Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz olarak kaza yaptım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    97 doğumluyum. 11 yaşından beri motorsiklet sürüyorum ve çok meraklıyım. O yaştan bu yaşa kadar sağlam olarak ne kaza yaptım, ne de düştüm. Fakat bugün normal olarak giderken bir kaza geçirdim. Sağ taraftan yavaş olarak giderken şahin sinyal verir vermez önüme kırdı ve arabaya sürttüm. Arabanın sağ alt plastik tamponun yarısı düştü, aynanın boynu kırıldı ( camı ve kabloları sağlam) 1 - 2 tane de hafif çizik var. Çarptığım abiyle konuştum " -Ehliyetim yok masrafını karşılayacağım. " Bizim evin arka sokağına kadar takip ettiler. Eve gittim 4 aydır harçlıklarımdan biriktirdiğim "150" tl. paramı verdim. Adam hakkını helal et dedi bende helal et dedim ve helalleştik. Daha sonra nolur nolmaz sen telefonunu ver dedi. Numaramı ve plakayı aldı. Bu konu da tecrübeli olan abilerime, ablalarıma soruyorum: Sizce polise verir mi? İsteyen olursa telefona ses kaydını aldım dinletebilirim. Bu arada motorun markası: "Honda CBF 150" (motorda hasar yok)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    motor kimin üzerine...
    İHANET arkadaşlık zincirini karartır, fakat VEFA onu her zamankinden daha parlak yapar.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Motor babamın üzerine.

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    Alıntı Brakers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor babamın üzerine.
    sıkıntı yok o zaman...
    İHANET arkadaşlık zincirini karartır, fakat VEFA onu her zamankinden daha parlak yapar.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    ben bu sitede bas bas bağırırken o bilmiş arkadaşlar bilmiş bilmiş konuşuyolardı gelsinler bakalım bu konuyada yorumlarını yazsınlar geçmiş olsun kardeşim o adamın numaranı alma amacı bence daha sonra arayıp masraf 300 tl tuttu deyip senden para koparmaya çalışabilir kendini ezdirme babana mutlaka konudan bahset bak sen ne kadar efendi sürsende bela seni buluyo bu işin ara sokağı yan sokağı yok kaza heryerde olur
    ünaltürkyazıcı bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu sitede bas bas bağırırken o bilmiş arkadaşlar bilmiş bilmiş konuşuyolardı gelsinler bakalım bu konuyada yorumlarını yazsınlar geçmiş olsun kardeşim o adamın numaranı alma amacı bence daha sonra arayıp masraf 300 tl tuttu deyip senden para koparmaya çalışabilir kendini ezdirme babana mutlaka konudan bahset bak sen ne kadar efendi sürsende bela seni buluyo bu işin ara sokağı yan sokağı yok kaza heryerde olur
    Çarptığım araba şahin ya da doğandı. Verdiğim paranın 50 tlsini arabaya harcar geriye kalanla kafayı çeker dediler kime sorarsam.
    ugrgnr bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Ehliyetsiz olduğun için haklı durumdayken haksız duruma düştün, umarım bu sana ders olur ve ehliyetsiz motor kullanmayı bırakıp bir an önce ehliyetini alırsın.

Sevgilerimle
    phradrel, ugrgnr ve Brakers bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz olduğun için haklı durumdayken haksız duruma düştün, umarım bu sana ders olur ve ehliyetsiz motor kullanmayı bırakıp bir an önce ehliyetini alırsın.

Sevgilerimle
    Gerçekten büyük bir ders oldu. Önümde ki 1-2 sene binmemeyi düşünüyorum bu korku yetti.

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    elıyetının olmaması senı sadece ehlıyetsız arac kullanmaktan oturu ceza yazılmasına sebebdır.sucun komple sana yuklenmesı degıl.ayrıca sahsın elınde motorun senın surerken carptıgına daır bı belgede yoksa o cakalsa sende cakal olucaksın babana anlat durumu baban kendısı carptıgını beyan etsın.şımdı burda belkı ıllagel bı konudan sana yardım etmeye calısıyorum ancak o adam senı kullanmaya kalkarsa onu kendı sılahıyla vurucaksın.hatta baktın araba yaptırılmıs hıccarpmadıgını dahı soyleyebılırsın.
    bu arada bırdaha ehlıyetsız olarak cıkmama konusunda cıddı olursun umarım.kuralları bılmeden oralıkta dolasman sureklı bır tehlıke arz edıyor soncta
    drtayfun ve burhant bunu beğendiler.
    pWR

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sırf ehliyetin yok diye suçlu olan sensin, bizim kartala otobüs çarptı 50tl masraf çıktı, sen 150tl vermişsin, olsun 150tl'ye ders almış oldun, biz uyarsaydık dinlemezdin, ki muhtemelen uyaranları da dinlemeyip "ben dikkatli kullanıyorum" dedin bu kadarla geçmiş olsun sana bişey olmasın
    Brakers bunu beğendi.
    Ninja

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    senin orada yapman gereken direk polis çağır demek olmalıydı tabi adam tırsacak çünkü kullandığı arabanın muhtemelen sigortası yok ve muayeneside yoktu adamda neyse boşver deyip gidecekti direk para vermen ve hadi verdin karşılığında bir yazı almaman hatalı bir iş yarın bir gün tekrar para isteyebilir. ehliyetsiz kullanma derim daha büyük bir kaza olabilirdi geçmiş olsun.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin orada yapman gereken direk polis çağır demek olmalıydı tabi adam tırsacak çünkü kullandığı arabanın muhtemelen sigortası yok ve muayeneside yoktu adamda neyse boşver deyip gidecekti direk para vermen ve hadi verdin karşılığında bir yazı almaman hatalı bir iş yarın bir gün tekrar para isteyebilir. ehliyetsiz kullanma derim daha büyük bir kaza olabilirdi geçmiş olsun.
    yanlış bi uygulama benimde var beyaz şahinim şahine binince millet ehliyetsiz muayenesiz vs. siz biniyo sanıyo tam tersi polis çağırsa babaya ayrı ceza kullanana ayrı ceza iş dahada büyürdü
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Eve kadar gittin de kimin kimsen yokmuydu? motoru bahçene koyacaktın babanla birlikte inecektiniz yada abinle, ''sen hem çocuğa çarp hemde para iste nasıl bir şerefsizsin'' diye adamdan para alacaklardı. ama hem ehliyetin yok hemde usul bilmiyorsun anlaşılan.

Bekara karı boşamak kolay demeyin başımdan geçen 2 olayı analtayım senden daha beter haldeyken nasıl para aldığım örnek olsun.

2005 te schooter aldım, karttan parayı çektik ne plaka var ne ehliyet ne ruhsat,çıplak motorla geziyorum 2. günü adamın biri park halindeyken geri geri altına aldı motoru ve ozamanlar 18-19 yaşlarında 2 arkadaşımla ortalığı karıştırdık ve kaçmaya çalışan şerefsiz adamı durdurduk. Adam 30 küsür yaşında 2 metre boylarında bi şerefsizdi.

2. olayda YAKALAMALI HACİZLİ jinlunuma yine park halinde bir Coğrafya öğretmeni çarptı devirdi yakaladım ve motor yerde adam bieşy yok diyerek kaçmaya çalıştı,yakaladım ve bana dedi ki ''motoru niye oraya park ediyosun!tabi çarpıcam sen suçlusun'' ve ben adama çantamdan çıkardığım keseri gösterince beyfendi birden 180 derece dönüp '' ben ihsaniye lisesinde coğrafya öğretmeniyim ne ahsarın varsa yaptır gel veriyim'' dedi ve aldım.

özetle ehliyetsiz,plakasız,ruhsatsız,sigortasız hatta YAKALAMA emri olan motosikletle başıma bu tür durumlar geldi ve hiç birinde hakkımı yedirtmedim. Bu senin hayattaki duruşunla ilgili birşey.Ben sonunda öleceğimi bilsem hakkımı yedirtmem.
    Brakers bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    iyi allahtan iyi birine denk gelmıssın senınle ugrasmamıs. 150lıra para degıl olsun onemlı olan sana bısey olmaması. 1-2 sene bınmıcem demıssın ben bu lafı soyledıkten 1 ay sonra altımda motosıkletı gozumde de yolları gormustum zor ıs motosıklet arkadas. herkes suremez bence. acayıp dıkkat gerekıyo bak adam sınyal verdıgı anda dondu demıssın bellı senı gormemıs. motosıkletın en kotu ozellıgı bu. allaha emanet gıdıyosun resmen. hadi gecmıs olsun dıkkat et kendıne ehlıyetını almadan bınmemeye bak veya bin ama trafıge cıkma dag tas gıt. ehlıyetsız trafıge cıkmak donsuz ıse gıtmek gıbı bısey
    ünaltürkyazıcı bunu beğendi.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

özetle ehliyetsiz,plakasız,ruhsatsız,sigortasız hatta YAKALAMA emri olan motosikletle başıma bu tür durumlar geldi ve hiç birinde hakkımı yedirtmedim. Bu senin hayattaki duruşunla ilgili birşey.Ben sonunda öleceğimi bilsem hakkımı yedirtmem.
    Biz vergisini ödeyenlerin hakkını yemek ve bunu böbürlene böbürlene anlatmak da hayata karşı duruşunuzla mı alakalı?

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen ucuz yırtmışın adam polise gitseydi babanla birlikte ödeyeceğiniz para 1200 tl civarı olacaktı adam gene iyi niyetli

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı hakanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz vergisini ödeyenlerin hakkını yemek ve bunu böbürlene böbürlene anlatmak da hayata karşı duruşunuzla mı alakalı?

Hayata karşı en güzel duruşum senin gibi cahillere gülmektir, hangi vergisini ödeyenlerin hakkını yemişim ben? bahsi geçen motosiklet 2007 yılında noterden satışını aldığım fakat trafik tescile ruhsatı verdikten sonra yakalamalı haczinin olduğunu öğrendiğim, 3 yıl süren bir mahkeme neticesinde davamı kazanıp satışını üzerime aldığım BİR KURUŞ dahi adıma vergi borcu olmayan, eski sahibinin kebapçı dükkanının vergi borcundan dolayı üzerine haciz konan bir motosiklettir.

PEki şimdi sana soruyorum HAKANERDOĞAN bi cevap ver bakalım; bilip bilmeden konuşmak,laf geçireyim derken bu denli komik duruma düşmek acaba hayata karşı duruşunuzla mı alakalı?
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayata karşı en güzel duruşum senin gibi cahillere gülmektir, hangi vergisini ödeyenlerin hakkını yemişim ben? bahsi geçen motosiklet 2007 yılında noterden satışını aldığım fakat trafik tescile ruhsatı verdikten sonra yakalamalı haczinin olduğunu öğrendiğim, 3 yıl süren bir mahkeme neticesinde davamı kazanıp satışını üzerime aldığım BİR KURUŞ dahi adıma vergi borcu olmayan, eski sahibinin kebapçı dükkanının vergi borcundan dolayı üzerine haciz konan bir motosiklettir.

PEki şimdi sana soruyorum HAKANERDOĞAN bi cevap ver bakalım; bilip bilmeden konuşmak,laf geçireyim derken bu denli komik duruma düşmek acaba hayata karşı duruşunuzla mı alakalı?
    Hakanerdoğana sormana gerek yok..
    Önce yazdığın yazıya bak biraderimm..
    ehliyetsiz plakasız ruhsatsız durumlarda hakkımı yedirmemişim demişsin...
    öyle bir hak yok artisliğe gerekte yok yaptığın doğru değil..
    akıllı polise denk gelmemişsin..
    büyük konuşma dikkat et
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Valla ne diyelim, biri diyor ehliyetim yok kaza yaptım, bi taraftan ne ruhsat ne ehliyet ne plaka hiç biri yok geziyorum deniyor, üste böyle durumlarda nasıl davranılır akıl veriliyor... Ben motora binecekken ekipmandan yürüyemez halde, çalıştırmadan ehliyeti, ruhsatı, sigorta poliçesini kontrol etmeden yola çıkamıyorum, bu başlıkta ne yapıyorum....

6183 sayılı yasada mağdur olduğunuz durum düzenlenmiştir, hacizli araçların noter satışı mümkün fakat bunu, sizin aracın hacizli olduğunu bile bile razı gelmeniz dahilinde yapabiliyorlar.

Ha ama yok, parayı verdim, motoru aldım, bi ara da üstüme geçiririm diyerekten yola çıkan bir çok mağduriyet belgeseli vardır, hazin biter sonu o hikayeleri iyi bilirim çünkü, buna da cehalet diyorlar.

Hata bende, cehaletimi mazur görün. Herkesten özür dilerim....
    wolf9pack bunu beğendi.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza yapan arkadaş : Brakers . Karşılıklı kaza tespit tutanağı tutmadığınız için çarptığınız kişi size bundan sonra extra bir hak talep edemez.Edersede herhangi bir yaptırımı yoktur.Bu yüzden ayarıpta extra para isterse vermek zordunda değilsiniz.Arkadaşların dediği gibi büyük ihtimalle o para fazla bile gelir.Böyle bir olay bir daha olursa gördüğünüz bir ticari taksiyi durdurun. taksiciler hangi arızanın kaça çıkacağını exper hassasiyetinde söyleyebiliyor.Taksici bir rakam derse fazlasını vermeye gerek yok. Her zaman yanınızda kaza tespit tutanağı bulundurun

Keser gösteren Serkan kardeşim : aman yahu sen neler yaptın öyle. Sakın ama sakın bu keser olayını huy edinmeyin.

Başınıza farklı iki olay gelebilir.

Birisi motorunuza çarptı keser gösterdiniz eğer adam meslekten silah taşıyorsa ( kuyumcu veya para taşıyan banka mutebeti gibi ) ise çat diye sizi vurabilir. Öyle havaya, yere sıkmasına da gerek yok. Direkt atar. Kaçacak yeri varsa meşru müdafadan az para cezasıyla kurtulur. Bir yere sıkıştırıp bunu yaparsanız nefsi müdafadan tamamen kurtulur. Ancak her iki durumdada vurulduğunuzla kalmayıp birde silahlı saldırıdan ceza alırsınız. Burada mahkeme kimin kime çarptığına bakmaz. Ondan sonraki Olayların nasıl geliştiğine bakar.çektim keseri dediğiniz an geçmiş olsun. Hani tesisatçı olsanız ingiliz anahtarı taşırsanız mesleki olarak bir izahı vardır. Ancak bıçak , sivriltilmiş tornavida , falçada veya keserin hiç bir savunulacak tarafı yoktur. Mahkeme gözünüzün yaşına bakmaz.

İkinci ihtimal. Keseri gören kişi bayıldı. ayılıncada iftira etmek için cebimdeki para yok , çalınmış derse bu sefer gasptan gidersiniz.birde elde keser gösterirken mobese görüntüsü falan çıkarsa yandınız. Sizi kimse kurtaramaz gençliğimiz gider.Şaka değil kardeşim gider.gasp hiç bir şeye benzemez.hiç şakası yoktur. 6 ila -10 yıl arasında yersiniz.birde çete , örgüt adı kullanırsan 15 yıl

veya adam bayılmadı baktı ki mobese var. çıkartır parayı size elden verir. elinizdeki keserin mobeseye çıktığından emin ise ve parayı cebinize koyup basıp giderseniz. Sonra karakola gider plakanızı verir. sizin için beni gasp etti der. Paketlemekte neymiş , varya size operasyonun ağa babasını yaparlar hemde. Polis için iyi bir gövde gösterisi şekli.

Gaspta yaralamaya gerek yok. silah göstermek bile suç, cebir kullanmak böyle bir şey. silahı veya silah tanımına uyan aleti göster uzattığı parayı al ve git. Mobesede çıkan görüntü böyleyse hadi ispatla gasp etmediğini . Zaten birde keserle vurursan gasp+kasıtlı adam yaralama ki hiç anlatmayayım.Bunu yaparken 2 veya daha fazla kişiyseniz çıkar amaçlı suç örgütü ki Allah yardımcın olsun.

Bu yüzden acilen o keserden kurtulun.Bir sorun olursa sözlü anlaşamıyorsanız kaza tutanağı tutun.Bırakımn tekme tokat dalmayı , el kol hareketi yapmadan sakin sakin konuşun.Elden para alıyorsanız bunu mutlaka bir kağıda imza karşılığında alın.Bu paranın kaza hasar bedeli olarak elden alındığını mutlaka belirtin ve karşılıklı imzalayın. Karşı tarafın ehliyetindeki imzayı görmek isteyin aynı imzayı attığından emin olun. Adam gasp etti derse bu sizin kanıtınız. gaspın iftirasıda yanlış hatırlamıyorsam 3 yıl. Hiç şakası yok bu işlerin. Yoksa biraz uyanık birisi çok fena canınızı yakar. Sırf sizin değil , sapma bir sebepten ceza alırsanız ,tüm ailenizin canı yanar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:34 ----------

hatırlatma babında ilave yapayım.

Yıllardır bu ülkede baklava çalan çocuklarla , devleti soyanlar kıyaslaması yapıldı. Devleti soyan müteahhit imzaları başkasına attırdığı için imza sahipleri ceza aldı. Baklava çalan çocuklar aslında baklava çalmadılar. Dükkana girip döner bıçağını kasadaki elemana dayayıp kasada para bulamayınca baklavaları alıp kaçtılar.yapanların çocuk olması veya nakit para yerine baklama çalması bu çocukların açlıktan bunu yaptıklarını insanlara düşündürdü. Birazda olanın içyüzünü bilmeden acıdılar. Ama olay düpedüz gasptır. Gaspta para miktarıda önemli değildir. ister 5 lira olsun isterse 50.000 lira, bu ceza para miktarına göre verilmez. eyleme verilir.çalınan parada olmayabilir.

Bizlerin en büyük sıkıntısı ülke çoğunluğunun hukuktan haberi olmamasıdır. Deli yürek veya kurtlar vadisi gibi diziler gençleri racon kesmek veya hesap sormak yönünde olumsuz etkilemiştir. bir şey olmaz diye yaptığımız nerdeyse her eylem aslında cezası olan suçtur.Öyle alacağınız vardırda sağlam 3-5 kişi giderizde , çekeriz haydarları , şöyle yaparız böyle yaparız demeyin. Hakim olayı çeteye bağlarsa , hepinize geçmiş olsun. aynı kadro cezaevinde kim suçlu kim haklı diye uzun süre birbirinizi yersiniz.Genel af çıksın diye dualara başlarsınız.

İster inanın ister inanmayın sokaklara türkürmenin bile belediye kanununa göre cezası var.Memur tutanağı tutarsa adliye davanıza bakar. böyle saçma bir şey olur mu diye isyan etmeyin. Yürürlükte olan kanunu bilmiyor olmanız suçu hafifletmez.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)