Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask konusunda yardıma ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben önümüzdeki ay bir scooter alacağım bunun içinde haliyle ekipman arayışına girdim. Öncelikle şunu belirteyim benim için önemli olan güvenliktir alacağım motor küçükte olsa 10 bin lira vereceğime 9 bin veya 8.500 verip daha ucuz bir motor alırım ama geri kalanıyla kask alırım. Bunun ışığında ilk defa motor kullanacak ve biraz çekincesi olan bu kardeşinize kask önermenizi rica edeceğim . Biraz araştırma yaptım bi kabuk muhabbetidir dönüyor çokta anlamıyorum ancak genel algı termoplasti kötüdür fiber veya kevlar iyidir yönünde ancak çok uçuk fiyatlar görüyorum bide polikarbon mevzusu var tabi ki şimdi ilk sorum polikarbon kasklar koruma sağlarmı alınır mı alınmazmı yoksa illa en az fiberglass mı almak lazım ve 1000 lira gibi bir bütce ayrıldığında bu bütceye uygun dayanıklı ve kafamızı koruyabilme yetisine sahip bir kask önerirmisiniz .Sonuç olarak motor 50 cc de olsa 250 cc de olsa kaza kazadır bu yüzden ekipman önemli. Şimdiden ilgili cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Allah kaza bela vermesin .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Şu an butcemizin yeteceği gibi görünen çoğu kask polikarbon. Hepsi birçok teste giriyor iyi puanlar alıyorlar. 1000 lira geçen yıllarda kask için iyi bir bütçeyi ama maalesef şu aralar ancak ortalama birşeyler almaya yeter. genel olarak ls2, mt ve givi tavsiyeleri gelecektir. Ben givi 50.4 sniper kullaniyorum esime de mt revenge aldım. İkisi arasından givi'yi tavsiye ederim
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Materyal elbet önemli ama kafanızın şekli ve ebatına uygun kask seçmeniz de sürüş konforu ve güvenliğiniz açısından önemli bir konu. Polikarbon kasklar evet bir fiber kask gibi değildir ama iç köpüğü bitik, eski bir biber kask da sizi yeteri kadar koruyamayabilir. Bence polikarbon bir kask da alıyor olsanız üretim tarihi yeni olsun ve çene bağlantısı double d-ring gibi nispeten daha güvenli olsun.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.motoliz.com/urun/suomy-halo-drift-kask-kirmizi

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Yalnızca kask değil diğer ekipmanları da düşünün. Scooter bile olsa trafikte en az 50km/saat hızla gideceksiniz, yani olur da düşerseniz diğer motorlardan pek farkınız olmayacak, mont, eldiven, panbtalon ve en önemlisi korumalı bot'u ihmal etmeyin.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    1 ayda çok güzel fikir sahibi olabilirsiniz. Ama acilin tanımına bir bakmak lazım.

tabiki öylr üstadım sadece kask ilk öncelik olarak söyledim yoksa diğerlerini de alıcam nasipse

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

bell diye bi kask markası gördüm hakkında ne düşünüyorsunuz bide tipleri fena değil polikarbonat tabiki fiberler baya uçuk

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an butcemizin yeteceği gibi görünen çoğu kask polikarbon. Hepsi birçok teste giriyor iyi puanlar alıyorlar. 1000 lira geçen yıllarda kask için iyi bir bütçeyi ama maalesef şu aralar ancak ortalama birşeyler almaya yeter. genel olarak ls2, mt ve givi tavsiyeleri gelecektir. Ben givi 50.4 sniper kullaniyorum esime de mt revenge aldım. İkisi arasından givi'yi tavsiye ederim
    bell qualifier diye bi kask var hakkında ne düşünüyorsunuz

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Bell Qualifier al, klasmanındaki diğer tüm kasklardan daha kalitelidir.

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bell Qualifier al, klasmanındaki diğer tüm kasklardan daha kalitelidir.
    tamamdır teşekkür ediyorum bende öyle düşündüm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)