Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1000-1200 TL Civarı Kask Önerisi (150 NK)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    Merhaba,
    Temmuz ayında 150 NK'yı satın aldığımda başlangıç kaskı olarak LS2 FF352 Rookie Kask almıştım. Kaskı satın almamda uygun fiyatlı, çok satılan bir model olması ve Sharp testinden 4 yıldız almış olması önemli oldu. Bugüne kadar neredeyse her gün kullandım ve memnunum. Ancak düşük standartlı bir kask olduğunu çok belli ediyor. Vizörün açılış kapanışından, yanak pedlerine kadar.

Hem artçı kaskı ihtiyacı, hem de daha iyi, daha güvenli bir kask ihtiyacı sebebiyle yeni bir kask almaya karar verdim. Yeni bir kask almaya karar verdim ancak hangi kaskı almam gerektiğine bir türlü karar veremedim. Haftasonu Motovento'da MT Revenge modeli gayet hoşuma gitti. Ancak arkadaşlarımla konuştuğumda yeni alacağım kaskın mutlaka fiber olmasını söylediler. Sizce de en fazla 100-105 km hıza çıkabilen 105 NK için fiber kask mı alınmalı? Siz bu günlerde yeni bir kask alacak olsanız 1000-1200 TL civarında hangi kaskı satın alırdınız?

Not: forumda MT Revenge modelini aratıp araştırdım. Memnuniyetsizlik içeren bir yazıya ulaşamadım. Bu sebeple alınabilir gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    LS2 FF352 Rookie'yi hatırlamıyorum malesef, şuan LS2 FF320 Stream Evo 1000 lira olmuş durumda. Ben çevremde kask alacak insanlara bu kaskı önerdim. Eskiden eşimin kullandığı bi kasktı sanırım Rookie'ye nazaran daha üst segment olabilir isime bakarak

Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    Givi 50.5 tridion belirttiğin bütçenin altında fiyat performans ürünü

Güneş vizörünün olması, çene pedi olması, ergonomik hava kanalları düşünüldüğünde şuan makul bir rakama satıldığını söyleyebilirim

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Polikarbon kabuk ve D ring çene bağlantısı ile Bell qualifier modelini bulabilirsiniz sanıyorum bahsettiğiniz bütçe aralığında.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bell Qualifier kullanıyorum onu önerebilirim. O fiyatlara fiber kask benim bildiğim 1 tane var. Ff323 onun fiyatı da uygun 950 civarı olması lazım. Ama racing kaskı oturuş poisyonundan dolayı rahatsız edebilir.

NoNeed2Label - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 250R
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bell Qualifier kullanıyorum onu önerebilirim. O fiyatlara fiber kask benim bildiğim 1 tane var. Ff323 onun fiyatı da uygun 950 civarı olması lazım. Ama racing kaskı oturuş poisyonundan dolayı rahatsız edebilir.
    Ben de ff323 arrow aldim henuz ulasmadi ama, Ss ve Naked kullanimina uygun bilgisiyle aldim. Ls2 sitesinde zaten herhangibir bilgilendirme yok.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı NoNeed2Label adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ff323 arrow aldim henuz ulasmadi ama, Ss ve Naked kullanimina uygun bilgisiyle aldim. Ls2 sitesinde zaten herhangibir bilgilendirme yok.
    https://ls2helmets.com/de/road-racing/arrow-c
    Kendi sitesinde kask road kategorisinin race kısmında bulunuyor. Tear off kullanımına da uygun yazıyor. Benim bildiğim yarış seltifikası da var.
    NoNeed2Label bunu beğendi.

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    Ben konuyu açtığımda sanırım forumun son mesajlar kısmına düşmemişti, o yüzden tavsiyeleriniz benim için geç kalmış oldu acelem olduğundan bir seçim yapmak zorundaydım. Tercihim LS2 FF323 Arrow kompozit fiber kask oldu. Bir internet sitesinde ürünü 800 liranın altında buldum. Acaba orjinal midir, acaba eski tarihli midir? düşnceleri arasında satın aldım. Hem 2020 üretimi, hem de orjinal çıktı. Yaklaşık bir aylık kullanımımın ardından eski kaskımla aralarındaki farkları dilim döndüğünce anlatayım, belki birinin işine yarar.

Kask yanlardan basık, arkadan uzun kafa yapılı kişiler için üretilmiş. Bu sebeple ilk hafta kask yanlardan epeyce sıktı. Yanak pedleri bir FF352'ye göre çok daha şık ve kaliteli. Çene kısmında cırtcırtlı, çıkartılabilir, deri benzeri bir koruma var. Kışın soğuk hava girişini engellemede gayet başarılı.

Üst mesajda belirtildiği gibi racing motosikletler için üretildiğinden motosiklet üzerinde oklava gibi dümdüz oturduğunuzda kask alttan rüzgar alıyor. Kafanızı yaklaşık 2-3 derecelik öne eğerek alttan gelen rüzgarları tamamen kesebilirsiniz. Zaten bu kadar dik oturuş naked da olsa hiçbir motosiklette önerilmiyor sanırım.

Vizör kısmı FF352'ye göre çok daha kalın üretilmiş, güven hissi veriyor.

Eksilerinden bahsedecek olursak; Vizör kilit mekanizması kapatırken değil ama açarken aşırı kötü. Motovento'da MT vizör kilitli bir kaç modeli incelemiştim. Bu kaskın kilit mekanizması MTlerin yanından bile geçemez.
    Düğmeye çok sert bir şekilde basmanız gerekmekte. Bastıktan sonra açılıyor ama tık diye hafif yukarı kalkmıyor, sabit yerinde kalıyor. Düğmeye basılı tutup diğer elinizle yine kuvvet uygulayarak yukarı çekmek zorundasınız. Vizörde parmağınızla tutup çekeceğiniz bir çıkıntı da yok, bu yüzden iki elinizi de kullanmanız şart. Berbat bir durum.
    Bir diğer eksisi, kesinlikle sessiz değil. Yapabildiğim sürat en fazla. 100 ve rüzgar sesi çok fazla hissediliyor. Benim için sorun değil ancak bu konuyu önemseyen çokça kullanıcı olduğundan belirtmek istedim.

Bence 150-250 cc naked ve racing kullanıcılarını hem maddi, hem de manevi yönden üzmeyecek, güzel bir kask.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)