Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R6 İçin Kask Bakıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar, X Lite x 803 rs ultra karbon ya da Caberg drfit Evo carbon siyah mat kasklara bakıyorum. Amacım Caberg gibi agresif ve daha spor görünen kask istiyorum. Ls2 Ff353 Rapit Mat siyah gibi spor ve agresif kask bakıyorum.
    X Lite 803 rs i tavsiye edenler çok. Siz ne düşünüyorsunuz?
    Caberg drfit Evo Carbon daha çok hoşuma gidiyor. Bu kask için ne düşünüyorsunuz?
    Ve son olarak ls2 gibi agresif siyah ve sportif gözüken karbon bir kask tavsiyeniz var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    6 senedir x802 kullanıyorum ses konusunda sorunları olsa da kendisini çok seviyorum. ilerleyen zamanlarda x803rs almaya niyetliyim.

Anladım. Peki Arai rx 7 v Diamond black var. Caberg drift olan tam istediğim agresife sahip. Sizce arai rx 7 caberg den daha iyi ama sizce ne yapmalıyım?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı nedenama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım. Peki Arai rx 7 v Diamond black var. Caberg drift olan tam istediğim agresife sahip. Sizce arai rx 7 caberg den daha iyi ama sizce ne yapmalıyım?
    2 kaskı da kullanmadım, muhtemelen siz de denk gelmişsinizdir, arkadaşın biri 2 kaskı da incelemiş, yorumlamış. Galiba bir ara forumda üyeydi bu arkadaş yanlış hatırlamıyorsam.

https://motorisk.net/urun/caberg-drift-evo/
    https://motorisk.net/urun/arai-rx-7v/

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bütçem el verse shoei xspirit3, agv pista gpr ve arai rx7v'den başka modellere bakmazdım sanırım. Üçünü de kafamda bir beş on dakika tuttum. Arai bir yarış kaskı olmasına rağmen shoei'nin en konforlu touring kaskı olan gtair2'den daha konforluydu neredeyse. Diğerleri de zaten ortalamanın çok çok üstünde kasklar. 200 ile giderken zaten kimse kaskın şeklini anlayamıyor, durunca da zaten kafamızda olmuyor elde gezdiriyoruz. En fazla ışıklarda yan arabadakiler ve kafede masaya koyduğumuzda yan masadakiler görecek. Hepsi çok üst kalite kasklar zaten. Ha bu arada görünüm olarak da piyasada mor iridyum vizörlü mat karbon pista gpr'dan daha iyi gözüken bir kask yok. Motosiklette gazın yerini bilmiyordum yine de hayrandım bu kaska, çizenin eline koluna sağlık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:04 ----------

https://www.championhelmets.com/tr/agv-pista-gp-rr-speciale-limited-edition.html

bahsettiğim canavar bu, bunun birde limited edition olmayan 8 9 bin TL'lik versiyonu var çok benziyorlar. Fotoğrafta iyi duruyor, gerçek hayatta çok çok daha iyi.

Cevaplar için sağolun. @Kerem34_ şu an 3600 TL ye 2018 çıkışlı X Lite rs 803 ultra karbon var. Bir çok çevremdeki kişi bu kaskı çok beğeniyor ve tavsiye ediyor. Sizce 2018 çıkışlı olması ama kask çok temiz neredeyse kullanılmamış olması alınamaya değer mi bu fiyata ?
    Bahsettiğiniz canavar çok iyi ama sıfır fiyatı beni şu an için aşıyor.
    Agresiflik ve keskin hatlarıyla Caberg Drift Evo Carbon benim çok hoşuma gidiyor ama bir X Lite ya da Arai gibi çok çok iyi değil. Ama gönlüm Caberg den yana. Görüntüyü de ne çok önem vermek istemiyorum ama olursa da istediğim bir kask olacak. Sizce X Lite bu fiyata alınır mı ? Ya da aynı fiyata sıfır istediğim Caberg kask mi alayım ? 😉

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı nedenama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için sağolun. @Kerem34_ şu an 3600 TL ye 2018 çıkışlı X Lite rs 803 ultra karbon var. Bir çok çevremdeki kişi bu kaskı çok beğeniyor ve tavsiye ediyor. Sizce 2018 çıkışlı olması ama kask çok temiz neredeyse kullanılmamış olması alınamaya değer mi bu fiyata ?
    Bahsettiğiniz canavar çok iyi ama sıfır fiyatı beni şu an için aşıyor.
    Agresiflik ve keskin hatlarıyla Caberg Drift Evo Carbon benim çok hoşuma gidiyor ama bir X Lite ya da Arai gibi çok çok iyi değil. Ama gönlüm Caberg den yana. Görüntüyü de ne çok önem vermek istemiyorum ama olursa da istediğim bir kask olacak. Sizce X Lite bu fiyata alınır mı ? Ya da aynı fiyata sıfır istediğim Caberg kask mi alayım ? ��
    Saklandığı ortam önemli, rafta duran kask gördüm bir tane gittiğim bayide 3 senedir oradaymış. Üstüne güneş de vuruyor. Rezil olmuş kask. İç köpüklere bakmama gerek bile kalmadı. İndirimli olsa da almadım.

Ama kutusunda nem olmayan yerde 2 3 senede bir şey olmaz bence.

Yerinizde olsam o bütçeye sadece hjc rpha 11 carbon bakardım. Çoğu testte pista gp ve shoei xspirit'den sonra şampiyon seçiliyor.

Ya da scorpion exo r1 carbon alırdım.
    İkisi de çok iyi kasklar bence. Ama scorpionun diğer markalar kadar kullanıcısı olmadığı için sorunu varsa duyma ihtimalimiz de az. Ama çok iyi duruyordu işçilik falan, bir sorun olacağını sanmam.

İkisini de champion helmets veya fc motodan alman halinde baya ucuza gelecek Türkiye fiyatına göre. 15gün ortalama sürer gelmesi daha yeni kask aldım. Bir başlık açmıştım istersen girip bir bak açtığım konulara.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    shark race r pro gp modeline de bir bakabilirsiniz

Önerdiğiniz tüm modellere baktım. Teşekkürler. X Lite 803 rs i aldım. Şu anlık gayet iyi bir kask olacak benim için.

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    803rs'i nereden aldın?

2. El bir platformdan aldım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)