Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CROSS KASK

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, vizörsüz cross kask almayı düşünüyorum yanında da renkli bir cross gözlük düşündüm ama gözlük kullanıyorum acaba bu beni rahatsız eder mi bir de renkli camlı gözlükler gece görüşü nasıldır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Açıkçası numaralı gözlük ve cross gözlüğünün aynı anda kullanımın uygun olmayacağını düşünüyorum. Henüz böyle bir kask kullanmadım fakat burun kısmına oturmasını sağlayacak aynı yapı cross gözlüğünde de mevcut. Yüzü büyük oranda saran bir yapısı olması nedeniyle iki gözlüğün aynı anda kullanımın uygun olmayacağını düşünüyorum. Yine de bir denemekte fayda var şayet mümkünse. Deneme imkanı yoksa kapalı bir kask seçmenizi tavsiye ederim.
    C,McGregor bunu beğendi.

Aynen aynı sorun benim de aklıma geldi sığar mı falan diye düşünmüştüm belki daha önce tecrübe etmiş biri bilgilendirir diye umuyorum.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    ben full face kaskın içine numaralı gözlük takıyorum.en iyisi bi mağazada denemek.gözlük üzerine cross gözlük yada cross gözlük üzerine numaralı gözlük.bir ihtimal daha var şu nba oyuncularının taktığı lastik saplı gözlükten ayrı yaptırırsın üzerine cross gözlük takarsın diger seçenek olmassa

önce kendi gözlüğünle dene olmadı bunların üstüne sanırım cross gözlük sığar

https://ziyaoptik.com/basketbol-icin-numarali-sporcu-gozlukleri

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Gözlükten gözlüğe değişir.Tahminim kullanamazsın ama bazıları daha geniş duruyor bazıları göze çok yakın duruyor.Kaliteli markalar daha dikkat ediyor.

Ne yazık ki bulunduğum il de kask deneyebileceğim bir yer yok, nba gözlük fikri de güzelmiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

https://hizliresim.com/jyjXvu

Şöyle bir şey buldum, benim gözlüğüme de benziyor olur gibi.

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Ayni sorunu kayak yaparken numaralı gözlüğümün üzerine takılacak kayak gözlüğü araştırırken yaşamıştım.Bir satıcı,bana buna uygun bir gözlük gösterdi ve onu alıp sorunu çözdüm.Alın ile cam arası aralığı daha fazla,3,5-4 cm,böylece rahatça gözlüğün üzerine takılıyor,alt ve üstte buhar yapmaması için süngerli havalandırma delikleri var.Daha sonra eski motorumda da,vizörsüz kaskla ayni gözlüğü uzun zaman kullandım.
    Kayak,motor,yamaç paraşütü vs.gözlükleri ayni firmalar üretiyor;Uvex,Cebe,Salice(benim kullandığım)vs.gibi.Şayet motorcuda bulamazsanız,kayak malzemeleri satan bir yere gidin,yanınıza da cross kaskınızı da alın,kontrol için,sorun çözülecektir.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

P.s.Benim gözlüğün rengi kayak için alındığından sarıydı(sis için)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)