Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Araba hakketen güvenilir!Bugün anladım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    iyi forumlar arkadaşlar bu sabah işe herzamanki gibi giderken bilenler bilir etiler akmerkezin arkasındaki yeni yoldan zincirli kuyuya baglanan yol var yerler kaygandı uyku sersemiydim ara sıra motorla giderdim işe arabayla gidim dedim herneyse virajlı bi yol yukarı dogru çıkarken tünele geldim ufak bi saga dönüşlü tünel ya hiç anlamadım bi anda arabanın arkası sola dogru savrulmaya başladı daha fazla döner diye frenede basamadım sag tarafı çelik halatlara dayadım kaldım ölece afalladım ve hemen kendime gelip arabayı tünelden çıkardım arkadan biri patlamasın diye ilerde saga cekip baktım sag taraf baya göçmüş ama sağlık olsun.sanırım biraz viraja hızlı girdim ya motorla olsaydım diye düşünmeden alamadım :S inanın arabada ön taraftan patırtılar koparken hiç telaşlanmadım ve çok güvende hissettim kendimi.Allah betersinden saklasın yerler sabah saatlerinde ıslakken aman dikkat edelim arkadaşlar.
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    gercekten öyle bende kaza yaptım.. arkadan vurdum sag taraf gitti boya vs olucak araca. 4 kişidik aracta birimize bile birsey olmadı motorda olsaydım suanda burda deyildim..sizede gecmiş olsun
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    arabanın daha güvenli olduğu malum ama belli bir hızın üstünde pek de bir farkın kalmadığı kanısındayım. ayrıca motosiklet kullanmanın verdiği duyguyu hangi araba verebilir? ben bu riski göze alırım.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    geçmiş olsun. Bu tip kazalarda araba daha güvenli tabi.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    bence bu tip kazalarda degıl butun tiplerdeki kazalarda araba %100 daha ustun guvenlık konusunda motosikletten. motosiklet nedır kı ya ? resmen bi sandalyeyle gıdıyorsun. en ufak kazada bıle cıddı yaralar alabılıyosun korumasızsan ki yazın sortla t-shirtle binip de kaza yapanları soylemıyorum. asfalt'a topraga degen her deri mahvoluyo. arabada boyle bısey yok anca burun buruna carpısıcaksın veya kamyonun bırıne arkadan gomuceksın falan fılan kı oyle cıddı yaralar alasın. bide son model arabalarda 7-8 tane hatta daha fazla bile olabiliyo sanırım Hava yastıgı. takla atsan bıle hıcbısey olmuyo. güvenlik konusunu araba-motosiklet arasında yapmak bence akıl karı degıl. hadı gecmıs olsun dıkkat et ayık bin arabaya. baktın bayılıyosun cek saga yat. benım babam bı anlık dalmadan dolayı kaza yaptı arabayla 3 kısılerdı 1ı vefat ettı. 3-4 sanıyelık bı dalmaydı fakat araba hafıf sola cektıgı ıcın refuja dustuler ve cıkalım derken soldakı sarampole yuvarlandılar. 3-4 sanıyelık bı dalmadan bahsedıyorum. tekrar gecmıs olsun
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Geçmiş olsun öncelikle. Emin olun motorla olsanız daha dikkatli girerdiniz o viraja.
    Hem otomobil hemde motor kullanan biri olarak iki aracında sürüş bakımından çok farkları var.
    Arabada dikkatiniz dağılmış bir vaziyette yol alınabilirken motorda böyle bişe olmaz.
    O yüzden motor kullanırken daha fazla yorulduğumu hissediyorum.
    ferhatkars bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabada dikkatiniz dağılmış bir vaziyette yol alınabilirken motorda böyle bişe olmaz.
    bende hem motor hem araba hemde kamyon kullanıyorum... aynı dediğiniz gibi araba ve kamyonu kullanırken
    motordaki kadar pür dikkat olmuyorum...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Bende birisi bişey anlatırken bilenler bilir lafına acayip tavımdır
    Kankam benim geçmiş olsun araba neydi..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Bunu anlamak icin kaza yapmanin gerekmesi enteresan olmus.Sanslisinki daha buyuk bir kaza yaparak anlamadin.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Arabanın daha güvenli olduğu şüphesiz bir gerçek.Benzer bir şeyi ben yaşadım.Yazın her gün babamla motora biner giderdik çarşıya,bir kere dedim bugün de arabayla gidelim.Bindik arabaya çarşıya gidiyoruz,ışıklarda durdum yeşili bekliyorum arkadan gelen bi opel astra ışıkları fark etmemiş benim arka tampona öyle bir çaktıki dedim ALLAH'ım verilmiş sadakamız varmış motorla gelsek bu adam uçuracaktı bizi ama şu var ben motor kullanırken trafiği daha rahat fark ediyorum,önceden gelebilecek tehlikeyi görebiliyorsunuz ve hızınız düşükse sağa sola kaçma şansınız daha fazla,ama araba böyle değil görüş açısı motora göre çok dar,mesela dönüşlerde tavan direkleri gözünüzün önüne geliyor ve viraj içini tam göremiyorsunuz.Ne diyim ALLAH cümlemizi görünen ve görünmeyen kazalardan korusun.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    aslında araba daha güvenli demektense şöyle yorumlamak lazım...

Arabaya güvendiğimiz için daha dikkatsiz olmamızı, araba tolere edebiliyor...

Şimdi elinizi vicdanınıza bile koymadan söyleyin. araba sürerken mi daha dikkatlisiniz, motosiklet sürerken mi ... Araba sürerken daha dikkatsiz olmanın yeterli olması, arabanın verdiği güven değilki... Duyarsızlık bence... viraja daha kontrolsüz girebiliyorsunuz.. Çünkü bu araba bu süratte savrulsa kolum kırılırmı endişeniz yok. dolayısı ile yanınızda bir motosikletli geçiyor olsa, onu ezmiştiniz.

kızmayın. biraz sitemkar oldu ama, Otomobil kullanırken de en az motosiklet kadar tekniğine hakim ve trafiğe, yola karşı pür dikkat olmak gerekir.

Sonuçta Sizin canınız güvende ama trafikteki diğer canlıları bununla riske atmamalısınız.

Ayrıca, ortalama otomobiller düşük kalite çelikimsi ve ince metallerden üretiliyorlar. bu da onları ufak şehir içi kazalarına karşı dirençli ancak şiddetli çarpışmalara karşı çok dirençsiz yapıyor. 30 - 40 ile arabayla kaza yapmak ne hoş . umarım 130 - 150 gibi süratlerle tecrübe etmezsiniz.

Tabi motosikletle sürate bakmaksızın her kaza riskli.

Çok konuştum. afaroz edilmeden kaçayım hayırlı işler.
    Slayerrr bunu beğendi.
    !?

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    o uykulu vaziyetinizle emin olun motorda da olsaydınız yine sakinliğinizi korurdunuz. tepki verecek gücünüz bile yoktu allah bilir...
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)