Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

5bin TL'ye kadar çene açılır kask önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Herkese merhaba.

Caberg Duke kaskım var, 7-8 yıldır kullanıyorum, vizörü çok çizildi, pinlock yüzeyi pütür pütür oldu, görüşü artık çok bozmaya başladı. Sadece vizör ve pinlock sordum, 2bin lira civarında diyorlar. O fiyata vizör ve pinlock almaktansa kaskı komple yenilemek daha mantıklı geldi açıkçası.

5bin liraya kadar çene açılır, en az Duke kadar güvenilir bir kask önerisi rica ediyorum. Sadece Duke kullandım, ses alma konusunda çok başarısız olduğunu söyleyemem ama uzun yolda sesi ne kadar az alırsa o kadar iyi olur elbette (biliyorum, kapalı kasklar çok daha başarılı ancak kapalı kask düşünmüyorum).

Caberg Duke II almayı düşündüm ancak dediğim gibi, başka bir kask kullanmadığım için, eğer bu parayı verip yeni kask alacaksam daha iyi bir öneri olursa başka bir kask da alabilirim düşüncesiyle bu başlığı açtım.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    2 yıldır caberg duke2 kullanıyorum. çene açılır kasklar arasında ucuz olup da sharp testlerinden 5 yıldır alan kask diye seçmiştim bu modeli.
    daha az ses alsın daha konforlu olsun deniyorsa 5bin lira bütçede hem de güvenli kask başka zor gibi. Ama bakalım belki bizim bilmediğimiz markalar vardır. Keşke ekonomi iyi olsa da 15bin lira verip shoei kask alabilsek.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    FC Moto da bu ara %40 lara varan indirimler var bir göz atın derim , ayrıca bültenlerine üye olup takipçi olursanız ekstra %10 indirim kodu gönderiyorlar, kasklara göz atmadım belki istediğiniz marka model indirimdedir..

Motosikleti
    FC Moto'dan hiç alış veriş yapmadım. Kargo vergi olayları nasıl oluyor? Amazon gibi vergi dahil sistemi var mı?

Motosikleti
    honda 600 RR (keskeeee)
    Ls2 valiant 2 ve ls2 advant gördüm, bende araştırma içerisindeyim. LS2 olanlar caberg duke 2 den daha çok hoşuma gitti. Kararsız kaldım bende

Motosikleti
    Caberg için çok da gerek yok bence, ordan kargo vergi vs eklenince indirimde bile burdaki fiyatları buluyor, hatta geçiyor. Schuberth kasklar için fiyat farkı çok var, keşke onları getirtmenin bir yolu olsa..

Motosikleti
    Rks Blazer 50
    Alıntı silent_ship adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls2 valiant 2 ve ls2 advant gördüm, bende araştırma içerisindeyim. LS2 olanlar caberg duke 2 den daha çok hoşuma gitti. Kararsız kaldım bende
    biri çin biri italya üretimii siz bilirsniz

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben ayrı bir seçenek sunayım.

AliExpress'te 500 liraya vizör+pinlock yenilenebilir.

Malzeme aynı malzeme, illa kalite farkı vardır ama kırılma testleri vs hepsi var internette. Güvenlik açısından sorun yaratabilecek bir ürün değil. Büyük firmalar da çinde bunlara ürettiriyor zaten bu parçaları. Ben kendi adıma öyle yapacağım, şu dönemde bir vizöre 2000 lira, bir pinlocka 1000 lira vermem.
    espresso ve Dr.Aequitas bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda 600 RR (keskeeee)
    Ben de kask alma arefesindeyim. Aslında mağazaya gidip görerek, deneyerek almak lazım gibi. İnternetten sadece görerek veya sadece yorumları okuyarak almak mümkün olmayacak sanırım. Karar vermek gerçekten zor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı silent_ship adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de kask alma arefesindeyim. Aslında mağazaya gidip görerek, deneyerek almak lazım gibi. İnternetten sadece görerek veya sadece yorumları okuyarak almak mümkün olmayacak sanırım. Karar vermek gerçekten zor.
    Kaskın kafaya iyi oturması lazım. deneyerek alın. Markalar arasında bile kafaya giyince fark olabiliyor.

Motosikleti
    cbr125r er 5 mt25 pulsar ns200
    Mt atom aldım m beden 2 aydır kullanıyorum ama büyük geldigi icin satmak istiyorum hatta aynı temizlikte s beden bulursam takas edicem tavsiye ederim cene acılir cok güzel 4500 bandında

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Nexx Viliture X10 kullanıyorum. Şiddetle tavsiye ederim. Ses yalıtımı çok harika.

Motosikleti
    Sharp testlerinde bu modeli göremedim ama Nexx markasının incelenen hemen tüm kaskları (hepsi kapalı kask bu arada) 3 yıldız alabilmiş. Çok güvenilir olmayabilir. Caberg kaskı 5 yıldız aldığı için seçmiştim açıkçası. Fiyat olarak Vilitur Duke 2'den daha fazla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler