Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Alternatiflerime Bakar Mısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NC750X
    merhaba,
    nc750x kullanıyorum. muhtemelen sonraki motorum da yine dik oturuşlu olacak. yeni kask siparişi vermek istiyorum. yurtdışından da olabilir. kabuk çok iri görünsün istemiyorum. Hatta touring olduğundan çene açılır almak isterdim ama ağırlık 200gr farkediyor. Boyun fıtığımda olduğundan daha ağır bir kask taşımak istemiyorum. orta segmentte aşağıdaki kasklar hakkında bilgisi olup fikir veren olursa memnun olurum.

-HJC Rpha 70
    -Scorpion Exo 1400 Air
    -Shark Spartan GT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    xmax 250 ile Nolan N987 kullanmıştım. Dik oturuşa göre oldukça memnundum kasktan. Kaza yaptığımda da ön tafartan darbe aldı kask, vizör, çene kısmı falan yerde sürüklenmekten çicik içinde kalmıştı. Ama kafam sağlam kaldı, hiç baş ağrısı bile olmadı. Bu açıdan bence kask testi geçti sayılır. zaten sınıfında testlerde yüksek not almış bir kasktı.

Sonra yeni kask alırken çene açılır olsun istedim, sürerken kesinlikle çeneyi açmam ama kısa süre duraklamalarda benzincide falan kaskı tak çıkar uğraşmayayım diye caberg duke 2 aldım. Meğer Nolan N87 aynı zamanda çok da sessizmiş, caberg kullanınca kask sesi neymiş gördüm.

Full face kask olarak Nolan N87 tavsiye ederim.
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax 250 ile Nolan N987 kullanmıştım. Dik oturuşa göre oldukça memnundum kasktan. Kaza yaptığımda da ön tafartan darbe aldı kask, vizör, çene kısmı falan yerde sürüklenmekten çicik içinde kalmıştı. Ama kafam sağlam kaldı, hiç baş ağrısı bile olmadı. Bu açıdan bence kask testi geçti sayılır. zaten sınıfında testlerde yüksek not almış bir kasktı.

Sonra yeni kask alırken çene açılır olsun istedim, sürerken kesinlikle çeneyi açmam ama kısa süre duraklamalarda benzincide falan kaskı tak çıkar uğraşmayayım diye caberg duke 2 aldım. Meğer Nolan N87 aynı zamanda çok da sessizmiş, caberg kullanınca kask sesi neymiş gördüm.

Full face kask olarak Nolan N87 tavsiye ederim.
    Alternatiflerim arasında Nolan 87 güncellemesi olan Nolan N80.8 de var fakat polikarbon kask. Yukarıdaki alternatifler hepsi fiber. Aslında Nolan da gıdıklamıyor değil ama eşit şartlar olsun demiştim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    NC750X-DCT
    Benim kaskım da artık 4 yıllık oldu ve naked motosikletten NC'ye geçtim. Yeni bir kask almam gerekecek. Konuyu ben de takip edeyim.

Motosikleti
    NC750X
    Shark yurt dışı sitelerde de yok, yerli sitelerde bedenim yok olanlar bedenlere de 8.500 fiyat yazmışlar.
    Scorpion 1400 ise benim oturuş tarzıma tam uymuyor. Daha çok sport touring.
    Nolan zaten policarbon.
    Bell desem güneş vizörü yok.
    Elimde sadece rpha70 kaldı

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Çene açılır modeller tam kapalı modeller kadar güvenli değil, kullanıcılar genelde konforlu olduğu için tercih ediyorlar, örneğin Arai markası güvenli olmadığı için prensip olarak çene açılır veya içinde dahili güneş vizörü katmanı olan kask üretmez, tabi tercih yine kullanıcının.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çene açılır modeller tam kapalı modeller kadar güvenli değil, kullanıcılar genelde konforlu olduğu için tercih ediyorlar, örneğin Arai markası güvenli olmadığı için prensip olarak çene açılır veya içinde dahili güneş vizörü katmanı olan kask üretmez, tabi tercih yine kullanıcının.
    hocam zaten güneş vizörü özellikle istiyorum. yoksa alternatifler arasına agv k6, bell mips, arai profile V eklerdim ki taktığımda en rahat hissettiğim kask oldu. resmen yastık gibi içi. ama güneş vurdu gözlük tak, güneş gitti gözlük çıkar uğraşmak istemem. araba gibi değilki giderken takalım çıkaralım. o yüzden güneş vizörü kırmızı çizgim oldu.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı cgokhana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam zaten güneş vizörü özellikle istiyorum. yoksa alternatifler arasına agv k6, bell mips, arai profile V eklerdim ki taktığımda en rahat hissettiğim kask oldu. resmen yastık gibi içi. ama güneş vurdu gözlük tak, güneş gitti gözlük çıkar uğraşmak istemem. araba gibi değilki giderken takalım çıkaralım. o yüzden güneş vizörü kırmızı çizgim oldu.
    Bu sabah Beylikdüzü - Kadıköy yolunda sabah güneşi tam karşıdan gelirken kaskın güneş vizörü de yetmedi, durup da güneşin yükselmesini bekleyecek vaktim yoktu, kenara çektim kaskın içine güneş gözlüğümü taktım da öyle devam ettim. Güneş gözlüğü üzerine güneş vizörü ile anca önümü rahat görebildim öyle rahatsız ediciydi.

Akşam vakti Kadıköy'den beylikdüzü tarafına giderken karşıdan gelen batmak üzere olan güneş rahatsız ettiği için merter'de benzin istasyonunda mola verip yarım saat kadar güneşin batmasını beklemişliğim de var.

Kaskın güneş vizörüne ayrıca koyu cam filmi kaplanır mı onu araştırıcam. Güneş vizörünün koyuluğu da yetmiyor bana.

Motosikleti
    Profile V kullanıyorum, yazları koyu vizör kışları şeffaf olanı takıyorum, gece motorla çok mecbur kalmadıkça yola çıkmadığımdan koyu vizör güneş engellemede fazlasıyla işimi görüyor, koyu vizörü almadan önce bir ara şeffaf vizöre cam filmi çektirmeyi düşündüm ama sağlıklı olmaz diye vazgeçtim.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profile V kullanıyorum, yazları koyu vizör kışları şeffaf olanı takıyorum, gece motorla çok mecbur kalmadıkça yola çıkmadığımdan koyu vizör güneş engellemede fazlasıyla işimi görüyor, koyu vizörü almadan önce bir ara şeffaf vizöre cam filmi çektirmeyi düşündüm ama sağlıklı olmaz diye vazgeçtim.
    Profile V hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle ses ve havalandırma konusunda. Denediğim en rahat kask fakat kaskı sürekli sağa sola sürterim, üstelik bir de %50 smoke vizör ile uğraşmak istemiyorum. Ama bir taraftan gıdıklamıyor değil.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boyun fıtığınız varsa alabileceğiniz en hafif kasklardan Marushin 999rs bakabilirsiniz, materyali de kompozit fiber.

Motosikleti
    Profile V hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle ses ve havalandırma konusunda. Denediğim en rahat kask fakat kaskı sürekli sağa sola sürterim, üstelik bir de %50 smoke vizör ile uğraşmak istemiyorum. Ama bir taraftan gıdıklamıyor değil.
    ben çok memnunum, ayrıca üç tane daha kaskım var bell, airoh vb gibi ama onların arai ile alakası yok, çok rahat ve sessiz. Ben tamamen dark vizör aldım en koyu olanı, gayet memnunum. Benim motorun farları da zayıf olduğu için gece sürüş yapmıyorum, sürüşten kastım şehirlerarası yol. Yaz/kış olarak vizörleri değiştiriyorum. Bağ bahçe mesailerime genelde motorla giderim orada toz toprak olmasın ve çizilmesin diye Motovento’dan bir airoh almıştım günlük olarak onu kullanıyorum.

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyun fıtığınız varsa alabileceğiniz en hafif kasklardan Marushin 999rs bakabilirsiniz, materyali de kompozit fiber.
    bunda da güneş vizörü yok sanırım. ama ağırlık çok iyi. sürüş tarzı nedir bunun? bilgiye ulaşamadım da. yurtdışı sitelerde stokta yok.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa'da bi bayide inceleme fırsatım oldu. Siyah karbon desenli olanını. İnanılmaz hafif zaten 1100 gram sanırım.. Ama tarihi ve fiyatı neydi tam net cevap alamadım satıcıdan. O an yoğunluktan dolayı

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güneş vizörü dahil olsa o ağırlık yakalamak imkansız olurdu, sadece vizör+düğme+mekanizma en az 150-200gr farkeder diye düşünüyorum

kendi sitesinde touring/sport touring/SS kullanımına uygun diyor marushin 999rs için, ben maxi scooter ile 40bin km yol yaptım ,aerodinami ve hafiflik mükemmel.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)