Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Üretim Tarihi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Fazer 800 ABS
    Merhabalar, motoventooutlet den aldığım Airoh Gp500 kaskım elime ulaştı heryerini sökmeme rağmen içinde üretim tarihi göremedim yalnızca kutu üzerinde etiket var bunlardan üretim tarihi anlaşılabilir mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Açıkçası barkoda bakınca 2018 ile başlamakta olan bir seri numara görüyorum. Kodlamalar tabi ki değişkenlik gösterebilir fakat bana 2018 üretim gibi görünüyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MT 2018 6 yazıyor bence o tarih :D

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Kaskın içine bak dostum. Kumaşların arkasına.

Motosikleti
    Fazer 800 ABS
    Direk bakınca en anlamlı gözüken rakamlar onlar inşallah 2018 dir varmı net bilgisi olan

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın içine bak dostum. Kumaşların arkasına.
    Vallahi sökmediğim yeri kalmadı yalnız E3 xxxxx/P yazan bir barkod buldum başka ne bir tarih ne birşey zaten peg takma yerleri bir acayip 2 kere söküp taksam kırılır kesin

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Motovento!dan indirimden yeni ürünler aldım botların üretimi etiketinde mart 2018 yazıyordu, yüksek ihtimal sattıkları ürünlerin çoğu 2017-18 üretimleri, paketi dahi açılmamış benim yırtarak açtığım ürünler bu yüzden aklınızın kalacağını sanmıyorum. Barkodda 2018 görünüyor ve yine yüksek ihtimal 2018 üretimi, raf ömürlerinin 4-5 yıl olduğuun düşünürsek pırıl pırıl bir kask denebilir.

Motosikleti
    Fazer 800 ABS
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motovento!dan indirimden yeni ürünler aldım botların üretimi etiketinde mart 2018 yazıyordu, yüksek ihtimal sattıkları ürünlerin çoğu 2017-18 üretimleri, paketi dahi açılmamış benim yırtarak açtığım ürünler bu yüzden aklınızın kalacağını sanmıyorum. Barkodda 2018 görünüyor ve yine yüksek ihtimal 2018 üretimi, raf ömürlerinin 4-5 yıl olduğuun düşünürsek pırıl pırıl bir kask denebilir.
    En azından 3 yıl kullabilirim demek pıyasanın çok altına böyle fiber bir kask aldığım için geri iade etmeyi hiç istemiyordum içime su serpildi teşekkür ederim.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Mesleğim gereği bu tarih kodlama çeşitlerinin çoğunu bilirim.

Üretim tarihi büyük ihtimalle 6/2018(Haziran 2018).
    Küçük bir ihtimal ile de Şubat 2018 olabilir. 06 ay değilse haftayı da anlatıyor olabilir.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer düz siyah veya beyaz renk yerine üzerinde renkli bir tasarımı olan kask alırsanız kaskın üretim tarihini anlamak için ".... helmets 2018(veya 2019-2017-2010 vs) catalogue" yazıp intenette aratabilirsiniz. kask modelleri her yıl farklı dış tasarımla çıkar. böylelikle hangi senenin üretimi olduğu rahatlıkla anlaşılabilir. bu da küçük bir bilgi olsun benden. airohun bu modeli 2019 katoloğunda da var ama büyük ihtimal bu kaskın modeli 2018 etikete bakılırsa. ben de gp500 drift sarı modelini aldım. benim aldığım kask rengi 2019 kataloğunda mesela. bakalım nasıl gelecek etiketi vs.

kaskı deneme imkanınız olduysa görüşerinizi yazabilir misiniz? özellikle ses ve rüzgar konusunda.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 800 ABS
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer düz siyah veya beyaz renk yerine üzerinde renkli bir tasarımı olan kask alırsanız kaskın üretim tarihini anlamak için ".... helmets 2018(veya 2019-2017-2010 vs) catalogue" yazıp intenette aratabilirsiniz. kask modelleri her yıl farklı dış tasarımla çıkar. böylelikle hangi senenin üretimi olduğu rahatlıkla anlaşılabilir. bu da küçük bir bilgi olsun benden. airohun bu modeli 2019 katoloğunda da var ama büyük ihtimal bu kaskın modeli 2018 etikete bakılırsa. ben de gp500 drift sarı modelini aldım. benim aldığım kask rengi 2019 kataloğunda mesela. bakalım nasıl gelecek etiketi vs.

kaskı deneme imkanınız olduysa görüşerinizi yazabilir misiniz? özellikle ses ve rüzgar konusunda.
    Merhabalar öncellikle bilgi için teşekkürler.Motoru kaldırdığım için deneme fırsatım olmadı ilk izlenimlerim çok hafif bir kask malzeme kalitesi iyi.Yalnız gözlük ve intercom için bir boşluk bırakmamışlar ve pegleri söküp tekrar takmaya çalıştığım tırnaklı klipsler yerlerinden çıktı o sistemi hiç ama hiç beğenmedim her söküp takmada büyük sıkıntı duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesleğim gereği bu tarih kodlama çeşitlerinin çoğunu bilirim.

Üretim tarihi büyük ihtimalle 6/2018(Haziran 2018).
    Küçük bir ihtimal ile de Şubat 2018 olabilir. 06 ay değilse haftayı da anlatıyor olabilir.
    Teşekkürler 2018 dir o zaman diyip gönül rahatlığıyla kullanacam o zaman bu fiyata 3 sene kullanırım en azından

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ben ucuz diye rafda 4 yil bekle.is kask aldim.uzmanlara sordum forumlarda gezdim.denilene gore gunes almayan yerde kask beklemisse rafda bekleme suresi onemsizmis.bende buna guvenerek 4yil eski kask aldim.sorun olacagini dusunmuyorum

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ucuz diye rafda 4 yil bekle.is kask aldim.uzmanlara sordum forumlarda gezdim.denilene gore gunes almayan yerde kask beklemisse rafda bekleme suresi onemsizmis.bende buna guvenerek 4yil eski kask aldim.sorun olacagini dusunmuyorum
    hangi marka model

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskların genelde 5 yıla yakın raf ömürleri var, bu yüzden dediğiniz şekilde saklanmış ise sorun olacağını hiç sanmam, zaten iyi kalite kaskların raf ömürleri artı kullanımı 10 yılı bulabiliyor, yani kaskın içindeki köpük malzemem uzun yıllar özelliğini yitirmiyor, iyi saklanmış, rafta ya da kutuda, çok teşhir ürünü olmamış ve düşmemiş bir kask 4-5 yıl içinde rahat rahat alınır. Asıl satıcının dürüst olması önemli olan bu kriterlere uygun saklamış olması.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)