Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir de ben kaza yaptım !

Motovento
    REKLAM ALANI
    THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Herkese merhaba arkdaşlar. Kaza ya tam 1 hafta oldu. Geçen hafta Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece 07,09,12 tarihinde saat: 01.50 civarın da meydana geldi.
    Geç saate kadar çalışıyordum o gün vardiya gereği. Eve gitmek üzere işten çıktım ve kestirme yollar yerine anayolları tercih edip yolumu uzattım. Amaç motosikletime biraz daha fazla binmek. Gece hava serindi ve üzerimde eşofman üstü var. Bu nedenle şehir içi hız limitlerinde ilerliyorum. Herşey iyiydi geze geze rahat bir şekilde efor sarf etmeden tabiri caizse bir tur attım. Her neyse tam eve yaklaştım ev anayol uzerinde olduğu için hâlâ anayolda seyir halindeyim. Ara sokaklar çoğaldı hızım sabit derken en fazla 10metre uzağım da ve solumda ki ara sokaktan bir araba çıktı Çıktığı sokağın karşısında ki sokağa girecekmiş ama o sokak adamın sağ çaprazına düşüyor. Yani bana 1.5-2metre daha yakın Bodoslama daldı yola selektör yaptım ama ne yapacağını tam kestiremedim Herşey çok hızlı gelişti tabii. Mesafe giderek azalıyor fark ettiremedim de kendimi Sağ tarafa doğru kaçarak frenlere asıldım ama ne çare. Çarpışmaya 1metre kalası fark ettiğini düşünüyorum ve o an frene bastı ama ne fayda Arabanın sağ ön çamurluğuna bindirdim motosikleti. Tam olarak ön tekerinin önüne denk getirebildim ancak. Tekerine vursaydım olduğu gibi arabanın üzerinden uçuşa geçmiştim zaten. Çarpınca bir müdden motosikletin üzerinde kalabildim ama çarpışma etkisiyle motosiklet arkasını da arabaya vurdu. O zaman yolun sağ tarafına düştüm. Arabadan indiler iyi misin adın ne vs. ambulans ve trafik ekiplerini aradılar sağ olsunlar. Ayağa kalktım önce oğlana dalacaktım baktım ağrım var geri oturdum kendimi yokladım. Tekrar kalktım motosikletin önü dağalmış zaten. Arabadan sular akmış boyası etrafa dağalmış parça parça. Motosikletin kontağını kapatıp anahtarı aldım her ihtimale karşı benzin vs aktıysa elektrik aksamından parlamasın diye. Benzin deposunun ön seleye gelen kısmı içeri çökmüş. Çarpışma esnasında depoya çarpmışım. Tahmin edersiniz ki benim o bölge hasar görmüş. Ambulans geldi ve bindim. Üzülerek söylüyorum ki o gün kaskımı almamıştım işe geç kalıyordum Sol gözümü morartım ve dudadığımı patlattım. Sağ tarafıma düştüm ezilme olmuş. Çok kasılmışım sağ bacağımın kasları çok ağrı yaptı hareket etmekte güçlük çektim 2-3gün. Kırık çıkık yok çok şükür. En yakın hastahaneye gittik. Kontrol yapıldı bir şeyim yok o gece müşade altında tutulup sabah taburcu olacaktım ki bir de ne göreyim (afedersiniz) sol hayamda aşırı bir şişkinlik ve ağrı var Doktoru çağırttırdım ve durumu izah ettim. O zaman işin rengi değişir dedi ve Cumhuriyet üniv. Tıp fakültesi hastahanesine sevk etti. Sevk kağıdına acil ameliyat yazmış Fazla uzun olacak kısaltıyım biraz Sabah Ürolojiye yatış verildi ve 3gün yattım kontrol falan. Malum bölgemde iç kanama oluşmuş, hayamda darbeden dolayı şişkinlik varmış başka bir sorun çıkmadı etrafında ödem oluşmuş sadece (Buna da şükür) Ameliyattan vazgeçtiler durumu kısa sürede toparlamaya başlamışım. İyisin dediler ve taburcu edip evde istirahat verdiler. Gerekmedikce ayağa kalkmıyorum. 1 haftadır yatışlardayım. Yarın son kontrol olacak ve kesinlik kazanacak durumum...

Gelelim Sormak İstediklerime İlk defa bir nesneye çarptım...

Motosikletimin burada servisi yoktur. Tamirci arkadaşım var onun tamirhanesine götürmeyi düşünüyorum ama servisine götürmem daha mı iyi ?
    Sivastayım en yakın servis ise Tokat/Zilede bulunuyor.
    Şikayetçi oldum. Mahkemede herhangi bir şeye dikkat etmem hususunda bir önerisi olan var mı ?
    Mahkeme de kaskımı takmamış olmamın aleyhime sonuç vermesi mümkün mü ?

Herkese şimdiden teşekkür ederim.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    çok geçmiş olsun arkadaşım. Allah bidaha kaza bela göstermesin inşallah.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    geçmiş olsun, son kazanız bu olsun.

Yakın zamanda iyileşmeniz dileğiyle
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, son kazanız bu olsun.

Yakın zamanda iyileşmeniz dileğiyle
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun arkadaşım. Allah bidaha kaza bela göstermesin inşallah.
    Teşekkürler arkadaşlar. Yavaş yavaş toparlıyorum. Bakalım yarın ki sonuçlar ne durum da olacak.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Geçmiş olsun valla Allah korumuş
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    çok geçmiş olsun.

polis raporunu okuman lazım. polis raporu adamı ipe de götürür ipten de çeker. ilk rapor...

keşke yetkili servise götürsen...

kaynak gerekebilir. kaynak 1 milim bile oynasa yüksek süratte sorun yaşayabilirsin.

inşallah sorunsuz atlatırsın.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    büyük geçmiş olsun allah beterinden korusun
    mahkeme olaylarını çok bilmediğim için yorumlayamadım
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Geçmiş olsun üstad.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum gecmis olsun. Cok goruyorum kasksiz arkadaslari, ozellikle kucuk Istanbul semtlerinde. Ben bahcesehirde araclarin son derece saygili olmasina ragmen bakkala giderken bile kask kullaniyorum kesinlikle ihmal etmemek gerekiyor kask ve korumayi. Hava 40 derece olsun can sicaktan da, yetisilecek yerden de cok daha onemli. Bunun onemini bacak kol kafa gidince anliyosun
    search16 ve polo34 bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun ..........................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Çok geçmiş olsun dostum. Allah beterinden saklasın. Polis raporunu incelemeden hareket etmeseydin bence. Ama frenlere asılmaya geç kalmışsın sanki. Ben öyle bir durumda hiç fark edilmeyi beklemem direk yavaşlar çekerim kenarı öküz bunlar hele gece o saatlerde. Allah acil şifalar versin.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Geçmiş olsun.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

onko_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 kawasaki z800
    çok geşmiş olsun ALLAH beterinden korumuş.

Motosikleti
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun dostum. Allah beterinden saklasın. Polis raporunu incelemeden hareket etmeseydin bence. Ama frenlere asılmaya geç kalmışsın sanki. Ben öyle bir durumda hiç fark edilmeyi beklemem direk yavaşlar çekerim kenarı öküz bunlar hele gece o saatlerde. Allah acil şifalar versin.
    Teşekkürler. Valla sol aradan çıkınca sağa ya da sola döner diye 1-2 saniye geç frenleme yaptım. O 1-2 saniye de ise gaz keserek yavaşladım.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum gecmis olsun. Cok goruyorum kasksiz arkadaslari, ozellikle kucuk Istanbul semtlerinde. Ben bahcesehirde araclarin son derece saygili olmasina ragmen bakkala giderken bile kask kullaniyorum kesinlikle ihmal etmemek gerekiyor kask ve korumayi. Hava 40 derece olsun can sicaktan da, yetisilecek yerden de cok daha onemli. Bunun onemini bacak kol kafa gidince anliyosun
    Haklısınız ne diyebilirim ki. Kazadan sonra düştüğümde çok şükrettim. Sağ tarafım kaldırım ve düştüğüm istikamette bir ağaç vardı. İyi ki bu ikisine çarpmadım.

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun.

polis raporunu okuman lazım. polis raporu adamı ipe de götürür ipten de çeker. ilk rapor...

keşke yetkili servise götürsen...

kaynak gerekebilir. kaynak 1 milim bile oynasa yüksek süratte sorun yaşayabilirsin.

inşallah sorunsuz atlatırsın.
    Teşekkürler. Valla polis raporu dediğin tam olarak ne oluyor ??? Hastanede olayı anlatan bir yazı yazıldı okudum ve imzaladın eğer oysa. Bunun dışında bir rapor tutanak vs. görmedim. Görebilme imkanım var mı peki? Birde kaza tutanağı olduğu için çekiciyle en yakın şehirde ki yetkili servise götürmeyi düşünüyorum. Çekici parasını sigortadan tahsil eder dediler. Doğruluk payı nedir bilmiyorum ama ??

Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun üstad.
    teşekkürler üstad.

Alıntı onko_20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geşmiş olsun ALLAH beterinden korumuş.
    Teşekkürler. Aynen dediğiniz gibi. Çok daha beteri de olabilirdi korumalık bir şey yoktu üzerimde çünkü :(

Yazamadığım arkadaşlara da teşekkürü borç bilirim.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Geçmiş olsun
    YAMAHA

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    geçmiş olsun allah acil şifalar versin.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Kanuni nin kendi servislerinden birine götüreceksin zaten
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Sağ olun arkadaşlar. Allah kimseye göstermesin inş.

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    geçmiş olsun usta bizim tanıdık da kasksız süratli gitmiş bi yere mi çarpmış biriyle mi çarpışmış bilmiyorum tam kurtulması zor diyorlar. kaskın önemini biliyordum bir daha anladım.
    Sadece Koruyacak Beyni Olanlar Kask Takar !

Motosikleti
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni nin kendi servislerinden birine götüreceksin zaten
    Kanuni servisi ayrı arkadaşım. ST servisi ayrı. Motorların yapısı çalışma şekli vs standart kanuniden farklı. Kanuni adı ile geliyor olabilir ama çin motoru sisteminde değil. Kullandığım motosikletin her bir ayrıntısını biliyorum diyebilirim. Sadece vites dişli oranlarını bilmiyorum Kanuni bu motosikletlere özel servis açtı ve bu motosiklete özel servis elemanı ustasını eğitimden geçirip bilgilendirdi. Kısaca normal kanuni yetkili servisi ST modellere servislik yapamıyor.

Alıntı yasin.33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun usta bizim tanıdık da kasksız süratli gitmiş bi yere mi çarpmış biriyle mi çarpışmış bilmiyorum tam kurtulması zor diyorlar. kaskın önemini biliyordum bir daha anladım.
    Allah acil şifalar versin. Çok şükür ağır bir şey olmadı diyebilirim kendim için. Size de geçmiş olsun. İnşallah kalıcı hasar olmadan toparlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler