale etti. Bisiklet ve otomobil sürücüsünün alkol muayenesi yapılıp, kaza raporu tutuldu. Her iki sürücünün de alkolsüz olduğu belirlenirken, kaza raporunda, otomobil sürücüsü İbrahim Özden, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 84. maddesinde yere alan kod 67′yi içeren, “Yolun sağına veya soluna yanaşırken, karayolunu kullananlar için tehlike doğurabilecek veya hareketlerini zorlaştıracak şekilde davranmak kuralını ihlal” suçundan kusurlu bulundu.
    Bisikletin de bir taşıt aracı olduğunu ve trafikte saygı gösterilmesine dikkat etmek amacıyla Volkan Dönmez, mücadele başlattı. Kaza raporunu otomobil sürücüsü İbrahim Özden’in kasko şirketine gönderen Dönmez, zararının karşılanmasını istedi. Bu sırada bisikletini 380 liraya tamir ettiren Dönmez, faturasını da sigorta şirketine gönderdi. Dönmez, 5 aylık mücadelesi kazandı. Sigorta şirketi Dönmez’in hesabına 400 lirayı yatırdı.
    Bu kararın tüm sürücülere örnek olacağını söyleyen Volkan Dönmez, “Türkiye’de bisikletin de bir taşıt aracı olduğu, trafikte saygı gösterilmesi gerçeği unutulmamalı” dedi.
    güvenyahya, espresso, DusenAdam ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    güvenyahya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette hemide 2005 70 cc oldu
    katılıyorum kesinlikle kardeşim böyle kendini bilmezler yüzünden 2010 senesinde karamanda böyle bir olay başımıza geldi adam kapıyı actı biz renault safranla girdik safranın far tampon ve karlık 1380 tl serviste yapıldı adamın hasarı kapı kapı menteşeleri setti 4000 tl tutmuştu mercedes e 250 flandı 2009 model adam bagırdı sövdü etti ama polis gelince süt dökmüş kediye döndü ne oldu hepsini o ödedi bide alman plaka isterse altında uzay gemisi olsun insan insan olmadıktan sonra burdaki bir çok motorcu bunun farkında ben bu yüzden bu siteyi çok seviyorum.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıda yer alan haber ile alakalı biz motorcuları ilgilendiren bir emsal getirilebilir. bu şekilde hafif bir kaza benim de başıma gelmişti ama kadın sürücü kaçmıştı, bende şikayetçi olmamıştım. bir daha başıma gelirse bu konu aklımda bulunsun.

**

Kazaya karışan bisikletin hasarını sigorta şirketi ödedi.

Burak GEZEN/ÇANAKKALE, (DHA)
    Çanakkale’de yüzme antrenörü 31 yaşındaki Volkan Dönmez, bisikletiyle park halindeki bir otomobilin sürücüsünün kontrolsüz şekilde açtığı kapıya çarptı. Dönmez, bisikletinde oluşan maddi hasarı otomobil sürücüsünün kasko şirketinden tahsil etti.
    Yüzme antrenörü Volkan Dönmez, geçen 13 Ekim’de, antreman yapmak için bisikletiyle Atatürk Caddesi’ne çıktı. Balıkesir Kavşağı’na geldiğinde Dönmez, yolun sağında park halindeki 17 EU 547 plakalı otomobilin sürücüsü İbrahim Özden’in kontrolsüz şekilde açtığı kapıya çarptı. Çarpmanın şiddetiyle, devrilen bisikletinin arka jantı eğilen, ayna ve flaşörü kırılan Dönmez’in üzerindeki bisiklet forması da yırtıldı.
    Bu sırada olay yerinden geçen trafik ekibi, kazayı görüp müdahale etti. Bisiklet ve otomobil sürücüsünün alkol muayenesi yapılıp, kaza raporu tutuldu. Her iki sürücünün de alkolsüz olduğu belirlenirken, kaza raporunda, otomobil sürücüsü İbrahim Özden, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 84. maddesinde yere alan kod 67′yi içeren, “Yolun sağına veya soluna yanaşırken, karayolunu kullananlar için tehlike doğurabilecek veya hareketlerini zorlaştıracak şekilde davranmak kuralını ihlal” suçundan kusurlu bulundu.
    Bisikletin de bir taşıt aracı olduğunu ve trafikte saygı gösterilmesine dikkat etmek amacıyla Volkan Dönmez, mücadele başlattı. Kaza raporunu otomobil sürücüsü İbrahim Özden’in kasko şirketine gönderen Dönmez, zararının karşılanmasını istedi. Bu sırada bisikletini 380 liraya tamir ettiren Dönmez, faturasını da sigorta şirketine gönderdi. Dönmez, 5 aylık mücadelesi kazandı. Sigorta şirketi Dönmez’in hesabına 400 lirayı yatırdı.
    Bu kararın tüm sürücülere örnek olacağını söyleyen Volkan Dönmez, “Türkiye’de bisikletin de bir taşıt aracı olduğu, trafikte saygı gösterilmesi gerçeği unutulmamalı” dedi.
    benzer bir olay benim de başıma geldi öküz herifin teki üstelik kocaman bir tırın kapısını sonuna kadar kontrolsüz ve aniden açtı kavşak noktasına yaklaştığım için hızım az olsa da mesafe yakın olduğu için kaçınamadım da köprücük kemiğimi az daha orda bırakıyordum...hödük çok memlekette
    güvenyahya bunu beğendi.

Sarıyer'de çok yaklaştım bir seferinde, park halinde araçtaki adam kapıyı araladı, beni görüp kapattı. Ama yusuf yusuf oldum. Normalde araç koltuğuna bakarım ama dikkat etmemiştim o sefer. Ondan sonra asla, park etmiş araçların veya düşük hızda araçların arasından geçerken sürücü veya varsa yolcu ne yapıyor ne ediyor bakmayı ihmal etmeyeceğim.

tavares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250
    Düzenli bisiklet kullanan biri olarak çok sık başıma geliyor.
    Henüz Allah a şükür yakalanmadım o kapılara ama hep kıl payı..

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Akatlarda bir kere kaza yapıyordum neredeyse. Taksici sağa çekti durdu. Kapıyı sonuna kadar açtı iki taraftan elleriyle destek alarak kendini dışarı fırlatacaktı. Uzun bir korna çalarak yanından geçtim. Anında çekti ayakları karnına doğru yanından geçerken pozisyona baktım. Sövemedim gülmekten... Dayı ağzında sigara, çocuk doğurur gibi açmış bacakları eller iki kolondan destek alıyor, kaba etiyle fotoğrafımı çekiyor adeta. Güldüm geçtim sonra ama benim yerimde bir SUV olaydı o kapıyı da dayıyı da alıp götürürdü.

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Yolun ortasına park ettikten sonra lank diye kapıyı açıp; podyumda yürür gibi arabasından salınarak inen hatun cemiyetinden insanlar aklıma geldi şimdi (Ankara Uğur Mumcu Caddesinde birçoklarına rastlayabilirsiniz.)
    weirdo1 bunu beğendi.
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

erkanozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125
    bisiklet sürerken bi kere başıma gelmişti . çarpma etkisiyle bisikletin gidonu tahmin edebileceğiniz yere çarptı ve inanılmaz bi acıyla yere yığıldım aynı olay motorla başıma gelirse çok daha büyük hasarlara sebep olabilir.. park halindeki araçlara dikkat etmek lazım

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    bugün haberlerde gördüm yine bi 4 teker sürücüsü ama katil kapıyı açtı motosikletli adam kapıya çarpıp kontrolünü kaybetti karşıdan gelen kamyonetin altında can verdi allah tahsilatını affetsin bencil olmayı bırakan bi dünya da yaşayamıyoruz malesef ben geçeyimde ben gideyimde ben kapıyı açıp ineyimde biraz dikkat yurdumun insanı bencil olmayı bırakın biraz saygı trafikte sizin bu bencilliğiniz ve dikkatsizliğiniz yüzünden onlarca motosiklet sürücüsü can veriyor haberi izledikten sonra motoruma bindim ve 5 dakika geçmedi aynısı başıma geldi tedbirli gitmesem sulolom yapmasam aynısı başıma gelicekti eğitim bilinçlendirme şart bu 4 tekerlileri

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Bu kapı kazaları çok sıkça oluyor. Böyle kaza yapmanıza sebep olduklarında Trafik yönetmeliği madde 110'a suçlular. Ayrıca üstte başka bir maddede verilmiş. Kaza tutanağı tutmadan bırakmayın kusuru tramer belirliyor zaten.

İndirme, Bindirme ve Kapıların Açılması Kuralları
    Madde 110- Aksine bir işaret bulunmadıkça;
    a) Araç sürücüleri araçlarını, gidiş yönlerine göre yolun en sağ kenarında durdurarak, yolcularını sağ taraftan indirmek ve bindirmek, yolcular da araçların sağ tarafından inmek ve binmek zorundadırlar.
    b) Karayolunu kullananlar için bir tehlike ve engel teşkil etmeyeceğinden emin olunmadıkça;
    1) Araç durmadan kapı açmak,
    2) Kapıların kapanmasını beklemeden hareket etmek,
    3) Durakladıktan sonra aracın sağını kontrol etmeden kapı açmak ve kontrolsüz inip binmek,
    4) Taşıt yolu üzerinde araçların sol kapılarından yolcu indirip bindirmek,
    Yasaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=CGJBF0r8q3c
    espresso bunu beğendi.

Bazi amcalar ve hanfendilerin klasik kapi acisi su sekilde.. once kapi aniden sonuna kadar acilir.. koltukta yan dönülur. Ve cift ayak ayni anda yere basacak sekilde arabadan inilir.. tabii once kapiya bir motosikletli patlamazsa.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Çok basit. Park halindeki arabaların yanından geçmiyoruz Geçiceksek,

-İçinde sürücü var mı ?
    -Sürücü bizi gördü mü ?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok basit. Park halindeki arabaların yanından geçmiyoruz Geçiceksek,

-İçinde sürücü var mı ?
    -Sürücü bizi gördü mü ?
    duran veya çok yavaş akan trafikte ufak korna yapıyorum araç başı en az bir korna olacak şekilde ,üç şeritli yolda yolun solunda yolcu indiren kapıyı açıp çöp atan insanlar var dikkat etmek lazım

öyle bir alışkanlık haline gelmiş ki bende arabayla geçerken bile bakıyorum şöför var mı yolcu tarafından geçiyorsam yolcu var mı , yakında yaya giderken bile bakacağım içinde yolcu ,şöför var mı diye

son olarak mahkeme kararı güzel ama haklı ve yaralı ,ölü ,motorum zarar görsün istemem dikkat etmek lazım
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Kesinlikle, adam yavaşlıyorsa bir nedeni var. Kısacası herkese gerizekalı dikkatsiz sürücü muamelesi yapıp ona göre önlem alınca sıkıntı çıkmıyor :D

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle, adam yavaşlıyorsa bir nedeni var. Kısacası herkese gerizekalı dikkatsiz sürücü muamelesi yapıp ona göre önlem alınca sıkıntı çıkmıyor :D
    herkese gerizekalı dikkatsiz sürücü muamelesi yapıp özet budur buna göre sürmek lazım kaporta biziz
    espresso bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Araç Kapısına Motosikletimle Çarpmamdan Dolayı %50 kusurlu olduğumdan Dolayı Karşı tarafın sigortası benden Para talep ediyor

2 Ay kadar önce bir kadın sürücünün kapısını aniden açması sonucu,manevra yapmama rağmen kapıya çarparak kontrolden çıktım, arkamda yolcu olarak eşim vardı.Biz kadından şikayetci olmadık, özel bir hastaneye kaldırılan eşime doktor rapor vermedi, sebep ize OHAL'den dolayı rapor veremediklerini söylediler.
    Neyse bugün itibariyle, kadın sürücünün Kasko Sigortasından bana 1.381.00 TL ödemem konusunda, ödemediğim taktirde icra, avukatlık ücretleri, filan alınacağına dair bir posta geldi.

sürücüsü bulunduğunuz aracın kusurlu olarak çarpması sonucu nezdimizdeki kasko sigortalı araçta meydana gelen hasar sebebiyle sigortalımıza tazminat ödenmiştir.
    Borçlar kanunu 2918 sayılı Karayolları Trafik kanunu sebebiyet verdiği zarardan İşleteni / Sürücüyü sorumlu tutmuştur. Türk Ticaret Kanunu'nun 1472. maddesi de sigortacıya ödediği tazminat haksız fiili ile zarara sebebiyet verenlerden ve bu fiilden sorumlu olanlardan kendi sigortalısına halef olarak geri alma hakkı tanınmıştır....
    Kusurunuzun Nisbeti %50 diyor.

Bu konuda ne yapmam gerekli, Yüzde 50 kusurlu beni göstermişler ve benden de bu parayı istiyorlar, Sigorta şirketine itiraz dilekçesi yazarak faksladım... bilmiyorum artık ne olacak

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Öncelikle özel yahut devlet olsun farketmeksizin hastanın trafik kazası sonucu yaralandığını beyan etmesi üzerine bu durum hastanenin "adli olay defteri"ne kaydı zorunludur. Hastane kaydında bulunan adli olayların ilgili kolluk kuvvetine gecikmeksizin haber verilmesi de zorunludur. Kolluk kuvveti olayın yaralanma, ölüm vb. gibi durumunu değerlendirerek hastaneye gelir, yaralı ayakta tedavi görmüş ise ve sağlık durumu elverişliyse vede şikayetçi ise kolluk kuvveti merkezine gelerek ifade vermesi istenir. Yaralının durumu ağır ise gecikmeksizin hastaneye gidilir ve olaya el koyulur. Yaralının durumunu hastanelerde genellikle güvenlik birimi doktordan bilgi alarak kolluk kuvvetini haberdar eder. Süreç bu şekilde gider. Kısacası hastaneye trafik kazası şeklinde başvuran her hasta adli olay kayıt defterine yazılmak zorundadır. OHAL olması sebebi ile bu konuda hiçbir engelleme yada kısıtlama söz konusu değildir. Size tavsiyem bir avukat aracılığı ile dava açmanız ve ilgili hastanedeki görevlilerin ifadeleri, kamera kayıtları vb. delillere yasal yollar ile ulaşmanız, ayrıca ben rapor yazamam diyen doktordan da şikayetçi olmanızdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)